Basha i kthehet sulmit ndaj mediave: Janë bërë vegla qorre të Ramës, ne do ta nxjerrim TV Klan-in dhe Top Channel-in nga bataku kur të vijmë në pushtet

Lulzim Basha ka sulmuar dy televizionet kryesore TV Klan dhe Top Channel.

Ai shprehet se mediat e censurojnë dhe nuk publikojnë zërat opozitarë.

“Aleanca qytetare për mbrojtjen e demokracisë do të mbrojnë demokracinë me opozitën në krye.

 Konfirmimi është i qartë, në 30 qershor nuk ka zgjedhje, Rama do përpiqet të kthejë zgjedhjet njëpartiake, por kjo nuk ka për të ndodhur. 

Shqiptarët do të mbrojnë demokracinë dhe pluralizmin. 30 Qershori është dita kur nis fundi i regjimit kriminal të Ramës.

Aleanca e qytetarëve është në këmbë, shumica e medieve i censuron. Nëse ju lënë pronarët që marrin shukat e parave.

Janë bërë vegla qorre të Ramës, ne do ta nxjerrim TV Klan-in dhe Top Channel-in nga bataku kur të vijmë në pushtet”, tha Basha. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “Basha i kthehet sulmit ndaj mediave: Janë bërë vegla qorre të Ramës, ne do ta nxjerrim TV Klan-in dhe Top Channel-in nga bataku kur të vijmë në pushtet”

 1. prishtinasi says:

  Paj them me siguri te plote se me pare Pd-ja te nxjerre veten nga bataku dhe nje pjese e madhe e juaja ne kryesi duhet te shkoni aty ku e keni vendin ,kush ka hesape me drejtesine te vendose ajo,kush ka arritur pleqerine shko ne pension(me a pa merite )por lejoni qe kete PD per te mos e marre lumi ta marre nje rini dhe klase e re e pandikuar nga koka(S.Berisha me klike).Te vije nje dite qe sot PD te reformohet e tera,te reformohet shumeqka ne Shqiperi e pastaj i vije rradha edhe PS-se.Nuk ka shprehje klishe : Te ik ,Rama e po pyes atehere kush te vije ne pushtet, Luli i vocerr,Likja apo plaku i semure….Amani leni broqkullat Shqiperia ka vuajtur nga soji juaj shume,nuk ju ka me borgje asnjerin nga ju perkundrazi keni kusure e borgje deri ne fyt …Lejoni shqiptaret te jene te lire siq duan mos u perpiqni ti pengoni se do ta pesoni,mesoni nga historia zotrote,ky popull kurre nuk eshte sunduar ashtu qe nje pakice te kete gjithqka e shumica te shikoje,ky popull me shumice ka dashur nje barazi(edhepse te varfer ,por te varfer te gjithe)e jo sikurse sot nje pjese shume e vogel(besa shumica politikane)shume te pasur e shumica dermuese e popullit shume e varfer…MJAFTË….

  1. Niku says:

   Po kur do vini ne pushtet aman.
   Po pse nuk vini apo keni haqe per te lare me gjygjsorin
   Ku e gjen sigurine qe thua kur te vime ne pushtet.
   Akoma nuk e keni kuptuar qe ate e ka ne dore populli aty te kutia e votimit e jo ti.
   E keni ber zakon qe do apo sdo populli ,kush e pyet,duhet bere si doni ju.Bile edhe votat e popullit i keni manipuluar e me pastaj djegur per mos me u mar vesh rezultati i sakte.
   Cfar nuk i keni bere ketij populli prandaj kaloni nje here nga prokuroria pastaj shohim e bejme.

  2. Tik tak, tik tak z. Basha - Dita e ndeshkimit po vjen says:

   Kjo deklarate e Bashes tregon filozofine e ketijn hitleri te vogel. Ky vazhdon me kontrollin e mediave. Pra ky do ti beje terbjet TV-Klanin dhe Top-Chanel sapo te marre pushtetin ne burg. TV-Klan me Bledi Fevziun vetem favorizon Berishen e Bashen dhe eshte dhembe per dhembe me z. Rama dhe PS. I kemi pare inetrvistat e tij. Por, z. Basha ora po troket tik-tak-tik-tak z. Basha. Fundi po te vjen.

 2. Dash says:

  Kush e mban ne kembe kete njeri ? Se vete ky ste ha as mune ,i themi nga Vlora , pyes cila fuqi nderkombetare e mbeshtet qe ky (budalla) vazhdon akoma me vendosmeri ne qorrsokakun antishqiptar….se per Ramen u mur vesh , SHBA dhe BE …..po ketij kush i jep zemer

 3. Dash says:

  Kush e mban ne kembe kete njeri ? Se vete ky ste ha as mune ,i themi nga Vlora , pyes cila fuqi nderkombetare e mbeshtet qe ky (budalla) vazhdon akoma me vendosmeri ne qorrsokakun antishqiptar….se per Ramen u mur vesh , SHBA dhe BE …..po ketij kush i jep zemer , ne ka njeri te ma spjegoje , shpresoje te flase per kete z.Baze

 4. POPULL 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱⚖️ says:

  AH O BASH, BASH MAVRIA,
  NUK GËNJEHET SHQIPTARIA.
  TI CA CUBA, I THËRRET,
  POR SHQIPTARI I VËRTET
  S’DO PARANË, PARA VATANIT,
  S’I JARGAVITET, JARANIT,
  NUK MOHON VETEN E TIJ,
  NDERIN ,GRUAN DHE FËMIJË,
  PRANDAJ MENDJEN OSE MBLIDHE,
  DHE PRANOJE SE DËSHTOVE,
  SE KJO PUNË ,S’QE PUNA JOTE;
  OSE , JO VETËM MALLKIMIN ,
  POR DHE LIGJIN , KE NDËSHKIMIN.

 5. Tit luani me syze says:

  Ky po ky do i nxjerri te rruan lesht ky

  1. Gazi says:

   Nuk do shumë punë për “.nxjerrë nga bataku” se po ndodhi qameti që ky leshi të bëhet kryeministër, Sandri e dredh menjëherë pllakën dhe bëhet klysh I tij, siç ka qenë, pa mundim fare.

 6. Milan says:

  Ju ne pushtet? Ne burg doje te thoshe apo jo Lul trapi

 7. TR says:

  FATKEQSI E MADHE PER SHQIPERINE , QE LUAJNE TE NJEJTET LOJTARE POLITIK . DUHET ME CDO KUSHT FHNDI I KETYRE POLITIKANEVE TE MAJME NGA PASURIA E SHQIPERISE . SOT KA AQ SHUME TE RINJ DHE TE REJA ,QE KANE STUDIUAR JASHTE DHE KANE SHKELQYER KUDO , QE SHUME MIRE MUND TE DREJTOJNE SHQIPERINE NE CDO DIKASTER . .KETA KLLOUNET MENDOJNE VETEM SI TE BEHEN KRYEMINISTRA . TURP TE SHIKOSH NJE TUFE IDIOTESH, QE NUK DINE TE SHUMZOJNE DHE PJESTOJNE , SA PER FJALIMET E KETIJ TE VJEN TURP TI DEGJOSH .

 8. Rrushi celek says:

  Mos e lini me ne diell se u cakordua fare Vani,Ato televizione qe te gjithe pa perjashtim jane bythlepiresit e tu e ti hiqesh sikur i ke kondra.Te rren mendja se beson kush qe felliqsirat Fevziu dhe Frangaj punojne per Ramen,Kesaj i thone te fitosh medaljne Genjen pa u skuqur .

 9. u dhime duke qare says:

  Ti nxirr veten nga burgu ate bej o Lulushe, se qe do futesh ne burg kjo eshte e sigurte!

 10. Jimi says:

  Ore ti nxirre veten nga bataku ku je zhgerryer, pa leri te tjeret , se po vajte ti do ti zhysesh keq!

 11. Doktori says:

  PO TY NUK TE VJEN ASNJEHERE TE VETME,MUNDESIA PER TE QEVERISUR,TI JE NJE KUKULL ,QE PER FATIN KEQ TENDIN,DO FUTESH NE BIRUCE TE BURGUT,TY TE PERDOREN USTALLARET SHUME SHPEJT,ASHTU SI PERDOREN DHE PRESIDENTIN TONE TE NDERUE,JU DHANE SHUME LEKE,PO NE KRAHASIM CFARE FITUAN VETE SHUME PAK,PO JU DO PAGUANI SHUME,KETU DO JEMI DHE DO JU SHOHIM.FUNDI DALTE ME HAJER -THOSHTE NJE FILOZOF POPULLOR.TUMNG

 12. Deshmitari. says:

  Mjeran qe nuk po di ç’po ben!

 13. Lili says:

  Ti kriminel qe vrave njerez pa faj.Ti hajdut qe vodhe Shqiperine ,ti imoral qe shkon me grate e shokeve,ti zjarrvenes qe do ta djegesh Atdheun tone se ti s,ke Atdhe,je tradhtar.Kerkon lufte vllavrasese se jebserb si Ilir Sllobodani dhe Monika kucken e ke serbe.Mos u lodh kot,ti mund te kercenosh nje pule we ke ne oborr por jo popullin shqiptar.Hajde me 30 qershor dhe me ndalo mua te votoj dhe e sheh se c,te bej…Kerceno prape o gjaksor se origjine gjaksi ke prandaj te paret e tu u larguan nga vendlindja e tyre.Sojsez,kriminel.

 14. Si mbete kare gjithe kete kohe more i gjore.Po a e din ti se kur do te vish ne pushtet.Kete ta theme une .Mbas dites se sotme duhen edhe 80 vjet te tjera kur te gjithe to qe te perkrahin ty te behen qytetare te devoteshem te ketij vendi.

 15. Me leje une jam Lul Basha kryeministri i ardhshem i Shqiptarise says:

  Do ta shikoni ju ne ardhme çdo ju punojme ne pseudodemokratet…..Hahahahah..

 16. POPULLI says:

  NDIGJOJE,POPULLIN SE KE SHKU PER LESH

 17. SHKELZENI says:

  KY ESHTE TIP FRIKACAK KY BERRTET TI HEQI FRIKEN VEHTES .
  KY TE TJERA DEKLARON OAR2A CAMÉRAS TE TJERA MBAS CAMÉRAS .
  MJERE KUSH BIE VIKTIME E KETIJ INTRIGANTI KY SKA PER TE MARE KURE PUSHTET PASI ESHTE I PANDEHUR DHE DO DENOHET

 18. Koba says:

  Or Koqe Kandari ! Nuk e ke Kuptue Akoma qe nuk merr ma Pushtet se nuk te do Populli se Je Genjeshtar,Je Vrases ,se Je Hajdut,se i ke Bishtue Drejtesise.Je i treti ne Listen e Zeze ,pas Sali Kriminelit dhe Like Hajdut-Floriri.

 19. Haku says:

  Hahahaha.. e si mund te flasesh keshtu..! ju keshtu i ngritet dhe i ushqyhet televzionet dhe radiot po ashtu. Mos te harrojm tv shijakun, radio kontakt, tv Klan, tvsh etj. gazeta 55, koha jone etj. kur dikur benin politiken tuaj. Dje ishit ju qe paguanot me shum tani jane keta te tjeret. Ne fund fare medjat biznese jan. Por juve ju pelqeu te ngrinit te tilla medja paguanit pa hesap, tani keni rene ne qorrbatakun tuaj, ne ate qr gatuat me duart tuaja dje. Keshtu qe sot mos beni ham ham, se e vini me shum ne dukje qe ishit ju dje, qe komandonit dhe kishit kapur medjat.. vk.

 20. ka akoma budallenj e skllever ketu? says:

  Klan e Top channel pse nuk u hetuan per informim te rreme e terrorizues kur ne oret me te ndjekura te darkes raportuan se te burgosur nga Fieri do vrasin protestues ne Tirane? A e kane derguar ne prokurori numrin qe gjoja kishte telefonuar nje person anonim? Shihu pronaret ketyre mediave e shkruaj.Njeri ka mbaruar shkolle per propogandist ne shpite e kultures ne komunizem, dege e sajuar ne akademine e arteve dhe tjetri Coban, vllah.Nuk pritet gje e mire prej tyre.Ideali i tyre pushtet e para sa te gjejne budallenj e skllever ketu.

 21. truth and media says:

  Nese media do te sakrifikoje per te verteten te pakten keto 5 dite te jashtezakonshme per shqiptaret, ato do mund te lajne pothuajse gjithe mekatet e tranzicionit.

 22. Monitor says:

  O Basha, e besoj! Gjobe 13 milion Top Chanel dh eshte ok! Sandi i Klan lepihet vet!

 23. Realisti says:

  MBREME NE RREGULL LYLI.
  SI DUKET USTA SALIU E KA KENDUAR MIRE …DHE SOT PERPELITET LYLI SI PARDJE.
  KY TE HA MUTIN JO TE UDHEHEQ KONFLIKT CIVIL.
  KUSH ESHTE AI SHQIPTAR ME DY GRAM MEND QE VRITET ME KOMSHIUN E GJITONIN SOCIALIST PER BYTHEN E SALIUT LYLUT ILIRIT DHE MONES.

 24. bashiqin e pret burgu i recit says:

  nese filloj kritik dhe ndaj media e hengeri telin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *