Ylli Rakipi: Juncker do ketë qenë i dehur dhe nën avujt e alkoolit, kush i merr seriozisht këta pleqtë e Europës që i bëjnë qoka Ramës

Ylli Rakipi ka reaguar pas deklaratës së presidentit te KE-së, Juncker, që zgjedhjet duhet të mbahen më 30 qershor.

Rakipi ka thënë në emisionin “Dritare” të Rudina Xhungës, se Juncker do të ketë qenë i dehur dhe nën efektin e alkoolit, kur e ka thënë këtë gjë.

Vizita e Ramës vjen në një ditë të keqe, bëhet për të marrë ndonjë benefit. 

Ndërsa Juncker njihet që fjalitë i lëshon sipas avujve të alkoolit. 

Ai e ka mbaruar funksionin, pritet ta zëvendësojë dikush tjetër. 

Rama është në fund të krediteve të veta dhe kërkon të takojë këta pleqtë e Europës. 

Megjithatë mund të them se Rama është i zoti të marrë qoka”, tha Rakipi.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

41 komente në “Ylli Rakipi: Juncker do ketë qenë i dehur dhe nën avujt e alkoolit, kush i merr seriozisht këta pleqtë e Europës që i bëjnë qoka Ramës”

 1. Xeni saliut says:

  PO BEHENI SI ENVER HOXHA KY PLAK KY I PIRE KY I VOGEL KY FEMNISTE DHE RAKIPI MÉTA LULJA BIRRISHA JENI KOMPLET KOMUNISTE ( JU NE GOJE TE UJKUT HIDHNI VALLE LUME MOH SHIPERI QE I KE )

  1. Grigor says:

   O Xeni,
   Rrofsh sa te te doje e bardha zemer. Ma more nga goja çfare do thoja, por pak rendesi ka se kush e tha i pari, se nuk po bejme gare. Me e rendesishme eshte qe i ke rene ne koke muhabetit.

   1. AsD says:

    YLLI RAKIPI AKUZON KREUN E KE PER PJANEC….PUPUPUPUPUUUUUU……FUNDI

    YLLI RAKIPI FROM KOLONJA AKUZON JUNCKER PER PJANEC….. PUPUPUPUUUUU…. FUNDI

    YLLI FORM KOLONJA QE I SKUQET FYTYRA SA HERE FLET AKUZON KREUN E KE PER PJANECCCC…….PUPUPUPUPUUUUUUUUU…. FUNDI

    PERFUSNDIMISHT KETE VEND SALIU E KA KALBUR NE PALCE….

  2. x says:

   Kush jane komuniste. Keto nuk jane njerez njehere.Pasi te jesh njeri fillon ndarja komuniste,balliste,socialiste etj etj

 2. Opinionisti i paanshëm. says:

  Foli ylli kazanit me 5 yllna?! Po ti je aq “përmbajtje kazani” sa ndyen jo vetëm kazanin dhe pranë TIJ por lagjen, qytetin, kryeqytetin, SHQIPËRINË, që ka yli mavrinë…në shpinë..ik o yll, ik o fyll se je YLL FYLL…më fal full..yll…ball kazani…KAZAN ME 5 YLLNA.

 3. tori says:

  o vagabond o vagabond.Ke 30vjet qe nxit ket populle,ke 30vjet qe vetem shpif,ndodh ndonje here qe edhe qorri qellon ne shenj.Te kesh turp o trim komunist.Ti je trim ,nuk puet per njeri.Do kisha dashte te puplikohet biografija e tij kur kerkoj te shkollohet ne Universitet ku do te mesoni paftyrsin e ketijj maskaraj qe sot mendon se eshte “demokrate”

 4. NEO GEO says:

  Njeri i peshtire.

 5. faro says:

  Si mund të flas një shqiptar me këtë gjuhë arrogantesh, për një personalitet të lartë Europian, që jep lajm historik për SHQIPERINE!?
  Nuk kuptoj se cfar shërbimi I bën kanali tv që e paguan!

 6. lisi says:

  Kur do te na shpetoje Zoti nga dukagjind si kjo yllka raqipi…………

 7. katarakti says:

  Jo vetem qe nuk pyesim per pleqte e Europes, por nuk pyesim fare as per rrezikun amerikano – europian! Shqiperia shkemb graniti ne brigjet e Adriatikut! Ky vend ka Zot… Ilir Meten!

 8. Tironsi says:

  cfare kafshesh ka media edhe Presidentin e KE e fyejne dhe kush nje pijanec e bixhozxhi shqiptare si Rakipi

 9. Miri i Xhikes says:

  Po Ylli nuk jane te gjithe si ty! Po te kishte dale me deklarate pro jush do thoje “Personaliteti i nderuar Juncker …..”. Si that Ezopi o Ylli per
  ate punen e dhelpres?

 10. Jimi says:

  Rakip! Mire qe kryetarin e PS-s dhe kryeministrin doni qe ta zgjedhi qoftlargu, me dylberin e tij. po edhe presidentin e KE-s doni te zgjedhin keta!?

 11. Loku says:

  Kujdes Ylli se mos hash k..rin e Irfan Hysenbelliut o bq pijanec

 12. Yllka says:

  ylli Rakipi eshte nje idiot patologjik

 13. Vazhdoni o truthare anti-imperialiste ne rrugen e Ver Llapes - Ti kumarxhi i Budves says:

  Po, po vazhdo me anti-imperializmin ti, idiot dhe bixhozxhi i Budves. Se KE-ja qe ai perfaqeson do ta linte qe ai te thoshte gjera ne kundershtim me establishmentin qe e ka vene aty. Jeni koqe kanari! Nuk meritoni t’ju komentojme. Paraja e piste ju ka bere vemje qelbi! Por nuk mund te rrija pa ju thene se jeni ndjekes shembullor te filozofise ne shume vellime te Ver Llapes dhe Doktor Rrumpalles. Anti-imperialist shembullor! Do t’ju izolojne ne Shqiperi o te mjere dhe s’do keni kun ti harxhonin parate e bodrumeve te Esfalise dhe UDB-se.

 14. Ushkuri says:

  E vetmja gje qe mund te thuhet ne kete moment per kete Yllin eshte fjala: PUSHT.
  Nqs doni te njihni cili eshte karakteri i njeriut PUSHT mjafton te ndiqni emisionet qe dejton ky idjot.

 15. zoga e vodices says:

  Eh i shkreti ti vetem duke i kijtuar emrin dehesh komplet dhe nuk mban mend se cfare llomotit.

 16. Hamdi says:

  Ky eshte gazetari me debil qe kemi ne Shqiperi.

 17. Yllka Raqipi says:

  ua Yllka !dhe ti doli i forte para europianeve? po ik o qelbesire endyre se na je peshtiros

 18. Demokrati says:

  Ylli rakipi nje plak i konsumuar qe akuzon kreret e Europes dhe i Quan Pleq????
  Ti je bere si plaku Mer illi i ndritur ,nje gazetaruc medioker qe te vjen turp te hapesh tv e te shikosh fytyren tende.

  Nje arrogant qe fyen me liber shtepie,i pa afte qe nuk je transparent ne asnje diskutim tendin.
  Po faj kane ato Tv qe te ftojne sepse sa del fytyra jote e vrazhde,……ne fakt fytyra e jote te jep pershtypjen e nje njeriu te ndikuar nen avujt e alkoolit,qe nuk di normat elementare te komunikimit ne nje tv publik
  Njeri i peshtire

 19. xhemal says:

  Rama mik me ameriken mik me europen para te madhe paska bere i bleu te gjithe..haaaaa me idiotet eshte kohe e humbur te diskutosh

 20. Olimpia says:

  O injorant,Junker eshte bashkebisedues i Trump,i Putin,i XiJiping,perfaqeson 550 milione banore dhe superfuqine e pare ekonomike.Por ai ka problemi shendetesore o kafshe mesjetare ,nuk ka probleme per pije.Cfare dite ka ardhur,injorantet provinciale gjykojne personalitetet boterore ..Habitem cfare idiote pronare mediesh,si mund te pranohen ndyresira primitive te vetequajtur gazetare te gjykojne per personalitete qe kerkojne te na fusin ne familjen e vendeve me te zhvilluara…

 21. drini says:

  PO ti je nobody mor Ylli Rakipi kurse Junker eshte presidenti i KE. Ti Ylli Rakipi je nje kungull.Po Josef Daul cfare tha mor kastravec.

 22. Yllka says:

  ylli rakipi eshte nje dordolec qe ste ben as te qeshesh

 23. ILLI NGA PILLI says:

  Hahaaaahhaaaaa me lot. Kush shan Ylliiii nje plak me fytyre bulldogu….hahahaaaa shan zamzanja faqoren.

 24. Milan says:

  O funderina behet fjale per shqiperine e jo per Edi Ramen,Z Rama ka shkuar per vendin e jo per interesat e tij

 25. h says:

  Keta ushojza të linfës së popullit,janë gati të shiten tek cilido,që të vazhdojnë të hanë qyl.

 26. Ha mut ha says:

  Lepires bythe legen i cpuar .

 27. Alidemsi vjeter says:

  Ketij Surratbythe ja keni thene te tera…pervec njeres….nje Kolonjar dallkaut dhe mashtrues..

 28. Koba says:

  Mbase i Dehur
  Po Ti i Pjerdhur
  Qe larg te vjen Era
  Nga Fendet e Bera
  Boll na cave trapin
  me Bushat e Tos-Lugatin

 29. Robert says:

  Krahasoni aritjet ne jete te Yllit shqiptar te kazanit te medias shqiptare dhe zotit Jean-Claude Juncker.
  Ylli Rakipi ka lindur në 10 Mars të vitit 1959 në Kolonjë. Ai është diplomuar në degën Gjuhë-Letërsi dhe në rini ka shkruar në gazetat “Zëri i Rinisë” dhe “Drita”. Në atë kohë ka qenë gjithashtu anëtar i Lidhjes së Shkrimtarëve. Në vitin 1992, Rakipi ka filluar punë si kryeredaktor i gazetës “Republika”, pozicion te cilin e ka mbajtur për tre vite. Më pas në vitin 1995 ai themeloi gazetën “Albania”, që konsiderohej një prej gazetave më të rëndësishme e të lexuara në shtypin e atyre viteve.[nevojitet citimi] Ai e drejtoi këtë gazetë për 15 vite. Në vitin 2014 ai u emërua Drejtor i Përgjithshëm i Televizionit Ora News. Në 22 janar 2015 Ylli Rakipi filloi drejtimin e emisionit “Të Paekspozuarit”, emision investigativ i ideuar prej tij, në televizionin “Ora News”. Në vitin 2016 emisioni “Të Paekspozuarit”, u transferuar në televizionin “News 24”, ku u transmetuar për dy vite. Në shtator të vitit 2017, Rakipi themeloi median online TPZ.AL. Që prej vitit 2018, emisioni “Të Paekspozuarit” i Ylli Rakipit, transmetohet në televizionin Top Channel, çdo të enjte në orën 21:00.
  Juncker- nje permbledhje e shkurter:
  President I Komisionit Evropian: 1 Nentor 2014 seri tani
  Kryeminister i Luksemburgut: 1995 – 2013
  Minister I Finances: 1989 – 2009
  Minister I Punes: 1984 – 1999
  Cmimet dhe Democrat at qe makes mare:

  National honours
  1985: Ordre des Arts et des Lettres Chevalier ribbon.svg Knight of the Ordre des Arts et des Lettres (France)
  1988: LUX Order of Merit of the Grand Duchy of Luxembourg – Grand Cross BAR.png Grand Cross of the Order of Merit (Luxembourg)
  1988: PRT Order of Prince Henry – Grand Cross BAR.png Grand Cross of the Order of Prince Henry the Navigator (Portugal)
  2002: Legion Honneur GO ribbon.svg Grand Officer of the Legion of Honor (France)
  2003: Star of Romania Ribbon.PNG Grand Cross of the Order of the Star (Romania)
  2004: POL Polonia Restituta Komandorski BAR.svg Commander of the Order of Polonia Restituta (Poland)
  2005: PRT Order of Christ – Grand Cross BAR.png Grand Cross of the Order of Christ (Portugal)
  2006: LVA Order of the Three Stars – Commander BAR.png Grand Cross of the Order of the Three Stars (Latvia)
  2007: ESP Isabella Catholic Order GC.svg Grand Cross of the Order of Isabella the Catholic (Spain)[80]
  2007: ITA OMRI 2001 GC BAR.svg Grand Cross of the Order of Merit of the Italian Republic (Italy)
  2010: OPMM-co.svg Collar pro Merito Melitensi (Sovereign Military Order of Malta)
  2010: AUT Honour for Services to the Republic of Austria – 2nd Class BAR.png Grand Decoration of Honour in Gold with Sash (Austria)[81]
  2013: GRE Order Redeemer 1Class.png Grand Cross of the Order of the Redeemer (Greece)
  2013: GER Bundesverdienstkreuz 7 Grosskreuz.svg Grand Cross of the Federal Order of Merit (Germany)
  2014: Order Dostik 1kl rib.png Order of Friendship (Kazakhstan)
  2014: Den kongelige norske fortjenstorden storkors stripe.svg Grand Cross of the Royal Norwegian Order of Merit
  2019: Order of Prince Yaroslav the Wise 1st 2nd and 3rd Class of Ukraine.png The First Class of the Order of Prince Yaroslav the Wise (Ukraine)[82]
  ????: LUX Order of Adolphe Nassau Grand Cross BAR.png Grand Cross of the Order of Adolphe of Nassau (Luxembourg)[83]
  Academic and other distinctions
  Edit
  1998: Honorary Doctorate of the Miami University
  1998: “Vision for Europe Award” of the Edmond Israel Foundation[84]
  1999: European Crafts Prize 1999 of North Rhine-Westphalia
  2000: Insignia de l’Artisanat en Or (Gold Badge), of the Luxembourg Chamber of Crafts
  2001: Honorary Doctorate of the University of Münster
  2002: Cicero-Speakers Prize
  2002: Prize of the European Federation of Taxpayers
  2003: Honorary Doctorate of the University of Bucharest
  2003: Honorary Citizenship of the City of Trier
  2003: Heinrich Braun Award
  2003: Quadriga Prize in the European Year of German Society Workshop
  2004: Honorary Doctorate of the Democritus University of Thrace
  2004: Honorary Citizen and Freeman of the City of Orestiada; with the unveiling of a street named after Prime Minister Juncker
  2005: Walter Hallstein Prize
  2005: Europeans of the Year
  2005: Elsie Kuhn Leitz Prize from the “Association of Franco-German Companies”
  2006: European of the Year 2005 from the French Press (Trombinoscope)
  2006: International Charlemagne Prize of Aachen
  2006: European Prize for Political Culture of the Hans Ringier Foundation
  2007: Foreign Associate Member of the Academy of Moral and Political Sciences, Institut de France in lieu of the late Léopold Sédar Senghor
  2007: Patron of the not-for-profit Animal Protection Association “EV Newfoundlanders”
  2007: St Liborius Medal for Unity and Peace of the Archdiocese of Paderborn
  2007: Coudenhove-Kalergi Badge of the Europa-Union Münster
  2007: Peace Prize of the European Foundation for Ecology and Democracy
  2007: Honorary Doctorate of the Robert Schuman University of Strasbourg
  2007: Honorary Member of the Grand Ducal Institute of Luxembourg, Department of Moral and Political Sciences
  2008: Gold Medal of the Jean Monnet Foundation for Europe
  2008: Amilcar Cabral Medal, First Class of the Republic of Cape Verde
  2008: German Citizenship Prize
  2008: Franz Josef Strauss Prize
  2008: Honorary Doctorate of the University of Pittsburgh
  2008: State Prize of North Rhine-Westphalia
  2008: Sharpest Blade Prize (City of Solingen)
  2008: Small State Award of the Herbert Batliner-Europa Institute in Salzburg
  2008: European Banker of the Year
  2009: European Prize for Service Economies
  2009: European Union Gold Medal (with Star)
  2009: FASEL Foundation Award
  2009: Social Market Economy, MA
  2009: Honorary Senator of the European Academy of Sciences and Arts
  2010: Winfried Prize of the City of Fulda
  2010: Thomas à Kempis honorary stele
  2010: Honorary Doctorate of the Medicine University of Innsbruck
  2010: Saarland Medal of Merit
  2010: Collier of the Fondation du Mérite européen
  2010: Hanns Martin Schleyer Foundation
  2010: Order of Merit of Baden-Württemberg
  2011: Order of Merit of Rhineland-Palatinate
  2011: Honorary Doctorate of the Faculty of Law, University of Athens
  2011: European Culture Prize
  2012: Werner Blindert Prize
  2012: Sigillum Magnum, University of Bologna
  2012: Honorary Doctorate of the University of Sheffield
  2013: Honorary Doctorate of the University of Porto
  2017: Honorary Doctorate of the Aristotle University of Thessaloniki
  2017: Honorary Doctorate of the University of Salamanca
  2017: Honorary Doctorate of the University of Coimbra

 30. ilir says:

  Po z.Ratrip, ke te drejte. Duhet ti besojme te riut Doooooll si peshe e rende e te djathets se re Europiane. Pra Junker eshte pijenec si Dash shehi se ti dehesh edhe me dhalle si karafil qe je.

 31. Edi says:

  Po pler e degjenerume i dehur ka qene si puna jote ne 96
  qe u bere njesh me doktor psikopatinkur thoje qe nuk eshte gjak ai i protestuesve qe u masakruan por ishte boje e kuqe
  rob byth qim

 32. Lanet says:

  Qe ne gen ky @ari me syze ka hipertension e flet percart.beni sikur nuk e pat e nuk e degjuat, klinikisht eshte i vdekur shpirtin ja ka mare djalli dhe e nxite te shfaq macin e zi qe ka brenda

 33. BRSS says:

  MOTEREN DHE GRUAN NE PIDH O YLLI O ZAGARQE KUR FLET DUKESH SIKUR KE NE GJE KARIN E EDIT O PLER KUSH TE PJERDH TY MOR LEGEN

 34. Militanti says:

  Yllkë po ky zoti Juncker nuk eshte dollibash si puna tënde qe ta pije rakine me fundë dhe te thote fjale qe nuk eshte i ndergjegjshem qe i ka thenë.
  Fol per vete me mire. Tani ti po flet si gazetar i oborrit te PD-se kam pershtypjen apo si kryeredaktori i ish gazetes Albania shtojce e Rilindjes demokratike.

 35. F says:

  Ky i mjerë e di që jashtë të njohurve të vet nuk e pshurr dhe pjerdh prandaj fut mufka.Sikur ta dijnë të gjithë gazetarët shqiptarë se çfarë fame të ndyrë dhe poshtruese kanë në perëndim nuk do e hapnin kurrë gojën. Kanë rëndësinë që ka një mi halesh në një qytet të madh.

 36. $ & % says:

  Kanibalë që përditë hani pa turp e mëshirë pjesë të mëdha e të dhimbshme nga demokracia, qytetërimi, stabiliteti dhe zhvillimi normal i vendit. Kur do dalë e të vihet në zbatim një ligj për sekuestrimin e fitimeve të jashtëzakonshme që keni arkëtuar ju nga kjo luftë e përditshme që dalëngadalë po bëhet “tridhjetëvjeçare”?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *