Arben Malaj: Unë Tsiprasi shqiptar? Këta të vrasin çdo iniciativë që në lindje

Arben Malaj ka reaguar pas lajmeve se ai mund të jetë pjesë e qeverisë tranzitore dhe se mund të jetë një Tsipras shqiptar.

Reagimi i Malajt

Gazeta Illyria 2013. Arben Malaj deklaroi se është vet larguar nga Kryesia e forcës kryesore në pushtet. “Midis një karrigeje dhe lirisë për të menduar i lirë, kam zgjedhur përherë këtë të dytën. Për detyrimet mirënjohëse ndaj socialistëve dhe vendit tim kam shumë mundësi konkrete t’i përmbush me dashuri dhe përgjegjshmëri”, u shpreh Malaj.

Sot ndjej detyrim moral te qartesoj se shkrimet jo dashamirese per pjesemarrje ne qeveri tranzitore apo do te te jem Tsipras i Shqiperise, s’kane asnje te vertete.

Kontributin tim te pare per ta modernizuar PS dhe imunizuar nga risqet me te cilat perballet sot, e kam prezantuar ne 2011 ne UET

1.Deklaroj serish se e majta shqiptare ka nevoje te inspiroj nje levizje te re politike sepse, anetaret dhe mbeshtetesit e saj nuk kane pse te penalizohen nga keq-qeverisja e disa individeve qe qeverisen ne emer te se majtes por qe ne thelb nuk perfaqesonin ate por ishin perzgjedhje individuale e kryeministrit.

2.Nuk synoj asnje vend ne qeverite tranzitore, por me expertizen e thelle profesionale mund te shpreh respektin dhe mirenjohjene e thelle ndaj vendit tim Arben anetare dhe mbeshtetesi te PS, duke asistuar si keshilltar cdo levizje apo parti te re politike sidomos ne pjese e e programit ekononik.

3.Jam i bindur qe vendi yne ka indivde qe e duan dhe qe perkushtohen per te qe mund te ndryshojne realitin e deshtuar politike . Por ata sa po shfaqen i “vrasin”, ata qe dot etikoetohen “ushtare digital” qe financohen me fonde, poste dhe perfitime abuzive nga kryetare bashkie apo kryetar partia.

Dite te mbare,

Arbeni

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Arben Malaj: Unë Tsiprasi shqiptar? Këta të vrasin çdo iniciativë që në lindje”

 1. eeeeeeeeeeeeeeej says:

  Quhet CIPRA dhe jo Tsipras-i !!!
  Eshte arvanit nga Arta dhe mbiemri eshte fjale e paster shqipe , eshte shumesi i fjales “cipa”, ne dialektin shqip te Epirit te jugut (camerishte).

 2. bk says:

  Ketij i ka hipur vetja ne qejf. Rrot fare. E vetmja vlere qe ka ai dhe ata si ai eshte te shajne partine e tyre, nuk pranohen dot me faktin qe te jene si gjithe te tjeret. Shikojeni si flet! Edhe Marksi do ishte me modest. Keta nuk i ke per asnje pune, per asnje iniciative, per asnje llogjike reformatore. Vetem gjoksit dine t’i bien.

 3. Mara says:

  Mosmirenjohes, pasi u bere Anetar i Keshillit Mbikeqyres i BSH nga PS, fillove te flasesh dhe te japesh mend. Ti je vetem nje skuth i neveritshem qe turperon Vloren dhe popullin e saj me karakter.

 4. Flutura says:

  …inisiative per leverdi te Metes e Berishes?
  More nje inisiative dhe e cove Kacin e Blushin te Berisha; edhe ti atje e ke mendjen, bashke me grupin tend qe iu propozon Mediu per ministra e kryeministra, si nuk u vjen pak turp o te pa cipe? Cfare e dini popullin ju, dele? Rrace e felliqur. Nuk e perballoni dot Ramen nga pikpamja intelektuale e kulturore; dhe i qurraviteni Metes e Berishes. Patjeter duhet te keni ngrene edhe cirben e prishur.

 5. !!!!! says:

  eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, qenke koqe kandari !!!!!!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *