Opozita: Duam qeveri të re, me kryeministër “Tsiprasin” shqiptar, Arben Malaj dhe ministra Mejdanin, Daden, Mustafajn, Tafajn…

Opozita thotë se vetëm një qeverisje tranzitore me një mandat 6-mujor mund të çojë vendin drejt një stabiliteti, që do të garantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme.

I ftuar në studion e lajmeve të RTV Ora, kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu përmend disa emra nga PS dhe PD, të cilët sipas tij, janë të denjë për një qeveri tranzitore dhe që mund të bashkëpunojnë me një platformë veprimi.

Ai përmend si kryeministër të mundshëm “Tsiprasin” shqiptar, Arben Malaj, dhe ministra Arta Daden, Mejdanin, Besnik Mustafajn, Myqyrem Tafaj etj.

“Kur unë kam përmendur Arben Malaj, Arta Dade, Rexhep Mejdani, Namik Dokle, Ndre Legisi pra disa autoritete politike të PS nuk është se këndvështrimi im politik është i njëjtë me ta.

Por besoj që kanë treguar që kanë autoritet për ti shërbyer interesave të vendit, jashtë këtyre interesave manipulative.

Nga ana tjetër kur them Besnik Mustafaj, Anila Godo, Rexhep Uka, Myqerem Tafaj dhe plot emra të tjerë, kanë të bëjnë me disa njerëz që besoj, gjykimi im, jam subjektiv ndoshta, kanë një vlerësim nga gjithë opinioni publik për qëndrimet dhe punën e tyre.

Pra kanë një lloj integriteti jo vetëm në raportet e brendshme politike, por edhe në raport me opinionin publik”, thotë Mediu.

Sipas tij, mundësitë janë dhe përtej emrave politikë:

“Ka mjaftueshëm njerëz nga të dyja krahët që mund të bashkëpunojnë me njëri-tjetrin me një platformë të qartë veprimi të qeverisjes për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Ka edhe akademikë, ka edhe profesionistë të mirë që janë shfaqur në jetën publike me qëndrime të sakta e të qarta për të mos e futur në anonimitet vendin dhe pastaj të jemi viktima të raporteve anonime.”(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

53 komente në “Opozita: Duam qeveri të re, me kryeministër “Tsiprasin” shqiptar, Arben Malaj dhe ministra Mejdanin, Daden, Mustafajn, Tafajn…”

 1. Jurgen Klopp says:

  Kur nje VRASES qe duhet te ishte duke u kalbur ne burg mundohet te beje diversion brenda te majtes ahhahahahha 😀 ik or pirdhu vrases i peshtire.

  1. Deep State says:

   Duket qarte qe qelbsinat duan vetem qelbsinat e kombit per “ripjellje” te vertete.

   1. Selam Musaj says:

    Po “duam dhe nga dy dashnore per protestues”. Mundesisht nje bjonde nje brune.

    1. kujtesa says:

     Kur te gjithe keta qe kerkohen per ministra,ne kohen e tyre cdo opozite i ka telendisur si hajduta,mamutha etj etj. Se di scare kane ndryshuar we kjo opozite e tanishme i kerkon prape. Apo mjafton te bjeri Rama,pastaj hajd se folim!!!!!

     1. Mediu Miu says:

      Mer edhe Eli Faren t’ju kendoje ne darke si dikur ne Nju Jork…

     2. Raimond vlonjati says:

      Aty mire e ka Mahediu.

      Te iki Rama me halabaket e tij nga kreu I PS-se ,dhe te vijne Malaj, Dade, Dokle etj, Pra te vijne te gjithe ata qe kane experience jete e pune dhe kane pjekuri, integritet, e inteligjence ne mendim

      Se na moren shpirtin keta hajdutet e PS-se me EDI RAMAN e Fatos Nanon dhe gjithe halabaket kalamaj, qe e kan eIQ me te uelt se IQ e ketij timit

      Dhe ne ekte menyre qendron ne krye perseri Partia Socialsite, por qe ka tamam program Socialist, Jo program per te pasuruar olgarket ,
      apo te pasurojne Fatos Nanon qe eshte krye-hajdut

   2. Zagali says:

    More Medi kriminelei,kush ta la ty te besh qeverine? Jotem apo yt at.Qeverine e kemi dhe madje shume te mire.Nqs nuk te pelqen ty as na pullcet bytha fare.Ti me ate qeverine tende shko ne verin e sateme dhe sat shoqe.Palaço.

  2. XheJ eN Bi says:

   Dhe unë thash se nga ju ngritën veshët A.Malaj ?
   Është Mediu që ja ka fërkuar !!!!!

  3. Rrapushi says:

   Vaj me det per kete Tsiprasin shqiptar. Ka tre parametra qe e bejne diametralisht te kundert nga greku i famshem. Se pari eshte injorant ne formin dhe delirant ne mendim. Se dyti eshte skizofren dhe feminist i pa fre dhe, se treti eshte i dhene pas parase dhe ende i vjen era fajde. Ky eshte per ta kthyer prape nga ka ardhur, se atje ja tregojne mire vendin. Sa per Mejdanin, ai suksesin e ka ne qeverisjen e qenit te vet, por edhe kete e ben pas urdhrave qe i jep e shoqja. E ve ne rresht dereziun dhe tere diten e ke me trasta ne duar. Arta, heh Arta, vdiq per nje cik k…., por nuk ja jep njeri, sado ta patinoje fytyren. Eshte nje plake e ngordhur qe ne fund te jetes se saj demonstroi se ka qene e majte e thekur per perfitime, dhe kur ato nuk i jepen, e kthen pllaken e behet edhe fashiste, edhe zogiste, madje edhe anarshiste. Po lereni se pershesh do e shkreta.
   Por e djathta ka vete kuadro te denja per qeveri, me disa mballoma nga shoqeria civile.
   Nje qeveri e mundeshme me kryeminister Flamurin pa shkop, zv/kryeminister dhe minister i jashtem Dash ploncin, minister i brendeshem Albana cicen, minister i mbrojtjes Mir gerdecin, minister i arsimit dhe shkences Nard mekanikun, minister i shendetesise Vangjeli tulja, minister i mjedisit Sazon kokeqepa, minister i energjetikes Shkelzen sy-daci, minister i drejtesise daje Tit dinshumi, minister i financave Fulljani e keshtu me radhe. Ndersa mire do kishte qene te kishim edhe nje kolegj mendimtaresh te kombit si kujdestare ku mund te ishin Tosi i Todit, Turi i Petros, Gimi i Gaqkes, Burat Bizhdilja dhe ca llapaqene te tjere injorante e delirante. Me keta shkojme ne esfel, me siguri.

 2. shpellar me toke te xanum says:

  Doni edhe nje k.r ne goje.

 3. Besi says:

  ky zotni Mehdiu duhet te lagohet dhe ky nga skena politike mjaft hengri e ka bere politika shume te pasur ku i gjeten leket me rroge deputeti qe sju del per veten e tij me jeten luksoze qe bejne duhet te largohet se kasta e vjeter vetem kane vjedhur dhe shkaterruar duhet te futet rinia e shkolluar jashte me mendesi si Rudina Hajdari

 4. Besi says:

  qeverine nuk e formon opozita e formon mazhoranca kush ka fituar zgjedhjet

 5. hasani says:

  Sa mire, nuk ka nevoje per parti tjeter, vetem mediu do te caktoje qeverine dhe gjithe ministrat. Keta kriminele po kalojne cdo kufi te demokracise. Po perse cfare kujtojne keto kriminele e hajdute se qeveria eshte nje kukull qe e merr ne dyqan dhe e vendos te drejtoje vendin. Qelbesira, plehra. Vetem per demokraci nuk jane jane keto plehra. Dini ne zgjedhje dhe shifeni sa do ju vleresoje populli. Zoti medi dashke te na sjellesh perseri fajdet ne kete vend, apo ’97???

 6. Anna says:

  O ndyresire, o vemje fshatare qe kundermon era mut sa e hap gojen….
  Doni te ricikloni Nano pijanecin …me arben shkolle naten….
  Plasni buf beni…me nje kembe si mushka do rrini dhe qajeni qeverine tranzistore. Basha do pellasesi gomar atje tek burgu i ri e ju do bleherini si delet. Sale vicidolli do jete i lidhur me kemishen e sigurise atje tek spitali i burgut te ri….
  oh oh sa bukur do kendoni ju o kriminela..ne korr duke ju lutur perendise tu marre jete.

 7. Sali kurrizoja says:

  Duan opozite te re me Idrizin Azemin Olldaahin Jozefinen Imamin Boden Mejdanin …etj keta jane qesharak aahaha

 8. Qylafi says:

  Keni haruar Nard ndoken, fatmir mehdihoxhhasanin prej gerdeci, mulin e nokes, Baba rexhepi nuk bon se ulet ne detyre nga president ne minister, kine ne vemendje edhe ferdinandin e xhaferajve qe di si permiresohet dielli dhe rana e detit

 9. undefined says:

  O ju shkerdhe….ju dhe gabelin Cipras me 500 miliard borxh o b…q..e Kombit…kush jane ata…derra..e ndyresira…qe votojn per ju…

 10. Dum karamele tate dum çokollata ene nji karrige says:

  Ju jeni te gjithe per ne burg

  Ju sjeni ne pozite te kerkoni as një gjë

 11. Bau Bau Motriau says:

  me moshen anagrafike dhe biologjike qe kane keto emra,

  kjo me shume se

  “qeveri tranzicioni kombetar”,

  do perfundonte te ishte nje

  qeveri e “qoka-qivureve-kombetare” grattis

 12. Tarasi says:

  Po pidhin e satome se ke fut ministër se ja ke mar dorën burr kurvë.të qifsha robt ty edhe të gjithe atyre ministrave tuaj.

 13. ceni boston says:

  Po cfare Cipras ore, po juve jeni te gjithe katundare qe nga Mehdiu, Malaj , Nard Ndoka apo dhe Duka! Po nuk I shikoni qe I keni koket me qoshe!Juve vetem per te vjedhur dini! Ore, po nuk formon opozita qeverite! A jeni ne vehte se cfare thoni! Juve tani jeni jashte loje!

  1. Koli says:

   Malaj e ka mbaruar universitetin me nota 5-a.Llogaritar kooperative ne Tepelene dhe zor do ta bente me sukses.

 14. ceni boston says:

  Po Neritan Ceken dhe Kastriot Islamin ku e keni harruar!

 15. ALBAN DEGA says:

  KUR NJE VRASES MASIV… EMERON QEVERINE E SHQIPERISE….

  … ai shtet se pari duhet te ndryshoje emrin nga demokraci ne Mafiakraci !

  A nuk ishte ky Kodosh e Bodigard i Shkelzen Berishes qe i dha Shqiperise titullin faqezi “ kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” nga Mbreti i shtypit te lire e te pavarur boteror “ The New York Times” diten kobezeze te 15 marsit 2008- Dita e Geno- Infanticidit te Gerdecit, e denje per Gjykaten Nderkombetare te Drejtesise ne Hage?
  A nuk ishte ky hor sterhori i kryehorit te Shqiperise Saleh Ramollah Ajatollah Milloshevicit pjese e qeverise se Lugatit te Vicidolit qe i dha mballomen e turpit nga “ The Times” e “ Independent” e Londres Bande Gangsteresh” ne marsin e vitit 1997 !?
  Cfare mund te pritet prej ketij vrasesi masiv, nakotrafikanti, tregtari femrash odrfshivedhe minorene, ketij miku per koke te James Traficant, te arrestar e denuar me 8 vjet burg per korrpsion, shantazh, zhvatje dhe komplot nga drejtesia amerikane !?
  Pritet vetem nje gje: kercitja e prangave ne kycet e tij dhe krejt Gangstereve te Bandes dhe Mafias se Shtrigut te Vicidolit !

 16. Durim says:

  Do merni qeverin e ketij timit.

 17. Vlesh says:

  Po ate te Amerikes bre qe vinte ne pune nga Amerika ne mengjez per tre vjet pse nuk e ke fut ne ate liste Qeverie he te shitofte, …!
  Pyetje Fat sa vjet ose zgjedhje ke qe s’voton per PR?

 18. kerkojne NANON says:

  … ha,ha,ha … keta te gjithe te NANOS … qe te bejne qejf pa u denuar te gjithe keta qe i pret BURGU

 19. Lulidhi says:

  Po piçken e s’emes se Lulit, ne c’ministri do ta vini?

 20. ann says:

  mergata e qyqeve u mlodh dhe formoj qeverrin turp .Kane mledhur gjithe te deshperuarit per humbje pushteyi dhe 70 vjecar e siper .dordolecat Rama nuk iken vetem kur te doj populli ju nuk jeni populli por vrasesit e popullit

 21. ann says:

  Mergata e qyqeve u mlodh dhe formoj qeverrin, turp .Kane mledhur gjithe te deshperuarit per humbje pushteyi dhe 70 vjecar e sipe,dordolecat Rama nuk iken, vetem kur te doj populli; ju nuk jeni populli, por vrasesit e popullit .

 22. Go west says:

  Nuk kane faj as Mediu dhe as Arbeni, por Edi qe zgjedh nje bese prere, mosmirnjohes e te pafytyre qe Vlora e ka perzene me teneqe, per te qeverisur Banken.

 23. diaspora says:

  shpif..shpif se dicka mbetet. kjo eshte teoria qe ndjekin keta injorante.po kush i ha keto….

 24. Limani says:

  Me Edvin bajgën ç’do gjë ndodh . Ai ju dha më shumë se gjysmën e qeverisë dhe në zgjedhje ua mirë të gjithë tepsinë , me lugë e me pironj ; është meritë e popullit , se RRRama është njëllojë me ju , me shpirt e me zemër me ju , është më mut se ju . Malaj dhe Islami ishin në një grup anti PS , caktoni dhe Islamin .
  Talluni me popullin , se PS ka vdekur . Qelbësira !

 25. the american says:

  pakica kerkon te zgjedhe kush duhet te jete ne qeveri… LOLOL!
  pitkina komplet.

 26. Rrema says:

  Nuk duam pushtet në tavolinë thonë, dhe bën emrat. Tjetër qeverinë e cakton pozita dhe jo opozita. kerkoni votëbesimin ne parlament.

 27. Beni says:

  Po pse ore idioter byroja politike jeni ju qe te vendosni qe qeverrine

 28. Renald says:

  Nuk ka zgjidhje tjeter?
  Nga mafia be mafie?
  Ky Strategu I firmave piramidale eshte zgjidhja?

 29. Kali says:

  Kur ja ka dhene populli voten ketij kopili kurve qe te formje qeveri.Po ti ngele ne politik mor horr hajdut ne koqet e Berishes.Ku ke elektorat ti o hale.

 30. Koba says:

  Po Myqerrem Tafajn per cfare e doni ? Apo qe shkaterroi Shkencen Shqiptare dhe perdhosi Intelektualet e Shqiperise?? ,me Porosi te Perbindshit te Vucidolit

 31. Partia e Re says:

  Popull Shqipetar.
  Nje thirrrje per te gjithe ne: Mjaft më me keta politikanë fëlliqësira të këtij shekulli. Do të flas dhe une si Jezusi për ata që kanë veshë. Kemi pothuaj mbi 25 vjet që jemi në tranzicion…Pse? Kush po luan me ne? Kush e fiku ëndrrën tonë për një te ardhme më të mirë? Ne që të gjithë pothuajse u perfshimë në demonstratat: E duam Shqipërinë si gjithë Europa në rreshtat e para të mitingjeve me Azem Hajdarin na “larguan” nga vendi që na rriti dhe na dergjën larg. Po e fus ne thonjëza : larguan sepse ne ikëm ngaqë e pamë se asgje nuk ndryshoi…. Të mallkuarit dhe të qoftëlargut komuniste nuk jane larguar ende .. ne po. Te gjithe ju bashkë me mua shohim midis dy të këqijave më te madhe : Rama dhe Berisha të shohim një shprese tek Rama si e keqja më e vogël por ja ku po them: Të dyja janë të keqija makabër per ne dhe fëmijët tane, për te ardhmen e Shqiperise. Me kaq te keqija që ka bëre Berisha, Rama ( shteti) me prokurorë duhej ta fuste brenda. Te gjithe faktet jane. Por asnjeri dhe as tjetri nuk levizin. Kjo me ben të mendoj se jemi ne nje kurth të pergatiur mire nga te gjithe. Fatekeqesisht me duhet tju rikujtoj mbas mbi 25 vite se komunizmi ne Shqiperi nuk eshte zhdukur. Ai ka marre nje forme tjeter. Sahanlrpiresa gazetare nga të dyja palet, ideatore me snajpera, çizme, bojë surratit 😳. Kush jane keta felliqesira qe duan te na fusin ne vellavrasje? Kush i la dorë te forteve “kriminelave” që te bejne presion ne emer te jetes mbi ne sa here ata duan karrige? Shqipetaret asnjehere nuk kane pasur frike, vetem respekt e dashuri por ja qe tani fshihen sepse nuk jane te mbrojtur por lakuriq dhe te te vetmuar pa perkrahje. Nje gje tashme mbas kesaj deklarate te Mediut eshte e qarte: Ata po tallen me ne. Kjo deklarate eshte nje deklarate pocaqijsh dhe cinikësh që duan te na thone: Ne jemi akoma ketu. Eshte nje tallje dhe presion kundra neve te gjithe. Prandaj ju bej thirrje: Mos ju baskohuni atyre. Ka ardhur koha qe ata te vriten me njeri tjetrin ashtu siç na vune ne te vrasim shoqi shonë. Solemnisht deklaroj : Komunizmi në Shqiperi nuk ka vdekur. Po vdesin shpresat tona vëllezër.
  Mos bini pre e asnjerit nga keta felliqesira.

 32. Sokol says:

  Ah,ti je zgjedhje nga e keqja. Kjo sepse Rama eshte me ifelliqur se ty,
  Kjo eshte sepse studentet u ngriten dhe u terhoqen te shkojne te babi socialist apo babi demokrat,
  Sepse ata qe bejne opinion ne vendin tim ofrojne si alternative,ose qelbaniket e se tashmes ose qelbaniket e se shkuares. I referohem emrave te piste per te zevendesuar emrat akoma me te piste te ministrave e politikaneve te te tashmes me te te shkuares(oferta juaj per qeverine e re te Mehdiut).
  Dhe faji eshte vetem i studenteve,ju nuk keni faj,n’a e keni treguar disa here se c’jeni.

 33. Popull says:

  Me ngadale or komentuesa se ju nuk jeni Rama. Rama eshte magjistar, deri me sot ka treguar se eshte i gatshem te japi me shume se cduan mender opozitaret. Biles mos u cudisni po i la dhe b… Dash Shehit😂.

 34. Ervin says:

  Pse nuk e thua shkrut dhe bukur. Ne nuk duam te futemi ne burg! Kaq e thjesht eshte. Pse duhet me e djeg shqiperine mor kokrra e sediljeshqyerit!

 35. olimpia says:

  Duan nje qeveri si ajo e Vilson Ahmetit per te vjedhur pa u penguar vjedhjet.

 36. O po keta kane ikur per lesh fare ,,,hahaaaaa sa kam qesh,,,estrade,estrade,,,,,,
  Shkoni njehere e inaguroni Recin e po te doni bashkangjitni edhe listen e, pastaj me kismet,,

 37. Demokrat I vertete says:

  Vazhdoni shihni endra me sy hapur , po per vete cfar posti do merrni ?Keta hiqen si trima se shpalosin planet qe ka pergatitur presidenti me gruan me qeveri e persona qe u pelqejne atyre Ua kemi falur me gjithe shpirt te gjthe dezertore si Metà Nje kerkese kur te fitoni ju zgjedhjet me2035 I zgjidhni ministra te gjithe edhe pse do jene plakur Po mos harroni edhe Kaci ziun Po cfar force kane partite bashke me ju , kur vendin e deputetit ua fali Lulushi , parti me nje deputet qe ka siguruar veten e vet shkruan vet vulos Po kush ju llogatit ju o ditezinj !!!! Shterngoni fort Lulin po ai ka mbaruar per vete

 38. Roberto says:

  Duke pare levizjet qe opozita kerkon te beje mua me lind e drejta te them disa gjera qe mendoj. Opozita kerkon te beje presion deri ne fund duke sjelle alternativa disa figura te PS (kundershtare te Rames) dhe nje pjese tjeter te opozites per te krijuar idene se keta do jene ata qe do garantojne mbarevajtjen e puneve ne Shqiperi.Me beri pershtypje nje emer,Rexhep Uka.Per mua nuk vlen per asgje.Ne PD ka hyre nga rruga, rastesisht. Berisha jo pa qellim foli para ca ditesh dhe la te kuptohet duke i bere thirrje Bashes qe nese dorezohet PD do shkrihet prandaj Basha kerkon te vazhdoje me kokefortesi tezen e vet dhe kerkon te vendose kushte duke ju derguar edhe politikes nderkombetare se nuk do terhiqet nga protestat bile nuk merr persiper kur ben te paditurin e thote qe nuk e di a do perdori populli bomba molotov pra idea e tij eshte qe o beni si them une ose “populli” do turret me c’te mundet. Kjo eshte pika finale mendoj une. Nese perdoret dhune nga protestuesit e shtyre dhe te frymezuar nga opozita dhe PD do kemi zhvillime te rendesishme qe t’ju mbyllet goja opozitareve dhe rruga ketyre vandaleve qe kane zbritur nga malet dhe shkaterrojne c’do gje qe ju del perpara nen efektet e droges dhe xhepit te mbushur me para.Ose pastaj do ulen me ndermjetesim nderkombetar dhe do gjejne zgjidhje edhe pse per mua kjo eshte kokefortesi sepse ketu nuk shoh asnje krize.Krizen e kane ne koken e tyre jo vetem ata qe dolen nga parlamenti por kane gjetur edhe te tjere qe e fryjne si Andi Bushati,Ylli Rakipi,Artur Zhej,Sonila Meco,debili dhe deliranti nga Amerika Ilir Demalia,ambasadori i ketij timit Agim Nesho apo avokati i kriminelit BERISHA Genc Gjokutaj etj etj llumra pa fund.Une te jem ne vend te Rames nuk bej asnje leshim per keta zagare sepse keta presionin e bejne qellimisht qe te perfitojne pasi Shqiperia ka shume premisa te pranohet ne Qershor ne BE dhe nese kjo ndodh PD del shume keq dhe nuk ka arsye pastaj per te protestuar por nese nuk ndodh prap PD do ngrihet e do thote qe ja,nuk e pranuan sepse ishte Rama ne pushtet.Jane te mbaruar dhe e ndjejne qe laku po i shtrengohet ne fyt.Ketu do jemi dhe do shohim.Asnje leshim per ta.Jane mesuar me te tjeret ne PS dikur qe benin leshime dhe leshonin pushtetin me presione por me Ramen harrojeni.Te pakten ky eshte perceptimi im.

 39. Patriroti SHBA says:

  O diteziu, o bastard, o vrases i 26 qytetareve ne Gerdec, Me dollaret e ati trafiku, ti maskara, bere vile ne golem dhe ke paguar me qindra e mijra te tjerea , per aresimimin e cupes ne Amerik.
  LLogarin e ke ne librin me autor amerikan qe ti ka bere llogarit e shpenzimeve, qe me rrogen tende dhe te gruas, sblinje dot nje hyrje, jo te benje vile dhe te shkollonje vajzen ne Amerike.
  Tani na del , para shqiptareve me propozime prej te mari. Ae diti palaco, se , A. Malaj esht kart e djegur, qytetaret se zgjodhen as deputet te pamvarur, Duket se po i mbarojne milionat e vjedhura kur ka qen minister financash dhe kerkon tani, te rimare priviligjet e humbura, prandaj shkon hu me hu, neper portale dhe kerkon te behet si Tripasi i Greqis., Arta Dade esht kart e
  djegur, PS e nxori ne pensjon tani qe mbushi apo do mbush 70, le te ri me niprit neper lulishte, se ka lajthitur. M. Tafaj ka qene minister i aresimit dhe e shkateroi aresimin, aq keq, sa diplomat shiteshin rrugeve, Po keshtu B. Mustafaj, e ndriti sa ishte minister i jashtem, prandaj e hoqi Berisha .
  Cjane keto marezira te kesaj opozite, SHqiptaret kane votuar dhe kan nxjer qeverine aktuale. mbas kater vjetesh, le ta gjukojne dhe nese sjan te kenaqur te mos e votijne. Kjo eshte demokracia, seasht ajo qe kerkon e vepron sot opozita, simbas udhezimeve te Berishes, Bashes, Monikes apo te shoqit te saj, qe bejne thirje per armatosje, rezim me dhune, akta teroriste, deri ne asgjesim fizik te kundershtarit, dhune mbi policin e shtetit dhe djegjen e instusjoneve me bomba molotov, mjete piroteknike e sende te forta mbi kokat epoliceve, duke plagosur shume prej tyre, sa nje vajze ja keputen dy gishta.
  Prandaj, lini keto peralla me mbret dhe mos krijoni qeveri hije, por shkoni e beni regjistrimin ne komisjinin zgjedhor dhe merni pjes ne zgjedhje, per te zgjedhur kryebashkiaket e vendit, mjaft ndenjet rrugeve dhe mos i zini me , se ua kini sjell ne maje te hundes qytetareve. me bllokimet dhe konfrontimet me qytearet.

 40. Doktori says:

  Problemi se kush do jete minister dhe K/Minister eshte zgjidhja?…Une do te thosha kush eshte problemi dhe jo zgjidhja..Te nisemi nga problemi..a eshte ne fakt problemi nje shqetsim i popullit shqiptar,apo eshte nje problem i ndrimit te kolltuqeve.Ne se do ta kishin krijuar problemin,njerez te rinj vizionar,intelektualet e pa mvarur,njerezit qe kane vizione te reja per ekonomine,per industrine,bujqesine,kulturen, shoqerine etj.dhe nuk do kishin brenda tyre ish deputetet e diskredituar,ish ministrat e provuar,ish politikanet e korruptuar,pasuruar,diskredituar etj. atehere ,sigurisht mund te behej nje riformim i nje qeverie tjeter

 41. Dash says:

  E duan te rruar keta…..

 42. gzimi says:

  IK OR PLER e degjenerume , nuk do bejm rriciklazh rrugaçesh banditesh dhe hajdutesh siç jeni ju politikanet e te gjitha ngjyrave nga viti 90t , do i shporrim te ter kushdo qe ka qen nje her te vetme i zgjedhur , duhet te çohemi te ter njerzit ne kemb ne kte vend nese duam ta bejm SHQIPERIN dhe ti fusim ne burg kta kusar gankstera homoseksual e perversa , duke filluar nga ky qe ka ber kte artikull deri tek i fundit , te zgjedhim njerez te rinj qe vin nga jasht bile te lindur dhe shkolluar jasht , me edukacion modern dhe te bejn shtet , ti kontrollojn liçencat gazetarve organizatorve te anarshis kto 30 vjet demokraci dhe anal isteve , ka shum qe duhet ti hiqet liçenca e drejta profesionit si organizator dhe ndihmes se banditizmit politik per interesa private per te rrjepur para sa te mundin nga kta politikan alabak ordiner e mosmirnjohes,

 43. Matia says:

  Arben Malaj do ishte kandidatura më dinjitoze
  për të konkuruar perballë Erion Velisë,si fillim.
  Shkallët ngjiten një e nga një.Por ka edhe “ashensor”.Trainiri i zgjedhë vetë “lojtarët”.
  Arben Malaj ka dhënë prova edhe në kohën më të veshtirë,si ministër financash.Ai do ishte edhe k/ministri i ardhëshem,më i mirë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *