“Shkrimi për Shqipërinë në “Bild” i sponsorizuar nga opozita, dëshmitarë ish ministri dhe gazetari në oborrin e PD”

Deputetja socialiste Blerina Gjylameti deklaron se shkrimi i gazetës gjermane “Bild” me titullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelë dhe gangsterë” është i sponsorizuar nga opozita e bashkuar.

Në një deklaratë për mediat, ajo u shpreh se sulmet e PD dhe LSI  vijnë për shkak se opozita nuk ka asnjë vizion për të tashmen.

“ Është e vërtetë, artikuj si ai i djeshmi në gazetën gjermane, i bëjnë dëm imazhit të vendit jashtë. Në Shqiperi askush nuk beson vërtetësinë e një artikulli ku deshmitarë janë një ish- minister i opozitës dhe një gazetar i oborrit të opozitës. 

Fatkeqësisht, prej parave të pista, të ardhura nga vende të huaja (dhe kjo pistë është nën hetim serioz), përfaqësues të opozites duan thjesht dhe vetëm të botojnë në media ndërkombëtare baltën dhe shpifjen që recitojnë cdo ditë në Shqipëri”, tha Gjylameti.

Deklarata e plotë:

Ata që paguajnë para për të nxirë imazhin e Shqipërisë në Botë, për të goditur ekonominë dhe turizmin, sot dalin dhe rrahin gjoksin krenarë për zullumet që i bëjnë Shqipërisë.

Është e vërtetë, artikuj si ai i djeshmi në gazetën gjermane, i bëjnë dëm imazhit të vendit jashtë.

Në Shqiperi askush nuk beson vërtetësinë e një artikulli ku deshmitarë janë një ish minister i opozitës dhe një gazetar i oborrit të opozitës.

Fatkeqësisht, prej parave të pista, të ardhura nga vende të huaja (dhe kjo pistë është nën hetim serioz), përfaqësues tëopozites duan thjesht dhe vetëm të botojnë në media ndërkombëtare baltën dhe shpifjen që recitojnë cdo ditë në Shqipëri.

Kjo është strategjia e opozitës, e cila pa vizion dhe program për të ardhmen do vetëm të djegë e të shkrumbojë të tashmen.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në ““Shkrimi për Shqipërinë në “Bild” i sponsorizuar nga opozita, dëshmitarë ish ministri dhe gazetari në oborrin e PD””

 1. Vizioner says:

  Shponsorizuesi eshte, Dritan Zagani.

  Shikoni tek miqt e Autorit ne Facebook dhe do te gjeni ne mjes te disa Shqiptareve dhe Dritan Zaganin.
  Te gjithe Miqte e Autorit jane simpatizante te PD–se.

  Ndyresirat shqiptare!

 2. prizem says:

  Berishcevic Kazan…

 3. bureto says:

  Në këtë deklaratë më pëlqeu shprehja i ‘hetimit serioz’ për burimin e parave për këto lloj shkrime e lobime. Aferim! Por hetimet serioze (aludimi për lobimin rus në Amerikë, ku hetohet Basha) nuk duhet të zgjasin me vite. Ndryshe dhe kjo ngelet në kuadrin e propogandës. Natyrisht nuk presim që tani dhe Rama ta cilësojë këtë gazetë gjermane (larg qoftë!) ”letër higjenike’, siç paturpësisht cilësoi Salehu, në atë kohë kryeministër, prestigjiozen amerikane New York Times dhe për çfarë? Se ju prek Zeni, sypeshkaqeni i tij, ndërsa në këtë rast dëmtohen interesa shumë më të gjera, ato të popullit dhe vendit.

 4. Monitor says:

  Ca pret nga Yll Manjani, mik i Eskobarit te Ballkanit dhe i perfolur keqas si korruptuar per tenderin e prangave me vler 2.5 milion Euro. Kurse ky tjetri i perfolur si mashtrues dhe fallsifikator ne ceshtjen “Babalja”. Te dy ye thirrur ne prokurori! Njerez pa moral dhe..

 5. Il says:

  Si vajti puna doktoratures?????

 6. nain nain nain says:

  Basir Collaku dhe Ylli Manjani ekpserte te shquar shqiptar te dhjefsha mu ne BILD 😀

 7. Feniks says:

  Jo moj zonje jo,se je ti e para ,qe ia ke nxire fytyren qeverisjes dhe Shqiperise!
  Je kryetare e PS-se se Tiranes,por ne seline tende nuk pret njeri ku antaret te ankohen ndaj shkeljeve ligjore dhe korrupsionit te pushtetareve tuaj!
  As ti vete nuyk ben pritje se zbaton teorine kriminale te padronit tend Rama,se per keto pune qenka e ashtuquajtura “bashkeqeverisja me qytetaret”!
  Nje shtet qe nuk degjon popullin te ankohet ne te gjitha hallkat e pushtetit,nga te gfjitrhe rrogtaret e tij kurre nuk eshte shtet demokratik,por fashist!
  Kete lloj shteti keni ndertuar ju me Ramen!
  U bene 2 jave protesta sudentore dhe asnje nga ju ministrat,deputetet etj nuk thatre asnje fjale per shkajktaret e tyre!
  Asnje nga ju nuk foli kur per dy jave dilte si kokudh vetem Rama,ndersa ju fshiheshit pas ferre!
  Rama bente karagjoslliqe me Ermal Mamaqin dhe ju heshtnit!
  ] As kur Rama hoqi 7 ministra pa asnje kritike dhe autokritike askush nga ju nuk foli!
  U denoncua nga media tenderi korruptiv i Unazes se Re me dosje fallco,asnje nga ju nnuk foli,ndersa Rama mbrojti te korruptuarit!
  Pse heshtni ju te kryesise dhe asamblese dhe nuk ngrini probleme te qeverisjhes?
  A e di ti mos zonje se qeveria e juaj dhe kryebashkiaku Veliaj i kane diskriminuar banoret e Yzberishtit (KMY) njelloj si dikut klika e Tito-Rankovicit kosovaret,pa investime,bile nuk dihet se ku i ha cuar milkionat e taksave qe paguajne cdo muaj banoret?
  Pse shpenzoni milkiarda ne vendet ku ju behet reklame mashtruese ndersa ne Yzberisht dhe shume vende te tjera nuk keni ndertuar asnje cerdhe,kopesht,shkolle,kende lojrash,kende sportive,lulishte etj,etj?
  Qeverisja juaj eshte sjelle njelloj si te ishte PUSHTUES!
  Pse heshgtet ju jeniceret e Rames kur Banka Boterore deklaroi se ne Shqiperi 37% e te punesuarve punojne ne te zeze,pra nuk paguhet per ata siugurime shoqerore e shendetesore duke i krijuar shtetit nje dem kolosal financiar,?
  Pse heshtet ju kur u dha njoftimi i INSTAT-it se institucionet shteterore per vitin 2018 nuk kishin derdhur kontributet per sigurimet shoqerore ne masen 110 milion euro?
  Dhe per ket qeverise i eshte dashur te kompesioje pagesat e pensioneve ne shumen 29 miliard leke?
  A ju bejne pershtypje juve keto shifra kriminale,apo e ndjeni veten se jeni PUSHTUES?

  1. Grigor says:

   Or ti Feniks,
   Te gjitha keto qe thua ti i ke ne rregull. Jam shume dakord me ty. Je vertete I pakenaqur nga qeverisja e PS-se dhe Rames. Dhe me te drejte.
   Por ketu dalin tani dy pyetje:
   E para – qysh mund te na zgjidhin ne kete problem Gjermania, apo Amerika, apo gazeta Bild? Ky eshte problem i yni dhe duhet ta zgjidhim vete. Si? Me votime. Nqs shumica e njerezve mendojne si ty, Rama eshte i hequr. Tani del pyetja tjeter.
   E dyta – nqs do heqim Ramen, per ke te votojme?Kjo pyetja e dyte eshte shume e veshtire ne pergjigje, dhe eshte aresyeja qe mban Ramen ne qeveri.

   Pse nuk ben opozita nje politike re thjeshte si komentin yt, dhe te fitoje zgjedhjet duke u bere alternative e besueshme?
   Sepse Sali Berisha, Ilir Meta, dhe Monika Kryemadhi Jane gogolet qe trembin popullin dhe populli shkon Rama – e keqja me e vogel.
   Po te ishe to Feniks ne krye te opozites, Rama do te trembej shume me shume nga ç’trembet prej Bashes. Ne fakt nga Basha ai nuk trembet fare, se qysh mund te trembesh nga nje lolo?
   Tani, mbasi te gjitha ato qe the ti jane te verteta, qysh zgjidhet problemi? Po pra! Shume dakord. Nuk ka zgjidhje pa vdekur Berisha dhe pa arrestuar Metën dhe Kryemadhin.

 8. Fred says:

  Po dihet mire dhe eshte fakt blerja e gazetave dhe e lobimit te huaj per PD dhe LSI, jo vetem ne Gjermani. Ndiqni psh gazeten Telegraph te Holandes se çfare shpifurinash boton per Shqiperine. Dhe keto blerje me paret tona te humbura me piramidat dhe te zhvatura nga buçet e PD dhe floririn e vjedhur nga buçot e LSI.

 9. zani partizani says:

  Shume e drejte, vetem opozita lobon me mediaen e huaj, kurse qeveria jone e shkrete nuk e ben dot se nuk ka para’.

 10. Sa per dijeni says:

  Lerini pordhet dhe llafet e kota por po keni bythe hidheni ne gjyq gazeten per prishje imazhi dhe botim komentesh si fakte te pakindershtueshme ose i kerkoni asaj distancimin publik nga ky lajm. E mbani mend se si Mimi Kodheli detyroi revisten greke qe e fyeu dhe qe me pas doli dhe pergenjeshtroi artikullin si te bazuar vetem ne komente dhe jo ne fakte. Mbase se mbani mend se helbete e keni mbushur qeverine vetem me femije kopshti.

 11. Agimi says:

  Ma nje pyetje ,Ma Shteti Qeveria nese me te vertet e ndjejne veten te akuar pse nuk bejne nje padi ne Gjykaten Gjermane per gazeten BILD ne menyre qete dale e verteta se kush jane ato PLEHRA qe shkruajne kunder Shqiperis keshtu demeskohen edhe ato qe nuk e kan dash kurr te miren popullit

 12. s.g. says:

  Bild Zeitung është gazetë me çmimin ma të lirë në D është gazetë senzacionesh pa kurfar peshe krahasu me gazetat tjera serioze

 13. Alban Dega says:

  BILD MANJAN COLLAKU

  EDHE “BILD” E BLERE NGA PUTINI SI SHROJDERI E KRYESEKRETARJA E SHMIDIT !?

  Ka te drejte!
  Basir Collaku ngjason si dy pika uje me Gebelsin!
  Ylli Manjani eshte fotokopje e Himlerit !
  “ I vetmi vend ku nuk patem nevoje te paguajme spiunet edhte Shqiperia” i pat raportuar ish shefi I Gestapos Himler bosit te tij Adolf Hitler.
  Ylli Manjani dhe Basir Collaku jane dy bojaxhinjte vullnetare me boje te zeze te popullit dhe atdheut te vet, te paguar nga opozita faqezeze e Saleh Ramollah Ajatollah Milloshevicit, Lulush Karabush Bashicit, Mona Cizme Floririt dhe pjestare te Bandes se Gangstereve politike te tyre !
  Mallkuar u qofte emri shqiptar!

 14. met bathorja says:

  po ata shkrimet per plagjiaturen tende kush i ka sponsorizuar,a te ka dale koha t’i zbulosh,se ti ben politiken e madhe!!!!!!!

 15. ZIGUR QARRI says:

  “Feniks” shkruaj me gjate, dhe me fjale me te ashpra, ndryshe te çojne per gjah.

 16. rexha 10 says:

  ESHTE QEVERI PA SHTYLLE KURRIZORE.KURE ISHTE NE OPOZITE E KA FAJIN QEVERIA ,TANI QE ESHTE NE QEVERI E KA FAJIN OPOZITA .PSE LINDE PYETJA? BALLA BENE NJE SHTEPI NE LIBRAZHDE,RAMA BENE NJE RRUGE NE VLORE , KLOSI BENE NJE KONTROLLE NE BERAT ,DHE ASE QE I BIE NDERMENDE TE SHOHE MALIN E TOMORRIT ,QE PO KTHEHET NE FUSHE E MYZEQESE. TENDERAT PA FUNDE, RINIA PA PUNE,SHFRYTEZIMI I PUNTOREVE QE PUNOJNE PA U PAGUAR KONTRIBUTET.QEVERIA E RAMES ESHTE PER SFILATE MODEME TE GJITHE MINISTRAT PERPARA ZGJEDHJEVE KAKARISIN SI PULA KURE I VJENE VEZA ME DALE ,SE DUAN VOTEN AKOMA .NUKE ESHTE PUNE E KEQE ,QE TE MERESH ME POLITIKE.PYESNI ME MIRE ATA QE KANE ME SHUME EKSPERIENCE.psh GRAMOZIN,SALIUN,FATOSIN,FLORIRIN , VASILIN, SHEHUN ,NDOKEN.E SHUME TE TJERE TE ZGJEDHUR SI ME TE MENCURIT E KOMBIT.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *