Taulant Muka nxjerr dokumentin: Dyshimet e shkollimit të Lulzim Bashës në Holandë

Zëvendës ministri dy-javor i arsimit  Taulant Muka pas zgjedhjeve të 30 qershorit ka nisur te merret me kreun e PD-së Lulzim Bashën.

Ai ka publikuar vetëdeklarimin e Bashës pranë KQZ-së dhe ngre dyshime se ku e ka mbaruar Basha masterin, pasi në kohën kur ai thotë se studionte në Holandë, në të vërtetë punonte në Kosovë.

“A mund të na tregojë Lulzim Basha se si e ka mbaruar masterin e presupozuar në Utrecht në 2005, kur sipas formularit që ka dorëzuar vetë në KQZ, në vitet 2000-2004 ka jetuar ne Kosovë dhe më pas në Shqipëri? 

Dua t’ju kujtoj se Lulzim Basha nga viti 1993-1999 ka marrë certifikatën për mbylljen e një viti akademik në “Ligjin Holandez”. Sistemi i Bolonjës u implementua në vitin 2002 në Holandë, e rrjedhimisht studimet master kane qenë 5 vjeçare. Pyetja që lind është: a ka mbaruar studimet z. Basha në Holandë apo diku tjetër?! 

Dhe a është kjo arsyeja pse opozita sot hesht për skandalet e publikuara deri me sot me diplomat fallco të politikanëve dhe një pjesë të stafeve akademike?!”, shkruan Muka teksa publikon vetëdeklarimin e Bashës pranë KQZ-së. (TemA)

26 komente në “Taulant Muka nxjerr dokumentin: Dyshimet e shkollimit të Lulzim Bashës në Holandë”

 1. Zana says:

  Edhe kete kishte mangut Lulushi.

  1. Tony uk says:

   Te vertete Lulushja ka vetem hujdutllukun.

  2. Koqa says:

   Po ky Taulanti vetem kete pune paska te nxjerri kush ka mbaruar apo jo shkollen.

 2. Zana says:

  Edhe kete kishte mangut Lulushi !!!!

 3. Crendesi ka shkolla!!!!
  Ai eshte i besuari saliut dhe kjo te ben me shkoll,te zgjuar,hajdut e kriminel dhjerokrat

 4. I shkreti lul bem mire te terhiqet se nuk ben per asgje,une mendoj se partine demokratike ta drejtoje dashamir shehu qe ta ktheje ne qebaptore.

 5. xhemal says:

  luli eshte nje deshtak ne politike.po edhe Muka ndjek njerezit nga vrima e celsit eshte bere shume i peshtire thote Jam shkencetar e ka kohe te fus hundet gjitheandej

 6. Xeni pa qime says:

  PER TE QENE LIDER I PD NUK KE NEVOJE PER SHKOLLE BOLL TE DISHE TRE FRAZA :
  RAMA IK
  LIRI DEMOCRACI
  E DUAM SHQIPERIN SI GJITHE EUROPA
  KUPTONE UJKU CERRIKUT PIB PRODUCT INTERIORE BRUT APO LULJA QE E NXJERE 7×7 = 67 BERTIT POSHTE KOMUNISTAT RROFTE BERRISHA ( 30 VJET KOMUNISTE ) DHE PERPARA DIGJE SHKOLLA THYEJ GJITHECKA
  S KE NEVOJE NE PD PER SHKOLLE

 7. Qytetar says:

  9 vjet per 1 vit !!!!???
  Ky u duhet Shqiptareve per Liri Demokraci .o zot !!!!

 8. Tanaj says:

  Ore mire Luli, o ky Rama cfare shkolle ka?

  Se mire i deshtuar ne sport po e po, po i deshtuar edhe ne arte, sepse as mesuesm vizatimi nuk u be.

  Klika nderkombetare i thane Nano kurvarit qe ta merrte Ramen e pastrehe nga Parisi dhe ta sillte ne Shqiperi , kete di une.

  1. SHKELZENI says:

   RAMA I PA strehe ne paris kush te ka thene berrisha
   RAMA KA qene pédagogue ne tirane dhe amerike dhe ka mbaruar artet é bukura ne tirane universitetin
   RAMA ESHTE artiste ndaje nuk vret njerez ne proteste
   Artisti eshte me shpirte te madhe ne pergjithsi shoku i pd2

   1. Joni says:

    Rama ne Paris bente portrete ne rruge per 10 franga

 9. Millosh kopiliqi says:

  Shqiptaret vijne ne perendim e shkruajn emrin ne ndonje uni , nuke arrijne as gjuhen ta mesojne si duhet, mandej fillojne propaganden se ka bere mastera. Vijne “mjek” , shetisin pleq me karroca dhe genjejn se jane dr. Ne gjermani……

 10. Basha , ZHDUKU 👎👎⚖️⚖️ says:

  BASHA !!!! IK !!! 👎👎

 11. R.S says:

  Lilzim Basha nga te thenat e nje shqiptari qe ka jetuar 13 vjet ne Hollande dhe qe mi ka thene me gojen e tij por qe i ka degjuar nga shqiptare te tjere ne Hollande frekuentonte dhe shoqerohej me serbe qe kishin aktivitet ne disa diskoteka.Dhe diaspora serbe ne Hollande eshte shume e privilegjuar nga shteti hollandez.Mua personalisht me lind dyshimi qe Basha mund te jete rekrutuar nga keta serbe qe padyshim kane lidhje politike dhe duke qene se Berisha dihet qe ka qene vegel e Udb ata kane menduar qe ta zevendesojne me Bashen ne krye te PD.Cdo demokrat ose shqiptar duhet ti beje vetes pyetjen :Si ka mundesi Lulzim Basha te vije ne krye te PD-se??Kush e sponzorizoi nje personazh te panjohur si Bashen te arrije te marre kreun e PD?Nuk kishte demokrate qe paten sakrifikuar dhe dhene kontribut me shume se ky per te marre drejtimin e PD?

 12. ⚖️⚖️ says:

  BASHA PA SHKOLLĒ , INJORANT I PASUR .?!
  SI I FITOI TËRË KËTO PARE?!

 13. Froku says:

  Ore Taulant Muka;Ti nuk merke vesh fare nga çfare ka deklaruar princi Bashe se:Ai ka deklaruar se universitetin e ka mbarue ne Shqypni,e me pas ka mbarue shkollen e mesme ne Utrecht te Holandes,pasi ne Shqypni kishte ba vetem tri vite shkolle te mesme,andaj ka bo nji vit!Ku eshte e paverteta ketu.Ai ashte princi ardheshem i Murizeve qe e quejn se ashte ba deti kos e mujt me u la edhe lushnjaret!Andaj te keshilloj te shikjosh punete e tya se te antareve te Partise se dallkaukeve i shikjon Salia dhe Cia!

 14. Ce says:

  Po Kejdi dhembcakallja që ska mbaruar shkollën e lartë por me shkollë të mesme mesatare 6 u promovua per deputete akoma pa mbushur 18 vjeç, nga presidenti i Tunizise Habib Burgiba që lajthiti në krye të detyrës ,. E vetmja meritë e dhembcakalles, sygerdoce Kembeshtrembeta Kejdi ishte kontributi i madhe në trajnim special erotiko naziskin në Haremin Veror të Jales të lristave naziskine.

 15. Ceni says:

  Si Enver Hoxha ne France qe si mbaroi dot studimet. Dhe ne vend te diplomes solli komunizmin. Qenka thene qe ne krye te ketij vendi te vine pelivanet.

 16. Alban says:

  Mendime mbi fakte

  LULEZIM BERISHA RREJNE EDHE NASTRADININ !

  Akoma se keni njohur Lul Saladinin?
  Pyete Jozefina Topallin !
  Kaq shpejt i harruat “Marinsin amerikan Brown “ … “mosbindjen civile” e “ Luftes Civile” te Putinit… 5 Babalet e Havales se Shqiperise, Sali Berisha .
  – Ka mesuar nga Beu i Partise Babale
  – “ Lulezim Basha genjen edhe kur e pyet sa eshte ora”.
  Jozefina Topalli

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Genjeshtrat e tij jane aq te trasha sa nuk i beson as vet e megjithate i perserite cdo dite e shume here ne dite…
  Genjen edhe duke mashtruar hapur pa iu skuqur faqja e duke iu shtjerrur zeri !
  Pse !?
  A e detyroi me zor Edi Rama te fuste te zgjedhurit prej atij vete ne Qeverine Rama -Meta, ne majin e vitit 2017 !?
  Po kryetarin e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve ia dha me zor Rama !?
  Po Avokaten e Popullit nga Partia e tij ia perzgjodhi Edi Rama apo vete Lulezim Basha!?
  Nje fakt vlen me shume se nje thes me pallavra e rrena te nje genjeshtari e mashtruesi patologjik !?
  Po dhjetera e pafund fakte te tjera qe i kemi pare me sy te gjithe ne shqiptaret e nderkombetaret kudo ne Bote !?
  A mund ti besohet qeverisja e Shqiperise nje genjeshtari qe rren edhe kur e pyet sa eshte ora !?
  A mund ti besohet qeverisja e Shqiperise nje mashtruesi e hajni me cizme qe vodhi me ze e figure te kapur ne flagrance nga kamerat duke vjedhur edhe votat ne gjirin e familjes se vet politike, PD-se gjate zgjedhjeve te korrikut te vitit 2017 !?
  A mund tu besohet qeverisja e Shqiperise nje kryehajduti te 600 milione eurove nga Autostrada e Kusarise se Kombit, http://www.gazetadita.al/sharlatanizem-donkishotizem-apo/
  …… jo 230 milione sic e zvogeloi Bujar Leckaj i Vicidolit, gati gjysmen e 1.3 miliarde eurove te vleres se pergjithshme te saj dhe qe thau financat e shtetit shqiptar dhe krijoi nje borxh te brendshem prej mbi 800 milione eurosh dhe rriti me 17.5 per qind borxhin e jashtem te shtetit shqiptar !?
  A mund ti besohet qeverisja nje bashkeatdheshitesi te Sali Berishes te kapur ne flagrance nga Gjykata Kushtetuese e Shqiperise dhe atdhetari Myslim Pashai bashke me opoziten, nepermjet marreveshjes antikombetare te Otrantos!?
  A mund ti besohet jeta e shqiptareve nje bashke-kryekzekutori te 4 protestuesve paqesore e krejt te pafajshem me urdher te Sali Berishes dhe bashkepunetorit te tij ne fshirjen e serverave dhe prishjen e provave te masakres se 21 janarit 2011…
  Larg qofte !
  A e nxori me dhune, me shashka, me boje te zeze, me veze e me miell, me breke te palara e cizme me “ ato “… te digjnin mandatet e braktisnin Kuvendin !?
  Me gjeni nje rast te vetem ne Boten demokratike apo nje ligj demokratik qe e detyron opoziten apo qofte edhe nje qytetar te thjeshte te votoje me hir a me pahir, me zor !?
  Me gjeni nje opozite apo parti opozitare demokratike ne Boten demokratike qe ben shantazh, krijojne qeveri hije, ben presion e ushtron dhune sidtematike kunder policise de shtetit te vet, qe nxin faqen e Shtetit dhe kombit te vet ne prag vendimesh historike si celja e negociatave per anetaresimin jo te Edi Rames e deputeteve te tij por te shtetit e kombit shqiptar, qe di ndonje tjeter rast ne Evropen Lindore qe shembi komunizmin me thirrjet lapidaré :
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa !
  – E duam Shqiperine se Amerika demokratike !?
  Gjysma e se keqes!
  E keqja e madhe nje opozite qe sulmon me boje te zeze e thirrje “ gardistesh te kuq” maoiste ambasadore te BE-se dhe SHBA-se, te OSBE-se ne Tirane duke perdhunuar barbarisht ligjet shqiptare e Nderkombetare, duke perdhosur edhe Kodin e Beses dhe Mikpritjes legjendare shqiptare edhe per hasmin kur i vjen ne shtepine e vet !?
  Sa per te genjyer, Saleh Brrisha dhe Lulezim Basha nuk rrejne kurre pa fole ! Ky eshte virtuti me i larte i qehajait te Partise Babale dhe Havalese se Shqiperise Sali Berisha nga Qinami i Vicidolit !
  Saleh Lulezim Basha rrejne edhe babain e rrenave Nastradin Hoxhen e Anadollit …!

 17. MH says:

  R.S
  PD asht parti pro serbe.Njisoj sikur te ishte parti serbe po ne ligjshmeri brenda shtetit shqiptare.Per kete kontribuit duhet vlersue dhe mbajtur pergjegjesi penale Berisha.Basha nji agjent serbe i aktivizume ne veriun e Kosoves gjate luftes me ato te KFOR-it.Ne te gjitha gjyqet qe perballeshin kosovaret.Ky kontribonte ne favor te serbeve ne dam te kosovarve.Jane fakte.Ky ka shpikur shtepin e verdhe ne Rreshen etj.UDB e Beogradit i ka dhane ultimatum te prere Berishes qe kur te ikish nga drejtimi i PD te vendoses Lulrrush karabushin.U sakrifikue me humb jete,gjasme aksidentalisht me autoveture,Olldashi dhe kamarieri u shperbelye me karrigen e kryaterit te PD serbe ne Shqiperi.

 18. wickedgame says:

  Lylzimi e qan himnin e flamurit aman kur do ta kendosh prap se ma bere mishin cte te them bizzzzzz.Lyli je i papam.

  1. Ujku Plak says:

   Keq me vjen per ty wickedgame por duhet te presesh ca, Lyli ka fillu traitimin me veze nga goja dhe me tolluma ne bythe, te siguroje se kure ta degjoshe here tjeter do mbetesh pa fjale, vetem prit te lutem

 19. EDI says:

  KA MBRU MASTERIN NE DIBER KUR MILTE LOPET DHE VISHTE OPINGAT

 20. Bajram Doka says:

  Lulzimi ka harruar të deklarojë periudhën kur ka punuar në Rinas si kamarier!

 21. TIMI says:

  BASHA ME 17 TETOR KRYEMINISTER

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *