Ambasadori austriak sulmon politikën: Çdo dy vite dikush vendos të mos futet në zgjedhje, dikush tjetër t’i mbajë ato, ndërsa dikush vendos t’i zhdekretojë

Ambasadori austriak në Shqipëri, Johann Sattler ka komentuar situatën politike në Shqipëri, sipas të cilit, vendi kthehet 20 vite pas sa herë që zhvillohen zgjedhje.

Kjo, sipas tij, vjen për shkak të mosdakordësisë mes palëve politike, ku njëra palë zgjedh t’i bojkotojë, pala tjetër këmbëngul që do të zhvillohen, e në fund “dikush tjetër”, referuar presidentit, vendos t’i zhdekretojë ato.

“Çdo dy vite, dikush vendos të mos futet në zgjedhje, dikush tjetër t’i mbajë ato, ndërsa dikush vendos t’i zhdekretojë”, tha Sattler.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Ambasadori austriak sulmon politikën: Çdo dy vite dikush vendos të mos futet në zgjedhje, dikush tjetër t’i mbajë ato, ndërsa dikush vendos t’i zhdekretojë”

 1. qytetar says:

  Ka shume te drejte ambasadori austriak.
  Keta ndyresira ordiner politikan duhen zhdukur njehere e mire nga faqja e dheut.
  Na bejn rezil kudo qe shkojme.
  Zoti i mallkofte me rrenje keta monstra

 2. american16al says:

  Cdo 2 vjet…!!!! Pse nuk thua cdo 6 muaj do te degjosh ndonje marrezi prej ketij llumi “ politik” hajdutesh dhe rrugacesh te merziteshem, keta jane te denje vetem per jeten primitive perpara se njeriu te krijonte ndergjegjen.
  Gjeneratori kryesor eshte Sali Berisha ndoshta shqipetaret nuk do ta harrojne kurre per marrezite e tij prej njeriu parahistorik te pa kulturuar dhe pastaj taborri pas si djathtas dhe majtas nje grup rrangullinash pa forme dhe qender.😂😂😡😡😭😭

 3. Zani says:

  Po sikur nje dite Luli te pranoi te behen zgjedhjet me Ramen, çfar mund ti thuash ksaj, kush do jet pergjegjes per shkatrrim total te Shqiptarve. Qeni ja u q..t robet ketyre legenave se perveç hajdut politikan nuk jane.

 4. Sauku says:

  Rrumpalle o mik vllai, c’a pret ti nga keta horra.

 5. asdreni says:

  JE ok! Po ne nje” pyll” e shqiperise ka vetem Derra dhe asnje lloje tjeter kafshe !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *