Balla pas dorëheqjes së zv/kancelarit austriak: Po Basha që mori më shumë se 1 mln $ nga rusët, pse s’mban përgjegjësi?

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas dorëheqjes së liderit të djathtë të FPO, Heinz-Christian Strache në Austri.

Përmes një postimi në Tëiter Balla deklaron se në Shqipëri lideri i PD, Lulzim Basha përfitoi më shumë se 1 milion dollarë nga një kompani guackë nën pronësi ruse, duke tentuar të rrisë mbështetjen e partisë së tij të djathtë në Washington dhe nuk mban asnjë përgjegjësi.

Sipas Ballës, Basha për aferën e lobimit rus është nën hetim në SHBA, Britaninë e Madhe dhe në Shqipëri.

“Në Austri lideri i Partisë së Djathtë FPO Strache dha dorëheqjen pas regjistrimit video me një mbështetëse ruse në shkëmbim të mbështetjes politike.

Në Shqipëri lideri i PD Lulzim Basha përfitoi më shumë se 1 milionë dollarë nga një kompani guackë nën pronësi ruse, duke tentuar të rrisë mbështetjen e partisë së tij të djathtë në Washington.

Basha është nën hetim në SHBA, Britaninë e Madhe dhe në Shqipëri” shkruan ai.

Pas një video-skandali që u publikua në media dha dorëheqjen zëvendëskancelari austriak, Heinz-Christian Strache.

Vendimi erdhi pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche Zeitung”, publikuan pamje filmike ku ai shfaqej tek i ofronte kontrata shtetërore një ilogarkeje të dyshuar ruse, në shkëmbim të mbështetjes për fushatën zgjedhore.

15 komente në “Balla pas dorëheqjes së zv/kancelarit austriak: Po Basha që mori më shumë se 1 mln $ nga rusët, pse s’mban përgjegjësi?”

 1. Luli palyri says:

  Se ja ka lene partine babai tija me gjith ata vandalet dobicamilotantet primitiv.

  1. Deep State says:

   Sepse ne Shqiperi ka injorante si puna e Lulipalyri e Tualet Palla plot.


   Sikur ta dinte se cfare po nxirrte nga b itha Tualet Palla ekselenti!

  2. Raimond vlonjati says:

   Po Nasha va pergjegjedie te mbaje o bujku i Librazhdit ?

   Esht e neveriteshme te degjosh propaganden e qelbur nga cdo aspekt qe del nga goja e ketyre njerezve jashtezakonisht primitive e deficente qe kane kapur per gryke Partise .Socialiste

   I largoni keta funderina te mendimit qutetar nga kreu i PS. se late nam .

   Ashtu sic iku Kancelari austriak , duhet te iki Rama qe per 1Km. ruge. e shtroi duke perdorur 30 milion dollare

   Plus Rama kishte nje Minister rendi trafikant droge more , qe ishte turp dhe faqja e zeze

   Po ashtu Rama mori para borxh nga FMN 1Miliard dollare dhe ua fali Miliardereve ,
   me justifikim se shteti ua kish borxh ato para atyre pasanikeve

   Mirpo kur pas 3 muaj vete Drejtoria e Tatim Taksave te Rames deklaroi se jo shteti , por ata biznesmenet milionere qe Rama ju dha 1 miliard $ falas , i kishim shtetit borxh 800 milione Euro

   Atehere Rama duhej tu merte parate Milionereve dhe ato para ti kthente tek FMN,
   Mirpo Rana nuk e beri ate kthim te parave por ua fali biznesneneve ato 1 miliard dollare

   Hajdut , tamam hajdut

 2. Eri says:

  Balla kokrra e legenit rri urt e mos e hap halene.Pret nga Basha te jape dorheqjen?Basha vodhi 320 milio euro vrau kater njerez e ti pret te jape dorheqjen se u financua nga ruset?Ne pushtet jeni o moterqire pse nuk e arrestoni??

 3. Curro Jimenes says:

  Po Edi qe i ka dhene kocensionet tek miqte e tij pse nuk mban pergjegjesi? Po ti Palle qe nderhyn per Kastratin pse nuk mban pergjegjesi?

 4. Liri says:

  SHQIPERIA KA NGEL NE DORE TE KATUNAREVE,SI KY COPA E MUTIT NGA LIBRAZHZHDI.JA PSE HIKIN SHQIPTARET SIKUR TE JETE LUFTE.RAMA DOLI ME LEGEN SE SALIU.

 5. Nafija says:

  -Ua mami, sa i poshtër ky zoti Bashaaaa, sa i poshtër!!! Pse nuk mban përgjegjësi ky, moj amani? Çi thua kësaj ti shoku Balla? Ai vet duhet ta kuptoj që duhet të mbaj përgjegjsi, apo jo shoku Balla?
  -Ashtu të lumtë Nafije, drejtë e ke. Po hajde një çikë andej nga zira, ta llafosim.

 6. Rrofte lideri global says:

  Se eshte mik me Edi Ramen, prandaj nuk mban pergjegjesi. Ta gezoje 1 milionshin plus 14 milionshin e pallatit ne det.

 7. deshira says:

  Eshte nen hetim! Sa shekuj vazhdon hetimi?!

 8. Ben says:

  E di ckenI ju te qeverise? Unë nuk jam në Shqipëri por një gjë e di sepse merrem me ligjet në SHBA. Nese Basha është në hetim kudo por jo në Shqipëri, I kujt është faji? Nëse Basha apo Berisha ka thyer ndonjë ligj, prokurori të japë akuzën dhe gjykata të vendose. Përndryshe, I nxirrni nga burgu te gjIthe të tjerët që keni në burg për të njëjtat krime. Nese Basha apo Berisha ka. vrarë demonstruesit, të hetohet dhe te.mbahet në burg gjate hetimit për siguri publike. Nëse ka prishur pranë publike të dënohet! Nuk po e kuptoni qe po bëheni qesharak! Siç po duket, të dyja palët nuk duan të futena be Europe se u ikin fitimet. Ju bëni sikur keni Shtet. Basha bën sikur do tu rrëzojë. Në fund del si lojë dhe ai që e pëson është populli Shqiptar qe ngelet përsëri me I varfëri I Europes. O veproni ose mos na çani shumë kokën me batuta. Nuk jeni analiste apo gazetare , por Kenia në dorë një vend! Paskeni qene te gjithe bastard. Paskam pasur fat që nuk jam aty tu dëgjoj juve ter ditënë duke bere dengla. Mjere ai popull!

 9. Peço says:

  Une i ndjek me ëndje komentet për deklaratat madhështore të Sekretarit Balla. Por ju, meazallah se i shfaqni. Turp dhe faqja e zezë Mero që nuk e pushon nga puna administratorin e komenteve, njeri i inflirtuar nga fshatari i djallëzuar Balla në redaksinë e gazetës tuaj. E kam vënë në dukje për të disatën herë, që të shash mbarë e mbrapa ty dhe Edi Ramën, komentin askush nuk ta ndalon,por vetëm po kritikove (jo të shash) Ballën, as mos prit që komenti të botohet.

 10. Peço says:

  Je i hatashëm, shoku Balla, me sugjerimin që bënë! Kërkon që vullnetarisht cjapi të shkoj tek kasapi.

 11. Lorenco Luka ( Ish deputeti i famshem i PD) , antikomunist i paepun. says:

  Taman thote Balla.
  Me dhan Luli dorhekjen e me e marr un lidershipin e PD, qe torganizoj zgjedhjet e reja ne PD.
  Me nji kusht , un nuk kandidoj.
  Sa i madh jam, kam ide tforta.

 12. bujar says:

  GazetAtema, ktu nuk behet fjale se po i more parate e ndyra nga ruset denohesh! E po pastaj sikur ti maresh nga “Astiri” si Gjiknuri nuk denohesh?
  Jini me transparent dhe bejani me dije dhe taulantit.

 13. E ke marre vesh qe ky popull budalla te ka dhene pushtetin per te qeverisur dhe per te ndedhkuar te keqen apo jo?! Ku heton ti zotni Balla?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *