Ceremonia e kremtimit të pavarësisë së SHBA, Spiropali me Leyla Moses-Ones: Festa e amerikanëve që është edhe e shqiptarëve

Ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka marrë pjesë sot në ceremoninë e kremtimit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë.

Në facebook, ndërsa shpërndanë një foto me të Ngarkuarën me Punë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Leyla Moses-Ones, Spiropalio shkruan se “festa e amerikanëve është edhe e shqiptarëve”.

“Me të Ngarkuarën me Punë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Leyla Moses-Ones, në festën e Amerikës dhe amerikanëve që është festë edhe e Shqipërisë dhe shqiptarëve”, ka shkruar Spiropali.

8 komente në “Ceremonia e kremtimit të pavarësisë së SHBA, Spiropali me Leyla Moses-Ones: Festa e amerikanëve që është edhe e shqiptarëve”

 1. Alban Dega says:

  KJO ESHTE AMERIKA PER SHQIPTARET!

  Ne vend te hyrjes

  “ Dialog gjatë Konferencës së Paqes, Paris 1919

  Kryeministri i Britanisë, George Lloyd: Vërtetë sdi çdo bëhet me shqiptarët, përveçse të presin fytet e njëri-tjetrit. Shqipëria do të bëhet si malësitë e Skocisë në shekullin e 15-të.

  Presidenti i SHBA, Thomas Woodrow Wilson: Mister Lloyd, së pari mos fol keq për malet e Skocisë sepse është vendi i orgjinës së familjes sime. Së dyti, SHBA nuk do ti bëjë kurrë padrejtësi shqiptarëve dhe Shqipërisë.

  Mjafton ky dialog për të kuptuar qartë se mentori ynë i pazëvendësueshëm që në ngjizje të shtetit e deri më sot kanë qenë dhe janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës “

  Roland Qafoku
  Tema 23/6/19

  Dokumenti i mesiperm u be frymezim per poezine e meposhteme po ate dite

  SHBA TE QOFSHIM FALE !

  Te kemi Nene
  e na djale
  Ke shume vepra
  e pak fjale!
  Ca te degjuar
  ca bukeshkale
  Ca skiftere
  e ca si Sale
  Nga fiqiri
  krejt kane dale!
  Nga SPAK BKH
  e Vetingu
  Si qene lehin
  nga veringu
  Si Gebelsi
  si Geringu !
  Cjerrur zeri
  care laringu
  Molotove e
  bomba tymi
  Me Fake news
  Nga Djall Putini !
  Se vetingu me
  drejtesine
  U kane kallur l
  lemerine!
  Tym e flake
  duan Shqiperine!
  Si Likja me Saline
  Te shpetojne
  SaLikekracine!
  Serial vrasjet
  kusarine
  Krime Hage
  mbajne mbi shpine!
  Mina tritol
  nen lirine
  E rrenuan
  demokracine!
  Mbi 15 here
  e zhbene Shqiperine!
  Nene e babe
  e kane Rusine!
  Amerike o nenemadhe
  Fjala jote peshe sa male!
  Veprat tua monumentale!
  E duam Shqiperine
  si Amerika Demokratike !
  Se eshte
  Ora jone mitike !
  Eshte nena e lirise
  Eshte Shpetimi
  I Shqiperise
  Fatbardhesia
  e Shqiptarise !

  Zoti i bekofte Shtetet e Bekueme
  te Amerikes!
  God bless USA

  1. Tanaj says:

   bythleirja jote idiote o alban dega eshte legjendare.

   Sa paguhesh o i mjere pash nderin? Na thuaj se nuk ka njeir me qesharak se ty

 2. Aqifi says:

  Po pse nuk na tregoni pak histori , nga kush fitoj pamvaresine Amerika ? Mos ndoshtaj nga Europa qe dhe sot eshte .. ju e dini vete ..!

 3. ALBAN DEGA says:

  Frymezim nga festimi e 4 korrikut sot ne Tirane

  TUNGJATJETA SHBA !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kombinim perfekt
  Kuq e zi
  Bardhe e Blu
  USA Shqiperi
  Ndricon keshtu
  Lejla Elisa
  Si Shtozovalle
  Diell me shume
  I japin festes
  Se Nanes se madhe
  Se SHBA e Shqiperia
  Te lidhura fort
  Si Nena Bija !
  Une nje Vote kam
  Eshte per Shqiperine!
  Woodrow Vilson
  Themeloi Vellazerine!
  Si Nena e Bija
  USA me Shqiperine
  E kushtroi
  Xhorxh Bushi
  Vizen e Kuqe
  Stop or barbar!
  I tha Klintoni
  Me hekur e zjarr
  Foli Washingtoni
  Me gjak te skuqe!
  Kur Sllobo Serbia
  Ate e shkeli
  U skuq Beogradi!
  Sharra ne gozhde
  I ngeli!!
  E kur Bushi i ri
  E pa Shqipemiqesine
  Asaj i dha zemren!
  Kosoves Pavaresine!
  Se si shqiptari
  Nuk pret askush
  Ne Tirane me i sigurte
  Se ne White House
  Je o Xhorxh Bush !
  Tha CNN SieNeNi
  E shkroi NY Tajmsi
  Anembane Botes
  Mberriti Lajmsi !
  Se si shqiptari
  Askush nuk pret
  Ne lipsar qofsh
  A i Botes Mbret!
  Buke e kripe e zemer
  Hej Tungjatjeta!
  Me ty SHBA Nenemadhe
  sa te jete jeta!
  E duam Shqiperine
  si Amerika !
  E kemi nga zemra
  Se kemi nga frika!
  Per ne Yll Karvani
  95 perqind
  Dielli per shqiptaret
  Lind ne Perendim!

 4. ALBAN DEGA says:

  Frymezim nga festimi i 4 Korrikut
  sot me Tirane

  TUNGJATJETA SHBA !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kombinim perfekt
  Kuq e zi
  Bardhe e Blu
  USA Shqiperi
  Ndricon keshtu
  Lejla Elisa
  Si Shtozovalle
  Diell me shume
  I japin festes
  Se Nanes se madhe
  Se SHBA e Shqiperia
  Te lidhura fort
  Si Nena Bija !
  Une nje Vote kam
  Eshte per Shqiperine!
  Woodrow Vilson
  Themeloi Vellazerine!
  Si Nena e Bija
  USA me Shqiperine
  E kushtroi
  Xhorxh Bushi
  Vizen e Kuqe
  Stop or barbar!
  I tha Klintoni
  Me hekur e zjarr
  Foli Washingtoni
  Me gjak te skuqe!
  Kur Sllobo Serbia
  Ate e shkeli
  U skuq Beogradi!
  Sharra ne gozhde
  I ngeli!!
  E kur Bushi i ri
  E pa Shqipemiqesine
  Asaj i dha zemren!
  Kosoves Pavaresine!
  Se si shqiptari
  Nuk pret askush
  Ne Tirane me i sigurte
  Se ne White House
  Je o Xhorxh Bush !
  Tha CNN SieNeNi
  E shkroi NY Tajmsi
  Anembane Botes
  Mberriti Lajmsi !
  Se si shqiptari
  Askush nuk pret
  Ne lipsar qofsh
  A i Botes Mbret!
  Buke e kripe e zemer
  Hej Tungjatjeta!
  Me ty SHBA Nenemadhe
  sa te jete jeta!
  E duam Shqiperine
  si Amerika !
  E kemi nga zemra
  Se kemi nga frika!
  Per ne Yll Karvani
  95 perqind
  Dielli per shqiptaret
  Lind ne Perendim!

 5. Jean-Paul says:

  Amerika, Amerika, që shfarosi gjithë ato tribu indianësh autoktonë. Pra, nje krim mbi njerëzimin! Dhe akoma nuk i la larë hesapet me tributë indiane dhe afrikanët. Bravo America!!!!

Lini një Përgjigje te apapa Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *