FOTOT: Hoqën dorë nga puna e ëndrrave që të jetojnë larg “botës”… në një fermë

Një çift hoqi dorë nga puna e tyre e ëndrrave në Essex të Anglisë që të jetonin në një fermë në Wales. 

Kur Charis dhe Matthew Watkinson hoqën dorë nga puna e tyre si veterinar shtatë vite më parë, kërkonin diçka që do t’ia fillonin nga e para. 

Kështu ata u vendosën në Pembrokeshire në jug të Wales, ku një fermë të vjetër arritën ta shndërrojnë në shtëpi për të cilën pretendojnë se është e tëra ekologjike. 

Duke filluar nga lavatriçja e deri të dhe llampat, gjithçka funksionon me energji të ripërtërishme. 

Dyshja kanë dy fëmijët Elsa, pesë-vjeçe dhe Billy, 18-muajsh, dhe pranojnë se sot bëjnë një jetë plotësisht ndryshe sesa që e kishin bërë shumë vite më parë. (TemA) 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *