FOTOT/ “Kur gjen një oaz në shkretëtirë”: Elefanti zhytet në pellgun e vogël me ujë

Ky është momenti kur një elefant gjen një oaz në “shkretëtirë”. 

Në fotot e mëposhtme do të shikoni se si elefanti largon antilopat dhe futet vetë në atë pjesën më e  vogël me ujë. 

Fotografitë u realizuan në parkun kombëtar të Etosha, Namibia. (TemA) 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *