Borati shqiptar po bën qesharak dhe gazetarinë greke

Gazmend Kapllani

Stavros Tzimas i “Kathimerini” intervistoi me nxitim presidentin e Shqipërisë Ilir Meta, pasi ai urren për vdekje Edi Ramën.

Për ata që nuk e dinë: Ilir Meta është në proces shkarkimi nga Parlamenti i Shqipërisë, sepse ka shkelur rëndë Kushtetutën e vendit dhe më tej, pritet së shpejti ndjekja e tij nga drejtësia.

Ai konsiderohet më i korruptuari nga të gjithë politikanët shqiptarë (shpresoj të mos i ketë ofruar edhe ndonjë bakshish z. Tzima për ta intervistuar).

Për të kuptuar nivelin e këtij njeriu, një javë më parë, la shqiptarët me gojë të hapur, duke thënë në një konferencë shtypi në krizë nervore, se është viktimë e një konspiracioni të Soros, amerikanëve dhe evropianëve.

Me të gjitha këto që thotë dhe bën, është bërë tashmë Borati shqiptar (personazh filmi).

Tregon gjithashtu budallallëqe të pabesueshme, por që i pëlqejnë z. Tzimas dhe audiencës së tij – dhe z. Tzimas, nëse vazhdon të mbulojë në këtë mënyrë Shqipërinë, do të bëhet me siguri Borat i gazetarisë greke dhe ballkanike (nëse nuk është bërë tashmë).

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Borati shqiptar po bën qesharak dhe gazetarinë greke”

 1. greqi says:

  Disa gazetare te njohur ne Greqi, fillimisht akuzuan z. Tzimas per “shtremberim” te intervistes se Metes, nga qe nuk e besonin nivelin e presidentit
  Sot ne mediat e tyre , intervista e Metes eshte ironizuar ne maksimum

 2. Koqa says:

  O Gazmet leri budallaliqet se vdisje per sa kohe is he ne Greqi per nje pashaporte greke tani ben cubin nga USA

  1. undefined says:

   Lexoje edhe nje here teksin te kuptosh se per cfafe behet fjale o pic derr…..dhe mos shkruaj pa lidhje….more damlla b..lepirsish…

 3. Gregori.Uk says:

  Gazmend nuk eshte faji i gazetarit te huaj qe kemi ne president te rreshkitur nga trute e kokes. Gazetari i huaj nuk po interviston Ilir Meten po interviston presidentin e shqiperise. Mjaf me sindromin shqiptar qe fajin gjithmone e kerkojme jashte vetes. Jemi ne vet fajtor per ata qe zgjedhim dhe per ata qe zgjedhin te zgjedhurit tane. Une nuk njoh ndonje popull tjeter qe nxjerr syte e vet me duart e veta.

 4. TURI EMIGR says:

  duhet te theksos se ky gazetar eshte arvanitas me origjine,

 5. AC/DC says:

  O Gazo po ja mer ne kthese analisteve te tjere si L. Vangjeli S. Minxhozi, M. Baze A. Hoxha, etj per bythe lepirje te liderit global. Mbaj cike frena o burre!!!!

 6. Nik says:

  Shume mire, i lumte Z. Kapllani!

 7. Pellazgos says:

  Kur thua Arvanitas me origjine per gazetarin z.Tzimas zoti me conentin TURI EMIGR e ke fjalen per ata qe luftuan dhe cliruan Greqine,apo per Naimet,Abdyllahet,Samite,Ismailet qe shkuan tek Dum Baba?
  Ka disa fakte historike qe dikush qe ka pak mend (poco mind) zoti TURI nxjerr disa conkluzione.
  Eshte viti 1821 dhe Arvanitasit Greke luftojne kunder Osmaneve dhe te ashtuquajture myslimaneve “shqipetare” per tu cliruar nga zgjedha 400 vjecare,kurse Naimi,Samiu,Abdyllahu,Ismaili jo vetem nuk u gezuan per kete kryengritje dhe clirim,por pas 50 vjeteve betejash keta bashibozuke turq ne Ndergjegje shkuan ne Stamboll,fituan poste si Governatore,Deputete,Shkrimtare per turqine.
  Kjo tregon qe kush ishte Orthodhoks ushte Greke,kurse kush ishte Myslimane (megjithese per 500 vjet pengjet per cdo mashkull Greke Orthodhoks u be Genicaros) ishte turk dhe nuk kushte idene per udentitet “shqipetare”.
  Keta te dytet,ashtu si autori i ketij shkrimi e kishin per nder qe ishin turq te convertuar ngs Greke Orthodhoks.
  Ky e ka per nder qe eshte amerikan.
  Keshtu eshte sot,kurse ne ate kohe nuk kushte Identitet “Shqipetare” para 1913 se nuk ka patur donjehere Institucione “shqipetare” perpara 1913es.
  E di ty qe Bubulina dha 6 anije per Revolucionin Greke?
  Turqi ishte,nuk kishte shtet pervec Turqise,atehere pse Ajo luftoi per Greqine?
  Nipi i Kollokotronit ishte o Nikitaras o Turkofagos qe emrat e tyre jane te skalitura ne Berlin.
  Pse nuk mesoni historine,biografine dhe te beni filma per Arvanitasit por ngelet bla,bla,bla,bla duke u bere pale me armiqte e Pirros fasjistet e Romes dhe Turqit.

 8. Pellazgos says:

  Eshte ne Nderin tone quhemi Epirote,Ilyre dhe detyra kryesore eshte qe te ndjekim dhe luftojme per Kombin e Pirros te pushtuar nga Roma dhe te Jeorgios Kastriotis po er Kostandinopolin.
  Ne qofte se ne mbetemi vegka te armiqve ta NV e historike duke ankuar per Camet e pafajshem te Thesprotise,e kemi te humbur betejen (battle) per Kombin.
  Kur thua Arvanitas me origjine per gazetarin z.Tzimas zoti me conentin TURI EMIGR e ke fjalen per ata qe luftuan dhe cliruan Greqine,apo per Naimet,Abdyllahet,Samite,Ismailet qe shkuan tek Dum Baba?
  Ka disa fakte historike qe dikush qe ka pak mend (poco mind) zoti TURI nxjerr disa conkluzione.
  Eshte viti 1821 dhe Arvanitasit Greke luftojne kunder Osmaneve dhe te ashtuquajture myslimaneve “shqipetare” per tu cliruar nga zgjedha 400 vjecare,kurse Naimi,Samiu,Abdyllahu,Ismaili jo vetem nuk u gezuan per kete kryengritje dhe clirim,por pas 50 vjeteve betejash keta bashibozuke turq ne Ndergjegje shkuan ne Stamboll,fituan poste si Governatore,Deputete,Shkrimtare per turqine.
  Kjo tregon qe kush ishte Orthodhoks ushte Greke,kurse kush ishte Myslimane (megjithese per 500 vjet pengjet per cdo mashkull Greke Orthodhoks u be Genicaros) ishte turk dhe nuk kushte idene per udentitet “shqipetare”.
  Keta te dytet,ashtu si autori i ketij shkrimi e kishin per nder qe ishin turq te convertuar ngs Greke Orthodhoks.
  Ky e ka per nder qe eshte amerikan.
  Keshtu eshte sot,kurse ne ate kohe nuk kushte Identitet “Shqipetare” para 1913 se nuk ka patur donjehere Institucione “shqipetare” perpara 1913es.
  E di ty qe Bubulina dha 6 anije per Revolucionin Greke?
  Turqi ishte,nuk kishte shtet pervec Turqise,atehere pse Ajo luftoi per Greqine?
  Nipi i Kollokotronit ishte o Nikitaras o Turkofagos qe emrat e tyre jane te skalitura ne Berlin.
  Pse nuk mesoni historine,biografine dhe te beni filma per Arvanitasit por ngelet bla,bla,bla,bla duke u bere pale me armiqte e Pirros fasjistet e Romes dhe Turqit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *