Qeveria ndan fondin për partitë pjesëmarrëse në zgjedhje, përjashtohen PD dhe LSI

Qeveria ka miratuar një projektvendim dhe e ka depozituar në Kuvend për miratim.

Sipas dokumentit, qeveria jep 65 milionë lekë për partitë pjesëmarrëse në zgjedhjet vendore të 2019.

PD dhe LSI nuk përfitojne nga ky fond, pasi nuk janë regjistruar në zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Pritet që nga ky fond të përfitojë edhe partia e sapo krijuar e Astrit Patozit, “Bindja Demokratike”.

112

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Qeveria ndan fondin për partitë pjesëmarrëse në zgjedhje, përjashtohen PD dhe LSI”

 1. Komentuesi says:

  Ka para Basha se ja jep Nik Muzin,i cili ka ndihma te medha nga Rusia,si monetare ashtu dhe morale.Eshte urdheri i rusise per protesta te dhunsheme,prandaj Berisha e hedh shurren perpjet.Ai shurren e hedh perpjete sot,por ama neser do ti kthet surratit te tij,Bashes,Metes dhe Moniçkes.

 2. Komentuesi says:

  Ka para Basha se ja jep Nik Muzin,i cili ka ndihma te medha nga Rusia,si monetare ashtu dhe morale.Eshte urdheri i rusise per protesta te dhunsheme,prandaj Berisha e hedh shurren perpjet.Ai shurren e hedh perpjete sot,por ama neser do ti kthet surratit te tij,Bashes,Metes dhe Moniçkes.

 3. Bye, Bye ... Ceta-PD dhe Ceta-LSI says:

  … Keshtu funksionon kudo ne Bote DEMOKRACIA … kush don merr pjese kush nuk don nuk mer pjese.

  Ceta veriore PD dhe vegla korrupsionit LSI, dy parti qe LIDERAT e tyre pritet te perballen me LIGJIN dhe me BURGUN.

  Dy keto parti te korruptuara dhe qe kerkojne nje tjeter LUFTE CIVILE do shperbehen dhe zhduken nga skena POLITIKE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *