FOTOT: Një shëtitje me… tigrin gjigand

Ky tigër gjigand gjendet në Myrtle në Karolinën e Jugut. 

Kafsha e madhe e quajtur Apollo peshon 320 kilogram. 

Imazhet e pabesueshme të ruajtësve të kafshëve Mike Holston dhe Kody Antle duke marrë Apollo për një shëtitje në Myrtle tregojnë se sa i madh është ai. (TemA) 

 

 

 

 

4 komente në “FOTOT: Një shëtitje me… tigrin gjigand”

 1. Nabukodonosor1 says:

  Tigri i leshit.Ai eshte kryqezim i luanit me tigreshen,quhet liger.Gazetari i leshit,duket vertet si tiger ky????

  1. xyz says:

   E saktë Nabuko. Ekzistojnë rreth 120 nëpër kopshte zoologjikë por e kanë të pamundur të jetojnë në natyrë se pesha nuk i lejpn të ndjekin gjahun.

 2. xha teme sateme says:

  Do vije dita, qe ta rrahin tigrin me shpulla, e te ul koken duke ikur me bishtin ne shale…..
  Me keto ushqime qe po hame ne, do nderrojme vendin me tigrat…..

 3. LORA says:

  Paska eunuke edhe ne boten e kafsheve, te prodhuar nga njerzit.
  Per mua eshte shpifesire ,ky tiger me sy te mekur dhe obez

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *