FOTOT: Antilopa “fluturon” për të shpëtuar nga luanët e uritur

Një ngjarje interesante është filmuar nga një turist në parkun kombëtar Kruger në Afrikën e Jugut, ku një antilopë ka arritur t’iu ikë dhëmbëve të mprehtë të dhjetëra luaneshave të uritura. 

Në fotot e më poshtë, shfaqet antilopa që duke ikur nga luanët e kupton se nuk ka zgjidhje tjetër, dhe vendosë të kërcejë lartë për t’i kaluar disa prej tyre dhe përfundon në ujë. 

Por, edhe pse luaneshat kërcejnë për ta kapur, duket se kërcimi i antilopës ishte i lartë, pasi ata nuk arritën ta kapin.  

Ky moment i ka bërë shumë përshtypje turistëve që ishin dëshmitarë të kësaj ngjarje. (TemA) 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *