Rama: E bëmë kryeministër, kryetar parlamenti dhe president, çfarë borxhi i kemi Ilir Metës?

Kyeministri Rama tha se Ilir Metës, socialistët i dhënë postet më të rëndësishme në drejtimin e vendit, ndërsa e akuzoi se tani fut shkopinj nën rrota.

“Doli dhe bëri gjithë atë shfaqje për të ardhur keq.

Çfarë borxhi i kanë socialistët një njeriu që pa mbushur 50-vjeç është bërë kryeministër, kryetar parlamenti dhe president dhe prapë nuk e zë vendi pa futur shkopinj nën rrota, doli se ishte edhe gurë edhe dorë. 

Duan të iki një orë e më parë, por nuk ua plotësoj dot dëshirën“.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Rama: E bëmë kryeministër, kryetar parlamenti dhe president, çfarë borxhi i kemi Ilir Metës?”

 1. sunitet nuk bejne shtet,lloji i kafshes......... says:

  beheni mufti,futini nje hu ne bithe e cojeni ne xhami…………..
  gjatosh,nese nje turkoshaku kriminel i jepen te tilla poste athere jeni bashkfajtor e i denueshem ligjerisht…………

  1. Taras Bulba says:

   Ore uturak , kujdes me komentet , mos e shaj shume se eshte i dashuri i Athines , vetem kete njeri te peshtire ka dekoruar Athina , nuk i di gjerat mire me duket , ke sy e vesh ?? Apo je leshko ? Meta sikur mos te ishte ibesuari iserboamerikaneve grekeve dhe ruseve (aksi qe e ndihmon )do ishte ne burg me kohe sot , je me fat qe botimet i ben ne portalet shqiptare se ti botoje ne ato greke , do te kish futur EYP-i llozin , madje me gunga ne bithen tende te palare , do ta kishin bere kolotripidhen tunel ku do kalonte treni , e more vesh ore gaxhgaun tani se kush eshte Meta ?? Seshte kaq i parendesishem , ky eshte ndryshimi i portaleve shqiptare qe ti i shan me ato greke , do te kishin mare dhe shtetesine greke dhe do te kishin lene rrugeve te lehje si qen i zgjebosur ……

 2. Fredi says:

  Tano Karidi shqiptar

 3. si mundet te behet nji funderine e tille Kryeminister (nji muaj ne detyre dhe hop Shfarrosi Thesarin e Shtetit )

  mbas ktij suksesi si kryminister u gradua ne Parlament
  e mbas Videos 700.000 $

  President !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  KTEE KERME QE NUK VLEN AS PER PASTRUES HALESH ??????????
  PRANDAJ NA URREN BOTA NEVE NGA JU PUSHTA POLITIKANE

 4. Kanina e ismailit says:

  Sa i pa cipe je more PSIKOPAT i pa riciklueshem…borxh i ke SHQIPTAREVE òoooooo MUT MUTI, sepse liken e ke rixha bashk me salo serbin.

 5. alba says:

  Pse keshtu i shikoni postet zyrtare ju, si qoka per njeri-tjetrin?! Turp O Rama! Bere president hajdutin me bllok ne dore i cili hengri edhe 4 koka njerezish. Turp! Turp!Turp!

 6. h says:

  Duhet ti firmosësh garancinë që nuk shkon në burg,
  dhe nuk i sekuestrohet pasuria. Atëherë ai bëhet i urtë dhe bashkëpunon.

 7. TTT says:

  Enderoj ta shoh vetem nje dite ta fitoj buken me djersen e ballit kete qypin dhe Majko-beniamutin e PS-se………….

 8. TIRANA Aleksi says:

  Nuk i keni asnje borxh, thjesht nuk e keni njohur!! Poshtersia dhe egoizmi nuk kane fund! Ketij pisi vetem Sala ja kalon!! Luli aty afer i shkon!! Mos u mundo kote ti klasifikosh, nxjer Shqiperia Mostra si Esat Pashe Toptani, e plote te tjere!!! Renegate te nxire me boje!!

 9. drino says:

  DIHET QE HAJDUTI NUK KA BESE…..
  HARROVE TE THUASH QE VODHI DHE FLORIRIN E SHTETIT……

 10. Hysni Dajaku says:

  Ketu Gabon to more shoku!!!
  Nuk I ke borxh atij po shqiptareve qe more nje njeri qe ishte per ne burg dhe ia bere edhe kryetar parlamenti edhe President.
  Shqiperia nuk kishte nevoje per kaq shume llafe por per nje burr qe te ishte treguar burr vetem me nje muaj pushtet ,te fuste ne burg Sali Berishen dhe Ilir Meten dhe shqiperia e shqiptaret do ishin ne hallin e tyre.

 11. Iliria e bashkuar says:

  Pikerisht ky eshte gabimi juaj. Dhe tani beni problem ne gjithe vendin.

 12. Daku says:

  Zoti kryeminister, nuk i ke borxh metes por popullit shqipetar. Ne vend qe ti jepje poste, duhet ta kishe futur ne burg. Atehere nuk do i kishe borxh askujt.
  E di ate vjershen qe perserit gjithmone qe ti nuk burgos se nuk je prokuror, por saliu si ka mundesi qe jua leronte nonat dhe u fuste ne burg?
  Ti thua dua re jem ndryshe nga saliu, por ne populli te themi qe ne ngjarje te jashtzakonshme duhen masa te jashtzakonshme. Nqs do pastroje politiken nga halet sivsaliu, basha, meta, nishani etj, do t’ju nderonin te gjithe. Tani zgjidhe lemshin qe e ngaterrove vet

 13. xhemal says:

  e more vellezer te beheshin gjerat si donim ne jeta do ishte shesh me Lule .ne fakt cdo pune ndryshim ecje perpara do mundim te madh e ndonjehere ne shqipetaret themi i therrasim derrit daje,e politika prandaj eshte art eshte shume e veshtire te ruash ekulibrat e nje shoqerie te tere.ne nje familje e ka plote perplasje e jo nje popull i tere.iliri eshte rastesia rrethanat qe e cuan ne majen e shtetit jo per merite e besoj do iki se deri tani ska punuar asnje dite

 14. selim rroshi says:

  Foli ky nga maja olimpit te hajduterise. Ky i con rrufete i ben presidente i ve i heq me skeptrin qe ka ne dore.
  Tani ha m. o kryeidjot se po rrekesh te besh zgjedhje pa baze ligjore, po i kerkon populit tend lufte. Po populli nuk hidhet ne zjarr per ty ta dish.
  Ndonje hajdut si puna jote do dale te te mbroje po jeni aq pak sa kallashi i pare te shkrehet do futeni ne vrima miu.
  Ndaj urte e bute ik se nuk mendove te ikje te rrije ne hije e te fitoje prap. Tashti ke dale si peta e mykur ne maje te partise socialiste e po rrekesh te mykesh te gjithen ate. Sa te heqin peten e mykur do dale pjesa e shendoshe qe do ulet ne emer te kombit jo te karrikes si puna jote.
  Je bere si grua qe i ka mbaruar cikli nuk pjell me dot o i pafe.

 15. leone says:

  Jam dakort me komentet e Dakut dhe te Hysni Dajakut pa u hequr asnje presje.Duhet te shtoj vetem se Rama ka te drejte kur thote se s’kane c’ti bejne me Ilir Karroqe Metajt,por vetem pjeserisht.Rama ka pjesen e tij te fajit ne dramen qe kalon shqiperia e shqiptaret,sepse nuk mund te shperblesh me pazare te ndyra nje person te degjeneruar e te kapur me presh ne dore si Iliri i Floririt te krrabes e i videos live me Dritanin e Agimin e Rrapajve te Trevllazerit te Vlores…Kur mendon vertet per vendin dhe popullin tend,kur e vlereson voten e tyre nuk mund ta shperdorosh besimin e tyre duke vene ne krye te shtetit nje vagabond politik dhe njeri pa skrupuj e pa karakter,i cili te vetmin kriter e synim ne jeten e tij ka parane,floririn e korrupsionin ne cdo gje qe i del perpara.Me te njejten llogjike Rama mund te propozoje qe pas shkarkimit te likes se Florinjve te shtetit shqiptar,ter propozoje qoftelergun dhe banditin e pandreqshem Sali te Berishajve per president,pasi te kete bere me te ndonje pazar qe te ndryshoje gjithe letrat qe e fusin ate ne burg dhe te mbetet Rama ne rehatin e tij.Ose ne mos Berishen ,te propozoje fjala vjen Doktorreshen e shkencave,allios “Fallxhoren” per kryeministre apo ku di une kriekare parlamenti.Te gjitha mund te bejne vaki me Edi Ramen dhe shembulli i likes se floririt te krrabes eshte mjaft domethenes.Kjo gje ndodh sepse ai eshte i plotfuqishem brenda partise se tij dhe asnje njeri nuk mund ta ndaloje ne cmendurine e tij nese do i ngrihet te beje marreveshje oculte si me Meten,me Berishen apo me ndonje sejmen te tyre,duke e bere ne moment te zezen skrrope te bardhe dhe duke e sheqerosur me gjoja interesin e venmdit etj etj.A nuk beri te njejten gje me Mit’hat Frasherin,kryekarin e Ballit Kombetar qe u perpoq ta shesi si ar te paster,kur ai eshte nje kryetradhetar i shqiperise dhe u ktheu pushken partizaneve e Enver Hoxhes,duke bashkepunuar me pushtuesit e ketij vendi? Ky eshte kuti i Edi Rames.Laj thaj ai eshte.E filloi ngritjen e tij ne radhet e PD-se,duke u shprehur edhe me i eger se Berisha dhe pasi e bene per uje te ftohte banditet e Berishes,u kthye nga socialistet dhe doli ne krye e ben keto qe ben,sepse ne esence ai beson vetem ne egon e tij dhe jo se cfare mendon masa e gjere e socialisteve qe sheh majtas dhe nderon deri ne nje luften nacional clirimtare,deshmoret e heronjte e saj dhe aspiron qe historia te shkruhet sic ka qene dhe jo si i ngrihet Edi Rames.Ne kete pike ka te drejte opozita e re parlamentare e Rudina Hajdarit dhe e Ralfit e Musajt qe kerkojne berjen e reformes zgjedhore,rezultatin e marreveshjes tjeter madhore okulte te Rames me banditin Sali Berisha.Zgjedhja e deputeteve duhet bere me lista te hapura e nga populli,nga baza e partise e jo nga kryetaret e partive,qe vene per deputet ate qe u rri lepe e peqe.Kjo situate duhet te marre fund qe pas perfundimit te zgjedhjeve te 30 qershorit.Saliu,Lyli,Likja,Monika e shebeket e tyre t e tipi Vasillaq,Palokleshi etj etj duhet te dergohen atje ku e kane vendin dhe te mos i shohi me populli ne parlament,biles as verdalle tij,se vijne era dhe qelbin dynjane!

 16. Ivoni says:

  E BERE SI E BERE E SEC E BERE , PER TE QENE “GRUP” , PER TE BERE “YQME ” SIKURSE KINI BERE ..! DOREHIQUNI , TE SHPETOJE POPULLI , SHKONI ME “SORROT ” E FLAMA TE TJERA , MOS E NDYNI POPULLIN QE ISHTE MESUAR ME FUKARRALLEK E NDERSHMERI ..!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *