Lulzim Basha: Nuk ka kthim pas nga përballja me juntën kriminale në pushtet, kush s’na bashkohet të ulë kokën e të mos bëjë zë

Lulzim Basha është shfaqur nervoz në konferencën e tij për gazetarët, pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PD-së.

Ai është kapur disa herë me gazetarët, ndërkohë që lajmëroi protestën e radhës më 25 maj pasdite.

I pyetur nëse do të përdoret dhunë dhe bomba molotov, Basha tha se nuk mund t’i pengojë qytetarët e revoltuar me Ramën.

Basha tha se kush nuk i bashkohet atij dhe opozitës në këto momente, duhet të ulë kokën dhe të mos bëjë zë, pasi po i shërben pushtetit.

“Forumet më të larta drejtuese të PD dhe kryetarët e koalicionit opozitar kanë shqyrtuar gjendjen e rëndë të grushtit të shtetit ku ndodhet vendi.

Sot e gjithë Shqipëria dhe bota kanë kuptuar se fshihet makthi i Edi Ramës për atë që e pret në zbardhjen e dosjeve hetimore ku përfshihet drejtpërdrejtë Edi Rama.

Vendimi unanim i opozitës është përballje ballore me të gjitha format.

Që nga ky moment do të jemi çdo ditë dhe çdo minutë bashkë me qytetarët në një përballje pa kthim me ushtarët dhe shërbëtorët e juntës kriminale në pushtet derisa të diktojmë kthimin tek demokracia”, tha Basha pas mbledhjes.

I pyetur nëse do të ketë sërish akte dhune dhe përdorim të bombave molotov, kryedemokrati “lau duart” mbi këtë opsion të kritikuar nga ambasadorët e huaj dhe më gjerë.

“Unë nuk jam komandanti i baballarëve të Astirit dhe as të shqiptarëve që Edi Rama po u prish shtëpitë”, tha Lulzim Basha.

Ai deklaroi se kurrë nuk ka nxitur akte dhune, por nga ana tjetër nuk mund ta frenojë zemërimin e qytetarëve.

“Parlamenti është produkt i votës së diktuar nga krimi. Jemi në kushtet e grushtit të shtetit. Kjo duket qartë në listën e kriminelëve dhe vrasësve që ka futur në partinë  e tij.

Në mbi gjysmën e bashkive të vendit do të ketë kandidatë vrasës përdhunues, trafikantë droge, shokët e Elvis Roshit, kandidatë të tjerë të zgjedhur me dorë nga banda e Avdylajve në Shijak, nga Ymer Lala në Dibër.

Ai ka caktuar edhe kandidatin e PS edhe kandidatin e bashkimeve profesionale të PS, të dy janë përcaktuar nga Ymer Lala.

I pari është kandidati fillestar që Ymer Lala e caktoi dhe pastaj e hoqi, i dyti ish–sekretari i PD në Dibër, i identifikuar si njeri i blerë i Ymer Lalës dhe i shkarkuar më pas nga funksionet e në PSD.

Shiko çfarë kandidatësh. O do të ketë një plan si ky që ka vënë Rama në lëvizje me kriminelë dhe të emëruar të krimit gjysmën e bashkive të një partie dhe në gjysmën tjetër të bashkimeve profesionale të asaj partie, pra njerëz që janë sponsorizuar në këtë drejtim, ose do të ketë një fitore të demokracisë dhe lirisë për çdo shqiptar.

Kjo është beteja sot dhe lajmi që merrni nga PD, është që do të jemi në ballë të kësaj beteje ditë për ditë”, tha më tej Basha në fjalën e tij.

(TemA)

19 komente në “Lulzim Basha: Nuk ka kthim pas nga përballja me juntën kriminale në pushtet, kush s’na bashkohet të ulë kokën e të mos bëjë zë”

 1. Shqiptaret UE says:

  ISIS DO PUSHTET BRENDA SHTETIT PA ARSYE DHE LLOGJIK, QORRAZI PAS KESHILLAVE TE SALIUT DHE FRIKES NGA DREJTESIA E RE. ASNJE NDERKOMBETARE NUK ESHTE ME TY ASNJERI NUK KUPTON SEKU PO SHKON

  1. a says:

   te ulim koken 1 000000 njerez qe te duket mendja jote e ndritur dhe e atyre idioteve qe te ndjekin pas. o edi rama c na bere nqs si fut dot ne burg keta futi ne cmendi se per aty jene bere ose do na futesh ne te tjereve ne burg sepse do perballemi me keta ne rruge dhe nuk e di pastaj per prekje te personit se keta qajne edhe kur i sheh shtrember.

 2. An says:

  Ou, ti ke te drejt tw besh ze,po kush eshte kondra te mbyll gojen??
  Sa demokrat ky djali….

 3. Ari says:

  Dashke ti mbyllesh gojen mendimit alternativ
  Idiot qe ske shok, Po glorifikon figuren tende mor mendje tredhur

 4. Vizioner says:

  Shqiptare, KUJDES!
  KUJDES sa nuk eshte vone.

  Te njejtat Papa, spreche e veprime dahin dhe ato te fashizmit para se te kalte shtetiin.

  Se cfare beri fashizmi me pas, e dime tashme.

  Mos i mein lehte theniet dhe veprimet e PD-se.

 5. Taku says:

  More kokrra e legenit, per qofte edhe 100mije te ulin koken miliona?! Ne nje sitem demokratik eshte vota qe vendos. Por ti dhe shoket e tu duan kaos, qe te mbroni gjene e vjedhur, jo perparim… po ju vjen fundi more antishqiptare me dake

 6. Azio says:

  Ah more Lulzim!
  Te paska ardhur sahati qe te shkosh ne shtepine pa qera.
  Kush je ti more cope injoranti dhe servili I Berishes serbofil,qe I urdheron njerzit qe te mbullin gojen,pse jane kunder veprimeve te tua fashiste e terroriste.
  Kur behet trim edhe kamarieri dhe byth qi…i Hollandes.
  Mjere ata njerez qe e mbeshtesin dhe I shkojne mbrapa ketij trapi.
  Bukuroshi I PD-es
  Mendje miu dhe edepsez
  Bythlepirsi i Saliut
  S’ka per ta zene as brime e miut.

 7. Alban says:

  KUR KRYEKRIMINELET E KRYEHAJDUTET E SALI BABES CIRREN “KAPENI HAJDUTIN APO…

  A MUND TE KRIJOJE QEVERI ANTIMAFIA KJO MAFIA QE VJEDH EDHE SHTEPINE E VET POLITIKE !?

  From: Alban Dega
  Date: July 25, 2017 at 12:47:46 PM EDT

  – Vjedhja mbi e nen tavoline e PDSH-se

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kam vetem nje pyetje logjike per shqiptaret kudo ne Bote:
  1 – A mund te krijoje nje qeveri Anti-Mafia kjo “Bande Gangsteresh”e “kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “, sipas “The Times” e “Independent”te Londres ne shkurt 1997 dhe “The New York Times” te 15 marsit 2008, epitete qe nuk i kane perdore as per Kim Jong Unin e Enver Hoxhen…, me Sali Berishen ne krye, qe e rrenoi te pakten 13 here, qe e zhberi e beri Gerdec e Otranto shtetin shqiptar, qe i plackiti dhe vodhi , genjeu e vrau ne 13 vjet Salikraci me shume shqiptare se ish- diktatura komuniste ne 46 vjet !?

  2 – A mund ti vihen melcite ne qafe per ti ruajtur ketyre ujqerve e kucedrave krimi e korrupsioni qe na bene gazi i Botes me kusarine e vrastarine e tyre perbindeshe me Kryeprokuhora me diploma te falsifikuara e kryegjyqtare qe shesin blejne drejtesi si te ishte prona e tyre !?

  3- A mund tu besohet kenges se Sirenave dhe vajtimeve te kukumjackave ala Monika Kryemadhi e Like Floriri, ala Lulezim Basha e Sali Berisha qe qajne e vajtojne per rreth 100 mije shqiptare qe kane marre rrugen e kurbetit ne 4 vjetet te qeverisjes Rama- Meta- Vasili…kur jo 100 mije por 1.6 milione shqiptare , gati gjysma e popullsise totale te Shqiperise u detyruan te emigronin ne 13 vjetet e qeverisjes Berisha per shkak te Kuotes, Zero, Cekut te Bardhe e Ligjit 24 te Sali Kadafit qe i ndante shqiptaret ne te nenes dhe ne te njerkes … !?

  4- A mund tu besohet ketyre kryebanditeve e kryemafiozeve qe me sundimin e tyre, me politiken e tyre antishqiptare e antipopullore ia bene Shqiperise ate qe nuka ia ka bere asnje pushtues i huaj qe nga Roma e Greqia e Lashte, qe nga Bizanti e zaptimi otoman, qe nga barbaria e copetimi serb e grek i trojeve shqiptare, qe nga pushtimi nazifashist e deri tek terroristet e Aleksander Rankovicit e Sllobodan Milloshevicit, Venizellosve e Zerves. Ia kane bere Shqiperise hyjnore nga bukuirite, perrallore nga pasurite, fantastike nga klima e hijeshia njerezore shqiptare ate qe as hordhite barbara te Cincizkhanit nuk do tia kishin bere ! Lanet!

  A mund te drejtoje qeveri antimafia kjo Mafia qehajai i se ciles Lulezim Basha vodhen me ze e me figure votat e votuesve te vet qe votuan 4- 5 here per kryetarin de jure te kryetarit de facto te PDSH-se Sali Berisha me 23 korrik 2017 dhe perjashtoi nga konkurimi e ndoshta edhe nga jeta Sokol Olldashin ne 2013- en !
  Cfare nuk ben Mafia !?
  A mund ti besohet qeverisja e nje shteti nje hajduti me cizme te 600 milione eurove te Autostrades se Kusarise se Kombit qe vodhen edhe familjen e shtepine e vet politike PDSH- ne, qe ua vodhi Sali Berisha me koburen e Azem Hajdarit mbi tavoline dhe ndihmen e Milloshevic Rajersonit nen tavoline ne janarin e vitit 1991 !?
  Mendoni pergjigjet e ketyre pyetjeve para se te ndiqni kete “Bande Gangsteresh” e “kete Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” ne theqafjen e cmendurine, ne panikun dhe lemerine nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi qe do tua konfiskoje jo vetem pasurite e vjedhura por edhe lirine e abuzuar ne kurriz e ne dem te shqiptareve e shtetit shqiptar! Sipas burimeve teper konfidenciale kjo bande eshte duke u instruktuar nga operative te RIA-s, DIA-s… etj.
  Vigjilence!
  Syceltesi shqiptare kudo jeni !

 8. zoga e vodices says:

  O Lulush o shale ngjitur mos fole ne emer te popullit po ne emer te emer te banditeve qe te ndjekin se mos u hedh ndonje locke por haroje kryeminister kerre nuk do te behesh dhe mos na caj trapin duke na kercenuar qe te mbyllim gojen dhe te degjome zerin tend te ngjirur tamam me zerin zerin egomarit ,te isha ne vendin tend menjeher do te jepja dorheqjen se nuk je per keto pune .Me mire ik dhe ha me faron ndonje pace koke se mbase te vine mend.

 9. Life is game says:

  Ore ti i njeri o ndyre dhe i dyshimte si vrases dhe hajdut, paske ikur fare! Ke degjuar gje per dhjetorin e ‘ 90! Studentet zgalem i dhane popullit lirine e mendimit dhe shprehjes! Po dhe ai plaku qe sdua ti ze emrin keni frike nga SPAKU! Te tjerat jane brockulla! Jeni mblefh nje tufe gomaresh aty dhe…

 10. enter"" says:

  Po kush te ndjek ty more horr pervec se sa kafsheve te prapambetura????

 11. timo says:

  Saliu dhe ti si klysh apo zagar i tij vetëm dhunë keni propoganduar si në pozitë dhe në opozitë. Aroganca e propagandës tuaj ka kapur majat.

 12. Jep says:

  Luli, te q….. A ate pallaveshen qe ke per grua. O MA jep ose ul koken e Mos be ze.

 13. Mihali says:

  Një pyetje për Arta Markun:”Si duhet të veprojë prokuroria dhe gjykatat për ata që japin urdhëra per dhunë sistematke në demostrata” ?
  I lutem z.Arta Marku t’a bëj publike ligjin dhe intepretimin e tij.

 14. Jimi says:

  Ti more kokrra e idjotit, qe kur je i rrethuar nga nje taborr njerezish te hurit e te litarit, pa din e pa iman, qe ne ato caste te duket vetja si Van Dame dhe leshon be’ e rrufe’ se do djegesh e pervelosh kedo qe do te gjesh perpara! Ti more kokrra e pederastit kerkon te sfidosh e te kercenosh nje popull te tere me luften qe do te kuturisesh te besh me keta laro qe te rrethojne, Dije mire vetem nje gje , se nese deri me sot ky popull i durruar te ka toleruar , kete nuk e ka bere se ka frike nga ty dhe larot e tu, por gjithmone ka menduar se nje aventure e tille e ketyre kokave te nxehta, duhet te shmanget me gjakftohtesi. Por nese ju “trimat” e keni ndare mendjen qe ti shkoni deri ne fund kesaj aventure, keni per t;ja pare sherrin , dhe jo nga policia, apo ushtria e garda, por nga vete ky popull , qe ti me shum “dashamiresi” i rekomandon te ule koken. Lufte doni? Lufte do te bejme!

 15. Sa per dijeni says:

  A te q…. qente e rruges kur permend edhe ti hapje dosjesh e denime. Po ske faj mire ja ben atij bythecit te gjate kur nuk ti hapi dosjet e vrasjeve e vjedhjeve qe ke ne kurriz por te dha doren e gjysmen e qeverise ne 2017. O Ram o pabyths mos kujto se do i vije keq njeriu per ty kur te te shqyejne me dysh xhambazet e shqupit. I kishe mundesite, prandaj te votoi populli qe te vendsje drejtesine por do zemer kjo pune jo batuta vari karin. Tani do korresh cfare mbolle dy vjete me pare e nuk e le te ngordhte ne cader kete bythqirin hollandezeve. Po populli ckusur te ka.

 16. Shalqi me provë says:

  Na e ke dhën e po na e jep me prova
  se çar je në gjëndje të bësh
  sikur të vish në pushtet

 17. Lili says:

  Kush je ti qe na urdheron te ulim koken.Mos eshte Shqiperia prone e jotja dhe ne sklleverit e tu? O xhonturk,o fashist,o vrases,o funderrine ,flet ti per ne dhe Shqiperine.Thirrje urgjente prokurorise per rihajen e dosjes se 21 janarit,te rruges se kombit dhe tradhtise me tokat dhe ujerat e Atdheut.E kuptoni qe ky kriminel kerkon te behet Kriminister? E tmerrshme.

 18. Beni says:

  O popull, Lulushit dhe 5000 ithtareve te tij u ka ik zari, prandaj ne qe jemi 1 miljone duhet ti hapim rrugen se ai te djeg, shkaterron, vret….keshtu deklaron Luluja….Po kush te qi ty o vemje..Provoje dhe do ta shohesh po nuk hengre ndonje dru kokes si Sahiti yt…Sahiti doli mire, por ty do ti thyejme te gjotha brinjet…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *