Meta nxjerr zëdhënësin t’i përgjigjet Ramës: Presidenti s’ndalon askënd të këndojë “na fitorja në fitorje”, nuk do të lodhet kurrë së punuari për shqiptarët

Deklaratat e Ilir Metës lidhur me reformën në drejtësi hasën kritika të forta duke i kërkuar që mos pengonte procesin e implementimit.

Ndërkohë, reagimit të kryeministrit Edi Rama dhe ambasadorit të BE-së Luigi Soreca i është përgjigjur zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi.

I pyetur nga mediat për qëndrimet e shprehura, ai thotë se Meta ka bërë çdo përpjekje që të zbatohet Kushtetuta.

Ndër të tjera ai shprehet:

“Kam vetëm një qëndrim për të dy.

Presidenti i Republikës, jo vetëm i ka bërë të gjitha përpjekjet e mundshme deri tani, në mënyrë transparente e sistematike, të dokumentuar dhe informale, konstruktive e gjithëpërfshirëse, por edhe do të vazhdojë të bëjë çdo përpjekje për zbatimin kushtetues të reformës në drejtësi, për të evituar vonesat, kolapsin, zbatimin e njëanshëm e përçarës dhe kapjen e sistemit.

Presidenti nuk do të lodhet edhe në të ardhmen, si detyrim ndaj qytetarëve shqiptarë, të punojë në këtë frymë.

Ndërkohë Presidenti nuk ndalon askënd, të këndojë “na fitorja në fitorje”, si në variantin solo, ashtu edhe në kor”, shprehet Blushi. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Meta nxjerr zëdhënësin t’i përgjigjet Ramës: Presidenti s’ndalon askënd të këndojë “na fitorja në fitorje”, nuk do të lodhet kurrë së punuari për shqiptarët”

 1. Iliri says:

  O Blush
  Mos dil si kerrici para gomarit
  Ne burg do veje
  Palca e trashe

 2. Flutura says:

  Ops! He did again 😂

 3. Sk says:

  Or ti zaberhanja dhe turpi skraparit , ate nga fitorja ne fitorje mos e zer ne goj , o bythqir burr se ai e çliroi kte vend dhe ngriti te vetmin shtet qe kemi patur ne SHQIPTARET nga koha pirros epirit , se ti o dobiç bashk me at kurven qe ke ne shpi qe trasportonte kokain me autobuzin e lris dhe me karroca kalamajsh , ti qe vodhe thesarin e shtetit as ke k,,, i nuk i vjen atij burri qe ben ironi , o muti mutit skraparit , po zaten çepani burrat me plera te asaj krahine ka nxier gjithmon , fshati turpit te skraparit , skish si te dilje ndryshe ti koke katror i degjenerum SHQIPRIA PER TY GRUAN TENDE RAMEN E SALIUN LULIN DHE LUKUNIN E ALABAKVE NUK KA NEVOJ LEGENA TE FELLIQUR.

 4. DREJTESI says:

  Vila 2milion euro,15 banjo dhe macia ka banjo, koklope burre kurv

 5. Jimi says:

  Cfare t’i bejme Rames kur ne krye te shtetit na emeroj nje pirat !?

 6. Cudia says:

  Injorance ne piken me te larte! Ambasadori i BEse qenka pjese e korit sipas presidentit te Shqiperise. Turp per per shtetit tone.

 7. Lizga says:

  Se sa punoni per shqiptaret eshte e kuptueshme …..te pakten kursejini keto shprehje se nuk ju pershtaten FARE…..

 8. mos more! says:

  Meso kengen edhe ti ta kendosh solo ne REÇ.

 9. Mbai ISO SALES SE E KE PIKEN ME TE DOBET. 7OO OOO MIJ EURO 2OO MILION LEK KESAJ I THONE NGA FITORE NE FITORE O PRESIDENTE LESHI. NE KOHEN E E. HOXHES THUHESH LERE SE SE HYPEN VET LEPURI NE QERRE. PO JU JENI BER UJQER PRANDAJ DUHET PERBYSUR SISTEMI I DREJTESIS QE JU ZOTROTE FITUAT 5–0 KERU FLE LEPURI.

 10. LORA says:

  E kush e ve ne dyshim qe ”like-floriri” do te vijoje,,,,derisa
  te nise punen SPAK-u,,,t’i korre fitorjet e tij me bllok ne dore !?
  Falnderim per reagimin zyrtar te Luigi Soreces,i bere qartesisht
  me dije Popullit Shqiptar.

 11. Alban Dega says:

  LUM SHQIPTARET QE TE KANE O ILIR O
  HACKABAN !

  KUSH KERKON LUFTE … LUFTE I DUHET SHPALLE !

  – Shteti demokratik e ka zemren prej ligjit e jo prej Saliqi e prej Iliriqi !

  – Ky President duhet te ngryse jeten ne qeli !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Komisioni Moniturues i Ilir Metes eshte Komision Minués i saj Nga Saleh Ramollah Ajatollah Millosh Putanini dhe Like Flori Bliok Al Capone!
  Drejtesia e vertete per te cilen po punojne e luftojne SHBA dhe Gjermania e ka kryeminitorin- Ligjin
  dhe Kushtetuten e Shqiperise !
  Falje publike shqiptareve per artikujt “ Enough it’s enogh” 1 dhe 2 botuar tek gazeta Koha Jone kur ishte vertete ishte koha jone, jo tani, qe e bene Ilir Meten kryeminister te Shqiperise, cka e lartoi ne majen e politikes por sidomos ne ekonomine e kusarise .
  Sic deklaroi me pas Fatos Nano ne nje bisede ne biznesmene shqiptare gjate nje vizite ne Varshave, “artikujt e Hamdi Deges i dhane Kokelopes se Skrapari te pakten 30 per qind te votave ne KLD” perballe nje kryehajni tjeter te Tosit, Arben Malajt qe me beri edhe kryetar te Partise Komuniste ne SHBA !
  Ishte koha kur akoma kishte demokraci ne PS! Sigurisht edhe …
  Tosí e paska njohur shume mire!
  Sot e njeh gjithe Bota si kryehajduti i politikaneve shqiptare, i vetkapur ne flagrance me bllok 700 euro vetem nje faqe e tij pa llogaritur edhe 63 te tjera….++++++ qe nuk kane nevoje per hetim. Jane me ze e me figuren e tij ! Kjo Dosja 879 eshte vetem maja e majes se ajsbergut eshte nje qime thiu!
  Me falni kam gabuar. Por pa dashje dhe pa asnje perfitim qofte edhe te nje qindarke nga askush prej politihorave te Shqiperise!
  Cka pret lideri i shumices Edi Rama per ta shkarkuar me tupa a kete President hajdut te Shqiperise!?
  Te rroke automatikun si Alendja i Kilit, qe ka si model, apo te gjuaj Kryeministrine e Kuvendin qe e zgjodhi me Molotovet e Putaninit dhe Tritolin e Vicidolit!
  Sot Presidenti i Shqiperise hapi zjarr me topa te ndryshkur serbo- ruse kunder Kushtetutes dhe Reformes ne Drejtesi te miratuar me shumice superabsolute votash!
  Sot Ilir Meta hoqi dhe masken e fundit dhe njesoj si Saleh Toptani i Vicidolit i shpalli lufte vete demokracise shqiptare dhe aspiratave siperore te popullit te tyre per nje Shqiperi si e gjithe Evropa, per nje Shqiperi si Amerika demokratike !

 12. Shqiptar says:

  Ajo kenge eshte me e bukur nga kenga jote “NGA VJEDHJE NE GRABITJE” , ta kendosh si solo ashtu edhe ne kor. Do te japim edhe orkester, mos u merzit.

 13. M....mecit says:

  Ky Blushi ka te drejte, se o ka punuar LIKJA per shqiperine sa qe nuk krahasohet me asnji shqiptare tjeter, aq ka punuar sa ska ku ti coje miliardate qe i ka fituar me rrogen e shtetit.I lumte BRAVO njers si LIKJA i duhet ketij vendi.

 14. Gentian says:

  Nuk do lodhesh dhe do ngopesh kurre duke vjedhur dhe pire gjakun e Shqiptareve o legen burre!

 15. klemi says:

  Likja shqiptar quan vetem vehten dhe monon, e per keto punon (dmth vjedh). Per shqiptaret as qe i shkon ne mend se jetojne. Mender presidenti kujtohet per shqiptaret vetem kur kerkon ti vjedhi ato. Zoti president e harrove premtimin se do te vrisje vehten? Apo e the ashtu sa per loje, se ashtu eshte loja. Pleh ti dhe familja jote. Ne burg e keni vendin.

 16. Vetingu says:

  Fshatari nga Skrapari te vetmen gje qe ka bere me sukses kudo qe ka shkelur kemba e tij ka qene dhe eshte hajdutlleku. Ku batakci dhe shume te tjere duhet te shkojne tek vendi ku i takon dhe te dorezojne gjene e vjedhur Mallkuar qofshin te gjithe ata zagare qe i shkojne pas ketij bastardi per te mbrojtur pasurite e tij. Me si popull nuk duhet te shikojme partite por kush ka mbushur kupen ti tregojme vendin.

 17. Natasha Meta says:

  Ilir kokemandakallin qe nuk la skraparlli pa sponzorizuar ketu ne Angli po e nxjerrin vete njerezit e tij me shpenzime marramendese te stilit urte e bute e plot tigani.

 18. Uo says:

  Bastardi I vendit….

 19. xhulio says:

  Nuk e di ky zedhenesi, ja trgon Metes se ç’far shkruajne Shqiptaret per te, ben mire ti lexoje tani se ne burg nuk do kete kohe, se kupton qe ky luan me inteligjencen e ketij populli qe ja ka vene hurin qysh kur vodhi me ze e me figure, si njeriu me shantazhe e gjoba. Duro dhe pak se grupi kamikaz qe ke po ta ben mutin ty dhe sat shoqeje. I peshtire ne pamje, i neveritur ne sjellje, kur ju burr e grua qeshni, duhet ta dine Shqiptaret se nji mekat diku, ju e keni bere, kjo eshte motoja e jetes tuaj, shkel me kembe ate qe ju ndalon mekatet tuaja.

 20. the clown says:

  cfare kllouni !

 21. Lari says:

  Ti na dole patriot i madh.kjo eshte te kesh 2 bythe nje ta cash e tjeter ta mbash

 22. dumi says:

  HAJDITI QE RAMA E BERI PRESIDENT….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *