Haradinaj: Holanda është skeptike për vizat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se Holanda është skeptike për liberalizimin e vizave për Kosovës, por tha se Qeveria që drejton, po bën përpjekje t’ia sqarojë shtetit holandez qëndrimin e Kosovës.

“Unë vet i kam dhënë një material ambasadores së Holandës për t’ia dërguar ministrit të Brendshëm , me disa shpjegime, pasi në raste të caktuara mungon edhe njohuria”, tha Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë.

Haradinaj, cili kohë më parë kishte uruar qytetarët e Kosovës për liberalizimin e vizave, të enjten tha se kjo çështje është premtuese.

Një ditë më herët Ministrja e Integrimeve Evropiane e Kosovës, Dhurata Hoxha, tha para Komisionit parlamentar për punë të jashtme se Franca, Holanda dhe Belgjika kanë dilema për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës.

Deputetët, sidomos ata të opozitës, e kritikuan Qeverinë e Kosovës dhe ministren Hoxha, për zvarritjen e procesit të liberalizimit të vizave, si dhe për deklarata kundërthënëse.

Komisioni Evropian në korrik të vitit 2018, e ka dhënë rekomandimin pozitiv për liberalizimin e vizave, ndërkaq në shtator të po atij viti, Parlamenti Evropian ka votuar në favor të tij.

Mirëpo, në muajin dhjetor të vitit të kaluar, dhe në qershor të këtij viti, Këshilli i Ministrave nuk e ka vendosur fare në agjendën e takimit të tij, çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Haradinaj: Holanda është skeptike për vizat”

 1. Prishtinaliu says:

  SA HERE I KA URUAR KY HEQJEN E VISAVE NJESOJE SI BASHA SHKARKIMIN E RAMES.
  MACRON TA KA THENE QE ASNJEHERE NUK DO LEVIZNI PA VISSA .

  1. Tanaj says:

   Fajin nuk a ka ky mer idiot, por pederastet si macron dhe hollandezet qe nuk mbajne premtimet e tyre.

 2. Tanaj says:

  Pederastete dhe pedofilet e Hollandes jane skeptike bashke me negrofilet e Frances ku nuk ka ngel zezak pa shkerdhy kurva franceze…

  Po te ishte shtet Shqiperia dhe te mos ishte ne hyqmin e Amerikaneve, jo vetem kishte shpall non grata 100 deputete pederaste hoillandeze, por kishte dhene 200,000 pashaporta shqiptare per Kosovaret.

  Nder dhe gjaK dhe dinjitet

 3. Alban says:

  Pra na doli qe Holanda s’ka problem me ‘kushtet tekinike’ por me shqiptaret. Shqiperise i thote ‘jo’, Kosoves i thote ‘jo’. U perpoq e shkreta Holande te dukej si promovuese ‘ e te drejtave te njeriut’, por ngeli racistja qe ndihmoj serbet ne Masakren e Serbrenices dhe qe mireqenien e vet e ka krijuar mbi gjakun e kolonive. S’ke c’ti besh ujku qimen e nderron por zakonin s’e harron.

  1. Tanaj says:

   Hollanda eshte qender e prostitucionit boteror, qender e konsumiet boteror te droges, qender e trafikimit boteror te droges, qender e prodhimit boteror te drograve sintetike, dhe ne hollande gjysma e femrave hollandeze jane shkerdhy nga zezake dhe arabe, nderkohe qe koncepti i familjes nuk ekziston.

   Nje komb i tille i degjeneruar nuk ka sesi te jete racist.

   Keta jane thjesht disa te degjeneruar qe kerkojne te bejne politkke populiste,

   Po te ishte shqiperia shtet i kishte shaplla non grata 100 deputete hollandeze dhe kishte dhene 200,000 pashaporta shqiptare per kosovaret

 4. Pellosgu says:

  Yyypppp.!!
  Do hiqen vizat per Jurop
  Do shlohen kosovaret tok,
  Si karnat qe hudhen per gop !
  Haaa haaaa hhhaaaaaaa…
  Do shohim e ngjojm hata.
  Nga nji an shqiptaret
  Plus tash kosovaret.
  Lumi do marr europen
  Do permbysin boten..

 5. R.S says:

  Haradinaj flet me gjuhe diplomatike por ai e kupton shume mire qe Hollanda eshte shtet armik per kombin shqiptar.Ne Hollande ka gjetur strehim dhe perkrahje lobi serb.

 6. am says:

  Edhe macja ime eshte skeptike kur sheh haradinaj

Lini një Përgjigje te Tanaj Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *