Mesazhi mafioz i Berishës kaloi çdo kufi politik, diplomatik dhe ligjor

Nga Kreshnik Spahiu                             

A e dini çfarë kanë të përbashkët Edi Rama, Adi Krasta, Arben Imami, Paskal Milo, Fatmir Xhafa, Martin Leka, Fatos Nano, Nikoll Lesi, Aleksandër Frangaj, Namik Hoti, Gaqo Apostoli, Skënder Gjinushi, Alfred Sereqi, Artan Hoxha, Azem Hajdari, Genc Pollo, Pandeli Majko, Idajet Beqiri, Blendi Gonxhe…….????

Të gjithë kanë një të përbashkët, kur i kanë dalë kundër Sali Berishës janë burgosur ose dhunuar fizikisht. Disa janë rrahur barbarisht poshtë shtëpive ose në sheshe LIVE para kamerave! (jo duke ikur me vrap nga frika).

Nëse sot, gjithë Shqipëria ka bindjen se 4 persona janë establishmenti dhe e keqja e Shqipërisë, na duhet të veçojmë që i dhunshëm fizikisht me kundërshtarin është vetëm njëri prej tyre: Sali Berisha.  Atij i ka ngel sahati 40 vjet pas dhe ka bindjen që duke e goditur kundërshtarin e zh’burrëron, e poshtëron dhe e largon nga lufta politike!

Të tjerët si Lulzim Basha, Monika Kryemadhi, Ilir Meta apo Edi Rama nuk kanë ende në kurriz akuza konkrete të provuara që të eleminojnë apo dhunojnë fizikisht!  Ata janë milionerë, kanë abuzuar me pushtetin, kanë përdorur mediat për denigrimin e kundërshtarve por nuk i kanë prekur me dorë dhe ç’nderuar fizikisht.

Nëse ai do ishte sot Kryeministër dhe nëse do i hidheshin bomba molotov nga protestuesit, do kishim 100 arkivole në bulevard. Gazi lotsjellës do u dukej protestuesve si parfum Armani në krahasim me plumbat e gardës.

Dhuna dhe shantazhi kaloi kufijtë e Shqipërisë, javën e kaluar kur Sali Berisha i dërgoi mesazh ambasadorit gjerman të OSBE në Tiranë Borschard.

Personalisht kam qënë kritik në dhjetra raste i tij dhe s’kam arsye ti bëj avokatinë ambasadorit që kam kritikuar disa herë por mesazhi mafioz i Berishës kaloj çdo kufi politik, diplomatik dhe ligjor.

Ishte primitiv dhe tipik provincial. Mund ta godiste kudo, në rrugë apo zyrë, madje edhe në koferencë shtypi siç shpesh Vetvendosja ka goditur ambasadorët në Prishtinë!

Jo jo, Berisha kishte synim tjetër, donte ti jepte paralajmërimin e fundit dhe natyrisht jo me dorën e vet por me milionerët e LSI.

Reagimi s’ka vonuar, sepse SHBA bëri atë që se ka njohur historia, i hoqi vizën amerikane për jetë LSI-së dhe liderit saj, dhe ja bëri LIVE në TV si kurrë më parë!

Projekti SHBA dhe BE është i qartë: “Pa ç’montuar Berishën, nuk ç’montohet establishmenti dhe nuk rrëzohet Rama”.

Këtë më mirë se ç’do kush tjetër e din Sali Berisha dhe për këto arsye ka vendosur të harxhoj fishekun e fundit. Ai e di fare mirë, qē drejtësisë dhe ndëshkimit amerikan mund ti shpëtoj vetēm nëse merr pushtetin.

I duhet ta marr me çdo kosto, i duhet ta marr madje sot, i duhet të shpejtoj pa avancuar plani amerikan dhe BE. Në të kundërt zgjedhjet do njihen ndërkombtarisht edhe pa opozitën, në të kundërt pas vizës amerikane do u hiqet viza në BE, në të kundërt, në të kundër laku do ngushtohet dhe as Rama s’do e shpëtoj dot si në 2017.

Fisheku i fundit do shkrepi para 30 qershorit, ndoshta të shtunēn. Është e vetmja mënyrë që të parandaloj çmontimin e Partisë Demokratike.

Zëra nga Tirana më thonë që po përgatiten për sulmin final.

Unë s’di kush “largqoftë” do të jetë kurbani rradhës por erën e barutit po e ndjen çdo shqiptar!

Fundja nuk e ka aplikuar keq sepse për 28 vjet i ka funksionuar skema e shantazhit pa i hyrë gjemb në këmb.

Mbetet për tu parë nëse do qëllojē fatalisht apo do e nënshtroj me presion Edi Ramën. Zakonisht pas kërcënimeve ai gjithmon ka bërë një marrëveshje. A do i eci kërcënimi anti-amerikan këtē rradhë, mbetet për tu parë?

Fundja sa më e madhe lufta dhe aktrimi, aq më i lartë bëhet pazari…..

REMOTE_ADDR:[]

38 komente në “Mesazhi mafioz i Berishës kaloi çdo kufi politik, diplomatik dhe ligjor”

 1. A kupto says:

  PRIMITIVI PRIMITIV MBETE, ESHTE SI BISHTI QENIT

  1. Raimond vlonjati says:

   Ama ky budallai foli kunder Sales ??

   Ky eshtr tipiku I sharlatanit I cili esht turp ta degjosh se te fyen intelectin e thybes

  2. Avni Patoku says:

   per ke e ke fjalen kur thua primitiv. per Berishen apo per listen e politikaneve qe permendet me siper, se me sa di une te gjithe mbasi jane perdhunuar prape i jane ulur ne preher Berishes, me perjashtim te Skender Gjinushit dhe Fatmir Xhafes – me sa di une. fut ketu edhe nje liste te gjate ambasadoresh amerikane.

   ne asnje vend tjeter ne bote nuk ka mundur ti kundervihet nje politikan vendas figures institucionale te ambasadorit te shteteve te bashkuara. ndersa ne shqipri Sali Berisha i ka nderruar si çorape sa here ka dashur.

   nuk e ka fajin Sali Berisha qe te gjithe jane primitive ne ate vend.

 2. Kur mërzia shkon në stratosferë! says:

  Ah malokët e mutit, çfarë pasken qënë(hera e parë në jetë që e përdor si fjalë, por na e plasët shpirtin), për lekë jeni të gatshëm jo vetëm të vrisni, por të qini në bythë nënë e baba. Nga dreqin mbiu kjo farë e keqe, në këtë vënd të bekuar nga vetë i madhi Zot?

 3. Selfo Filati says:

  Ah, Luan Baçi, Luan Baçi, që të janë errur sytë nga dëshira e shfrenuar për karierë dhe mbete duke e mbajtur hundën në bythën e këtij plaku gjakatar, për ti marë erë pordhve të tij të plevitosura. Por mos harro, kështu i rrinte nga mbrapa dhe miku yt Sokol Olldashi!

 4. G.g says:

  S.Bisha duhet terhequr ZVARRE ne gjithe Shqiperine dhe Kosoven e qe aty ta hedhin tek matane kufirit.

 5. spartak says:

  Mjerë kush do e ketë fatin me u bo Azemi i dytë , që t’i japi mundësi Salës për me sulmu me marrë pushtetin me dhunë .
  Mos harroni . Azemi u vra prej agjenturës serbe sepse Serbisë i duhej në pushtet Sala , pushtet të cilin ai e humbi në 97-tën krejt pa parashikuar duke i vënë në pikëpyetje realizimine planit serb të genocidit dhe shpërnguljes totale të popullsisë shqiptare të Kosovës drejt Shqipërisë .
  Ishte nuhatja dhe ndërhyrja deçizive e Amerikës në momentin e fundit të 14 Shtatorit 1998 , ajo që pengoi marrjen e pushtetit me dhunë . Nëse do merrte Sala pushtetin në ato momente kur po i hidhej dora e fundit të zbatimit të planit serb , do mjaftonte vetëm DEKLARATA FATALE e Sali Berishës : ” Mirë se të vini në Tokën mëmë ” dhe nuk do kishte zot të ndalte genocidin dhe shpërnguljen totale me dhunë të shqiptarëve prej Kosove si dhe do i kishte lidhur duart ndërkombëtarisht Amerikës e NATO-s për të ndërhyrë . Ajo do ishte tragjedia më e madhe e të gjithë kohërave që do i ndodhte popullit dhe kombit shqiptar . E gjithë dhuna do transferohej edhe në Shqipërinë e vogël ku do fillonte një vllavrasje e pa parë .
  Po tani në këto momente . Koha dhe situatat nuk janë të ngjashme por problemi mesa duket ka mbetur njëlloj . Mentaliteti shovinist i serbo mëdhenjëve nuk ndryshon dhe nuk e pranon kurrsesi faktin që shqiptarët jetojnë të lirë në tokën e tyre dhe atyre ju hiku mundësia t’i vrisnin e shpërngulnin të gjithë , për me ja u zaptu tokat siç kishin bërë ndër shekuj .
  SERB , SERP , Gjarpër . Po i vjen fundi prandaj edhe mund të bëhet i rrezikshëm . Ndihmësin dhe shërbëtorin Kryesor këtu ka Salën .
  Duhet me bo kujdes . Mund të vrasin edhe ndonjë për të shtuar tensionin dhe trazirat . Sala duhet izolu dhe sulmu për t’u neutralizuar .

  1. Labi says:

   Ti je idiot.po vertet idiot.

 6. 🇦🇱 says:

  Ke plotësisht të drejt .

 7. it says:

  Ke harruar Gramoz Pashkon të cilit i përdhunoi vajzën që ta poshtëronte. Jo se Gramozi ishte burrë i mirë, por sidoqoftë vajza s’e meritonte të përdhunohej për të poshtëruar babin.

  1. Kol says:

   Shopif se dicka mbetet

 8. I thone e i thone ketij kriminelit me te keq qe kane par shqiptaret,por drejtesia hesht ashtu sic ka heshtur edhe ne kohen e kreshnikut te fushave…
  Ky kriminel komunist i zgjedhur ne krye te pd sigurimsave e beri kete komb qe te urrejne njeri tjetrin si asnjehere.
  Per kete kane pergjegjesi qe nga ramizi(qe shkoi ne te semes) e deri ata servilat qe ngrinin doren si ne kohen e enverit edhe populli budalla qe e ringrinte nga hici kete shpellar me origjine barinjsh,pergjegjesi kane edhe nderkombetaret qe e perkedhelnin si burr shteti kete mut muti.
  Edhe sot nuk shpetojme nga ky hale se drejtesia eshte me keq nga ky kriminel…..

 9. shokuyt says:

  O loqe, po ti ishe avokati i tij, pasi kishte rrahur te pakten Ramen dhe Frangaj. Ca thua tani?

  Leju shqiptareve ta hane dhe ata si e hengre ti pra 🙂

 10. PD, po vdes ! RROFTË BD!!! says:

  Berisha , në gërhamën e fundit .Po kujt po ja lë PD-në?

  1. Lorenco Luka ( Ish deputeti i famshem i PD) , antikomunist i paepun. says:

   A po ma jepni mu. A baj tforte.
   Kam tan kapacitetin me ken lider. Nuk mbesut kurr.

 11. D2A says:

  Jo miku im, i ka hapur vetem arkivolin Shkelzenit dhe Argites dhe nje nga hakmarrjeve me te dhunshme ndaj familjes se tij. Kaq. 10 minuta pas vdekjes apo vetvrasjes se tij, askush nuk do tja dije me per te dhe familjen e tij. Atehere kur praktikisht te izoluar nderkombtarisht, te izoluar nga drejtesia, te rrethuar nga gjakesit qe i pergjojne, te rrezikuar fizikisht nga urrejtja dhe hakmarrja e demokrateve pas vjedhjeve, kalerimit dhe poshterimit qe i bene PDse per xhep te tyre, duke e shkaterruar dhe kthyer ne nje zagar qe mbronte pasurine dhe paprekshmerine e grykesise se tyre, te urryer nga te gjithe shqiptaret per qe babai i tyre i beri Shqiperise dhe per ate qe vete ata bene duke vjedhur, vrare ne Gerdec dhe duke ju bere karshillek shqiptareve me luksin dhe leket qe ju kane vjedhur.., atehere gjithe benzina qe Sali Berisha hodhi ndaj Shqiperise, do te percelloje familjen e tij.
  Tani i kane oret e numeruara…

 12. Komentuesi says:

  Bukur shume.Ky eshte Sali Berisha qe ka vrar,vjedhur,mashtruar dhe ka shitur shqiperine.Njeriu i njemij e nje te zezave.Ai po luan ç’do gure per ti shpetuar drejtesise.Nuk ka per ti shpetuar dot.Ai dhe femijet e tij do shkojne ne burg patjeter.Do japin llogari per keto te zeza qe kane bere.

 13. ''....nese gervish sadopak nje muslimon shqipfoles,do te zbulosh ''arabin'' qe ai fsheh mes veti.......! says:

  Berisha,nje turk, si birazeri Erdogan,asgje me pak a me shume…………..

 14. s.g. says:

  Salih Berisha e ka zbatu atë thënjen shkërrdheja nanen se të thirrë baba dhe disa nga këta tipat ashtu vepruan si Sereqi Imami Krasta … e banë baba Salihun

 15. X says:

  Fuck bastardeve…..

 16. Drin says:

  SIkur te mbledhesh te gjithe maskarenjte e politikes ne nje ane dhe Spahiun ne anen tjeter , Spahiu qelbet me shume.

 17. www.fr says:

  Muhabeti është që tani e mbajnë gjallë ky teveqeli që shet për lider, ca oligarkë që kanë shqyer Shqipërinë me firmë të tij, ca familje mafjoze dhe gjobaxhinjtë e kazanit me në krye Lubonjën. Shqiptarët e kanë braktisur, diplomatët e kanë izoluar, partinë demokratike e vrau, drejtësia po e rrethon, pas pak veglat do kërcejnë të gjithë nga barka që po mbytet, duke e braktisur, biles edhe duke e sulmuar me gurë për t’u dukur proamerikane dhe proeuropianë. Kur katandiset në gërdallë dhe je duke vdekur, si duhesh njeriut dhe askush nuk rrezikon më të ardhmen e vet dhe të fëmijve, për ty që je i vdekur.
  Çfarë mund të ndodhi?!
  Praktikisht Berisha është duke vdekur. Është tretur dhe nga truri është jashtë kontrollit. Paniku, frika, izolimi, dhe rrënimi politik po e vrasin.
  Do vazhdojnë të rrisin presionin duke i shpejtuar rrënimin mendor dhe fizik, pastaj do vazhdojnë me planin.
  Nga ato që kam dëgjuar amerikanët duan t’i japin një leksion të fortë, duke e katandisur të përlyhet me jashtëqitjet e veta i braktisur dhe i sulmuar nga të gjithë, me Shkëlzenin e arrestuar, pasurinë e sekuestruar dhe Argiten e syrgjynosur. Në fund ç’kuptim ka që gjykatësit dhe prokurorët e pakorrutueshëm të drejtësisë së re, të vazhdojnë dhe ti formojnë e bija e Sali Berishës dhe e bija e Fabri Balliut?! Apo që fëmijët e Sali Berishës të vazhdojnë jetën e tyre super luksoze të patrazuar, mes vilave të Lalzit dhe Tiranës, pas Saliut?!
  Re nga fiku, mbaruan të gjitha! Po kur të shporrin dhunshëm dhe nuk ke lënë kusur e krim pa bër, nuk mund të pretendosh që fëmijët e tu do vazhdojnë jetën sikur s’ka ndodhur asgjë. Si lë njeri. Berishajt e kanë djegur çdo lloj mundësie për të jetuar të patrazuar në Shqipëri. Në Amerikë ju është ndaluar të shkojnë. Bashkimi europian pas pak do t’ju ndalojë lëvizjen dhe prokuroria do t’ju bllokojë pashaportat.
  Jeta politike e Berishës ishte agoni e gjatë, por fundi i tij ka për të qenë agoni e shpejtë. Të gjithë po e përshpejtojnë dhe Berisha duket sheshit që po e vrasin dhe është viktimë e pasojave të fundit të tij të dramatik.

 18. Johani says:

  Mjafton ta shikojme kete foto dhe te themi mjer PD ne dore te kujt ka mbetur, sali beridha si ujk i vjeter qe eshte nje dite jo te larget do tua gaje koken legenave baqi e ftyr majmunit tbirit te fariut, ia hangri koken azemit dhe tash ja prejashton tbijen nga PS kyrse tbirin ja ndersen policise ne mender protesta,siq po bajne le tbirin e Olldashit e shume te tjere,prandaj mos u merzit o kreshnik se sdo ju shkoi larg siq nû te zgjati as ty shum,te kujtohet besoi kur ishe zv kryeprkuror,nje kohe ishe “Skenderbe” pastaj u quajte kriminel i shitur te Rama pastaj u ngujove ne qader per tre muaj dhe lehe po sa basha dhe ne fund basha te hudhi si lemonin e shtrydhur ne shporte,por ti ksaj here e ndjeve rrezikun dhe ike,bere mire qe ike se sot do te ishe te Olldashi e vajza jote ( nese ke) ndoshta deputete e share dhe e fyer si e bija e azemit qe vetem para dy vitesh sali berisha e lul basha e krahasonin me nane Terezen kurse sot i thone kurve ,e djali sigurisht do te gjuante policine me molotov bashke me bashen e tbirin e fariut ate ftyre majmunin, noken e paloken,baqin e kaqin,dulen e fazlliqin te cileve ju ka bashkangjitur edhe idrizi i qameve,prandaj kreshnik shkrim shum i mire por me marre se ku urojme qe nga ketu njerezit ata qe e ndiejne veten njeri ta kuptojne se kur fle me qene zgjohesh me pleshta dhe kur rri me kriminel ose je si ai ose do behesh ndryshe ta gane koken, lum ai qe ja del te ik e tmos e gjej si azemin,olldashin e shume te tjere.

 19. drini says:

  NJe bravo te madhe Kreshnik.Kjo po eshte analize profesionale

 20. NNP says:

  Ruhuni nga monstra e VICIDOLIT.UJI FLE -GJARPERI I VICIDOLIT NUK FLE KURRE.

 21. Zhanini says:

  Zoti Rama, ju keni shansin e madh te hyni ne histori si njeriu qe futi Shqiperine ne Europe dhe si njeriu qe kthehu besimin dhe shpresen e shiptareve per jetuar dhe punuar ne vendin e tyre. Ju e dini egzaktesisht c’fare duhet te beni qe kjo te behet realitet.Mos e humbni kete shans zoti Rama, mos e humbni kete rast. Perndryshe, Ju do t’ju duhet te mbani mbi shpatulla zhgenjimin e te gjithe shiptareve kudo qe jane dhe turpin e madh qe do mbarti me vehte ky fakt.Shqiptaret kurre nuk do te ta falin realitetin e nje deshtimi ne kete pike dhe historia do te ruaje nje vend te posatshem per Ju. Eshte po ai vend qe tashme eshte rezervuar per zoterinjte Berisha, Basha, çiftin Meta dhe lakejte e tyre.Ju e dini egzaktesisht c’fare duhet te beni. Ju e keni mbeshtetjen e duhur. Bejeni, dhe mos u rreshtoni ne krah te tyre! Bejeni dhe Shqiperia do t’ju nderoje per jete.

 22. Xhemo says:

  Kape nje cik balliun junior, si shoqerusja e pare e missit duket.

 23. soldati says:

  Berisha nuk ka qellim marrjen e pushtetit o Kreshnik i Bjeshkeve por largimin e njeriut qe po e varos te gjalle ,çdo minite,çdo ore,çdo dite deri ne ngordhjen e tij te plote!Me luften titanike qe po bene ai do koken e Edi Rames si planprishesi i rehatise se te gjithe pasurise qe ka vene ai e soji i tij ,duke mos i lene ti gezojne ai e kopeja e tij!Pasketaj le te vendosin ke langaraq qe duan mendon ai ,quke filluar nga ty o Kresho !Edi Rama po lufton me bishat tashme ne agoni si Gjergj Elez Alia me balozin !Me pak fjale po behet nje lufte titanike midis qyteterimit e shpellareve ku jo vetem qe nuk kane asnje interes te behen te tille(qytetare)por tendenca e ketyre 28 viteve tregoi se qytetarine duan ta kthejne ne shpellarizem ku ligjin ta beje xhungla,ku i pari i pyllit duhet te vendose per kedo e gjithçka!Fatkeqesisht a fatmiresisht edhe ti ke bere e bene pjese tek kjo lukuni ku po te lexosh me vemendje nuk del dot nga pylli e prijsi Juaj lexhendar Brishe!Te jini te bindur te gjithe si ne te gjithe boten ,do te triumfoje qyteterimi e mençuria jo harbuteria e frengjia! Sa per kurbanin e radhes ta them une kush do jete,kryekrimi Berishe si ka mbetur gje tjeter veçese te vetflijohet per tu garantuar jeten pasardhesve duke bere ndonje kurs si e bija e Azemit dhe ti shikojme duke na bere hartime ne parlament!Ky do jete fundi o Nik e mos u tut se te gjithe kriminelet perpara qe te shkojne ne gjyq per te dhene shpjegim per krimet monstruoze ndaj njerezimit ata pijne ndonje kapsule si gjenerali Sllobodan Praljak pasi edhe kjo bishe qe e kemi neper kembe edhe ca kohe nofken e tij ne skutat e erreta e kishte “gjenerali burre shteti”!Per te shpetuar Shqiperine do ta pranoje çdo zhdukje te kesaj kafshe ku perfshihet edhe ngordhja natyrale!Eshte lufte per dy bote ,ndaj Ju nuk e kuptoni dot!

 24. baci says:

  Nuk jam nga veriu,por si ata ta nga veriu dhe ata nga jugu e kane dhjere shqiperin.

 25. Agimi Diber says:

  Mendoj qe te mos merri me me kete kriminel te shqiptareve duke ja lene vetem zotiti me liber shtepie. AMMENN.

 26. Vari Janullën! says:

  Sali Berisha gjithmonë ka qenë një halabak ordiner. Përfaqsues i kulturës haxhiqamiliste fshatarake, i injorancës orjentale, i instikteve tribale. Ka shfaqur gjithmonë tiparet e një njeriu të paqëndrueshëm me të cilin kanë abuzuar seksualisht në fëmijëri.
  Tipare të dhunshme, denigruese, psikopate, seksofobike, ku akuzat skizofrene ndaj kundërshtarit të rradhës shoqërohen me dialektikën që i referohet abuzimit seksual, denigrimit seksual të femrave të kundërshtarit, torturës, vrasjes dhe abuzimit të kufomës.
  Në 30 vjet politikë nuk ka arritur të artikulojë qoftë edhe një fjalim të vetëm politik intelektual. Vetëm klithje histerike, kanosëse, hakmarrëse, vëllavrasëse.
  Trashëgimia e tij politike ishte e tmershme dhe do studjohet përjetësisht në shkolla si fenomen i gjurrulldisë, destabilizimit dhe rrënimit, që pjell barku i urisë, grykësisë dhe injorancës.
  Në këtë pikë ku ka mbërritur i vetmi që mund t’i premtojë diçka është miku i tij Janullatos, që me kockat e tij të mbushë ndonjë nga varret e ushtarëve të Vorio Epirit. Kështu ndofta do ti kursejnë edhe ndonjë fshatari ti shqyejnë varrin e prindërve për t’i vjedhur kockat, andej nga Kosina dhe Boboshtica .

 27. ETHEM LALAJ says:

  BRAVO KRESHNIK SPAHIU,NDONSE VON,VON,KUR KE QENE ME TE E AFER PUSHTETIT RE TIJ MAFIOZ.
  -JU E DINI MIRE POR NUK E THONI SE KUSH E PRURI SB PRESIDENT NE 1992.(E PRURI RAJERSONI+ELEZ BIBERAJ DHE E MIRATOI RAMIZ ALIA QE TE TRE ME BEKIMIN E UDB+KGB+MBETURIAT E NAPOLON ZERVES,ETJ,ME QELLIM QE SHQIPJA TE MOS FLUTUROJ NE AJRIN E PASTER TE SAJ DHE TE BE..)
  -PERSA THONI SE KUSH DO JET KURBANI RADHES-KE TE DREJTE.
  .SIPAS TAKTIKES UDB” ..VRIT NJE NGA TE TUT DHE HIDHJA FAIN KUNDERSHTARIT” OSE ” VRIT NJE MYSLIMAN E HIDHJA FAIN TE KRISHTERIT”…PER TE MARR PUSHTETIN,SB KA VEPRUARE E PO VEPRON.
  .KESHTU VEPROI NE 2 PRILL 1992 SHKODER KUR VRAU 4 VET ME ARBEN BROCIN ME SHOKE DHE FAIN JA HODHI G.RUÇIT.NESE RUÇI DO ISHTE FAJTOR,NUK DO ISHTE I GJALLE SOT.POR ATA QE E DININ NGJARJEN U ELEMINUANE.P.ARBNORI,A SPAHIA,B.GAZIDEDE… = 7 VETA U DERGUAN NE TE NJEJTIN SPITAL ITALI PER ” KURIM” DHE SB I QAU TE VARRI ME LOT KORKODILI.
  .DHE ME AZEM HAJDARIN,PASI E NXOTI NE PRIT TE FATMIR HAKLAJ,E HIPI NE ARKIVOL DHE ME TE KERKOI TI MARR DETYREN F.NANOS NE 98.
  -JANE MBI 165 KRIME QE KA BERE SB NE 25 VITE,15 JA NUMURON IZET HAXHIA I ARDHUR NGA TURQIA PER DREJTESI…POR JO THOT SB.
  -JU SI JURIST QE JENI DUHET TE NXIRRNI KONKLUZIONIN SE PSE NUK IKEN AI NGA POLITIKA,PSE NUK DENOHET,KUSH E MBRON ATE NJERI-FANTAZME..!
  -PER EDI RANEN NUK DO DEGJOJ JU POR REXHEP QOSEN DHE ALFRED MOISIUN QE THONE “..E.R ESHTE KM ME I MIRE NE 29 VITE.MUA SI OFICER MADHOR KAQ ME MJAFTON.PSE ESHTE ME I MIRI DO JUA NUMUROJA NJE-PER-NJE,PASI UNE JUK E KAM TAKUARE KURRE DHE SE NUK KAM E KAM LAKMUARE KURRE PUSHTETIN E PA MERITUARE.
  .E.L.PEJ MALLAKASTRE,NE FIER.

 28. FOKUS says:

  Tani ka marrë fund. Sa më shumë i afron ora për të vdekur, aq më shumë thyen rekorde si gomar. Tani është vetëm kryekaragjozi dhe kryehajvani që vjen çdo një mijë vjet në histori, me të cilin abuzon në mënyrë të paskrupullt dhe çnjerëzore trash tv ose e thënë ndryshe, tallavaja e kazanit.

 29. vera says:

  E para e punes ti nuk ke goj me fol kunder Berishes se fjete ne çader me te nen pordhet e tij . E dyta eshte :Si kuader i larte qe ke qene a din gje me na tregu pse ky person nuk denohet kush e mbron . Kete pyètje jua kam bere edhe Ngjeles e te gjithe tjereve , pse keni frike me thene qe e mbron Amerika pamvarsisht se ne aparence ju thoni qe edhe ajo i ka dale kunder por kjo nuk eshte e vertete .

 30. Taku says:

  Shyqyr qe e kuptove se mafjozi antidemoktat dhe antishqiptar eshte komunisti primitiv SB. Se parvjet hyre ne cader mor i mbarum…

 31. Malo says:

  Te mjeret Budallenje,nuk shikoni te beni ndonje ti coni buke shtepise po merreni Koqet e Sali Berishes,nuk me thoni me se paku sa here ka pjerdhur nga goja Edi Rama per drejtesi cfar ka bere kujte i ka rruajtur Koqet nga Politikanet ke ka furur ne burge?
  Kuptoni pak spo jo Sali Berisha drejtone Vendin o te mjeret juve.🤣🤪😂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *