Pesë gjykatës kamikazë, një provë më shumë se zgjedhjet duheshin bojkotuar

Nga Andi Bushati

Të gjithë skeptikët që kanë pasur dyshime nëse opozita duhet të bojkotonte apo jo zgjedhjet lokale me Edi Ramën, sot e kanë marrë një përgjigje më shumë. Atë ia kanë dhënë pesë kamikazë të Kolegjit Zgjedhor që kanë mbi kokë kosën e reformës në drejtësi, njësoj si Arta Marku apo Donika Prela që nuk hetojnë dot narkotrafikantët që vjedhin vota.

Këta të pestë, Astrit Kalaja, Ridvan Hado, Tomor Skerli, Artur Malaj dhe Lindita Sinanajvendosën këtë të hënë se dekreti i Kreut të Shtetit për anullimin e 30 qershorit si datë zgjdhjesh është i pavlefshëm.

Por, më qesharak sesa vendimi që morën është mënyra si ata u përdorën për të mbërritur deri aty.

Pasi Ilir Meta plasi bombën e anullimit të zgjedhjeve, pasi dekreti i tij hyri në fuqi kur u botua në Fletoren zyrtare, Rilindjes që nuk tërhiqej nga zhvillimi i zgjedhjeve moniste, i duhej një shteg ligjor për të shpëtuar. Për këtë shërbeu partia pa anëtarë e famozit Idajet Beqiri. Ajo i bëri një kërkesë KQZ-së gjoja për tu ç’rregjistruar nga zgjedhjet pas dekretit presidencial. KQZ sipas planit i’a hodhi poshtë.

Dhe nga një përdorimsh Beqiri mori vlerë dy përdorimshe sepse iu drejtua Kolegjit Zgjedhor, në mënyrë që ti jepte mundësi Edi Ramës për t’u justifikuar se një gjykatë e hodhi poshtë moslejimin e zgjedhjeve.

Dhe ngjau pikërisht ashtu sikurse Lapsi.al e kishte parashikuar se do të ndodhte që në 13 qershor (lexo linkun poshtë).

Pra, partiza e Beqirit i shërbeu kombit duke zgjidhur krizën më të madhe kushtetuese që ka kaluan ndonjëherë Shqipëria.

Ata pesë gjykatës, duke marrë përsipër të mos lejonin ç’rregjistrimin e “Unitetit…” nga gara i shpëtuan fytyrën dhe lundrimin në paligjshmëri Edi Ramës.

Për ata gjyqtarë nuk ka aspak rëndësi argumentimi juridik që kanë zgjedhur, i rëndësishëm është përdorimi politik. Sepse ata u bënë pjesë e një makinerie të skicuar në zyrën e kryeministrit, për mënyrën se si fushata do vazhdonte në mënyrë të paligjshme, se si KQZ do sillej si një bandë që interpretonte dekretet presidenciale, se si do futej në lojë Idajet Beqiri, se si shfaqen e tij do ta vazhdonte Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, për të mbyllur në fund historinë në Kolegjin Zgjedhor.

Pra, Astrit Kalaja, Ridvan Hado, Tomor Skerli, Artur Malaj dhe Lindita Sinanajnuk bënë asgjë më shumë sesa ajo që tha Edi Rama vetëm një minutë pasi u njoh me dekretin e Metës: ai është i pavlefshëm dhe presidenti duhet shkarkuar.

Në këtë kuptim, ata janë disa mjeranë që tremben për vendin e punës, me të cilët nuk ia vlen të merresh. Fabula e tyre ka rëndësi për tjetër gjë. Ajo ka rëndësi për të na dëshmuar se deri në ç’pikë e ka kapur për gryke shtetin Rilindja.

Ndryshe pse PS do ta vazhdonte fushatën kur së paku formalisht dhe përkohësisht ajo ishte pezulluar me ligj pas dekretit të Metës? Ndryshe pse KQZ do të sillej aq politikisht duke u shtirur se ky dekret ishte i pavlefshëm? Ndryshe policia pse do të zbatonte urdhrat partiakë, se zgjedhjet do të zhvillohen me çdo çmim, pavarësisht nga rezervat e bashkive të drejtuara nga opozita?

Le të supozojmë për një moment se dekreti i Metës ishte antikushtetues dhe në tejkalim të kompetencave presidenciale. Le të supozojmë se ai mund të rrëzohej, jo ekskluzivisht nga gjykata kushtetuese që mungon, por nga kolegji apo gjykata administrative…

Por përsëri dalim tek pyetja: pse asnjë organizëm shtetëror nuk priti qoftë dhe vendimin e këtyre gjykatave minore?

Përgjigja është e thjeshtë: se ato e dinin paraprakisht vendimin që do të merrej. Në ç’do autokraci nuk ka vend për surpriza.

Edhe Kolegji Zgjedhor i kësaj të hënë këtë vërtetoi. Ai dëshmoi se pushteti e ka shtrirë në arkivol shtetin.

Dhe qoftë edhe vetëm për këtë bojkoti i opozitës ishte tejet i vlefshëm. Për të na treguar se deri ku mund të zhyten duart në krim. Për të na bindur se si sillen banditët kur ua lë fushën bosh: njësoj si grabitësit me maska përpara kasafortave të hapura të një banke.

REMOTE_ADDR:[]

60 komente në “Pesë gjykatës kamikazë, një provë më shumë se zgjedhjet duheshin bojkotuar”

 1. Stark says:

  Hehehe, ky i gjithëdituri! 😂

  1. Tony uk says:

   Foli dhe Andi idioti.

   1. Grigor says:

    Nuk eshte problemi se çfare thone njerezit neper klube. Por ky Bushati-Kapo eshte gazetar. Dhe si I tille nuk mund te shkruajne si t’i vije permbare.
    Nje arbiter futbolli jep nje penallti gabim, dhe trajneri i skuadres se demtuar nuk e shan dot arbitrin qe te veje ne dyshim integritetin e tij.
    Ndersa Bushati-Kapo pa teklif ofendoi pese gjyqtare te Kolegjit Zgjedhor pernjehere, bashke me prokuroret Arta Marku dhe Donika Prela.
    Ky spurdhjak gazetar mund te shkruaje ç’te doje per politikanet, por Jo per funksionare shteterore jo-politike.
    Por nuk ka nevoje te merret njeri sot me te. Ai e ka marre pergjigjen dhe po plas nga marazi, bashke me Kazanin.

   2. Robi i zotit says:

    E hodhi Like bllok-meni gurin ne pus, tani duhej te mblidheshin te gjithe te tjeret te vendosnin, si ta nxjerrin. Ata vendosen, Liken prej bythe dhe direkt pas gurit…
    Kjo e ka shqetesu shume Anduqin e Bushatllinjve.

  2. Gazetar pa shkolle says:

   Andi qe ti ke inate personale me Ramen kjo nuk vihet ne dyshim. Per fat te keq megjithe analizat e tua shterpe dhe parashikimet e tua prej Nostradamus Rama nuk bie para Bashes,Saliut,Ilirit e Monikes. Te garantojme probabilitet te larte qe kokat e para qe do bien jane te Like floririt,Monikes,Saliut,Bashes etj etj. Rama ka bere zullume te medhaja, ka genjyer sa ka dashur,ka qeverisur pa pergjegjesi etj etj por do bjere i fundit. Me vjen keq per ca analiste/gazetare si puna jote me analizat e tyre bajate nuk vlejne as per biseda ne kafe e jo me te paguhen. Nuk e marr vesh se kush ju paguan ty dhe koleget e tu per keto pacavure pa pike vlere. “Lum si ju qe kini gjetur parajsen”

  3. Amy says:

   ky ansi bushat eshte njeriu me kundravers dhe me pa byth qe mund te kete, ata gjyqtar kane qene te metes dhe berishes, dhe sot dhane nje vendim te drejte ligjor, bushati kerkon rremuje me keq se meta e berisha, i duket vetja se ben analize , kur nderkohe eshte nje maskara i lindur.

  4. Protesta says:

   Kujtese per idiotin me licence Andi Bushati:
   Meso ketu poshte ne se gjen gjekundi, ne se Meta ka te drejte ne kompetencat qe i jep Kushtetuta,qe cdo cope leter ta quaje dekret?
   Kushtetuta e Republikes se Shqiperise.
   Neni 92
   Presidenti ushtron edhe këto kompetenca:
   a-i drejton mesazhe Kuvendit;
   b)ushtron të drejtën e faljes sipas ligjit;
   c)jep shtetësinë shqiptare dhe lejon lënien e saj sipas ligjit;
   ç)jep dekorata e tituj nderi sipas ligjit;
   d)jep gradat më të larta ushtarake sipas ligjit;
   dh)me propozim të Kryeministrit emëron dhe lironpërfaqësuesit e plotfuqishëm të Republikës së Shqipërisë në shtetet e tjera dhe në organizatat ndërkombëtare;
   e)pranon letratkredenciale dhe tërheqjen e përfaqësuesve diplomatikë të shteteve të tjera dhe të organizatave ndërkombëtare të akredituara në Republikën e Shqipërisë;
   ë)lidh marrëveshje ndërkombëtare sipas ligjit;
   f)me propozim të Kryeministrit,emëron drejtorin e shërbimit informativ të shtetit;
   g)emëron Kryetarin e Akademisë së Shkencave dhe rektorët e universiteteve sipas ligjit;

   gj)cakton datën e zgjedhjeve për Kuvendin,për organet e pushtetit vendor dhe për zhvillimin e referendumeve

   h)kërkon mendim dhe të dhëna me shkrim nga drejtuesi e institucioneve shtetërore për çështje që kanë të bëjnë me detyrat e tyre.
   Neni93
   Presidenti i Republikës,në zbatim të kompetencave të tij,nxjerr dekrete.
   Neni94
   Presidenti i Republikës nuk mund të ushtrojë kompetenca të tjera përveç atyre që i njihen shprehimisht me Kushtetutë dhe që i jepen me ligje të nxjerra në pajtim me të.
   Une ZOT,ti ZOT,po gomarin KUSH E KULLOT?

 2. AFA says:

  Sa i zgjuar je more Andi. Si nuk ka edhe ky popull 10% te mencurise tende, dhe ta ngrej ne qiell Like Floririn 7% apo Lul 21 Janarin ose edhe Sali 97. Por ti Andi ben nje lapsus te qellimshem pasi artikullin e ke vene ne shitje per te perfituar vlera materiale, prona, etj. Nga njerez me ineteresa si puna e ketyre 3 mosketierve qe permenda me siper. Ata gjykates nuk kan friken e Rames. Ramen nuk e pjer… as studentat qe ja thoshin ne surrat te gjitha llojet e epiteteve. Ata kane friken e gjyqsorit ne dore te USA. Dhe kur USA e ka dhene verdiktin e vet per zgjedhje ne 30 Qershor, ka mbaruar ai muhabet. Ti Andi Bushati po pate 10% by…. fol hapur dhe kete thuaj, mos i bjer gjate e gajte. Po me sa duket nuk paske gje.

 3. VLORA says:

  FOLI KRYEKAZANI SAL HALE MALOQERISE.FOLI KRYEKURVA E BYROSE POLITIKE E HYSNI KAPOS.NJERI I PESHTIRE.DERI SA EDHE GRUJA TE BERI SHURREN NE FYTYRE.

  1. Qytetar says:

   Ndodh qe shurren ia bejme dhe mutit. Andi si muti ne shi eshte. Here pas here pak shurre i ban mire.

 4. Shkodrani jo bushatli says:

  Foli edhe kompetenti i kompetenteve ,anal-isti qe i di te gjitha dhe qe i gjykon te gjitha me zgjuarsi “hyjnore” te trasheguar nga gjyshi….
  Keta jane pala me e erret dhe me e demshmr e shoqerise sone ne keto dite te nxehta,ky dhe shoket e tij kompetente jane molotovet e vertete qe u dihen kthyer kokes me tere forcen e ligjit !

 5. Turi says:

  Gazetar thashethemesh. Shkrimet e tij me shume i prishin pune kauzes se tij se jane te mbeshtetura ne percartje sesa logjike. E si te tilla nuk i hyjne ne pune askujt.

 6. fred says:

  Cfare shkrimi i peshtire,cfare njeriu i ulet ptuuuuu fare e keqe.

 7. Niku says:

  Ik pirdhu Andi! Pyet ish bashkeshorten! Mos u bej edhe gjyqtar tani!
  Kush te merr seriozisht ty si gazetaruc do te zhgenjeje veten!

 8. Mario says:

  JE NJE KOPIL O ANDI BUSHATI.
  PO THJESHT E SHQIP..RROBT KU TI KESH
  ARGATI MONIKES..

 9. Genti says:

  Jo mer trap.
  Nuk ka idiot mbi dhe, mos e kuptoje qe dicka eshte e ligjshme apo jo pervec teje .
  KA SHKELUR KUSHTETUTEN DHE PIKE !!!!!!!!
  Pse te duhet kaq shume kohe qe ta kuptosh ? Apo ben te zgjuarin legen ?
  Kur u miratua data 30 dhe Tao-Tao Meta e dekretoi ishte vendosje me miratim nga te gjitha palet. Si dhe pse e la daten e fundit te percaktuar me Kushtetute kete e di Tao-Tao dhe kelyshi i ujkut Sali. Papritur i teket Sali qenit dhe Mones qe mos marrin pjese ne parlament dhe ne zgjedhje se e dine 100% do humbin dhe Tao – Tao ne kundershtim me KUSHTETUTEN shkruan nje pacavure qe e quan dekret. Kjo per ti kenaqur tekat e liga debiles qe mban ne shtepi dhe nje sherbim te vyer kelyshit te ujkut Sali.
  CAR E DI SHTETIN DHE KUSHTETUTEN TAO_TAO LETER HIGJENIKE ?
  Dhe ti zoteri KANALIST futi nje mendje te lehte se jane jashte kapacitetit tend keto ndodhi. Merru me ndonje pune tjeter nqs nuk ke se car ben.

 10. Hahaha says:

  Ik mor kazan leji rradhen tosit tw vjedhe vrer ti….ti e mbarove vrerin tend….

 11. kapobanda says:

  Po more shoku besniku i partise, por duhet ta marresh vesh edhe ti se gjyqtaret jane gjyqtare dhe jo komunista si puna jote e sojit tend. E nje vendim gjykat nuk ka force politike qe e rrezon, ate e rrezon vetem nje gjykate me e larte. Po sigurisht nuk ke faj se ke qene dhe ne mbrojtjen e berishes ti familiarisht dhe nuk i ke provuar akoma burgjet, por mos u gerc se edhe mund ti provosh, mbase se shpejti se bashku me sojin tend.

 12. shqiptari i ilirise says:

  Yyýy….zarbë!!

 13. Agimi says:

  O lepurushi i Hysniut, mos bëj të diturinë për çdo gjë. Po të ishte gjallë gjyshi yt do të të qëllonte me pëllëmb në të dy faqet

 14. Arber says:

  O Andi, po paske qene hajvan fare o I shkrete. Vertet mendon se do ju mbushesh mendjen njerezve te ngrihen ne revolucion kur USA dhe BE thone te kunderten. Po mos u lodh kot o quravec se sa me teper I bie ne nje brime ti, aqe teper ju mbushet mendja per te kunderten njerezve. Qe mos lodhesh kot, nuk ka lidhje me ty ose me Ramen. Ka lidhje me USA dhe BE. Ik mbushi mendjen atyre.

 15. presh says:

  mos u ketheni pergjigje halelisteve se eshte humbje kohe.

 16. Kapo says:

  O Bushat, po rri o kopil rehat. Si nuk tu mbyll ajo hale goje. Po ti paske qene nje njeri i paburre, i pabese dhe i pa origjine. Po ti sikur je nipi i H. Kapos apo gabohem une. Sa do te lodhesh nuk behesh dot demokrat ti jo se bishti i qenit bisht qeni ngelet sado ta perdredhesh.

 17. Ana says:

  Ti si gjithmone vetem kot ja fut. Tamam kazan mbeturinash je. Sa per ta ditur o anal ist, vendimi u morr me 3 vota pro dhe 2 kunder. Trap!

 18. Tropojani says:

  andi paloqja, shko bej cicin se po te pret oturaku
  PALLE!

 19. Pd rrumpalla says:

  Ja pyet maman tende Veruken, e abandonoj nonjihere gopin e saj, nga baba yt Mehdiu

 20. Raul says:

  Ky Andi është bërë pishmam që ka lindur, këtë monstër mjerë ajo familje që e ka në shtëpi këtë funderrine e Pd leshelis, e keni parë ndonjëherë të buzëqeshe këtë njeri, vetëm helm nxjerr nga goja

 21. Korabi says:

  Mesuesja pyeti nxenesit:
  – Cili nga ju do t’me thote :
  – A eshte e vertet se Toka rrotullohet rreth Diellit ?
  – Jo mesuese !,- u pergjigj nje nxenes . Nxenesit e tjere u habiten e po veshtronin shokun e tyre,
  – Po rreth kujt rrotullohet ?,- iu drejtua mesuesja ?
  _ Toka rrotullohet rreth ANDI BUSHATIT ! – u pergjegj nxenesi.
  Klasa u shkri se qeshuri jo vetem me pergjigjen e shokut te tyre ,por dhe me shkrimin e Andit .

 22. BRSS says:

  HARRUAN TE PYESNIN TY ATA GJYQTARET O BYTHQIR O MOTERQIR

 23. the curaçaoan says:

  ky eshte komplet 10Q€…

 24. pepja says:

  IO BUSHAT ANAL ISTI VAZHDO ME GOJORE SE JE MIRE O BYTHQIRE.

 25. timo says:

  O Bushat një e dy përdorimsh, në një vit, nuk është ndonjë gjë e madhe në krahasim me ty që je shtatë përdorimsh. Të gjitha ditët e javës gjatë gjithë vitit. Nuk të kanë dhënë as ditë pushimi. Edhe një gjë, ata që dinë të lexojnë kushtetutën dhe ligjet që rrjedhin prej saj, nuk kishin nevojë të lexonin lapsin tënd për të kuptuar se kështu do të ndodhte. Tashti ska mbetur gjë tjetër për tu thënë veç, suksese në jetë.

 26. Terbacjoti says:

  Niut do i vinte turp per rripcen qe eshte gey apo bq… ne shqip(dhe kjo shkon me shume per ty)qe jo vetem fizikisht po edhe moralisht.

 27. Idhir Meta says:

  Zoti Andi,
  Jeni mese I sakte ne anal-izen tuaj anal-itike dhe une besoj se duhet te shkosh te q!hesh.

 28. TTT says:

  Kot lodheni me e vu ne seder apo ta korigjoni kete fytyre.A nuk e dini cdo te thote shkodran.Koha e jeta e provoi se SHKODRAN BARAZ TALEBAN…

 29. zani partizani says:

  Vendimi i KQZ, ose si Rilindja fshin bythen me Kushtetuten e RSH sa here dhjet Edvin Rama.

 30. Pamija says:

  Ik o Andi se na cave ………. I mencuri i botes Ti, i di te gjitha….!!!!! . Je kthyer ne nje lolo, vetem per t’i sherbyer Atij qe te hedh kocka. Turp. Ku e di ti kete pune,ti nuk je jurist, je thjesht nje sahanlepires. Turp njemije here turp.

 31. Pamija says:

  Ik o Andi se na cave ………. I mencuri i botes Ti, i di te gjitha….!!!!! . Je kthyer ne nje lolo, vetem per t’i sherbyer Atij qe te hedh kocka. Turp. Ku e di ti kete pune,ti nuk je jurist, je thjesht nje gazetar.

 32. Arjan says:

  Ca parashikimi thua o trap , ju ka bere fallxhorja te gjitheve profete . Po’ kur dihet boterisht qe dekreti i presidentit ishte nul , Ca prisje te bente kolegji zgjedhor ?! Nivel gazetaresk 0 !

 33. USA says:

  Si shpjegohet qe keta te birose ppsh si andi me baba medi sigurim bushati me daje hysni kapo jane kunder edi rames ? Nuhasin nje goditje pas 30 korrikut.

 34. pjeter says:

  Laku po ngushtohet,parazite si puna jote ka plot.do e shifni pjesmarrjen e njerezve ne votime,ashtu.do te kuptoni ju zvarraniket sa ju ndiekin pas.nuk vleni as si leter higjenikeper te fshire prapanicen o Bushat.

 35. Shvejk says:

  Cfare keni me Andushin o njerez, nuk po bie ne qafe njeriu, kos po ha.

 36. art says:

  O idiot i arsimuar, ik lexo vendimin 150 te Gjykates Kushtetuese

 37. NjeQytetarOptimist says:

  Ore taleban se harrova te te pyesja: Doli 5 me 0 ne favor apo ndryshe ?!?! Se me sa di une, floriri i ka qejf rrezultatet 5 me 0 …

 38. Tw flasim shqip me korektese says:

  More Andi,
  Termi i shpifur zgjedhje moniste eshte shprehje vicidolase qe ka marregabimisht termin folozofik (POR JO POLITIK) nga shenimet e kurseve te marksizem-leninizmit. Ne asnje gjuhe te botes termi monist (i filozofise se Spinozes dhe Lajbnicit) nuk perdoret si term politik. Ne asnje gjuhe te botes nuk thuhet “sistem monist”, ose “zgjedhje moniste”, etj.

 39. jurgeni says:

  ok dhe une dakord bie me ty o Andi. Po mire nje pyetje kam per ty , po per ate 5-shen qe i dha Lulit bashkine ne 2011 ke ndonje argument. Sepse ai vendim ka qene nje motiv edhe me shume qz Rama ti bojkotonte zgjedhjet e 2013 po Rama u fut dhe fitoi ashtu si beri Imamoglu ne Stambolm. Po pse mor vlla nuk na provoni te kunderten qe Luli ka mbeshtetjen me te madhe popullore dhe kjo provohet duke u votuar o Andi jo duke u arratisur nga syte kembet.

 40. lexusi says:

  Me dekrete qesharake , c’pret ky KOPETENTI ?!!!!!!!

 41. korcari says:

  Desha te pyesja,ky tipi eshte idjot apo ben?Ore andi i bushateve qe mer kalemin edhe shkruan[budallalleqe]zgjedhjet nuk ka zot qe i ndalon[vetem ai lart]me cilen te drejte na can[trapin]edhe flet si kofini pas te vjeles?c’kini more ditezinj qe jini versulur shqipetareve si hiena edhe nuk i lini te shikojne nje dite te bardhe[ore ditezi]shkoni more qerohuni nga ai vend, se ja moret frymen edhe nuk e lini te ngreje koke.Iku koha juaj mbaroi fund, the end andi….

 42. 🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄 le nam o Bushat,a ka me kamikaz se ty dhe Lubonja

 43. niki says:

  Kur Bushati eshte i pakenaqur, eshte kenaqesi te konstatosh, se gjerat po shkojne ashtu sic duhet per te
  ardhmen e Shqiperise.

 44. demokrati says:

  Nje krijese si ky vegjeton vetem ne kaos. E urren ligjin dhe barazine si djalli temjanin.fundi i anarshise per nje takem si ky eshte fundi i klientelizmit,si do te mund te ushqehet ndryshe kepusha bushat vecse me gjak shqiptaresh.nje Shqiperi me ligj fundi i llumit mediatik.

 45. Deshmitari. says:

  Ik ore pirdhu se na çave trapin! I blere nga ruzet ky zhabraq! Na beri te ndyjme gojen funderrina…

 46. MBYLE BUSHAT ATE WC says:

  BUSHAT TY TE PAGUAN LUL BASHA ME LEH SI KURVE

 47. Jimi says:

  Rripce njemije here te kam then, po ti s’me degjon, jo vetem ti po edhe Lulka nuk me degjon ! E morre me qafe me ato “keshillat e tua te urta”e ke futur ne nje udhe pa krye sa tanime nuk ka bire kurve qe ta nxjerri prej andej. Po c’pate more evlat, kush dreqin te mesoj qe e fute te bijen e botes ne qorrsokak!?

 48. Tironsi says:

  Normal si antiamerikan qe je o Bushat dhe si pjelle e agjentures Serbe kete qendrim do mbashe

 49. Daku says:

  na thu gjithe diten qe kerkon shtet, demokraci dhe rregull o bushati! mire pra, ja foli kolegji zghedhor qe eshte organi me i larte per zgjedhjet!
  tashi ha mut dhe rrespektoje, te tjerat futi ne bythe!

 50. Buzuku says:

  Cuditem se si Tere keta njerez e lexojne kete pacavure , birin e Medi hetuesin e eger, gje qe do te thote liri e shfrenuar e shtypit qe s’ durohet.

 51. Rafti says:

  Presidenti nuk ben ligje o Bushat. Hap syte dhe kupto shtetin para se ta komentosh si kompetent. Se ngaqe ta do pak qe ti kete keto pushtete vertet Meta, e ke fut ne hall e qorrsokak edhe ithtarin e Doktorit. Se nuk e kuptoni qe Doktori e zevendes Doktoret jane ata qe e kane tejlodhur ket popull per 29 vjet. Ata dhe palo kanalistat si ti

 52. zulqufli says:

  O idiote komentues o krymba haleje jemi ne vitin 2019 jo 1990 o kopila koperative komunizmi ka vdekur po keni mbetur ju do fosile se bashku me mero baglen hu racen e poshter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *