FOTOT: Çifti punon 37 vite pa u lodhur për të krijuar këtë mrekulli natyrore

Pasioni  dhe dëshira për të pasur një kopsht magjik ka bërë që një çift të punojë 37 vjet për ta realizuar ëndrën e tyre.

Ata i kushtuan dy orë punë në ditë për 37 vjet dhe shpenzuar mbi 15 mijë paund, për të krijuar  gjithashtu një oaz të tillë në një zonë të banuar.

Çifti Tony dhe Marie Newton, të dy 71 vjeç e kanë mbushur kopshtin e tyre lule të shumta dhe me bimë të tjera të bukura.

Kopshti me emrin “katër stinët” ka fituar Kopshtin më të mirë të Britanisë në Walsall, West Midlands. (TemA)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *