Një ”San Siro” i ri në vend të të vjetrit

Presidenti i skuadrës së Milanit, Paolo Scaroni, sugjeroi ndërtimin e një stadium të ri në vend të ”San Siros” legjendar, sipas një plani të klubit kuq e zi.

“Ne do të ndërtojmë një ‘San Siro’ të ri pranë atij të vjetrit.

Stadiumi i vjetër do të shembet dhe në vend të tij do të ngrihet ndërtesa e re’’, deklaroi Scaroni për agjencinë e lajmeve ANSA.

Kryebashkiaku i Milanos, Giuseppe Sala, deklaroi se inaugurimi i ”San Siros” ishte i përfshirë në planet rregulluese të qytetit të Milanos.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *