LSI: Shqipëria nuk mund të qeveriset nga gangsterë si Rama, por nga njerëz të ndershëm e punëtorë si ne dhe ata të PD

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar pas një shkrimi të botuar një ditë më parë nga gazeta bulevardeske gjermane “Bild”.

Luan Rama ka thënë se Shqipëria nuk e meriton të qeveriset nga gangster si Edi Rama, por njerëz të ndershëm e punëtorë si ata të LSI e PD.

Pjesë nga deklarata e Luan Ramës

Në emër të LSI-së dua të sjell në vëmendje të qytetarëve për të bërë çështje të opinionit publik një problem thelbësor dhe prioritar, siç është ai që ka të bëjë me imazhin e Shqipërisë në botë.

Në tiradën e vet të gjatë e të bezdisshme, Kryeministri i Shqipërisë u paraqit në dy pamje që pavarësisht perceptimit ekstremisht në të kundërt, në thelb janë e njëjta gjë. Ai bëri aktorin për t’u paraqitur i shqetësuar për kinse “imazhin e Shqipërisë në botë” nga njërën anë, dhe nga ana tjetër, për t’u paraqitur i qetë që protestat e qytetarëve dhe të opozitës nuk e lëkundin dhe nuk e rrëzojnë qeverinë, por po dëmtojnë imazhin e vendit.

Natyrisht pa thënë shkakun apo arsyen e vetme se përse imazhi i Shqipërisë në botë vjen gjithnjë e më shumë duke u rrënuar!
Nuk janë protestat e qytetarëve, nuk është protesta e opozitës që e prish imazhin e Shqipërisë në botë, sepse imazhin e një vendi në asnjë vend të botës nuk e cenojnë protestat e qytetarëve si një institucion demokratik në një shoqëri demokratike.

Imazhin e një vendi e cënon dhe e përbalt, e nëpërkëmb dhe e rrënon papërgjegjshmëria e qeverisjes, kriminalizmi i qeverisjes dhe qeverisja në shërbim të krimit.

Dhe pikërisht për shkak të këtij faktori themelor edhe një prej gazetave më të mëdha në botë dhe më e madhja e më shitura në Europë, siç është gazeta Bild, thotë shprehimisht se: “Shqipëria është shembulli kryesor i një vendi kaotik në duar gangsterësh.”

Kjo është arsyeja se përse imazhi i Shqipërisë në botë vjen gjithnjë e duke u rrënuar. Shkaku është qeveria e gangsterëve, me kryegangsterin kryeministrin e këtij vendi.

Në papërgjegjmëri të plotë, kur duhet që më shumë se cilido tjetër dhe më shumë se kushdo të reflektojë me përgjegjshmëri për të vënë interesat e vendit mbi ato të klanit kriminal, për të vënë të ardhmen europiane të Shqipërisë mbi të ardhmen e vet dhe të klanit të vet mafioz, të reflektonte duke dhënë dorëheqjen për t’i çelur rrugë zgjidhjes së krizës politike, ai vazhdon me kryeneçësi duke përligjur ato që thotë “Bild-i”.

Por jo vetëm “Bild-i”, këtë e thonë të gjitha agjencitë, këtë e thonë gazetat dhe mediat më prestigjioze e më të mëdha të Europës.

Prandaj qytetarët dhe jo vetëm opozita, por qytetarët e këtij vendi dhe opozita e bërë njësh me ta është në protestë, është në revoltë, është në kontest.

Është dhe do të jetë në luftë të vendosur për ta larguar njëherë e përgjithmonë të keqen nga qeverisja e këtij vendi, për të realizuar më në fund rikthimin e vendit në normalitet përmes një procesi zgjedhor të lirë, të ndershëm, të barabartë, ku qytetarët shqiptarë të jenë të lirë dhe sovranë në të drejtën e tyre për të zgjedhur.

Shqipëria nuk e meriton të jetë në duar gangsterësh!(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “LSI: Shqipëria nuk mund të qeveriset nga gangsterë si Rama, por nga njerëz të ndershëm e punëtorë si ne dhe ata të PD”

  1. Liri says:

   Sikur nuk e njohim “Llakun”.

 1. Doktori says:

  Po fatmirsisht ky popull ju njeh mire,me ze e me figure,ju e keni mbyll kapitullin,ju nuk keni as origjine,as moral,asgje prandaj duroni qe ta merrni vesh tamam,se sa ju vlen lekura

 2. Mihali says:

  Këtë ndersmërin tuaj të paktën mos e përmëndni më se na vjen për të vjell me ndershmërin tuaj si Mona,Iliri dhe basha.

 3. Kasem gahinji says:

  Sa lexova titullin me erdhi per te vjelle.kur lexova emrin e autorit te deklarates desh me shpertheu diareja .shyqyr qe isha ne shtepi.bobo,thashe sa te paskrupullt.

 4. Raul says:

  O Luan o qimeuriqi i leshitdhise i shkofshi prapa Nafije Dybeku Baxhelles që ka plagjiature diplomë, kurrë ske për tu bërë me minister, mor servil, legen, sharebajge e leshitdhise

 5. Latif Qyramidhja says:

  Ne LSI dhe ne PD nuk jane me te ndershmit por jane me te dhjeret dhe me hajdutet ruaju o popull se po i besuat u kthyet ne vitin 1914me slloganin ‘Dum Bashen”.!!!!!!!!!!.

 6. xhemal says:

  si ka mundesi qe kane ngelur akoma shqipetare te cilet u besojme grupimit fashisto-terrorist-salist te cilet jo vetem duhen braktisur por duhen diskretituar publikisht si armiq te paqes ,unitetin,bashkimin e progresit.si nxites te u rrejtjes,anarkise e shkaterrimi.menyra e te menduarit v epruarit e salizmit ka lene plage te medha ne shqiperi e do duhen dekada per ti sheruar mbi te gjitha vendosmeri.paqe pune bashkim e sakrifica e duhen kuptuar veshtiresite politika te flas hapur la dorashka

 7. Një jetë të tërë kam punuar
  Nëpër bordelle gjithandej
  Kam marr në gojë kam zënë me duar
  Po jam e ndershme nuk gënjej

  Dhe në dikush ka dyshime
  Le të më çojë në “doktori”
  Se çertfikan e virgjërisë
  E dhe im shoq aty e mori

  Në kështu jemi si familje
  Më bordell se një bordell
  E rëndësishme nuk esht si hyn
  E rëndësishme o si del

 8. Dhiaspora says:

  Kush e Pagoi gazeten per te deskrimiuar Shqiperine.

 9. Oparaku says:

  Arsim Rama vellaii Luan Rames nga shofer drejtor i DRSSH per Tiranen.Ky eshte morali i LSI

 10. Azio says:

  O Luan me gjithe mend e ke?
  Me sa shoh te LSI dhe PD,me dukesh qe tallesh.
  Po kesaj radhe po talleni me vehten tuaj.
  Pika qe s’ju bie more djale.
  C’e kujtoni popullin ju plehra,pa sy e pa vesh even?
  More budalla,Populli shqiptar ju njeh juve rrenje e dhemballe.Ai ka kohe qe ju ka treguar gishtin e mesit,dhe vazhdon ta mbaje ngritur akoma per ju.
  Edhe ti more djalosh paske ikur per lesh,tamam si partia jote eLesh eLise.

 11. Kali says:

  🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐷🐱🐱🐱🐱🐱🐱🐱😂😂😂😂😂😋😎Luani balluke lepiri te qeveris.Po bobobo haha

 12. E verteta says:

  SA KA PAGUAR LESHELIJA GAZETEN BILD PER TE BOTUAR NJE PACAVURE ?. MEGJITHATE, ME KOT MUNDOHENI O QELBESIRA SE SPAKUT NUK KENI PER TI SHPETUAR. BURGU QE JU PRET DO TE QUHET : BURGU I ME TE QELBURVE TE KOMBIT.

 13. american16al says:

  Te ishte gangster do tu kishte tredhur te gjithe ju por beni qejf se ai pederast, dhe populli nuk deshiron ta ndryshoje me kurva!!!

 14. Lili says:

  O Luan,qe mallkuar qofsh se te kam patur nxenes ne gjimnazin e Rreshenit.U bere ti djale oficeri ti vesh zjarrin Shwiperise,? Turp te kesh .

 15. toni says:

  Ua sa force bindese ka ky. Tani na e mbushi krejt mendjen. Ah plehra qe ndyni ambjentin, organizate mafioze drejt zhdukjes jeni.

 16. Beni says:

  Te pub rozafa e keni bere kete foton

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *