“Të njëjtët politikanë, dogjën 2 breza e po përvëlojnë të tretin. Po sulmojnë kriminalisht të drejtën e votës”

Nga Erjon Braçe

Në #30vite,të njejtet politikane, dogjen dy breza dhe, po pervelojne te tretin!

Ne fillim brezin e babait, pastaj brezin e djalit, tani te nipit/mbeses!

Jane te njejtet shkaterrues, te njejtet zjarrevenes, te njejtet hajdute, te njejtet dhunues e vrases!

Kaq te lire e kemi jeten ne shqiptaret sa, cdo dhjetevjecar falim nga nje brez tek politika e te njejteve terminatore?

Kane dy partite e tyre, por gjithnje vjedhin bashke, dhunojne bashke, vene zjarrin bashke, vrasin bashke,

Marrin jeten e brezave po bashke!

Jo me! #30vjet, #3breza jane shume! Boll me!

Nuk ka asnje arsye qe brezi i femijeve te sotem te pervelohet ne zjarrin e ketyre!

Perkundrazi, ky duhet te jete brezi qe #BENDREJTESI per dy te tjeret-prinderve e gjysherve!

#DREJTESIAERE eshte per ta, e ardhme per ta e per cdo brez qe do i pasoje.

Kurre nuk do jene te barabarte pa #DrejtesineeRe!

Nje vend pa kete #Barazi kurre nuk do te kete nje brez tjeter, te ri dhe garanci per kete vend!

#TeBarabarte tani, #DrejtesiaeRe eshte mundesia, garanti per te drejtat themelore, nisur nga e drejta e votes-sulmuar kriminalisht dje, aksesi i drejte dhe perfshires ne arsim e shendetesi, pjesmarrja ne punesim, prodhim, te ardhura!

#TeBarabarte tani!

Me vote, ne #30Qeshor

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në ““Të njëjtët politikanë, dogjën 2 breza e po përvëlojnë të tretin. Po sulmojnë kriminalisht të drejtën e votës””

 1. xha teme sateme says:

  A e leshon ti i pari vendin, per te miren e vendit….?

 2. Karav Asta Peshki says:

  u re kone e Ppsh , na knoqe fare…!

 3. Endri says:

  Klysh kurve je, aty piskuriq I keni pas. Kur Shala fliste ne parlament ju qeshnit e zgerdhiheshit. Ke qen ligjvenes merje masa qe te perfundonin pas hekurave e mos na bo dere derr se ti qi robt ku ti kesh.

  1. Leonard says:

   Avash o Endri karrderri. Ligjvenesit nuk fusin ne burg o derdimen. Prandaj po behet Reforma ne Drejtesi. Do jete SPAK dhe Byroja e Hetimit qe do merret me plehrat e politikes. Dhe nje keshille miqsore: vizitohu se koken e ke te mbushur me copa karri.

 4. Brahoo says:

  Braçe po ti a e votove Meten per president ?

 5. Po ti merr çerr tek cilët e fut vehten?
  Broçkollit si mulli pa drithë ku uji rjeth kot dhe po kaq kot gurrët fërkojnë njëri tjetrin.
  Mjerë ne që zoti na hodhi në këto anë e mjerë zoti në e zënçin mallkimet tona që ju bëri ju

 6. 19 says:

  Ju komentus kurva sa gjysma e kti erjonit te vogel te ishit do ishte xhom shqiperia .por ju jeni mesu qe klysh me ju qi nonat prandaj i thoni bab sales .rrace kurvash .

 7. Am says:

  Te drejte ka. Tre breza hengri Saliu !

 8. Vjola says:

  Te lumte Erjon .Edhe njehere ky popull duhet te ngrihet dhe me vote ti veje kufirin ke thana krimineleve dhe hajduteve te ketyre 30 vjeteve.MJAFT ME .

 9. LEDJO says:

  TI RRUNI BYTHEN ERION BRACES JU O PLEHRA . PARTIA SOCIALISTE DHE EDI MAMA DO JA QI…TE GJITHEVE ATE…………….

  1. palla says:

   Ju hajnat dhe pushtata e sal ram shiqere birishes dhe ilir forinit jeni te tan te mallkue prej zotit. Rrnofte Edi Rama. Rrnofte Amerika. Rrnofte Shqipnia.

 10. Opinionisti i paanshëm. says:

  Janë të “djegur” nëse zbatoni LIGJIN, në të kundërt do ju “DJEGIN” leshrat, se aq forcë kanë….. forca DREJTËSIA PËR TË GJITHË, MOS KURSENI “FAJKONËT “E PADREJTËSISË T’JA “BËJNË” SHQIPËRISË… MALOKËT E malsisë nga Skrapari apo Tropoja….të “trahë”? Sma nxë goja…..KRIMINELË doja të thoja…por sma “nxë” goja…më shumë se kaq doja të thoja…

 11. Nexhat says:

  Te njejten qeveritare qe dogjen 7 brezat e shqipetareve duke filluare nga baballaret e tyre e deri me sote qe qeverisin vendin.
  Baballaret e ketyre per 50 vjete bene gjenocidin me te madhe ne europe. Mbas 91 kur u rrexuare ai regjim mbeten keto mbeturinat edhe me te rezikshem se baballaret e tyre. Keta jane pjelle e Serbise se me doktrinen dhe permbajtjen e saje e bene Shiperine si kampe i naziztve.
  Sa filloi Shiperia te hapet dhe te lulezoje nga 50 vjeçari i shkatrimit dhe fukaradisjes se popullit keta mbeturinat e komunizmit ne 96 moren nga Serbija mbi 30 miljone marka Gjermane per te djegur Shiperine gjoja per piramidat qe i formuan vete se ata kishin parate qe i kishin vjedhe popullit dhe parate qe u solli Serbija, vetem per te mare pushtetin. E pate si e qeverisen duke permbysure njeri tjetrin derisa sa Serbija te gjene njeri te vetin qe do zbatoje urdherat e tyre.
  Ju kujtohet takimi i Kretes ne Greqi kur Millosheviçi detyroi Nanon qe te bjere nje rrugaçe nga rrugicat e Parisit si’ç prune Enver Hoxhen me koke pa lare e thonje pa prere(sikur tha Nano) qe te bejne minister secnuk kishte ngele asnje tjeter per minister ne Shiperi te bien nje mesues vizatimi pa diplome dhe te droguare. Pastaje me urdher nga Beogradi e bene kryetare te Tiranes pastaje kryetare te partise te cilen e formuan Milladini e Mugosha. Nuk la gje pa bere per te ardhur ne pushtet sa qe çoi mikun e vete te shpertheje Gerdecin dhe te vrete gjithe ato njerez. U mundua te pengoje vizat dhe Naton sa qe çoi dhe vrau kater fakiret me 21 janar per te djegur kryeministrin te cile e deklaroi me goje te vete se do te kete viktima ne nje emisione tv 3 dite para, dhe gardistin qe qelloi e beri deputet apo kryetare bashkie.
  Prape nuk mundi te vjene ne pushtet bythe lakuriqi deri sa Tadiçi ne konferencen e PS ne Shkoder detyroi Meten te le Berishen 3 muaje para zgjedhjeve e te shkoje te Rama per te pru kete ne pushtet se vetem Rama ishte i pershtatshem per Serbine qe te shkatroje Jo vetem Shiperine por gjithe trojet Shqipetare. Por zoti eshte i madhe ato qe ia bene nderin nuk muaren ate qevu kishte premtuare Rama dhe ato e futen ne nje telashe dhe nuk dihet a do ta shpetoje koken nga intervista e famshme kundra Trampit. Se ata edhe Sadamit per dy fjale e mbyen si qene e jo ky qe nuk la gje pa thene per Trampin.

 12. Viola says:

  O njerez su gjendet karari tani I kthehi Braces pokush eshte I mire per ju ata qe vrasin qe vjedhin apo qe na mallkojne te zoti per jeten per buken e femijeve apo qe te mbetemi pa sy.Po si duket politikanet na kane pare koken dhe sipas saj na kane vene festen, mire na I bejne se megjithese s’ na kane lene gje pa bere ne I ndjekim pas.

 13. lisi says:

  Z Brace ju te PS keni pjesen tuaj ne kete tragjedi por te pakten tani hidheni ne plehra presidentin ose perndryshe prapa diellit dhe ju bashke me te…..

 14. Stalker says:

  Po ti o zog gjirizi pupac i rames, nuk je politikan, ke 30 vjet qe ha mut aty ne parlament

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *