Kupa e Amerikës, ja 15 talentët që pritet të shkëlqejnë për të hedhur hapin e madh drejt Europës!

Vitet kalojnë, por Kupa e Amerikës vazhdon të jetë një kompeticion i jashtëzakonshëm për të zbuluar mjaft talente. Sigurisht sot çmimet e futbollistëve të Amerikës së Jugut nuk janë më aq të shtrenjta sa kanë qenë vite më parë.

Gjithësesi, Kupa e Amerikës mbetet një ngjarje e jashtëzakonshme, sepse përveç kampionëve të njohur që luajnë të cilët janë, Messi, Suarez, James Rodriguez dhe Gabriel Jesus, ka edhe disa emra të rinj që kanë shkëlqyer këtë vit në Serinë A si Bentancur , Paqueta dhe Lautaro Martinez.

Por, ka edhe disa talente të rinj që që pritet që të shkëlqejnë në këtë kompeticion për të bërë hapin e tyre të madh për të luajtur në kampionatet më të forta në Europë.

Më poshtë lista e talentëve të rinj që pritet të shkëlqejnë dhe do të vëzhgohen nga mjaft klube të njohura në Europë.

 1-Santiago Arzamendia – mbrojtësi i Paraguait

2-David Neres – sulmuesi i Brazilit

3-Wulker Farinez – portiere i Venezuelës

4-Roberto Fernandez – mbrojtës i Bolivisë

5-Luis Haquin – mbrojtës i Bolivisë

6-Yangel Herrera – mesfushori i Venezuelës

7-Jefferson Intriago  – mesfushori i Ekuadorit

8-Giovanni Lo Celso – mesfushor sulmues i Argjentinës

9-Jhon Lucumì – mbrojtës i Kolumbisë

10-Roger Martinez – sulmues i Kolumbisë

 11-Jhegson Mendez – mesfushor i Ekuadorit

12-Adalberto Penaranda – sulmues i Venezuelës

13-Jezusi Pretell – mesfushor i Perusë

 14-Marcelo Saracchi – mesfushori i Uruguait

15-Federico Valverde – mesfushor i Uruguaj

(TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *