FOTOT: Brenda “parajsës” së miliarderit, Mark Zukerberg

Miliardi Mark Zukerberg ka blerë dy prona ngjitur me njëra-tjetrën në brigjet e liqenit Tahoe, për 59 milionë dollarë.

34-vjeçari e ka blerë pronën në liqenin më të lakmuar për kalifornianët e veriut, në një zonë malore që përveç qetësisë, ujit të kaltër dhe plazheve të pastra në verë, ka edhe resorte me ski në dimër.

Ky vend është një mrekulli e vërtetë.  (TemA)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *