I ati kryetar degë në Sigurimin e Shtetit, që kërkonte t’i bënte varrin K.Hazbiut kur ishte në burg, i biri lufton agjenturat e huaja

Një nga personazhet më qesharakë të këtyre viteve të fundit, që ndonjëherë gjen hapësirë edhe në media, është Altin Goxhaj.

Ai iu ka shpallut luftë “agjenturave të huaja” në Shqipëri, me në krye George Soros.

Interesant është fakti, se edhe, ashtu si i ati, po ndjek të njëtën rrugë.

Për ata që se njohin, Altin Goxhaj është djali i Enver Goxhajt, i cili ka qenë kryetar dege në Drejtorinë e parë të Sigurimit të Shtetit.

Në dokumentin e mëposhtëm, shihet se si ai i shërben Enver Hoxhës, duke sulmuar Kadri Hazbiun e burgosur, ndërkohë që kur ishte në pushtet, i lëpihej.

Nuk dimë se çfarë mendimi ka Altin Goxhaj për punën e të atit, që ka marrë më qafë dhjetëra njerëz gjatë regjimit komunist, ndërkohë që vetë Altini sot e mban veten si një ndër antikomunistët më të tërbuar.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “I ati kryetar degë në Sigurimin e Shtetit, që kërkonte t’i bënte varrin K.Hazbiut kur ishte në burg, i biri lufton agjenturat e huaja”

 1. eda says:

  Me vjen keq me kete bythturtullin Erion Kristo qe flet si profan per cdo gje, e qe behet nje me kete ndyresyren Goxhaj. Rrace dhe gen i ndyre , i poshter. Felliqsire dhe jashtqitje. Gen krimineli. Ptuu te qi…a rracen .

  1. Kalec Dega says:

   Ky Altin qe kaq shume e shajne klyshat e kuq eshte misherimi i se keqes te sigurimit famekeq shqiptar kryesisht me fshatare leber, skrapardhi e nonji shpellar.

   ne fund te fundit babes do ti ngjaj….

   si ajo deputetja Hajdari apo jo?

  2. bureto says:

   Eda me duket se e ke gabim! Mos ke dashur te thuash’ profet’ ne vend te profan per av. Kriston?…

 2. Sit back and relaks■●▪hyf%^* says:

  ndoshta eshte gabim shtypi por njeri e ka goxhaj tjetri ne dokument e ka goxha?

 3. P.op. says:

  Thonë që Enver Goxhaj kishte shumë mik shtëpie,Feçor Shehun Altini e di mirë.Fecori e deshte pranë në Tiranë Veron,prandaj e transferoi urgjent familjarisht nga Lezha ku ishte shefi i ndërlidhjes dhe nuk merte vesh farë nga puna operative,duke e emëruar kryetar të degës së IV në SIGURIMIN E SHTETIT.Ato vite lindi dhe Altini.Atje “babai” i Altini bëri poshtërsi më të mëdha.Të cilat mundet ti lexoni së shpejti.Vetëm si.shpërblim për punën së lavdërueshme që po bën Altini aktualisht,për llogari të shërbimeve.kundërshtare.

 4. altin teneqja says:

  Po ku tjeter mund te gjente strehim Goxhaj perveç se tek partia e kryekomunisteve te penduar te dhe te kthyer ne antikomuniste. Donin edhe keta te hanin buke si ish sigurimsa te reformuar. Moren edhe ca kokra te ish permdjekurish politike andej ketej dhe formuan partine tos mballos.
  Dhe ky Goxhaj e mban veten te persekutuar te PD se nuk mori postin qe ia kishte vëne syrin. Ka hak djali. Ndihet i shperfillur, i pavleresuar, i denigruar.

 5. Bedriu says:

  Na çat trapin , keni msu dhe ju i gjo , e ka pas baben komunist , sikur e ka pas hajdut xhepash , dhe hajdutve te xhepave ja jepni te gjith meritat e botes , se kan demtuar sistemin duke vjedh neper xhepa rrogat e puntorve. Komunistet kan qen njerzit me korrekt ne at koh , se ne ka patur njerez qe ai sistem si falte gabimet ata ishin komunistet ishin njerez pa huqe e vese , se te perjashtonin nga partia , aq me teper qe ishte dhe parrulla te paret ne sakrifica te fundit ne pretendime , te paret ne pretendime ishin skuthat dhe mashtrusit , ne at koh komunistet ishin njerzit me te mir te kti populli dhe njerzit me korrekt per at koh , çar te keqe ka se e ka pas baben komunist , politiken e bente shteti , te persekutuarit si linte njeri te beheshin komunista , se duhet te kishe biografi te mir dhe te ishe njeri pa vese , se po ti pranonin pa kushte , nuk do gjeje te persekutum pa parti ne at koh , ata per pak qar ne at koh spiunonin njerzit e familjes vet , farefisin , i fusnin neper burgje duke i dal deshmitar , te persekutuarit komunista beheshin me qefin me te madh , por si pranonte njeri, dhe sot luajn lojen e dhelpres me rrushin sikur kta e urrenin komunizmin , jo mer jo , nuk i pranonte komunizmi alabaket ordineret me nje milion vese dhe me prejardhje antishqiptaresh , kjo ishte arsyeja qe vetem nje pjes ishin komunist me te zgjedhurit , dhe ata qe ishin , ben lutje njera mbas tjetres , se nuk te merte njeri nga rruga jo , benje lutjen sot dhe kur te aprovohej lutja mas disa muajsh , benin fest ata qe i pranohej lutja , mjaft genjyet njerzit thojani te vertetat siç kan qen , do behemi njerez ne siç ishim ne komunizem , apo do vazhdojm gjithmon rrugen per tu ber kafsh ,

 6. degelisi says:

  Altin Goxhaj eshte burre i poshter por kjo qe shkruani eshte injorane dhe wuhet biografi qe te bente regjimi i Enverit
  Mos u merni me bigrafin por me individin

 7. Gjigandi Tarifa says:

  Po ai karafili tjeter kush eshte? Se edhe ai figure atipike duket.

 8. Kapedani says:

  Qelbesirat qe Ramiz Alia vuri ne krye te levizjes studentore.Ky kafsha me kujtohet qe kur Ramizi kerkoj takim me ta uleriste si debil : jo jo kurre ,Ramizi le te vije ketu ne shesh per t’na takuar.Nderkohe qe i jati informonte çdo dite per situaten.Arben Imami ishte per shkuarjen ne presidence dhe se figura presidentit duhej respektuar.Ky shkerdhata bashke me Blendi Fevziun si shperblim per infiltrimin ne krye te levizjes u shperblyen me nje udhetim ne Hollande ,bashke me disa femra te njohura ne rrethin studentor ,si Eni Velçani psh.Levizja ishte e studenteve konviktor si fillim , pastaj filluan te futen komuniste e bij komunistesh ne radhet e tyre.Ky thuthuqi Paloqa rrjedh nga nje familje kryekeput komunistash.Mos te flasim per serbin Sali ,komunist i oreve te para,qe si fillim erdhi se bashku me Gjinushin per te ndermjetesuar Ramizin me levizjen.Me e bukura eshte qe keta shpellaret ulerasin poshte komunistat.Nuk e di çfare populli hajvan dhe pa tru paskemi qënë,mgjs çpret nga nje komb qe ne 1944 ishte 97 perqind analfabet.

  1. bureto says:

   Sot mbas 30 vjeteve eshte e kote te flasesh se ç’ndodhi ne dhjetor 1990 (ose gjate gjithe vitit 1990) kur regjimit komunist po i vinte ngordhja (ne fund te 1989, ra Muri I Berlinit, dhe u pushkatua diktatori rumun Çaushesku ) dhe keshtu atij, regjimit pra, i duhej te mendonte dhe rruget se si te dilte me sa me pak dhimbje nga ajo gjendje. Gjithe viti 1990 u sherbeu per te gjetur keto rruge e mjete. Per te gjitha keto eshte shkruar dhe stershkruar e do te vazhdohet te shkruhet, por thelbi nuk ndryshon. “Pluralizmin” e organizoj dhe udhehoqi diktatori i fundit R.Alia, ne bashkepunim dhe me nderkombetaret, qe donin ne Shqiperi nje ndryshim te bute (kupto te kontrolluar). Thene thjesht, PD eshte pjelle e komunisteve R.Alia, Xh.Gjoni etj. Quint esentia-n (thelbin) e kesaj në menyre te koncentruar me bukur seç e ka thene D.Agolli (te pakten ketij i eshte atribuuar) nuk behet: “PS dhe PD, jane dy gjysmat e bajges PPSh te ndare më dysh nga rrota e qeres se historise”. Pike!….

 9. h says:

  Mishëron mrekullisht tiparet e shqiptarit .
  Servil,lëpirës,lajkatar kur ishte në pushtet.
  Parimor,spiun,i pamëshirshëm,katil,hakmarrës,xhelat,kriminel,kur ra nga pushteti.
  95% e shqiptarëve janë si ky.Asnjë çudi.
  Tale padre,tale figlio.

 10. 19 says:

  Ky altini eshte bythqir po lereni te llapi .

 11. mik says:

  Cfar faji ka i biri se cfar ka ba i jati ? A nuk duket mendesi komuniste ?

  1. Lëtyrat e kombit says:

   Ky esht me katran se i jati. Se po te shihte ndershmerisht punen e tij sdo kujtohej njeri te merrej me të. Po per aq sa e njohim ka bere avokatin e Berishes. Kta tipa jane pa shtylle kurrizore dhe pa parime. Filozofiia e tyre eshte behemi me ketë se me këte edhe perfitoj personalisht. Ktij edhe edhe si te jatit te ketij iu harroftë emri.

 12. BRSS says:

  ALTIN MOTREN NE PIDH O KLYSH SIGURIMSI

 13. Gjimnazi Partizani says:

  Prandaj ishte aq i zellshem ky me Bashkimin e Rinise dhe i preferuar i zysh Mondes, mbeses se Hysni Kapos, se paska pas baben ne Min te Perbrendshme?!
  Molla s’mund te bjere nen dardhe

 14. Odhise Liti says:

  Vlore.Jemi popull legen.Nuk merremi me ato qe thote Altini qe jane apo sjane te verteta ,qe per mua jane pa diskutim,po i bejme biografine.Te gjithe shqiptaret ishin fhe jane komuniste,greke,myslimane,dhe cdo gje e keqe po tju ofrohet nje grusht aspra.

 15. zoti Mero Baze, te pershendes dhe ke respektin Tim dhe te shume perkthyesve profesionist si ne Shqiperi dhe Jashte Shtetit, sepse je shume i sakte dhe korrekt me Median tende; TemA. Po te dergoj kete LINK: https://notizie.tiscali.it/politica/articoli/fondi-russi-lega-sito-usa/
  Ne vazhdim te ketij Artikulli sipas LINK_ut me siper, për pune ditesh a pak javesh, do dalin seshpejti gjera shume te renda edhe per PD dhe LSI ne lidhje me Rusine.

 16. Dash says:

  Lajm i fresket ,i sotem , kane shkruar gjithe gazetat , po Salvini dihej ,qellimi si gjithmone i Moskes per dobesimin dhe percarjen e UE, asgje e re….por me cudisin keta te “5 stelle” , ngordhen te rrine sa me shume ne pushtet po ne kete menyre i zgjasin jeten me shume Salvinit….nje mut jane te gjithe …me intereson me shume ca do behet nga Shqiperia se aty shpesh njerezit behen konfuze dhe nuk arrijne te kuptojne ndonjehere se kush eshte ujku e kush eshte qengji (edhe pse ne Shqiperi qengjat kane vdekur me kohe , ose rrine fshehur )

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *