Intifada kundër KZZ-ve

 

Nga Gezim Basha

Skena e djegies së pjesshme të një shkolle në Shkodër, qytetin më Europian të Shqipërisë, dukej si e filmuar në qytetin Palestinez, Rramallah.

Këto lloj protestash, për fat të keq, po ngjajnë përherë e më tepër me Intifadën e Arafatit.

Jo vetëm nuk e ndihmojnë kauzën për zgjedhje të lira, por po përkeqsojnë edhe më imazhin e vendit në sytë e opinionit ndërkombëtar.

Në vend të përkrahjes, frymëzuesit e dhunës do të izolohen, do t’ju duket Shqipëria më e ngushtë nga Ripi i Gazës.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Intifada kundër KZZ-ve”

  1. gjeramadhi says:

    shkodra eshte qytet indian nga me te prapambeturit nene indi ka 30 vjet qe voton shpellari sali

  2. enter"" says:

    Mos e krahaso me Arafatin.
    Arafati ishte per nje zgjedhje dhe bashkegzistence midis dy popujve por ameriqia nuk respektoi rezoluten e OKB dhe beri ate qe e dime te gjithe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *