Italia mbështet hapjen e negociatave për anëtarësim në BE

Ministri i Jashtëm Gent Calaj u takua gjatë mbledhjes të Inicativës të Evropës Qëndrore në Trieste, me Ministrin e Jashtëm të Italisë, z. Moavero Milanesi

Në një postim tij zoti Cakaj thotë se Italia mbështet hapjen e negociatave për anëtarësim në BE menjëherë sipas rekomandimit të Komisionit Evropian;

Cakaj thotë se Shqipëria dhe Italia do të vazhdojnë bashkëpunimin e shkëlqyeshëm në kuadër të Trojkës dhe në funksion të Kryesisë Shqiptare të OSCE në 2020;

Shqipëria dhe Italia mbesin partnerë të pazëvendësueshëm strategjik dhe politik për njera-tjetrën

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Italia mbështet hapjen e negociatave për anëtarësim në BE”

  1. wtf says:

    Une jam shum i mecnem. Jam i gjithanshem. Jam ma i miri nbot. Ma te mir se une ska, ska pas e ska per te pas kurr! Lum si ju!

  2. fonci says:

    hajt t lumt er çun.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *