PS dhe Lulzim Basha ditëlindje në një ditë, Rama: I uroj shëndet Lulit, jo fitore. Dhe vetëm ta lëmë në zgjedhje, s’fiton

Partia Socialiste feston sot 28-vjetorin e krijimit të saj. Mirëpo kjo datë përkon edhe me ditëlindjen e kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili sot feston 45-vjetorin.

Nga Lushnja ku ndodhej për një takim elektoral, kreu i qeverisë bëri një urim për kundërshtarin e tij politik.

“Sot është ditëlindja e PS-së, është edhe ditëlindja e Lulzim Bashës, kështu që i uroj shëndet, por jo fitore. 

Megjithëse kam përshtypjen se edhe sikur ta linin të hynte vetëm në zgjedhje prapë nuk fiton dot”,– u shpreh Rama.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “PS dhe Lulzim Basha ditëlindje në një ditë, Rama: I uroj shëndet Lulit, jo fitore. Dhe vetëm ta lëmë në zgjedhje, s’fiton”

 1. askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten......[PLATO] says:

  nje turk do te mallkonte kundershtarin e tij politik,madje duke i lutur edhe vdekjen, ndersa Rama!………………ky eshte ndryshimi madhor mes dy boteve, paqsore kristiane dhe asaj gjaxore arabe.

 2. Zigur Qarri says:

  Le te shpresojm,qe Edvin D’Rama te fitoje edhe tre mandate te tjera,qe t’mos humbasim famen,qe te kemi akoma me shume
  vjedhje te medha.Negociatat, Holanda: “JO” Shqipërisë dhe “PO” Maqedonisë së Veriut!Le Figaro: Vizat për Shqipërinë, Franca
  mund të pasojë Holandën.Gjate dhjete viteve(2008-2018) te fundit autoritetet publike ne Shqipëri,kan mbajtur sekret 236
  kontrata prokurimesh publike,nga ku,20 kontrata te klasifikuara gjate periudhes se koalicionit PD dhe LSI,ndersa gjate periudhes
  se koalicionit PS dhe LSI 2013-2017 ,ka pasur gjithsejt 216 kontrata të klasifikuara.Ne Vitin 2018 ka pasur 76 kontrata të klasifikuara.
  Ne cilin vend Afrikan ndodh kjo?

  1. Taras Bulba says:

   Ky eshte ndryshimi midis pd-se se Zigur Karit dhe PS-se , Socialistat bejne cmos te mari daten e bisedimeve Shqiperia , kurse qente e pd-se , vene dhe financojne , vjellin vrer neper europe per Shqiperine . Mjafton te lexoni se cshkruan Ziguri , dhe cdo gje eshte e thjeshte ….
   Prandaj keni per te qendruar me kohe ne periferi , atje e kenj vendin , asnje here nuk ju kane dashur shqiptaret , jeni pisanjoze ne shpirt , luteni te vazhdoje financimi Putin, se nese e kuptoj qe lufta ne Shqiperi eshte e humbur , mbaruat si peshku pa uje , edhe pse jeni me fat qe matane oqeanit eshte zgjedhupur president , populisti dhe kundershtari i madh i EU, prap skeni asnje lloj shansi, prandaj Zigur kllufi mos u lodh me statistika , nuk ju shkojne juve statistikat , ju shkojne dhuna , korupsioni , vjedhja , shantazhi , demagogjia .
   Mos u lodh shume Zigur , si ai iniciali i dikurshem” Skypjon” , ai te shikoje sa qesharak qe bere , kish parashikuar me saktesi se Luli do qe fituesi i madh i zgjedhjeve te 2017-tes , Luli jo vetem qe nuk fitoi po mori dhe noc rokun , madje me gunga dhe e mban fort .

 3. Shaban Marina says:

  Edhe unë i uroj Lulëzim Bashës për Ditëlindjen “Paç shëndet , e, vuri majat nga vure thembrat si Holandez se mbase të vijnë mentë Atje”.

 4. Tori says:

  I nderuar Edi ;Te lutem leri shakate e kripura te Duçes me nje manikin !Boll me se na kane ardhur zorret ne goje!Lereni pleheren te shkoje ne kazan atje ku ka vendin e mos na e ricikloni!Mos na u neveris edhe Ti ,Ju lutem!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *