Shqipëri-Moldavi publikohen formacionet zyrtare. Edi Reja me ndryshime në të tre repartet!

Shqipëria do të luajë sot në orën 20:45 takimin e radhës kundër Moldavisë për eleminatoret e kampionatiti europian në stadiumin “Elbasan Arena”.

Trajneri Edi Reja ka publikuar formacionin zyrtare ku ndryshe nga takimi me Islandën, ka bërë disa ndryshime, ndërsa skema do të jetë e njëjtë 3-5-2.

Në mesfushë nga minuta e parë ka aktivzuar Ramadanin dhe Kacen, ndërsa Sulmi i është besuar dyshes Sadiku-Uzuni.

Formacionet Zyrtare

Shqipëria: Berisha, Ismajli, Veseli, Mavraj, Hysaj, Lenjani, Kaçe, Abrashi, Ramadani, Uzuni, Sadiku. Trajner: Edi Reja.

Moldavia: Koselev, Jardan, Efros, Armas, Antoniuc, Cebotaru, Karp, Reabciuk, Suvorov, Ginsari, Damaskan. Trajner: Aleksrandru Spiridon.

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *