Ish-shefi i Policisë së Pogradecit shtypet bashkë me të shoqen sapo del nga shtëpia në Amerikë

Një person është arrestuar ditën e sotme, për një ngjarje tragjike të ndodhur në New Jersey të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku mbetën të vdekur një çift nga Pogradeci, përkatësisht Muhamet Oparaku, 68 vjeç dhe bashkëshortja e tij Bukurie Oparaku, 64 vjeç.

Donald Kumar Davis, 29 vjeç, mësohet se ka shtypur me makinë çiftin shqiptar ndërsa dilnin nga banesa e tyre.

Shkaku i aksidentit sipas autoriteteve ka qenë shpejtësia e madhe me të cilën udhëtonte 29 vjeçari.

Muhamet Oparaku kishte emigruar drejt SHBA-ve bashkë me bashkëshorten e tij përpara pak vitesh.

Oparaku kishte qenë me detyrë shef policie në Pogradec, por ishte tërhequr dhe më pas kishte emigruar.

Çifti të cilët mbetën viktima të këtij aksidenti kishin dashur që banesa e tyre e fundit të ishte në Shqipëri.

Familjarët e tyre kanë nisur një fushatë për mbledhjen e të hollave, në mënyrë që të bëjnë të mundur plotësimin e dëshirës së tyre të fundit, pra të prehen në atdheun e tyre, në Shqipëri.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Ish-shefi i Policisë së Pogradecit shtypet bashkë me të shoqen sapo del nga shtëpia në Amerikë”

 1. Epiriiiiii says:

  Te Dhjefsha mu ne USA. Bejme mir qe Shpesh bin ne kok ketyre Bythzinjve kendej nga Europa. USA i ka Teleruar shumè saqe shpesh por shume shpesh behen problem bythzinjte.

 2. Zezaku says:

  Jo more edhe ne amerike ndodhin keto.?!!!!
  Kush e di cfare i ka bere fisit te tij ne Poradec.

 3. Lani XHABIJA says:

  Ishe dhe mbete tere jeten, njeri i mire, burre i mire, shok i mire, miku im i vjeter, Muhamet Oparaku.
  I lehte dhèu, per ty e gruan tende.
  U prehshi ne paqe.
  Ngushellime teper te simqerta femijeve e te afermeve.
  Lan XHABIJA

 4. Tanaj says:

  U prehte ne paqe familja Oparaku.

  Ngushellime familjes dhe te prehe ne paqe ne atdheun e tyre,

  Normalisht ata duhet te ishin ne atdheun e tyre dhe nuk duhet te kishin emigruar, por kjo gjendje u krijua ne Shqiperi nga politikanet e vene ne krye nga Amerika.

  Edhe nje negro zezak qe i shtypi…. kjo eshte jeta.

 5. kjo eshte amerika,

  nje bythezi, qe do rrjepur nga poshte lart, u merr jeten 2 njerezve te mire

 6. Artan Hysi says:

  Muhamet ti ishe nje shok i mire , bashkshort dhe baba i mire po ashtu dhe Bukja .U prefshi ne paqe dhe ngushellimet e mia per femijet pjestaret e familjes dhe gjithe shoqerine.

 7. Shqiptar says:

  Kjo eshte fatkeqesi per dy shqiptaret. Ama gjithe ky racizem qe shprehin njerezit eshte i shemtuar.

 8. Koqa says:

  Sa e duam kete dreq Amerik me shqipot.
  Neve ose ne vende kyçe ne shtet duam te punojme ose te emigrojme ne USA gje tjeter shqipot nuk bejne dot ne jete.
  Ngushellime per çiftin e moshuar

 9. nord.al says:

  Shtypen nga nje makine. Sikur jane buburreca. Cfare te shprehuri gazetaresk. Pastaj shikoni reagimin e neveriteshem racist te shqipetarve.

 10. Zagali says:

  Duhet pyetur Sali Berisha se kete familje te nderuar do t’a kete “vrar” Edi Rama.
  Priteni sa nuk e ka nxier si lajme bombe Saliu.
  Ngushellime familjes.

 11. Nexho says:

  Ngushellimet tona femijve.

 12. Ilia i says:

  U prefsh ne paqe miku im, ti dhe Bukja tanime ne bashkimin perfundimtar me brengen e jetes suaj, te paharruarin djalin tuaj qe dheu e mori para kohe. Nuk mund ta besoj kur kemi vetem nje muaj qe jemi ndare. Lamtumire o njerez te mire. Djemve ngjshellime per humbjen e madhe e te pariparushme. Krenare per ato prinder. Miku e vallai yt Ilia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *