Ylli Manjani në ekstazë: Holanda iu dha një shuplakë të madhe pijanecëve të Brukselit, që e duan Shqipërinë në BE

Ylli Manjani thotë se Shqipëria nuk ka përmbushur asnjë kusht për hapjen e negociatave për anëtarësimin në BE, dhe këtë e mbështet mbi mendimet e ministrit holandez të Jashtëm.

Sipas Manjanit, ky i fundit iu dha një shuplakë pijanecëve të Brukselit, që e duan Shqipërinë.

Statusi i Manjanit

Ministri i Jashtëm i Holandës ju dha shuplakën e madhe si Edi Ramës ashtu edhe burokratëve e pijanecëve të Brukselit.

“Rekomandimi i Komisionit pra i burokratëve dhe pijanecëve) ishte i parakohshëm për Shqipërinë, sepse ajo s;ka përmbushur asnjë kusht”- deklaron Ai.

Në fakt është shumë e hidhur për të gjithë ne ky konstatim, por e vërteta na ndihmon të trajtojmë çështjen ashtu siç duhet.

Çelja e bisedimeve, bisedimet në vetvete dhe, anëtarësimi në BE është çështje merite dhe jo nder shokësh e shoqesh burokratë, me të cilët na është mburrur Rama gjithë këto vite.

Gjithkush mund të vlerësojë vetë sa evropiane është Shqipëria e sotme?!

Jemi të identifikuar si trafikantë, të korruptuar, dogaxhinj e kriminelë gjithandej.

Nuk na i kanë rikthyer vizat, lavdi zotit, por në çdo pikë kontrolli kufitare në Evropë na bëjnë zbor me pyetje e super verifikime sa na shohin pasaportën.

Në cilin vend Evropian ikin masivisht njerëzit nga vendi i tyre?!

Në cilin vend Evropian diskutohet (pa)aftësia e shtetit për të vendosur ligjin, për të garantuar liritë e të drejtat kushtetuese si dhe zgjedhjet e lira e demokratike?!

Në cilin vend Evropian Kryeministri sillet si puçist në shtetin e vet?!

Në cilin vend Evropian mbyllja e gjykatave quhet drejtësi?!

A ka kund ndonjë KQZ që të mos njohë autoritetin ligjor të kreut të shtetit?!

Ku në Evropë policia prish shtëpi pasi ka helmuar me gaz lotsjellës banorët e saj?!

Ku në Evropë gjendet një parlament monist dhe pa numrat e nevojshëm për tu quajtur parlament?!

Në ç’vend të Evropës kushton ribërja e 1 km rrugë e ndërtuar 20 milion euro?!

Ku në Evropë, gjendet prokurorë që nuk hetojnë asnjë skandal të qeverisë e shtetit?!

Në cilin vend të Evropës dënohet protestuesi dhe denoncuesi dhe i denoncuari megjithëse kapet në flagrancë nuk i hyn gjemb në këmbë?!

Cili kryeministër evropian lë detyrën publike dhe me avion privat (të financuar nga nuk dihet) shkon të bëjë foto me Ronaldon?!!

Etj etj etj….

Ja pra që Evropa është meritë dhe jo shoqëri supe e pilafi me fruta deti me ekspertë e ambasadorë. Këto të fundit nuk guxojnë të flasin se ju bërtet Rama!

Nuk ka pra asnjë lidhje me Evropën e perëndimin ky realitet ku jemi katandisur.

Ndaj dhe shqiptarët IKIN.

REMOTE_ADDR:[]

37 komente në “Ylli Manjani në ekstazë: Holanda iu dha një shuplakë të madhe pijanecëve të Brukselit, që e duan Shqipërinë në BE”

 1. vang says:

  TER STER; TER STER;TER STER,Po ajo kasete e shpifur e ketyre tradhetareve te felliqur.

  1. Mullixhiu says:

   Vetem nje koke bole si ky manjani mumd te gezohet e ti vere zjarrin shtepise se vete, per inat te vjerres!

 2. sunitet nuk bejne shtet,lloji i kafshes......... says:

  sakt.

 3. SHKELZENI says:

  O BUDALLA PSE PORTUGEZET QE EMIGROJNE NE MASE JANE VENDE PA STABILITET PO POLONEZET NE ANGLI 1 MILION JANE PA GJYKAT O BUDALLA EMIGRACIONI ESHTE NE GENIN E NJERIUT PSE PARAARDHESIT E TU KANE ARDHUR NGA MARSI DIREKT E NE ( SE DI KU JETONE) TI BOLE QE GEZOHESH QE SHQIPERI TE VEJE ME KEQ O BOLE

 4. Nik says:

  Manjani, je shume histerik! Nje jurist ne radhe te pare duhet te jete i ekuilibruar dhe i qete! Su mund te pritet te jape drejtesi nje histerik!?

 5. Ladi says:

  Cfare jashtqitjesh mban ky vend me emrin Shqiperi!!!!

 6. Aleksander says:

  Hollanda in Europa conta come Cipro.
  Ansi come Malta,
  No come San Marino,

 7. Kreshniku says:

  O Ylli pirdh se lirohesh. Mos u bë k… kandari. Je dhe politikan i madh dhe thua budallallëqe

 8. Emiljano says:

  Po re bushtër…. Kur ishe ministër ishte i mire Rama? Edhe kur te vuri majën u be i keq?? Kur ishe ti ministër pse nuk fute ne burg politikanët e korruptuar??? Ju jeni të gjithë për në litar…..

 9. spiuni rognerit says:

  Po te flasesh ne ndonje shtet tjeter keshtu, ta presin gjuhen o kelysh i kurves, o spiun i hotel Rognerit

 10. FLUTURA says:

  Po kur te nderrojne opinion Hollandezet, sepse SHBA i di gjerat me mire….cfare do thote Ylli?🤔

 11. Illi says:

  Ka ROBQIRE te tekamet tend mor pleh

 12. Anna says:

  Ti je kokrra idiotit mor FYLL… ik ore maskara. Gezoheni per vendime kundra Shqiperise… tanime e keni treguar qarte fytyren tuaj shpifarake te vertete. Juve nuk ju plas as per hyrje te Shqiperise ne BE, as per zgjedhje te lira. Ju thjesht doni anarki, te vazhdoni te rripni kete popull e te mos ju hyje gjemb ne kembe. Ata nje apo dy zyrtare qe na shajne i ngrini ne piedestal e ju behet zemra mal, ndersa shumicen dermuese te perfaqesuesve te BE ose SHBA qe po jua thone troc qe jeni marrosur, i quani pijance, te paguar e sajesa te ketilla…
  Yyyt servil e maskara me te ndyre se ty nuk ka.

 13. Tunxh a i gjete kuajt ?
  Po si ste vjen turp o legen drogaxhi . Ngele duke lehur si qen zalli

 14. timo says:

  Hidhuni përpjetë o yll i partisë ti dhe gjthë soji dhe sorollopi juaj. Keni marë fund. Fija e kashtës nuk ju shpëton nga mbytja.

 15. Nikolin says:

  Ça me mush me plehat si tu e sali mutin e lulim plehin

 16. jurgeni says:

  a te shkerdhefsha ropt o barbon. ok tani beni ndonje fest per kete .

 17. ¬ says:

  Parlamenti Holandës dhe pas 100 viteve, i thotë ballkanit ” jo në BE ”.

 18. ANDONI says:

  KETIJ MANJANIT I PELQEJNE SHUME HOLLANDEZET,
  PO PSE NUK I PELQEJNE HOLLANDEZET ?

 19. Fol shqip says:

  Nuk di cfare komenti ti besh ketij gezimi qe ka Manjani. Ketu nuk eshte i humbur Rama por populli. Ne vend qe te perfitojme si popull nga situatat e mira qe mund te paraqiten nga politika evropiane dalin ca si ky qe priahin gjithcka.
  Ai barsaleti i tre shqiptareve para Zotit qe deshira e te tretit ishte te mos uaplotesonte deshiren atyre dy te pareve eshte mese i sakte per ne shqiptaret . Jemi bere per te ardhur keq. Por te pakten ka nje gje te mire e per here te pare evropianet kane filluar te flasin bardhe e zi e jo ti bien nga Kina

 20. Sala says:

  Kush ish minister drejtesie blen shtepi ne Palace 700.000 mije euro?E gjeni dot?E thjeshte fare,Ylli Manjani,qe nga malok pabuks eshte bere miloner me euro.

 21. EagleRacing777 says:

  Ik mot rrotkari

 22. Drejtesia e popullit says:

  Je nje person i deshperuar qe prodhon vetem vrere ……..cfare ministri ???

 23. Titi says:

  NUK PASHE ASNJE EJSTAZE KETU O TEMA,VETEM 100% TE VRTETA TE GJITHA.APO NUK JU PELQEN JUVE.

 24. Kavajsi says:

  Po’ Ca’ ke mo te qifsha familjen qe gezohesh per ate qe thot hollanda ..Ca’ keni me ne shqiptaret qe doni te na shikoni te mbyllem e te shkatrrum o te qifsha gru e moter e fare fis o peder i ndyr

 25. Durrsaku says:

  Mor shk…at,Hollandezet thone jo,jo se eshte Rama ne pushtet,thone jo sepse jeni Ju te gjithe qelbesira.Ata habiten qe si kamundesiqe Sala nuk eshte ne burg(firmat piramidale qe shkaterruan ekonomine eshqiptarevete sponsorizuar nga ai vete,shkaterrimi i ushtrise,grushti shtetit ne97,krimi itmershem i gerdecit eshume rime te tjera)Luli minister trasporti vodhi 250milion dollar,minister ibrendshem vrau kater vete kot per qejf,minister ijashtem shiti detin,vodhi votat per kryetar bashkie per Tiranen bashk meRistan drogaxhiun.Like floririn qe ja pane te gjithe videon Dritan Floririn dhe ne vend qe te ishte ne burg e bene president.per ket thone hollandezet jo. Por dhe ti e din,coglione……..

 26. Shaban Marina says:

  Manjani, këtu shfaqet si disk gramafoni i Lulëzim Bashës, I cili është vazhdues i krimeve të pandërprera të Sali Berishës
  dhe e gënjen mëndja sikur mosha e Tij e re prej kungulli I jep fuqi të dkitoj rrëmujën brenda Partisë së plakur para kohe të
  Berishës, në Parlament dhe në Bulevardin e Kryeqytetit. Manjani pra i gëzohet rremujës dhe shpif sikur Shqiptaret nuk
  e meritojnë të jenë Evropian. Manjani ushqehet me sekrecionet e Hollandezit Lul Basha.

 27. MH says:

  Ore Manjani,ty tu thashin krahet.Je dhe juriste.Pse nevlerson profesion per t’iu drejtue hetuesise po i drejtohesh shtypit.Megjithesa ke shkoqit duhen vlersue per ti ruejt ne adrese posa te krijohet SPAK-u.Bane mire qe i the sot.Sepse neser SPAK-u do te kete futur me banim ne Rec e nuk ke se si ti drejtohesh Ramos sepse do kesh probleme per te justifikue vetveten.
  Pa perjashtim shume nga ju Shqupisash do jeni banor te SPAK-ut per te dhane llogari per krimet dhe korrupsion,shto dhe gjynahet e kohes sot e s’do ti shpetoni ujit te perveluem.

 28. Gimi says:

  Po si mund te jeshe me Mut meten dhe te je sh njeri normal.

 29. Ben says:

  Do thoje këto fjalë po te ishe akoma Minister apo do flisje ndryshe! Po.ti.me ke o kar? Me Holandën apo me Shqipërinë! Edhe sikur të jetë e humbur Shqipëria prape nuk mban krahun e të huajt. Ju duheni zhdukur nga Shqipëria po tani e keni kuptuar që nuk i jep njeri vizën.

 30. fati says:

  Çi ka pjelle ketij vendi me keta qelbesira, e me keq akoma te poshter per vendin e tyre.

 31. ura e tabakve says:

  Kur u shpall pavarsija e Shqipnis tham shyqyr qe ja mbrritem k’saj dite. Mirpo doli njoni , nji katunar qi rrijte .me shpi anej ka Sharra (ne kombinat) ene mlodhi ce t’jer mas vetes ene nrefi luft me gjith dynjon. Pse do thoni ju . Ky tipi thojte “dum BABËN nuk dum pamvarsi” Haxhi Qamili e qujshin. Ky ka qen Ylli Manjoni i asj kohe.

 32. Tit says:

  Po ti bythqir Stambolli kur do e thyesh qafën e të na lësh rehat nga këto idiotësitë e tua histerike?! Po ti nuk mund të rrish rehat ngaqë e ndjen brënda?! Një pyetje kam, kur e ke mrena, nga del fena?!!! Idiot pathologjik.

 33. samo says:

  edhe shkrimi yt ska lidhje fare me europen e shekullit te XXI se je akoma 200 vjet mbrapa ne mentalitet dhe i sheh gjerat shqiptarce, nganjehere mendoja se do beheshe po ti ik nga njeri e ik nga tjetri e tani je fiks ne origjin, shnet pra

 34. tori says:

  Me duket leverdia qe ka nga politika te ka bllokuar syt e mendjen.Emigracioni ne cdo vend te botes ka qene e asht oksigjen I cdo shteti e aq me teper te shteteve fukarenj.Ai eshte zhvillim,kultur,dije,perparim.Remitacionet e emigranteve mbajne gjalle ekonomin e nje shteti fukara e te pa zhvilluar e ato perbajne rreth 6-9% te produktit te brendshem shoqeror.Keshtu u zhvillu Suedia,Italia e ma vone pas viteve ..50 edhe Koreja e jugut e dragoj ekonomik te Azis juglindore.Kryeministri I vendit tone mpron kushtetuten e merr mbeshteje per kte akt nga te gjitha qeverit Europiane e nga Amerika.AI mbeshtet reformen ne drejtesi qe eshte projektuar e drejtohet nga BE e Amerika e financohet nga ato.Nje pjese e opozites dorzoj mandatin me deshire e kjo nuk e klasifikon vendin si monist.Kam friken se mentaliteti llapaqen komunist asht dominus tek ti.Vlera e yte intelektuale matet me ate se cfar ban per Shqiperin si e mpron ate e jo si e shet e shan e fyen ate e gezohesh kur te tjeret I shajne shqiptaret.Ti me kto qe shkruan je armiku I shqiptareve e I vet Shqipnis e shqiptaret do dine te shporrin nga skena politike e batakxhi

 35. Ylli Ndricues i SHPK-se LSIste says:

  A pis a pis i pandreqshem! Te behet qejfi ty ore kodosh i degjeneruar qe Hollanda kundershton qe vendi yt dhe YNI te mos pranohet ne bashkimin europian? Ku ke ngrene ti mor mut qe vjen ere,ne cilin canak? Po pse moj kurve e ndyre nuk te dhane ndonje ilac te na kishe lene shendetin dhe te mos te arrinim te te degjonim te thoshe keto fjale?Ore bajge e ndyre! Po dhe sikur shqiperia te mos i kete bere te gjitha detyrat e shtepise,duke hapur bisedimet,do jete nen trysnine e bashkimit europian dhe do apo nuk do ndonje pis si puna jote,ato qe akoma nuk jane realizuar do realizohen.Cfare dallkauku je tij more si te te them se po te te them je nje kulish,ofendoj dhe kulishet e vertete,se edhe ata jane me fisnike se ti.Je shkolluar me parate e ketij populli ti o gjydyrym te shash vendin tend dhe te gezohesh me deshtimet e tij? Ti qofsh.Nuk e di,por po te te kisha prane e te te shikoja do e mbaja me vete nje qeske me mut e do te ta hidhja surratit,por per fat te keq jam pak larg dhe e kam te pamundur.Megjithate uroj qe te gjendet ndonje si puna ime dhe te ma plotesoje deshiren!Idiot i lindur!Lum familja qe te ka rritur apo ajo qe te ka.Keni shkuar per lesh te gjithe,nese bien dhe ata dakort me ty! O Idiot! E ke lexuar ndonjehere himnin e flamurit apo e ke kenduar ndonjehere,apo nuk e ke haberin fare nga ajo ane? Tekstin e flamurit e di apo nuk te hyn ne pune,te hyn ne pune vetem te shash shqiperine,Edi Ramen dhe ti lepish bythen Saliut,Ilirin dhe shalet Monikes…Po te lexoj dicka nga himni o eksiq nga mendja.Ne tekstin e Himnit SHQIPTAR te flamurit thuhet se …”Prej lufte vec Ay largohet/qe eshte i lindur TRADHETOR dhe me poshte vazhdon:…”kush eshte BURRRRE (jo Burrecccc si ti)nuk frikohet,por vdes,po vdes si nje DESHMOR…” Ti or karabush ku e fut veten? apo ne breket e dhjera te dopjo agjentit te UDB-se Salih Berisha?Jo po qe ta dije populli shqiptar dhe te te vere noten ashtu si e meriton.Turp te kesh,megjithese turpi eshte nje fjale qe ti se njeh dhe eshte per ata qe edhe turperohen,kurse ti e taborri juaj,e kam fjalen per banden tuaj te vogel, e keni lidhur vepren tuaj me banden e madhe te banditit e kriminelit me damke Berisha e te mosketjereve te tij,qe synojne djegjen e ketij vendi.Jazek te kini!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *