Nard Ndoka: Ambasadat flasin ndryshe nga shtetet që përfaqësojnë, Basha ka kontakte me personalitete. Rama është politikan i dorës së dytë, s’ka shanse me mua

Përfaqësuesit e ambasadave në Tiranë, e jo vetëm, jo pak herë nuk e kanë përkrahur qëndrimin e opozitës jashtëparlamentare, madje pak orë para protestës së 13 majit, disa prej tyre patën në unison një reagim të ashpër për dhunën e përdorur në protestën e 11 majit.

I ftuar në studion e “Top Talk”, kreu i PDK, Nard Ndoka, u shpreh se qëndrimi i ambasadave në Tiranë është mëse normal, pasi kërkojnë stabilitet në Shqipëri. Por sipas tij ky nuk është qëndrimi i shteteve që ata përfaqësojnë.

“Qëndrimet zyrtare edhe të përfaqësuesve të ndërkombëtare janë të qarta të gjithë duan stabilitetin e vendit.

Por kontaktet që Lulzim Basha ka me kancelaritë ndërkombëtare, me ato evropian, me personalitete që kanë një rol në vendimmarrjen e BE, kanë një frymë tjetër.

Një informim të kësaj situate, ka një mirëkuptim nga ana e tyre edhe për problematikën që ka politika shqiptare. Për pamundësinë e zhvillimet të zgjedhje. Për arsyet se pse Rama është sot i papranueshëm nga opozita”, tha Ndoka.

Më tej Ndoka shtoi se “në aspektin institucional asnjë ambasador s’mund të mbështesë qoftë edhe bojkotin e parlamentit. Për ne është i rëndësishëm është t’i informojmë për realitetin. 

Ne nuk presim inkurajim legal nga ana e tyre, përkundrazi për ne është shumë e rëndësishme dialogu me ta, informimi për arsyet që kemi marrë këtë vendim. 

Kjo është e rëndësishme të ndahet edhe me ta, se si ne e shohim zgjedhjen e krizës”.

Për Nard Ndoka, opozita nuk po kërkon mos zhvillimin e zgjedhjeve, por kërkon standarde.

Ndoka ndërkohë hodhi poshtë çdo mundësi për një rikthim në koalicionin me Partinë e Socialiste.

“Rama, s ‘ka shance me mua. S’ bëj kompromise me politikanë të nivelit të dytë”, u shpreh Ndoka.

REMOTE_ADDR:[]

33 komente në “Nard Ndoka: Ambasadat flasin ndryshe nga shtetet që përfaqësojnë, Basha ka kontakte me personalitete. Rama është politikan i dorës së dytë, s’ka shanse me mua”

 1. prizem says:

  Kur eshte nate nuk eshte dite…

  1. Lulushi says:

   Pse nuk flasin keta peronalitetet e rendesishme neper kancelarite e botes ne mbeshtetje le Lulushes hollandeze??

  2. xx says:

   dhe vetem ambasadoret jane aty dhe shohin e jo politikanet e shteteve te ndryshme.

 2. a says:

  je virus i semure te gjithe dje te ariei edhe te rama, sepse je i paaritshem. zgjedhjet e 30 qershorit do te mbahen ne 30 qershor- edi rama konference me gazetaret dje

 3. alphade says:

  Nje koqegomari ,por shume marifetci per te genjyer e mashtruar
  ithtaret e tij….! Mjere ata naive qe i besojne ketij Nardit !!!

 4. Taipi says:

  U rite su poqe ngele ….

 5. GeriNYC says:

  Ambasadat e huaja nuk perfaqesojne vendet e tyre -cit Nard Ndoka budall 😀

 6. Guri says:

  Sot jemi ne ketu….

 7. MACOKU says:

  or legen kur bon dhe ti analiz koker injoranti ti bashke me ste gein e hollandesyt rrac kurvashpa burrni kaptin lop

 8. Shqiptaret says:

  Ahaaahahah BASHA_SALEH ADICTIT VARESI ISIS-jane pa llogjik me sy mbyllur.

 9. timo says:

  O Nard filozofi, takëmi juaj keni shkuar drejt budallalëkut ngadal,ngadal prandaj nuk e kuptoni që jeni këthyer të gjithë në trapër. Veç në këtë kohë jeni rrotë më rrotë për vendin e parë me Tit Vasilin. Dikur Tirana ka pasur disa kokra si puna e juaj që gajasej rinia (Ver llapa, tata e ndonjë tjetër). Tashti, vetëm nga krahu juaj jeni bërë nja 30-40.

 10. Ta Rrasi says:

  Po cfare merreni me kete legen,ky nuk merret as per bari,jo me per politike,po keta jane kusuret e ketij populli,kur i sillen verdalle keshtu larosh

 11. Franci says:

  Hiqeni mer kete debil , mos citoni theniet e tij se eshte turp per Shqiperine dhe per ne shqiptaret.
  Po na felliq kokrra e budallait funksional.

 12. Xhamlliku says:

  Gjithe idjotet dhe sharlatanet jane grumbulluar ne ate koalicion te opozites. Se jane te tille, ndaj dhe arriten ne kete derenxhe. E desh fati i ketij vendi , qe te vinte nje fund i tyre.

 13. ben says:

  Hajde gomar hajdeeeee. Te me fali gomari se ka mend me shume se sa hidrauliku Ndoka.
  Si mund te flasin ambasadat ndryshe nga udheheqesit e vendeve qe perfaqesojne? Titullaret e ketyre ambasadave qe do guzonin te flisnin ne kundershtim me politiken zyrtare te vendeve qe perfaqesojne, minimumin do shkarkiheshin menjehere nga detyra.

 14. @ says:

  ky eshte katastrofe,me keq se vete barbaret qe i vene pas

 15. O nard filozofi si shpjegohet kur nuk fiton je ne opozite dhe kur fiton je ne maxhoorance, ja hodhe bythes edhe nje here ne zgjedhjet e ardhme do jesh perseri deputet nga lista e lulit se po te jete per partine tate nuk te voton as gruja jote qe e bere nga mesuese fshati ne financiere te larte pa shkeputje nga puna, te lumte rocka edhe rogen e merte ne pune diten dhe njekohesisht mbbaroi fakultetin ekonomik edhe ti nga axhustator u bone minister, ku ka me mire se bythelepirja. Megjithse i po i can bythen rames dhe ai perseri te mban gruan ne pune ne Ministrine e Bujqesise pasi ministria e bujqesise ka nevoje per nje mesuese cikli i ulet dhe me diplome ekonomiku fallco

 16. Opinionisti i paanshëm. says:

  O nardiiiiii! Na çudite,… por nuk ka ÇUDI ME FENOMENIN ndoka..çdo fjalë juaja është ÇUDI, aq sa konkuron ÇarliÇAPLININ……..AMBASADAT MBAJNË QËNDRIM TË NDRYSHËM NGA QEVERITË?!!!!…..YES….. kuptoj AMBASADAT janë në “opozitë” me QEVERITË… E KA THËNË i madhi_vogël nard ndoka….është e vërtetë….. por PS_ja & Rama mbështetet nga rreth NJË MILJON votues, dhe është politikan i dorës së dytë, po ju që ju voton VETËM FAMILJA DHE CA ANTARË TË PARTISË ME100 “PETRITA” politikani i cilës dorë quheni? ! Se mua nuk më del “ekuacioni”……por besoj se është e vërtetë…çka thotë”gheniu”….gjithçka thotë i MADHI nard ndoka është e vërtetë…….sa keq që nuk je shtetas AMERIKAN…atje po do ishe “DIKUSHI”……. por je në SHQIPËRI o i madhi askushi…nard_ushi, por vetëm në Shqipëri ASKUSHI,nënkupto nard_ushi, është DIKUSHI

 17. Rromes says:

  E kuptoni bene poltk ky dykembeshi hiqu dreq hiqu.

 18. Arlind says:

  Se kuptoj se cfare vlere ka ky nelli koke tenxhere, cfare ka bere ky per shqiperine qe i jep te drejten te jape flase para shqiptareve… ????

 19. Xhemo says:

  Bobo, merr me mend me te drejtu KY shqiprine???
  O ku ku, keka marros krejt Kur thon shkodranet.
  Luli, po ka lidhje me” Personalitet “si dick Marty.,fasllic dhe udb

 20. I tille je ,. sa here qe hap gojen says:

  Nard Ndoka , politikani me debil qe ka pare ndonje here kjo toke !
  Se si mund te qendroje 30 vjet deputet nje gomar i tille , vetem
  llumi i nje populli mund ta dije !

 21. Nardi says:

  Kta sdudiot kur do thrrasin ver llapen me ba analize.

 22. nikolla says:

  PO KUSH ASHTE AI K—– SI VOTON PER TY PRANDEJ VENDI KA MARU KUR MERREN ME POLITIKE SHOKET TUJ IK MORE DEBIL

 23. koci says:

  “Gurë gurë, bëhet zhavorr!” Rrk.Nard Ndoka, politikan.

 24. QIMI SUMQIMI says:

  O nardi je i madh po un ste mar dot ne pune se un kerkoj roje parkingu vllai.

  Ty sdo te kisha vene as me shkul qepet plako imagjino nivelin e te tjereve qe ndjekin partine tate. Ja prova pse un jetoj jashte plako dhe ti vazhdo tall trapin se perderisa je aty ku je do te thote se ka akoma Dele ai vend.

 25. alex says:

  mjerre ai popull dhe mjere ajo opozite qe del ne rruge per kete koke qepen e papjekur., ky injorant me brire , veç per roje nate ben dhe kur them roje, roje pa arme se me arme ne dore ky vret gjithe kalimtaret.

 26. Scorpions says:

  Vari lesht, hiq Ramen te vijne Noka, Ndoka, Paloka… Tema, jeni shume cinike qe nxirrni keta qe u mbaron emri me oka.. sa here flasin. S’ka sherbim me te madh qe i beni Rames.

 27. zoga e vodices says:

  Po ky eshte i vetequajtur kryetar po pas vetes nuk ka asnje ushtar.

 28. Gjoka says:

  O Nard, t kam dal zot se je malok i jemi po tash e teprove. Tash je on your own.

 29. ann says:

  Kur e quan veten politikan ky injorant pa shkolle pa le le krahasohet me RAMEN . m..i s’behet pipeq o bajge lope

 30. Inteligjenti Nard palikari says:

  1+1 sa bëjnë Nardi

 31. Taraboshi says:

  Jeton shqipja maje malit jeton edhe Nard Noka ne bythe te Bashes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *