Hazbiu ka një propozim për Voltanën, për dorëzimin e zyrës

Pas deklaratave të forta të Voltanës, se kërkon t’ia dorëzojë zyrën një Komisioni Ndërkombëtar, Hazbiut ju zgjua fantazia.

I lindi një ide që vizionin e tij për Këlcyrën, ta zhvendoste në Shkodër, dhe të vinte në jetë hapjen e bordellos.

Për këtë, mendoi që mund të maskonte ekipine tij si Komision Ndërkombëtarë.

Për këtë mendoi një katërshe prostitutash, një moldave, një bjelloruse, një ukrainase dhe një serbe.

Kështu filloi të fantazojë.

Katërshja ndërkombëtare mbërrin në Bashkinë e Shkodrës.

Del zonja Voltana i pret.

-Nga vini ju?

-Jemi një përfaqësi ndërkombëtare që do të marrim në dorëzim Bashkinë, i thotë bjellorusja.

-Cila organizatë ju mbulon?

-Të katër shtetet tona janë në OSBE, i thotë rusja.

D.m.th atë kemi organizatë ombrellë.

-A jeni të sigurta se mund të përballoni dhunën e pushtetit të Edi Ramës, pyet Voltana?

-Patjetër,i thotë katërshja bjonde.

Ju një bjonde dhe ja keni dalë, jo ne katër bjonde.

-A është e sigurtë që ju nuk dorëzoheni?

-Jo, nuk ka ndodhur kurrë, i thotë ukrainasja.

Gjithë meshkujt që kanë pas punë me ne, janë dorëzuar dhe kanë ikur.

-Atëhere ta gëzoni zyrën, thotë Voltana, dhe ju dorëzon çelësat.

-Po e marrim, por me një kusht, i thotë bjondja serbe.

Ti nuk duhet të vish kurrë në zyrat tona në orarin e punës.

Këtu hyn në lojë Hazbiu.

Hyn në Bashki, kontrollon zyrat, ndan punët me katërshen ndërkombëtare, thërret kryetarn e ri të Bashkisë dhe i thotë, “ta dorëzojmë zyrën me një kusht që të na sigurosh një vend për bordello.”

Kështu dhe realizohet gjithë plani që nuk vuri dot në jetë në Këlcyrë.

Dhe ashtu entuziast siç ishte për idenë e tij gjeniale, i futi një mallkim Voltanës.

-O Voltana, o ngjyefsh flokët në ngjyrën e Gridës e mos të pranoftë në punë, katërshja ime në Shkodër.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Hazbiu ka një propozim për Voltanën, për dorëzimin e zyrës”

 1. Pokeristi says:

  Z.Baze!
  Kapja e Azbiut nga antena e “Temes” eshte sa interesante aq zbavitese.
  Per me teper qe z.Azbi qenkesh dhe partizan seksi.Cilesi qe puthitet katerciperisht me urine kombetare seksuale.
  Kujdes mos i jepni kompetenca pa kontroll.
  Me mire te punoje me mall importi,se sa me prodhime vendi.

 2. A.F. says:

  Pa dashur të fus hundët në punën tuaj, doja të dija një gjë: Jeni në gjëndje të kuptoni se sa shumë e keni ulur stekën e kësaj rubrike humori, duke vënë në qëndër të saj një personazh, që tek e fundit vetëm me nja dy apo tre shkrime mund të mbyllej? Sepse po degradoni deri në kufijtë e kësaj antene të sotme, që nuk të bënë të qeshi qoftë dhe një qelizë e vetme nga 7 miliardë a më shumë që ka trupi i njeriut. Mbylleni dreqin me Hazbiun, se po deformoni dhe çoni në kufij të vajtueshëm humorin e këndshëm të kësaj rubrike. Pastaj, pse nuk vini në qëndër të rubrikës për mallkime si gratë e liga Neritan Cekën por mëreni me Hazbiun? E keni të qartë ju sa xheloz e keni bërë në këtë rast profesorin e “nderuar”, udhëheqsin e lavdishëm të aleancës demokratike?

 3. Pellazgian says:

  O voltana te marrte muti shalet_ ta mallkosh more hazbi.

 4. Martini says:

  Hazbiu është mitik.I zbuluar nga profesor.Cakuli.Mero mos u largo prej tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *