Andi Bejtja: Duhet të marrim një brisk dhe t’iu presim k**** këtyre të “Rilindjes”, por dhe kokën sipër. Bushati: Na kallën krupën

Andi Bejtja është revoltuar pas përgjimeve të fundit të “Bild”, pse deputetë e ministra të PD-së, në bisedat e tyre përmendin organet gjenitale.

“Të gjithë qoftet e Bild, ku Rilindja del tamam si një organizatë kriminale (fatmirësisht mafiozë debilë që iu duket sikur flasin me gjyshen në telefon), ku njerëzit promovohen në detyrë vetëm e vetëm se dinë të vjedhin vota, ku ka me qindra vepra penale etj etj….

Në gjithë këtë batërdi të bie në sy një refren i përdorur nga gjithë zyrtarët, nga gjithë mafiozet e çdo niveli:

‘Mos e rruj K…’ Pas çdo batërdie, çdo krim, ‘Mos e rruj K…’, ‘Mos e rruj K…’, ‘Fill i kuq i Rilindjes…’, ‘Mos e rruj K…’ dhe ti i OSBE, ti i BE apo ti e Ambasadës Amerikane ,….

Po kaq shumë sa është përmend ‘Mos e rruni K…’ nuk ka si mos dalë dikush me një brisk të madh e t’ia presë të gjithëve dhe K… poshtë dhe kokën sipër:

Vazhdoni ‘Mos e rruni K…’”, shkruan Bejtja.

I revoltuar me gjuhën e socialistëve, është edhe Andi Bushati.

“Këtë të mërkurë në mbrëmje, ndërsa Edi Rama fliste urtësisht në një intervistë të TV publik, në të gjitha ekranet e tjera, familjeve shqiptare iu ngjall krupa, duke dëgjuar përgjimet e reja të Bild.

Ndryshe nga herët e tjera, kur kemi parë një film me hajdutë, banditë, kriminelë, narkotrafikantë, këtë radhë e reja ishte tjetër: këta rilindas masakrues votash, dolën para së gjithash edhe njerëz të shëmtuar dhe banalë.

Nuk kishte një bisedë të vetme, kur ministra, deputetë shefa policie, mos përmendnin në zhargonin e tyre të përbuzshëm, organin e tyre mashkullor.

Ky virilitet barkderrësh, që flasin si nën avujt e alkoolit zgjedhor, i transmetuar në “prime time”, ishte neveria e fundit e një historie që filloi si një gafurrje të fortësh dhe përfundoi si një rrëfim i denjë për kronikat e Nurembergut të Hanna Arendt, ka një lajm të ri.

Tani ushtarët e Edi Ramës, nuk i shohim më vetëm si grabitës dhe banditë. Tani ata nuk mund ti rrefuzojmë vetëm si të tillë.

Prej sot diçka ka ndryshuar. Risia është se ata duhet ti rrefuzojmë edhe për krupën që përcollën përmes ekranit drejt e në shtëpitë tona. Ata arritën deri në pikën e paimagjinuar kurrë më parë, për ti përbuzur edhe estetikisht. Ata janë mishërimi njerëzor i banalitetit të së keqes. Tani le të vazhdojnë ti tundin hallatet e tyre në biseda celularësh”, shkruan Bushati.

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

32 komente në “Andi Bejtja: Duhet të marrim një brisk dhe t’iu presim k**** këtyre të “Rilindjes”, por dhe kokën sipër. Bushati: Na kallën krupën”

 1. luli says:

  po ik mer raketik , te qifte kina robt…..kur flet ti o bythqim….kur i bente sala sflisje fare. jo se kto jane me te mire, se tjeter premtiun e tjeter bene, por ty e sojit tend eshte me ju zhduk , feliqesire , bajge

 2. andika says:

  Mos u shqeteso aq shume shoku andi, se edhe ti je nje halabak si ata te bild, nuk je asgje me teper se nje debil qe flet kudo kunder ketij vendi, a thua je i perjashtem apo jashteqitje e ketij vendi. Turp.

 3. Gani says:

  Ty nuk te mer njeri seriozisht, o “vlla”, ti ke lindur rrot K…, dhe do vdesesh ashtu si ke lindur…

 4. andika says:

  Andi merr nje brisk, sic thua edhe vete dhe perpiqu tja rruash rames, por kujdes se per trupin qe ka, duhet ta kete madhe dhe mos perdreq te rreshqet nga dora dhe nuk dihet se ku perfundon, se ai miku kerkon ndonje vrime.

 5. ppa says:

  Po kur flisni ju Bushati, Bejte etj. ; ata qe ju njohin , ju njohin si gojendyret me pisa ne dynja.

 6. Kirurgu says:

  N.q.se ketyre te Rilindjes duhet tu presim k……et,juve i bie qe tu presim kokat si k…….re komplet qe jini duke filluar nga kryek……i Berishe e deri tek kopili i bllokut or doppio Andush!

 7. Daj Sami says:

  JU JENI PER T°JU QIRE ROBT KU TI KENI,PO KA ME PLEHRA,ME TE SHITUR,ME BYTH LAPIRES,ME TE PA MORALSHEM,ME LEGENA SE JU.PO JU BENI SIKUR ZBULUAT AMERIKEN,PO TJU FILMOSH DHE PERGJOSH JUVE,MORALISTEVE TE MEDHEJ,NUK JU PRANON NJERI JO VETEM NE SHTEPI,PO AS NE LAGJE.jU KUJTONI SE SHQIPETARET NUK KANE QENE KETU DHE NUK E DINE SE CFARE ESHTE BERE DHE NGA KUSH ESHTE BERE,JU KUJTONI SE DIBRANET NUK E DINE SE CFARE KA BERE F,NOKA ME SHOKE.jUHARRONI KUR POPULLIT I MOHOHESH VOTIMI NE BLLOK,KU VOTAT E TYRE DIGJESHIN DHE GJENDESHIN NE KOSHAT E PLEHRAVE,DHE NE KZAZ,NUMROHESHIN VOTAT E KUTIVE TE MBUSHURA NGA SH.I.K-U.PRANDAJ JU JENI HALET E GAZETARISE SHQIPTARE

 8. lani says:

  Ate krupe, o te paafte te kuptoni dhe nivelin tuaj me pak se modest intelektual, ju keni vite e vite qe na e sillni ne ekrane gjate atyre me nder mendimeve e analizave qe jepni e beni per ngjarjet ne Shqiperi ku keni qene e vetem jeni konsumatore privilegjesh e bythece kur eshte fjala per te ndertuar dika te hajrit ne kete vend.

 9. glon says:

  Nipi i kryekomunistit, djali i sigurimsit, bir kurve me briskun qe do maresh do tju rruash koqet…….
  Prandaj ky vend nuk po ecen perpara se u kap nga komunist kriminel si Saliu dhe medjat u kaken nga klysha si puna jote.

 10. X says:

  O Bejtja!
  Kujdes se brisku eshte me dy presa….

 11. B.G says:

  O kermill me lesh, uroje qe te vije 97 per ju dhe gjeni vrime e futuni se i keni fry shume luftes

 12. ERI says:

  Nje gazetar si ty qe te ngriti Fevzo qe merresh me politiken e jashtme .Ne nje moment the Ne vend te Avramopoulos the Benizelon qe ka 10 vjet qe ka ikur nga politika dhe nuk ka qene asnjehere ne vend te Avramopoulos.Mos kujto se ti ke etike me te mire nga ata.

 13. ## says:

  Perendimi dhe NATO Bushatin, Bejten, Lubonjen i konsideron si antiperendimore dhe estremiste, te ngjashem me Olsi Jazexhiun.

 14. Rromes says:

  Gazetaret shqipetar per her te par ne 30 vjet po flasin te lir ne kohen e ( Merdes) kishin FEIM.

 15. Flutura says:

  O Mero,
  Po na tmerruat o burre u dheut. Mbas dite e ne mbremje keto fytyra te urryera neper tv, mos na bej edhe ti te njejten gje, nga tv na i nxjerr ne gazete. A e kuptoni sa te peshtire qe jane, degjuesi e lexuesi eshte mbi nivelin e tyre, nuk i duron dot, i urren. Jane te urryer derrat e kenaqur; s’ka nevoje t’i shohim edhe ne gazete, te pajteb kurre jo rek Tema dhe tek Carlo Bolino. Jeni te vetmit qe lexoheni dhe shfletoheni nga shumica me dhjetra here ne dite online.
  Aman se jemi tejngopur me fshataret idiote qe bejne abalistin, ju lutemi, edhe pa ju, ata URREHEN si antishqiptare.

 16. 19 says:

  O bejtina ti prekesh kur degjon fjalen k…… se ti mor djal ke bibilush 7 cm te ngrefur .kte e ke nga femra me emer V .ajo ma ka then se u cudit me ty kur pa timin .ok mor pederast i ndyre rama seshte hic burre i mire .por eshte me i miri i bythqirave .kshu qe ju jeni karakurva te gjithe .tung

 17. Shaqo says:

  Vazhdon te perforcohet ideja qe Enver Hoxha ka patur 100% te drejte me paraardhesit e ketyre pinjolleve. Biles eshte treguar shume i bute me ta.
  Vazhdojne me antishqiptarizmen e te pareve te tyre. Duheshin zhdukur si fare e keqe.

 18. Roberto says:

  Hahahaha Sa xheloz behesh edhe ti Andi hahaha. E di c’fare??? A e merr ate briskun dhe hajde na i rruaj te gjithve??🍆🍆🍆🍆😀😀😀

 19. Arbeni says:

  Kam një pyetje. Më duket mua, apo ky Bejtja i ka krahët më të shkurtra se normalet ?

  1. FLUTURA says:

   @Arbeni
   Po ke te drejte. Kur i leviz duart duket sikur nuk ka parakrahe. Eshte i keqformuar. Te keqformuarit jane njerez te keqinj.

 20. Muli says:

  Po në zgjedhjet e Dibrës kishte dy palë, njëra palë qënka përgjuar dhe tjetra jo? Po nga pala e PS bisedat janë më fjalë të pista, por po ti nxjerrin dhe bisedat e atyre të pd, do shihni që janë më blerje votash, vrasje etj. Pra sido ti krahasosh, janë vite larg për nga kultura.

 21. Mere says:

  Si eshte e mundur te behen pergjime te pa autorizuara dhe te pergjohet jeta personale( private) sa here dalin ne banjo apo kure kryejne mardhenie seksuale dhe pse keta te pergjuarit nuk njoftuan andin bejtja dhe bushatin ti mbanin qiririn

 22. BRSS says:

  TI MOR ANDI KOQET NUK NA I PRET DOT SE NUK JE NGA ATA BURRA PO BEN MIRE QE TNA I MARESH DHE TJA ÇOSH SAT SHOQE SAT MOTRE DHE SATEME TE SHKERDHEFSHA RRACEN PO MBASE FILLON LOJA DHE DO TA SHIKOSH PUDHI E SATEME O PLERE

 23. VOTUESI says:

  “Per ju me kulture”, dikur eshte botuar ne nje gazete nje SMS e disidentit te Rilindjes, B Blushi, drejtuar opinionistit me te madh te kohrave, qe nga lindja e Krishtit, A Bushati, pas nje seance parlamentare, ku B Blushi kish diskutuar: B Blushi A Bushatit; me ndoqe? i bona mut; A Bushati B Blushit; shume mire ua bere, mos e rruj. Ky komunikim “intelektualesh” behet me i peshtire po te kujtosh fjalorin banal te Ilir Metes ne vidion e te ndjerit Dritan Prifti, ku Ilir Meta, ne çdo tre fjale, shprehej: ” vari k…in”

 24. Tutu says:

  Ikni mor bande pederastesh..!!

 25. Goni says:

  Po ti ishe live ne televizion dhe dhe “na cate bythen”.
  Mos te duket vetja i mire ty mut?!!

 26. K. P. says:

  Te nderuar “gazetare” Bejtja e Bushati,

  besoj, se jeni te detyruar te “shisni krahun e punes” tek shpreheni kesisoj dhe fatkeqesisht del qe jeni nen funksion te regresit! Me regres une nenkuptoj “politiken” e S. Berishes dhe I. Metes, per te permendur ata, qe duhen permendur! Jo se pres ndonje mrekulli nga qeveria aktuale me ne krye Ramen! Por aktualisht keta duket se po veprojne me teper ne nje kuptim progresiv, i cili mund te kurorezohet me vendosjen ne funksion e shtetit te se drejtes ne kuader te te ashtuquajturit pluripartizem! Ky sistem na ka mesuar tashme, qe ne, shumica e njerezve normal duhet te zgjedhim gjithnje te keqen me te vogel, nsq i “kuptojme dhe i lidhim dy gjera”! Ne mos, partite garuese me udheheqesit e tyre ose na mbajne dhe na bejne per budallenj, ose na paguajne resp. ne perfitojme nga keto! Pra, pluripartizmi eshte thjesht gare/lufte/mbrojte interesash parciale. Perfaqesuesit perkates me interesat e tyre perkatese mundohen te behen gjithnje e me te forte, ne numer dhe ne kapital. Per kete atyre u duhen – sidomos ne kohet e internetit – disa “ustallare te fjales e te penes”. Pikerisht, keta jeni ju! Ju nuk shkruani mbi zgjidhjen e te pakten nje pjese te halleve te popullit e ne sherbim te nje diskursi publik konstruktiv! Ju, me shume te ngjare, i shisni aftesite tuaja S. Berishes dhe I. Metes.

  Ju beni te indinjuarin qe u perdoren disa apo me shume fjale te “pista”! Keto madje u percollen edhe nepermjet televizionit! Uaaa, ca turpi! Nuk besoj, se grave tuaja iu hap oreksi, tek degjonin kesi fjalesh banale! Pyetja ime: kush eshte me banal, perdorimi i disa idiomave me fraza me karakter fekal apo vete televizioni me format borgjez, i cili zor se ka per qellim te informoje se sa te desinformoje shikuesit! Me fjale te tjera: nuk gjen gje te mire ne te keqe! Per mua, e keqja me e vogel ne kete kontekst eshte perdorimi i fjaleve te “pista! E keqja me e madhe eshte televizioni borgjez – e kam sinqerisht – dhe ju, qe te dy pa perjashtim me hipokrizine tuaj! Theritini mendjes dhe radhituni ne kahun e duhur!

  Si shqiptar/ballkanas qe jam, kam deshire te mbyll me nje “ma hani i cik`k…rin”!

 27. Njutoni says:

  Merr shpatn e Sknerbeut prej muzeumi se me brisk,vetem ja rruan.

 28. Virusi says:

  U shkembeva me Andi Bejtan ne rruge dhe pata rastin ta shikoj nga after. Njeri I dhjamosur e i deformuar, ecte duke u tundur, si I droguar dhe krejt I vetmuar. Nje strukture amorfe, te krijonte iden se nuk kishte kocka. Nje qullash, si ne TV ku vjell permbajtjen e pangopsise dhe paformesise se tij.

 29. LORA says:

  ,,,,,namusqar I madh ky fund-kazani,,,,ah harrova ,ky ushtari I beketit 🤑🤑🤑🤑🤑

 30. daf says:

  ” O moj Shqipni e mjera Shqipni kush te ka len me krye nen hi” ….bejtja i ben qesharak gjith kta aktor porno-politik kurse mbeshtetesit e kesaj organizate me komentet e tyre jan plehu qe ushqeu organizaten e lartpermendur….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *