REPLIKAT/ Fevziu nxehet me Spiropalin: Mos mu drejto mua me ju, po keni kurajo përballuni me PD-në

Një intervistë me tone të ashpra është zhvilluar mbrëmjen e djeshme në “Opinion” mes Ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënëse e qeverisë Rama, Elisa Spiropali dhe gazetarit Blendi Fevziu.

Në lidhje me zgjedhjet e 2017-ës dhe dosjen 339, Fevziu tha se “personat e përgjuar nga prokuroria minimalisht duhej të thirreshin dhe të pyeteshin”.

Elisa Spiropali: Pyeteni prokuroren, pyeteni kryeprokuroren…

Blendi Fevziu: Kryeprokuroren e keni zgjedhur ju në kundërshtim të plotë të opozitës.

Elisa Spiropali: Kryeprokurorja e ka shpjeguar qartë që dosja është shumë voluminoze. Nga ai dyshek ju të nxirrni pleshtin e zgjedhjeve të vjedhura në 2017 ku nga 35 mijë komisionerë, nuk pati asnjë ankesë…

Blendi Fevziu: Zonja Spiropali, e para mos mu drejto me ju, sepse se ça nxjerr unë nuk jam me ty përballë, ke PD dhe kur të kesh kurajo të përballesh me PD…

Elisa Spiropali: Po i referohem shqetësimit, zoti Fevziu.

Blendi Fevziu: Po pra, dakord, por mos mu drejto mua.

Elisa Spiropali: Mirë, ata dakord. Ti referohen një palë zgjedhjeve ku nuk pati asnjë ankesë në asnjë nivel, ku kreun e KQZ e kishte propozuar opozita për herë të parë në histori, ku shumicën e kishte opozita, nuk pati asnjë ankesë në Kolegj Zgjedhor. Kjo është qesharake…

Blendi Fevziu: Tani jemi në këtë situatë, janë të paktën 4 parti të mëdha të opozitës, përfaqësojnë gati 50 për qind të votuesve. Ta zëmë që janë gabim dhe janë hedhur në një aventurë, ju me 50 për qindshin tjetër, çfarë do të bëni, do të hapni luftë civile?

Elisa Spiropali: Jo vetëm nuk do hapim luftë civile, por do e mbrojmë vendin nga ata që tentojnë ta destabilizojnë duke penguar zgjedhjet.

Blendi Fevziu: Janë 50 për qind…

Elisa Spiropali: Jo zoti Fevziu, është PD dhe LSI dhe aleatët e tyre joparlamentarë që kanë zgjedhur të mos hyjnë në zgjedhje…Ata votues nuk i kemi lënë ne pa përfaqësim, kishte shansin të regjistronte kandidatë deri mbrëmë. Ne nuk jemi këtu për të zgjidhur krizat e PD dhe LSI, jemi këtu për të garantuar qeverisje, për t’iu përgjigjur datën kushtetuese për zgjedhje dhe për të siguruar rend dhe ligj. Të gjithë ata që do të tentojnë të pengojnë shqiptarët të votojnë duke dashur ta destabilizojnë Shqipërinë do pendohen sepse do të përballen me ligjin që e kemi votuar sëbashku në parlament.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “REPLIKAT/ Fevziu nxehet me Spiropalin: Mos mu drejto mua me ju, po keni kurajo përballuni me PD-në”

 1. Alidemsi vjeter says:

  Ore Kok…nga njera ane provokon me gjuhen e PD-s dhe kur vjen reagimi e dredh “qafen” .: Prballu me PD a thua se kjo ka frike te perballet me Gazgocen ose Palothuthin…

 2. Alidemsi vjeter says:

  Ore Kok…nga njera ane provokon me gjuhen e PD-s dhe kur vjen reagimi e dredh “qafen” .: Perballu me PD a thua se kjo ka frike te perballet me Gazgocen ose Palothuthin…

 3. Brutti says:

  Atehere pese e ben emisionin o Fantomas (fevziu) kur ti qarte je pale me PD dhe me pas ben Pilatin???? Je legen, por paraja nuk eshte gjithshka.

 4. Shqiptaret e bashkuar says:

  Aaaahahha o Blenderr edhe miza ne b te kalit e di qe je i komanduar dhe jo profesional ne punen qe ben, je i njeansheeeem , ik me mire ne Zanzibar se atje ste njohin e thuaji keto perralla , se ti nuk je ju por JUVE CAKALLET E ASYESE DREJTESIS E INTEGRIMIT ,JENI BLLOKMENA

 5. spata says:

  Ne lagje qerozet i merrnim te na benin per te qeshur .Nga ndonjehere dhe per ti provuar nga pas . I perjashtonim nga rrethet shoqerore dhe i tallnim gjithmone .Vetem Lenini ka qene qerozi me i zgjuar i botes .Qerozet e tjer jane dalluar per berbera dhe xharra. Ky Fevziu yne bene perjashtim . Eshte qerozi me i zgjuar i pd .I ka te gjitha nen lekuren e fishkur .

 6. klaudio says:

  Turp per keta qe shkojne ne emisionet e ketij pederi ketyre nuk duhet dhene shume rendesi se kujtojne se cfare jane ketij pederit cfare nuk i ka thene berisha eka ofenduar dhe ky prape i lepin bythen ptu rrace kurve

 7. Artan says:

  Nuk ka faj Fantomasi,balli i kazanit mediatik,kane faj vete keta qe marrin pjese ne emisionet e ketij lapangjozi.

 8. Boston says:

  Gazetar me i qelbur ne Shqiperi

 9. NjeQytetarOptimist says:

  Nuk e kuptoj pse kabineti qeverritar ul imazhin e saj duke dale ne kazan.. O Spiro, rri urte dhe bej ndonje pune per cfare u caktove. Mos vrit miza ne dark..

 10. TEFTA says:

  SPIROPALIN E KA PARE EDHE VETE ZOTI…EDHE MILIARDA TE VERI KJO ZOTI GJYSEM METRI E KA LENE PERSERI ..SHUME E SHEMTUAR SI BURRE DUKET.

 11. Kiri says:

  O trap je si sala spiun I udb derisa mban numrin e cell te vucicit.

 12. beni says:

  brutti – po mero pse mban gazete kur eshte qarte me PS??

 13. beni says:

  brutti – po mero pse mban gazete kur eshte qarte me PS??/

  1. Vertete says:

   O budadhej te p s – se po pse shkoni ne emisionet e atij qerosi qe ashte kembe e koke berishian e bythelepires i pa shoq

 14. ZOROOS says:

  tjeter pusht ky fevziu na can trapin me gjithe pi di e nenes

 15. ANDONI KOKA says:

  ORE KARAGJOZ QE ESHTE KY FE-V-ZIU PO KETU NUK FLITET PER
  PERPLASIE P,D, L,S,-ME SOCIALISTET NE FORCEN USHTARAKE !
  QE VETEM FILLIMI I SHIHET SE PER FUNDIN MOS E SHKO NE RRADAKEN
  QE RENDON NE SUPET E TUA !
  KETU FLITET PER ZGJIDHJE MENDORE , IDEALISTE ,KOMBETARE !
  TI JAM 100% I SIGURT KE SHUM LEK POR NUK KE MEND !
  ME MIRE NENA JOTE TE KISHTE BERE NJE KERCU PER DIMER SE TE POLLI TY ! !
  POSHTE NEO FASHIZMI P,D-LSI

 16. TI TEFTA,KUSHEDI SI DO JESH,,,, MIS KATUNI,APO MISI I BJESHKEVE,,,,TE GJITH ATA QE KAN PROBLEME ME FIZIKUN I KA PA ZOTI,SI FEMIJ DAUN,APO NJEREZ ME DIFEKTE FIZIKE QE JAN ARTISTA,DHE NJEREZ ME FAME,,,A TE QIFSHA TRUTE,KATUNARE PA TOK,,,,IDIOTE FEMER,,,,HA MUT HA,,,,SE TOPET DO TI RRUNI EDI RAMES,,,,

 17. Zagali says:

  Edhe une jeme dakord me ata komentues qe thone se pse shkoni ne emisionin e ketij felliqesire,e ktij qerozi si Fevzi muti.Te lumt zonja Spiropali qe ja ktheve pergigjen ashtu qerozit ashtu siç duhet.Kushe shkon atje, eshte si Qerozi Fevzi.

  1. Tung says:

   Po leri ti bajne emisionet vetem kazanxhijte gazetar me televizionet e kazanit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *