“Guerrilsja” e LSI që u shoqërua në polici për sulmin ndaj Borchard: Turp të keni, duhet të keni frikë

Aktivistja e LSI-së, Ana Azizaj, e cila u shoqërua në polici pas parullës që u shkruajt poshtë pallatit ku jeton ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt, ka deklaruar se shprehja në mur nuk është shkruar nga ajo.

Reagimi:

Turp te kesh

Kjo fjali kaq e shkurter beri te ndahej Shqiperia ne dy opione kunder nderkombtareve dhe pro nderkombtareve, kunder qeverise dhe pro qeverise. Pavarsisht qe parrulla nuk eshte shkruar nga mua une e them me plot gojen Turp te kesh.

Ne Shqiperi mendoje nuk eshte monenti te ndahemi ne gjysme, jemi ne situaten ku askush nuk do te jetoje me ne Shqiperi, jemi ne gjendjen ku askush nuk do te shkollohet ne Shqiperi, jemi ne situate ku askush nuk beson me ne sistemin tone te drejtesise, jemi ne situaten ku askush seshte me i sigurte ne Shqiperi, jemi ne situaten ku askush se di cprodhime ushqimore konsumon me ne Shqiperi, jemi ne situaten ku vazhdojne te duan te na coptojne kufinjte, jemi ne situaten ku rinia nuk punesohet ne Shqiperi, jemi ne situaten ku profesioni i mjekut eshte rrenuar ne Shqiperi, jemi ne situaten ku artin mundohen ta zhdukin ne Shqiperi, jemi ne situaten ku duhet te jemi NJE.

Nuk ka rendesi qeveria, nuk ka rendesi flamuri partiak nuk ka rendesi mendimi i atyre qe komentojne anglisht per situaten ne Shqiperi, e verteta eshte Shqiperia nuk eshte mire.

Nuk ka rendesi reforma qe nderrmerret kur vazhdon i sherben Rilindjes, nuk ka rendesi vetingu kur i sherben Rilindjes, nuk kane me rendesi fotot dhe vidiot 3D per te menduar qe Shqiperia eshte mire, nuk kane me rendesi batutat e Kryeministrit, rendesia ne kete moment eshte Shqiperia.

Cdo qeveri duhet ti trembet popullit te saj. Ndaj une zgjedh te mos hesht une zgjedh te protestoj.

Shqiperia eshte e shqiptareve ndaj po vazhdoje e po them turp te keni per situaten qe jemi.(TemA)

28 komente në ““Guerrilsja” e LSI që u shoqërua në polici për sulmin ndaj Borchard: Turp të keni, duhet të keni frikë”

 1. Bk says:

  Jane pikerisht ky soji yt qe i bejne disa te rinj te ikin. Ky soji yt nuk di asgje, si ti edhe ata qe te kane derguar jeni edhe injorante edhe te ligj. Dini
  vetem te shani, te shpifni. Jeni shume te djallezuar dhe me e keqja nuk ju vjen turp nga te tjeret.

  1. korçari says:

   Mire moj vajze por çanakun qe ke zgjedhur te hash ieshte i gjithi i mbushur me korrupsion ,vjedhje,krime pra me LESHELI-ne sikur nuk del gje e besueshme ….dhe turp te kesh qe sulmon te huajt pasi ke ngateruar shenjen…

  2. xx says:

   po kjo vete ca turpi ka?

  3. tzimis elez says:

   me vjen keq qe kjo zonjush me veprimet arrogante njollos rinine shqiptare

  4. prizem says:

   E drejte, moral nga njerez te shitur…

 2. Flutura says:

  Jemi ne fakt ne situaten qe njerez si ti dhe tutoret e tu nuk e kuptoni, ose me mire nuk e pranoni se shoqeria jone ka evoluar dhe nuk ju sheh dot me sy. Jemi ne situaten, qe pjesa derrmuese e shqiptareve voton per modelin e kundert me ju dhe jeni te paafte per ta permbysur kete situate sepse spiralja nuk permbyset. Keto jane ligjesi objektive qe nuk varen nga deshira e askujt. 🤔

 3. Tit says:

  Po të vinte Mona jote në pushtet, do kërkonin të gjithë Eutopianët të jetonin në Shqipëri?! Ik moj idiote!

 4. ponti says:

  te gjitha pikat qe ngre zonja jane 100 here me mire sesa kur ishte partia e saj ne pushtet por ajo e ka kollaj te mos beje krahasime apo edhe ta harroje.

 5. hajdutet says:

  Je pikerish ti dhe soji yt qe Shqiperia eshte vendi i fundit ne Europe per gjithshka. Jane krye hajdutet e kriminelet (Ilir Meta, Mona, Salihi, Lulushi…), qe ti perfaqeson dhe i mbron me zjarr, qe e kane kantandisur Shqiperine ne vendin e llumit, rrumpalles, systeme drejtesie, arsimi… te degjeneruara, korrupsionit, kontrabandes, prositucionit…. Turp te kesh ti qe gjendesh ne nje front me nje grup regressive dhe antikombetare qe per interesa personale bej gjithshka, i ven flaken Shqiperise me ndihmen e tarallakeve si puna jote.

 6. Futja kot says:

  Motra, shtro bythen e puno. Nuk shtyhet jeta me poza e me rrena. Pas ca vitesh do jesh nje gerdalle.

 7. Grida says:

  1. Bitch!
  2. Shtremse!
  3. Kare!

 8. Kasem gahinji says:

  Te pashe me nje parulle”shqiperia shtepia ime”.ke privatizuar edhe shqiperine?eshte shtepi e gjithe shqiptareve,jo jotja.jotja mund te jete ndonje vend te semafori ,ose te gjiri i jalit.

 9. blerta says:

  PSE KANE TURP PROSTITUTAT……

 10. Ola says:

  Per ke shqipetar flet ti moj!!! Shqipetaret nuk jane si ju dhe si partia jote… inteligjenca jote eshte zero 000000 si nuk keni turp flisni dhe justifikoni veten me emrin e popullit shqipetar.

 11. LUAN says:

  SIPAS TEJE JETOHET MIRE VETEM KUR SYRESH SI PUNA TENDE JANE NE PUSHTET. KUR NUK JENI JU NE KRYE ATEHERE KETU BEHET CDO GJE E ZEZE. TE DREJTE KE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. shqiptari says:

  Funderine,meriton vetem perbuzje,ata qe te kane derguar “rastesisht”tek banesa e diplomatit ne burg.

 13. anonim says:

  femra me e shpifur e planetit, vdekte ai djale qe i shkojne syte tek kjo, kjo vetem ta shkref se per te ngrefur kurre,,,,

 14. spata says:

  Kur ke nje kryetare krye idiote domozdo do dali pacavure te tilla .

 15. Kujdes says:

  Cope mishi me dy sy,mos ishin ata moj trape do ishe si Libia tani.

 16. NP says:

  Turp të kesh moj Ana,
  Duhet ta dishë, të kërcënosh dhe të shantazhosh të tjerët, është akt rrugaçërije, aq më tepër kur ky akt kryet natën,
  Patjetër që je pjesë paramilitare e LSI, e Monikës dhe Ilirit, turp të kesh për këtë moj Ana,
  Presidenti i vëndit i vajti në spital kriminelit Seit, akt i pa precedent, dhe që patjetër duhet të përbëjë një pistë hetimi të rëndësishme për Prokurorinë Shqiptare, turp të kesh për këtë akt moj Ana,
  Aman moj Ana, se mos je vajza e atij avokatit të LSI, H….., që i la prindërit e sëmurë vetëm deri sa vdiqën, se nuk ja donte e shoqja, mandej do të them dy herë turp moj Ana,
  Moj Ana, mos harro, nuk je ti kriteri i së vërtetës, as i vlerësimit, ka një votë, andej nga është shumica e votave, është dhe mundësija më e madhe e kriterit të së vërtetës, kuptoje dhe mos e harro këtë,
  Por, ti Je me Like Floririn, besoj se di kuptimin e këtyre fjalëve, të jesh me like floririn do të thotë ta kesh shtëpinë me shtatë banjo moj Ana, turp të kesh për këtë,
  Për një gjë ke të drejtë moj Ana, që vëndi ynë i bukur ndodhet në një pikë të vështirë, Preidenti i vëndit i shkon në spital kriminelit Seit, Prap, Turp të kesh moj Ana, që ti ende do, që vëndi ynë i bukur të vijojë në këtë situatë të tëmerrëshme,

 17. rexha 10 says:

  TI MOJE HAZIZAJ ME DUKESH SURRAT NGA FIERI ,DHE NA PASKE NJE SURRAT PREJ BURRI.PERPARA SE TE GJYKOSHE TE TJERET DUHET TE VLERSOSH VETVETEN ,DHE ME KE JE LIDHUR.POPULLI THOT :ME THUAJ SE ME KE RRI ,TE THEME SE KUSHE JE.MJERE SHQIPJA NGA KETA LLOJI SOROLLOPESH SHQIPTARE QE KA .CA COPA MISHI QE EDHE QENIT TIA HEDHESH NUKE I HA.

 18. Lizga says:

  Sigurisht qe nuk jemi rehat kur te vine ca miza kali per rreth si puna juaj dhe na prishin humorin e dites

 19. likja says:

  Kush nuk e dinte se kush eshte zevendesbaxhella e leshelise, shikojeni kete zgerdallle.

 20. Lali says:

  Per situaten ku jemi shko dhe shkruaji ne balle mones dje ilirit TURP TE KENI sepse fajin nuk ta kane europianet po rraca e shemtuar dhe hajdute e partise ku ti aderon. Nese e ben kete dhe une do vij te protestoj me ty pamvarsisht se je sharabajge!

 21. qazim says:

  Ta paska bere gati fjalimin fallxhorja pasi nuk me jep pershtypjen te dishe dhe rendisesh fjalet dhe mendimet ne kete forme,C’do gje ne keto qe thua jane patetizma qe nuk mund te pranohen te thena nga ata qe e kane rrenuar per 30 vjet kete vend e sidomos nga partia yte qe vec per parane mendon.

 22. shoku says:

  Rexh edhe mund te jeta nga Fieri se ne Fier lsi-ja (i njoh çupat) sidomos njera qe nuk e di punon akoma apo jo si gardiane e burgut te Vlores ( ka dale dhe te Stopi) punon ne lek 2.000 – 3.000 lek/nata ose qejfi.
  Ka qene ne Jale me nje grup si vetja dhe aty e dini pastaj ç’ndodh.

 23. Zgalem says:

  Kjo vajze eshte nje shkalle zvogelimi e Mones revolucionare . Fjalen turp e ka ne maje te ghes dhe mjet te jeteses . Zgalem

 24. cccp says:

  Nuk mora mundimin te shoh fotot e tua te shpifura, por jam kurioz -ke vene ndonje foto nga ato kur pellisnit si naziskine ne Jal.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *