Murrizi publikon videon e mitingut të Berishës në ’97 mes plumbave: Ku ishit ju bij kopilash komunistë, ti Paloka, Spaho, Gjata, Alibeaj, Kadilli. Fërkonit duart se po rrëzohej “maloku” nga froni, qenër të pështirë

Deputeti Myslim Murrizi ka postuar ditën e sotme në Facebook një video, ku rikthen edhe njëherë në vëmendjen mitingun e Berishës në Lushnje në vitin 1997.

Në një situatë lufte, Murrizi pyet se ku ishin ata që sot hiqen si demokrat në këtë miting.

Statusi i Myslim Murrizit:

6 QERSHOR 1997. Dite e ejte

Berisha vjen ne Lushnje per te prezantuar kanidatet per deputet te PD per zgjedhjet e 29 qershorit

Une isha ketu bashke me Z Maksim Cikuli, Z Ilir Bano, Z Sami Sharka si kanidat per deputet

Rreth 300 DEMOKRATE LUSHNJARE ishin aty mes plumbave

Ju qe lehni si qen te peshtire neper studio ku ishit???

Nuk e kam fjalen per ju qe keni qene ne kopesht, as per ju mender demokrat qe keni ardhe ne PD vetem kur ajo eshte ne pushtet, as per biro e bilbilush qe kane qene neper konviktet e shkollave te paguar nga sorrosi, as per bij kopilash komuniste qe sot i mbajne bylykun Bashes, as per mutacionet e peshtira te rraces njerezore qe sot jane “emeruar” drejtues PD

Por po ju pyes me emer ju DAUN politik te peshtire qe sot lehni neper studio si “ demokrat” te medhenj

Ti z Spaho a mban mend se ku ishe?

Ti z Paloka? Z Gjata? Z Alibeja?ZAlizoti?z Ristani z Kadilli z Bozdo Dollapi Rrusho e kompani??

Po z Imami z Ceka z Islami z Duka z Dule z Idrizi zj Monika e z Meta a e mbani mend se ku ishit dhe çfare benit ne kete vit te mbrapesht per Shqiperine dhe fatal per DEMOKRATET???

Se per ju hajdute te rendomte te pushtetit te viteve 2005-2013 nuk ja vlen fare tu pyes se ju keni qene ne P te semes, e disa ferkonin duart se po rrezohej “ maloku” nga froni, disa iket si te dhjere me traget anije apo me kembe jasht Shqiperise e u kthyet si grabitqare ne vitin 2005 si drejtore e nendrejtore tatimesh, doganash, burgjesh , rrugesh, lojrash fati, zv ministra e sekretar te pergjithshem, qe te vidhnit si qen te pa ngopur e te benit te njenjten gje perseri ne korrik 2013

Prandaj a ka mundesi ta mbyllni ate goje hale se qelbet dynjane me eren e piste qe shperndani duke lehur me porosi????

44 komente në “Murrizi publikon videon e mitingut të Berishës në ’97 mes plumbave: Ku ishit ju bij kopilash komunistë, ti Paloka, Spaho, Gjata, Alibeaj, Kadilli. Fërkonit duart se po rrëzohej “maloku” nga froni, qenër të pështirë”

 1. gjeramadhi says:

  te lumte murruzi do behem demokrat

  1. ari says:

   Muriz
   Te gjithe te PD qe permende prape me saliun jane
   O muriz, ti nuk je atje.
   Kokrat e legenit dhe frikacaket jane ata qe lene partine e tyre ne opozite per tu bashkuar me qeverine.
   Dhe ne historine e shqiperise ka per tu mbajtur mend gjate karagjozlleku jot I karagjozit kujtim gjuzi dhe debiles hajdreshe.
   PS: te jesh I sigurt qe me ju nuk do meret vetem historia kushtuar legeneve.

   1. loni says:

    o pallosh ke harruar ti vesh K name,ok o rrot kari,ti e ke emrin
    kari dhe jo ari,prandaj vine k se je fiks si kar.te qifsha ropt.

  2. Sali Rrumpalla i ka perdhunuar keta tipa aq fort saqe asnje prej tyre edhe kur e lene partine nuk guxon ta beje fajtor.Murizi,Patozi,Josefina e te tjere megjithe se e dine arsyen e te keqes perseri ju duket Sali Palla si zot.

   1. Bureto says:

    E çuditshme po fort bile. Është njëlloj si frika apo kompleksi qëkanë ish komunustët (enveristët), që mund të thonë çdo gjë r për këdo vetëm Enverin mos ua prekin. Kështu ndodh dhe ne demokratlt. Ende se kanë kuptuar se, ngado që ta vërtitësh, Berisha mbetet e keqja më e madhe e PD ashtu dhe e Shqipërisë tranzitore postkomunuste. Ai qe një aksident i historisë që po për shkaqe historike për fat të keq pati mbështetje si nga nomenklatura në hije regjimit të kaluar, ashtu dhe nga ndërkombëtarët. Tashmë të gjithë këta e kanë kuptuar këtë vetëm “demokratët” jo!

 2. Kruja says:

  Mire keta birbot z. Murrizi qe ju i permendni me te drejte se ku ishin futur si minjte, dakort. Po ju mburreni me keto pamje tragjikomike qe tregojne qarte fytyren e Partise Demokratike si nje parti qe shkaterroi Shqiperine me firmat piramidale duke u vjedhur parate shqiptareve? Pra a jeni ju ‘krenare’ per kete tmerr ku e futet vendin me politiken tuaj destruktive anti-shtet, duke perkrahur nje idio te cilin e adhuroni edhe sot, nje IDIOT ne kuptimin e plote te fjales qe nuk diti kurre te drejtonte nje parti, nje qeveri dhe nje shtet kur i kishte keto mundesi te treja si kryetar partie, kryeminister dhe president.

  TURP TURP TURP… TURP… historia ju ke mbuluar me TURP.

 3. mali says:

  o murriz, ti nuk kuptohesh cfare krahu ke.
  ti e di qe nena e te zezave te atij vendi eshte salizi berisha.
  tani, ti cfare do te thuash, qe saliziu eshte burre i mire? pse i langarosesh saliut? kujton ti se bibilushat e kendojne pa lejen e saliut?
  murriz, ndaje mendjen: je me saliun (dhe haram te qofte) apo je kunder tij dhe me shqiperine (dhe hallall te qofte)?

 4. E bukur more Murriz por keta hipokritet hajdut te ketyre 30 vjeteve nuk ju ben pershtypje asgje pervec vjedhjes dhe grabitjes.
  Keta u mbrujten keshtu nga ai maloku ,qe krijoi rrumpallen antiligjin pandeshkushmerin…

 5. Tropojaniii says:

  Qenie me mungese Mase gri,
  Cfare cmendurie. Sala I kishte bere mire llogarite
  Sa here qe nuk I plotesoheshin deshirat, trazonte popullin te hidhej per vellavrasje.
  Metode qe vazhdon ta praktikoje.

 6. Vezhguesi says:

  Po ky, po I ngre hymne Sali Berishes?
  Po kush e shpuri Shqiperine ne ate gjendje?
  Sali trimi nderkohe I nisi femijet jashte shtetit, dhe per vete nderroi mendje ne momentin e fundit.
  Kjo video te rizgjon nje ender te keqe qe te gjithe duam ta harrojme. Po me sa duket do mbetet aty, sa te jemi gjalle, e per sa kohe Sali Berisha nuk do japi llogari per c’ka ndodhi ne ate vit te erret. Ai, prape ai po kerkon ta ringjalle armiqesine mes shqiptareve qe shifet ne kete video.

 7. Haki Cobani says:

  Hallall Murrizi. Eshte e vertete te gjithe keta qe ke permend jane lëtyra.

 8. degelisi says:

  vetem qenet nu vjedhin, te tjerat qendrojne
  Biografia nuk behet si ne socializem por si ne demokraci, ndryshe na del edhe Murrizi si komuniste i Enverit

 9. Flori says:

  Ke thene gjithcka qe duhet thene Myslym.

 10. Xeni pa qime says:

  ISHTE KOHA KUR I FUTEN TRITANIT PRESHIN NE BYTHE

 11. Alumi says:

  Zoti Murriz apo iriq, pytja eshte se kush e shendrroj shqiperine ne kete situate? Dhe pergjigjja eshte e menjehershme: Salih Berisha dhe banda e tij ku ben pjese edhe ti.

 12. Milan says:

  Shpetoj mir qeni shpellar

 13. Myzeqeja demokrate says:

  Demokrat trim , nuk ka frike nga e verteta qe thot. Te gjithe demokratet e veretet lushnjar dhe nga gjithe shqiperia duhet ta mbeshtesin ate

 14. Myzeqeja demokrate says:

  Demokrat trim , nuk ka frike nga e verteta qe thot. Te gjithe demokratet e veretet lushnjar dhe nga gjithe shqiperia duhet ta mbeshtesin ate

 15. Tarasi says:

  Po cna tregon ti lepuri lushnjes se ju kemi pare 97 e gjithe PD u bene si gore. Ne filmime tregohet qarte qe e gjitha rremuja ishte nga ju dhe jo nga populli i Lushnjes.

 16. Lani says:

  Murrizi deri tani ka treguar qe eshte i vetmi i djathte i vertete.Te tjeret jane bythelepirsa sipas interesit.

 17. Deshmitari says:

  Nuk po gjykoj per keta pianece, gagac e handikap qe Jane sot por une po te isha ne vendin tend o Murriz do te me vinte turp te ricfaqja kete video ku PD organizon nje miting duke terrorizuar popullin nen gryken e kallashnikoveve te depove te armeve te hapura me urdher te Sali kriminelit si dhe disa femije qe shpernajne flamuret e PD.
  Keshtu qe edhe ti perben te njejtin amalgam me keta qe jane sot.

 18. Xeni saliut says:

  NUK TE VJEN TURPE QE VENDOSE VIDÉO TE TILLA CFARE DO TE TREGOSHE QE TI JE TRIME .
  PO FUNDIN PSE NUK E TREGONE QE BERTISHA DHE TI IKET SI LEPURUSHA DHE TRITAN SHEHU NGELI I VETEM NE DHOMAT E ZHVESHJESH SE STADIUMIT.
  E KAPEN NJERZIT DHE I FUTEN PRESHIN NE BYTHE

 19. Komentuesi says:

  Te lumt zoti Murrizi.Nuk e dinja,qenke trim.A nuk te shkon ne mend se Saliu mund te vras si Sokol Olldashin? Prandaj kij kujdes se Saliu eshte nje qen qe ka disa qene te tjere qe te hane fshehurazi.Respekt.

 20. fshatari nga ndermenasi says:

  Shtrihu barkas o Loni Murrizi se te cau lepuri.Shiko me sa terselleme po vjen biri curves

 21. M....mecit says:

  O MURRIZ te them te drejten nuk kam pasur noi here simpati per ty, por por po te kesh qen gjithmon keshtu i drejtperdrejte e jo si keta krye kurvat e tjer te partis plere DEMOSHKERDHATIKE, te qofte hallalle cdo e mire e kesaj bote, me te vertete e kam. BRAVO qiju rracen te gjithve pa perjashtim, edhe atyre plerave te te majtes qe jan ne nje nivel me keta zagaret e PD,s

 22. Kavajsi says:

  Te gjith e kemi besu ate Rob qim ate ndyrsin moster njeri Jo veten morizi …po’ mbas 23 vitesh ky moster esht i gjall dhe e urrej veten qe i kam shku mrapa ..po’ me shum urrej ato qe i shkojn akoma ..kafsh e ndyr vidio te duket pakistan e Jo shqipria ime vendi mo i bukur e i qet ne bot …pa vdek ky ska qetsi ….pik

 23. Titi says:

  Ti paske qene trim mbi trima ooo Muriz.Tani me po kaq trimeri po ja lepin Rames dhe ngaTaulantit nga Librazhdi se keni nje mendje dhe nje profesion b…… lepiresa.Por Tao ka mbrojtur edhe doktorature per lepirje.

 24. emigranti says:

  o zoti muslim ne ate kazan futesh dhe ti sepse ti ishe kryetari i pd ne lushnje prandaj nuk i hane lushnjaret ato ,ti ishe qe mbroje loshin e karbunares

 25. Malo says:

  Ore Injorante o Burre qe blihesh per Pse leke,ata kane qene te tille ashtu si ti Po thua,por ty nuk te lane asnje bote me uje te kripur nga deti i Divjakes more Kopil qe te bleu Rama.
  Trego tani se sa i zoti je qe u fute ne llogoren me shurre te Paralamentit te burrave pa vlere.

 26. Haka Tekizoti says:

  Murrizi!!! Medemek një demokrat i vërtetë, i vetmi në Shqipëri, po ama i vetmi fare. Ato çka thotë janë të vërteta, por nuk thotë të vërtetën themelore: që ata që ja mbathën në ’97-tën e që u kthyen e u bënë drejtora etj në 2005-ën, ikën me bekimin e Berishës, të prirë nga familja e tij; një lukuni e tërë zagarësh, të cilët Sala i pajisi me pasaportë diplomatike, madje edhe fëmijët e tyre, dhe drejtorë, ministra e zëvendësministra i bëri po Sala. Po mesa duket Murrizi pandeh se duke i rënë egërsisht samarit gomari do ta kuptojë vet ç’vlera të larta ka në krahasim me samarin fajtor… Trim i çartur për të bërë tym e flakë të madhe vetëm për t’u shquar si “edhe i vetëm trim në luftë”.

 27. Polici says:

  Murrizi ky beu i Lushnjes qe ngre intonazionin nga nje here per te trembur pulat e fshatareve te Myzeqese,ky kopil dale nga balta e veshur kollare qe ngateron komonistet me PD-istet!Kopilat vertet jane ate qe permend ai me emer e mbiemer por qe nuk i perkasin atyre qe ai kerkon te pergojoje por PD-si parti dallkaukesh e krijuar per te vjedhur,shkateruar e shperbere Shqiperine se bashku me Myslime!Ndaj o beu i Lushnjes mos na u krekos kaq shume me keto deklarata se hurin qe mbaje mbrapa bijte e komuniteve ta hoqen e ti per nderin qe te bene i quan kopila,kur dihet historikisht qe kopilat nuk jane te kesaj shtrese por te sojit tend e koompani!Ndaj o beu yne kakaris brenda teritorit ku te ndegjohet zeri si kendez se kendej s’te pjjerrdh njeri or mjeran kopil kopuku!Ti je nga ata qe shan policin nga nana e kur te thote polici thuaje dhe nje here ,fillon e bertet nanen time,nanen time!

 28. Shqiptar says:

  Murriz,edhe te duket burreri kjo qe ka ber Berisha ne Lushnje.?!?! A nuk e shef qe nga te shtenat rrotullon syte qe mos e ha ndonje plumb ..? Pastaj ne e dime qe ai ishte dhe eshte e keqja e ketij vendi. Sado qe ke then disa te verteta nuk e ke then te verteten kryesore. SALI BERISHA ESHTE VRASESI I SHTETIT SHQIPTAR.

 29. Sali kerma says:

  Murriz ke te drejte per besnikerine dhe guximin por nuk te duket vetja pak trap qe ke 25 vjet pas bythes se nje produkti te komunizmit si Saliu?! Vetem prej atyre qe mbante prane duhej ta kishe kuptu.
  Me mire vone se kurre

 30. faro says:

  Dukej ai burrë ky, por me këtë lloj mburrjeje, po më duket shumë primitiv

 31. On says:

  Murrizi eshte me lekun dihet…te gjithe familjaret deri me i largeti I punojneneshtet…..bisnese pa fund Murrizet…me e bukra ben si i persekutum…

 32. Pito says:

  Sa budallenj o zot.Njerez te hardallosur pas bythes se Salih Vuk Karaxhicit.

 33. Flutura says:

  O Murriz,
  . Edhe ti di pjese e 97 e quani se bete trimeri. Dhe ata qe hengren prasin, i quan trima . Medet ne dore te kujt ka rene politika, te ferrave; drizave e murrizave.
  Turp per ne si popull qe pranojme te tilla mendje qe jane te lajthitura qe ne lindje.

 34. Pamija says:

  Ke shume te drejte Zoti Murrizi. Se mblodhi pas vehtes keta qelbesira Lul Basha pa vajti PD. ne te s….s. Keshtu qe shkaterrusi i PD e ka emrin Lulzim Basha. Po te mbledhesh ca Spaho, Alibej, Paloka, Noka,Strazimiri, etj etj kjo do ndodhte.

 35. loni says:

  o pallosh ke harruar ti vesh K name,ok o rrot kari,ti e ke emrin
  kari dhe jo ari,prandaj vine k se je fiks si kar.te qifsha ropt..

 36. lana says:

  Jo Murriz edhe ti bibelush i Saliut ke qene dhe servil i tije vazhdon te jeshe se e mbane nje kembe ne pd se nuk i dihet.Saliut nuk i ke thene ndonje kritik per ato te zezat qe ka bere si: per te vraret e Gerdecit per 4 te vraret e 21 janarit etj …etj

 37. Billy says:

  Ke nje video tre TVSH – se, ku ne murin pas Berishes perplasen disa plumba, qe i fishkellyen atij mbi koke. Kur nuk u vra aty, nuk vritet me.
  Por ata qe qellojne ne kete video, jane trimat e Azem Hajdarit, te cilet terrorizojne popullin.

 38. A.F. says:

  Doni të shihni etalonin e demokratit berishist? Ja ku e keni, ky është Murrizi! Kjo është fytyra e demokracisë berishiste, një kaos total politik, i përafërt me mënyrën e të gjykuarit të një të sëmuri mendor. Një nga ata tipa që Shvejku do e klasifikonte pa u menduar aspak si “gjysëm pordhac”, fotokopje e pastër e nëntoger Dubit. Kemi patur bindjen se demokracia është produkt i mëndjeve të shëndosha, të qytetëruara dhe plot njohuri, por Murrizi kërkon tna bind, se demokracia paska lindur në Fier-Shegan dhe prejardhja e saj qënka bujqësore dhe me rrënjë të ngulura thellë në butkuptim fshataresk.

 39. juli says:

  Z.Murrizi, jeni i sakte, por stani do lepuj, qe te lehin qente. Keta qener nuk e njohin te zotin, keta lehin dhe kafshojne sa here qe ndjejne se u jane lagur breket.

 40. Arifi says:

  O murriz !! Ca karin po thua?! Te tera te ligat ketij vendi berisha ja ka ber. Nuk po te marim vesh . Ata qe ze ne goje ti nuk kane qen ne ato vite dhe nuk kan pse te ndihen keq perkundrazi . Nuk e kane njollen e turpit sic e ka berisha me gjith ty qe e paske pritur berishen dhe te duket vetja hero.. . Ty te perdori berisha tani nuk i duhesh me.. i duhen kta gjasme gjak i ri.. me pak llafe berisha ju shfrytezon sioas kohes dhe ju le si lngaraq rrugve. Ti tani ha mut me video te 97. Per te na treguar qe ke qen kelysh i berishes.. e dime ate .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *