Artan Lame: Pse iu shmangem debateve televizive

I ftuar në “Vizioni i Pasdites” në Vizion Plus, kreu i ALUIZN-it, Artan Lame, shpjegoi se pse nuk preferon më që të jetë në studio debati.

“Sepse, tha ai, përballem me njerëz që ndryshe flasin në studio e ndryshe jashtë duke pirë cigare. Ndërsa unë jam i njëjti në dy rastet”, tha Lame.

“Mos prisni prej meje të them atë që s’besoj”, tha Lame, duke shtuar se është ndeshur me shumë njerëz që e bëjnë me lehtësi diçkatë tillë, duke aluduar në personazhe si politike ashtu dhe mediatike.

Lame rrëfeu rastin e dikujt që siç, tha brenda dy orësh e kishte patur përballë në dy studio, ku qëndrimin që mbajti te njëra nuk e mbajti te tjetra.

“Sepse ai që ke përballë nuk thotë atë që mendon”, ishte një nga arsyetimet e Lames, si shpjegim për një farë tërheqjeje nga debatet televizive.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Artan Lame: Pse iu shmangem debateve televizive”

 1. Shqiptar i masakruar nga shqiptaret says:

  Z.Lame
  Je titullar i nje nga institucioneve me famekeqe te Shqiperise. Per 30 vjet Shqiperia, qe qeverisi Berisha dhe banditet e PD,Shqiperia qe po qeveris Rama me banditet dhe kukullat barbi prej 6 vjetesh(ku zotrote ben pjese) NUK E KA ZGJIDHUR KURRE PROBLEMIN E PRONESISE DHE TE HIPOTEKAVE. Gjithe ish vendet post komuniste te Europes lindore tashme prej vitesh e kane zgjidhur perfundimisht JU vazhdoni akoma ta lini problemin te pazgjidhur. Arsyeja eshte nje e vetme: Ky problem eshte nje burim i pashtershem financiar(te korruptuar ose me shqip pare te vjedhura) per ata qe e drejtojne dhe per shefat e tyre. Prandaj ky problem ne Shqiperi nuk do te zgjidhet kurre sepse kur te vdisni ju (nga pleqeria kuptohet) do te vijne femijet tuaj te edukuar nga ju. Prandaj Z.Lame ke 6 vjet aty dhe problemi nuk eshte i zghidhur absolutisht. Mos me thuaj qe eshte problem i veshtire sepse do te genjesh si dreqi. Shqiptaret jane popull pa fat sepse jane genjyer duke menduar, se fajin ja kane te tjeret por e verteta se shqiptaret jane masakruar historikisht nga vete shqiptaret.

  1. Halli hallit nuk i ngjet says:

   Ka Denar Biba te Tema sot nje shkrim te mire sot per keta politikanet e juristet e gazetaret qe flasin nje here keshtu nje here ashtu dhe bien ne paradokse.

 2. jo per gje... says:

  Menjefjale te gjitha qelbesirlleqet qe thua ti kur del ne tv i mendoke vertet?

 3. Miri says:

  Po Lame nuk ka shkopin magjik qe te rregulloje pislleqet qe bene hipotekat dhe projurore e gjyqtare te kohes kur Shqiperia drejtohej nga PD, PD LSI.
  Mos i bini pas fjaleve, shikoni sinkane ecur gjerat pas 2013, vetem perpara por perpara duke kapercyer male me pengesa, qe krijuan PD LSI.

 4. Hallo says:

  Sdel se te ka thene Fuga: mos dil ne tv o gar se garlliqe nxjer nga goja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *