Renditja e “Forbes” për sportistët më të paguar, dominojnë futbollistët!

“Forbes” ka publikuar listën e lojtarëve më të paguar në botë.

Futbollistët janë ata që dominojnë më shumë listën si më të paguarit.

Sportisti më i paguar është Lionel Messi që përfiton 127 milionë dollarë të ardhura, duke llogaritur pagën tek Barcelona si dhe përfitimet nga reklamat.

Pas tij vijnë Ronaldo dhe Neymar, ndërsa lista vijon me sportistë nga NBA, tenisi dhe golfi. (TemA)

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *