FOTO: E dërguan për ta bërë synet, nga frika qëndron dy orë në çatinë e spitalit

Një vogëlush pesëvjeçar, që e dërguan në një spital në Java të Indonezisë për ta bërë synet, është frikësuar aq shumë, sa hipi në çatinë e kinikës dhe qëndroi dy orë aty. 

Nga frika se mund të rrëzohej duke ikur, familjarët e as stafi i spitalit, nuk guxonin t’i shkonin pranë, derisa njëri prej familjarëve pati një ide shumë të mirë. 

Lidhja e afërt që vogëlushi kishte me mësuesen, ka bërë që familjarët ta ftojnë arsimtaren që t’i fliste nxënësit të saj, për ta bindur që të zbriste poshtë.  

Në fakt, ajo ishte i vetmi person, që arriti ta bindë për të zbritur dhe jo vetëm. 

Në momentin që zbriti, vogëlushi shkoi vet në klinikë, për t’ju nënshtruar procedurës, pa u detyruar nga askush.  (TemA) 

 

1 komente në “FOTO: E dërguan për ta bërë synet, nga frika qëndron dy orë në çatinë e spitalit”

  1. Matrapiku says:

    Ju rente dambllaja, me prinder dhe mesues.
    “Fe” perverse, qe meret me “lafshen e karit”, si ritual te shenjt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *