Lulzim Basha kërcënon nënkryetarin e KQZ: Burgu të pret dhe nuk ka bandit e bablok të të shpëtojë

Lulzim Basha thotë se një nga veprimet e para që do të bëjë nëse zgjidhet kryeministër, është të çojë në burg anëtarët e shumicës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, duke filluar nga nënkryetari Denar Biba.

Kjo, pasi KQZ-ja, sipas Bashës, injoroi dekretin e presidentit Ilir Metës për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Basha tha se do të përgjigjen para drejtësisë dhe se i pret burgu, ndërsa e cilësoi edhe njëherë nul dhe farsë 30 Qershorin.

Farsa e 30 Qershorit është një grusht kriminal institucional i Edi Ramës për të pushtuar pushtetin vendor, për të shkatërruar KQZ-në dhe gjithë sistemin e administrimit të zgjedhjeve, përfshi Kolegjin Zgjedhor.

Të gjithë ata që u bënë pjesë e këtij grushti kriminal institucional, me në krye ikonat e hajdutërisë dhe paligjshmërisë si Denarbibat që i shërbyen Edi Ramës për të dhunuar Kushtetutën dhe ligjin me 30 qershor, do të përgjigjen para drejtësisë për veprimet e tyre kriminale. 

Burgu i pret dhe nuk ka bandit e Bablok t’i shpëtojë”, u shpreh Basha në Përmet.

 

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Lulzim Basha kërcënon nënkryetarin e KQZ: Burgu të pret dhe nuk ka bandit e bablok të të shpëtojë”

 1. Koba says:

  Burgu te pret Ty O Gazep I Ngordhur.Prite se po Vjen SPAK.Ne te Semes do te shkosh o Koke Laker .Nuk ka ma kush te mba me hater.

  1. Ky kryetari i Prokurorise, SPAK, dhe Gjykates do te burgose ke ti doje qejfi kur te vije ne pushtet - Asnjehere says:

   “Enver Hoxha” i biri pervert i dobicit te Vicidolit eshte bere polic, prokuror dhe gjykates. Pra, mentaliteti i ketij njeriu te semure eshte qe ai do te kete nen kontroll policine, prokurorine dhe gjykatesit kur te vije ne pushte, kurre. Kete ka bere ky maskara kur ishte ne pushtet, qe te dergonte polic Hoxhen, dhe te rrihte e te bente cope. Por ajo kohe ka ikur more zarbo dhe drejtesia qe ju kishit kapur nuk mund te kapet dot me, as nga ty qe do te perfundosh ne burg vete per krimet qe ke bere, por as edhe nga asnje maskara tjeter si puna e jote. Sa per burgosjen e nen-kryetarit te KQZ-se do ti hash jashteqitjet. Pizeveng!

 2. Koba says:

  Burgu te pret Ty O Gazep I Ngordhur.Prite se po Vjen SPAK.Ne te Semes do te shkosh o Koke Laker .Nuk ka ma kush te mba me hater.

  1. vang says:

   po qe se ti respektoke kaq shume dekretet e presidentit pse nuk more pjese ne zgjedhje dhe e detyruat ate te zhbente dekretin e 30 qershorit.Perse ti prap ne kundershtim me dekretin gjoja te presidentit nuk do te hysh as ne 13 tetor ne zgjedhje???Nuk te marrim vesh se cfare do nete vertete.

 3. Ce says:

  Po kryetarit të kqz se , marangoz nga Shijaku me kurs 3mujor të plepave për jurist dhe si militantët e thekur partiake sot bën të fortin pikërisht prej atyre sharebajgave që e kanë për zemër. Mjerë ky vend që kryetar kqz ka një marangoz nga Shijaku me kurs 3mujor, karizma zero dhe niveli intelektual zero. Pas KQ Z ky Zguri pritet të zëvendësojë në pd Xhelal Mendjeziun dhunuesi seksual i punonjëses se bashkise Kamzës që iku për lesh dhije bashkë me Nafije Dybeku Baxhelles me 30qershor

 4. gimi says:

  Po mire more Bash ti a do behesh kryeprokuror, kryegjyqtar , apo kryeminister ( qe dihet qe nuk do behesh kurre ) po ti dashke me fut ne burg te gjithe socjalistat duke filluar te Edi Rama e duke perfunduar tek i porsalinduri i fundit socjalist . Mos rri tu permend fort ato çelsa burgu se po te lezetohen e po perfundon brenda ti sa ma shpejt ishalla .

 5. Usa says:

  Ti lul basha te rruan bolet.

 6. am says:

  Sa i trishtueshem eshte ky felliqsire!

 7. dardan I says:

  Me kete deklarate Biba e siguroi azilin e perjetshem politik ne cdo vend te BE dhe SHBA-se.

 8. timo says:

  Lulush, nuk do të kesh mundësi sepse nuk mund të jesh kryeministër duke qënë vetë në burg.

 9. Dunavatasi i vjeter says:

  O Sinjor Okllaia a ka mundesi qe “kur te marresh pushtetin ” te ma rruash njehere poshte e larte dhe voten time e ke te sigurte…..

  1. XheJ eN Bi says:

   O Dunavstas….
   Nga i pari apo i dyti je?
   Edhe nga Manalati të ishe nuk flisje në këtë mënyrë.

 10. Xeni pa qime says:

  KETIJ I KA INUR MENDJA
  KY SHIKON ENDRA SI KRYEMINISTER
  PD KA MBARUAR

 11. Rrumpalla says:

  Po pse ti lulush idjoti mendon se drejtësia do jetë në dorë të parlamentit kur të vijë në pushtet opozita por jo ti? Ti lulushi dhe saliu me gjithë familje do jeni duke ngrohur vezët në shtëpitë e pushimit më dhe pistolete, në rast se nuk ju zhduk UDB ja më përpara.

 12. lisi says:

  ky eshte vetem [email protected] per politik eshte brryl,

 13. pjeter says:

  Kurt te vij une ne pushtet thote i ntredhuri,o i mjere,ti do te behesh ndonjehere kryeminister,vetem ate kur te pjelle mushka.Ty po te vertiten sorrat o i mjere.Ti ato energji qe te kan ngel,nje njeri me mend ne koke,do i harxhonte ti bente derman kokes,per te perballuar katrahuren personale,e ndoshta familjare,qe ka per te rrembyer se shpejti,kurse ti,palaço qe nga veza,kercenon me burg te tjeret.A i shkreti ti or bBelul Gjeraqina.

 14. POPULLI says:

  TI TE RRUN KA..,,PO KUSH JE TI ,MOR BANDIT ORDINIER QE KERCENON,PO TI JE ME DOSJE TE ATILLA QE NUK KA DPOTOR DHE P.. SAME QE TE SHPETON,PO KU KE KOHE TI MERRESH ME TE TJERE,TI NE RRADHE TE PARE KE LLOGARI TE HAPURA ME PARTINE QE TE DHANE, BASHKE ME ATE QE TA DHA,PARTIA DEMOKRATIKE E FILLOI JETEN E SAJ ME PRO.DOKT.DHE E MBYLLI ME KAMARIER DHE NJERZ ORDINIR,QE NUK DINE CFARE ORIGJINE KANE,JU JO VETEM QE MORET NE QAFE KETE VEND NE POZITE,PO DHE NE OPOZITE.KOHA JUAJ KA MBARUAR,ASHTU SI DO TI MBAROJE KOHA TE GJITHE ATYRE QE DO VEPROJNE SI JU

 15. lexusi says:

  Ky, kur te behet kryeminister , do hape berberane e do punoje berber per te gjithe ata qe kane shkelur ”dekretin ” e presidentit !

 16. Lorenco Luka ( Ish deputeti i famshem i PD) , antikomunist i paepun. says:

  Ke kry pune, djale.

 17. askushi says:

  KY BUDALLAI SHIFKA ENDRA KUAJSH

 18. Platon says:

  Per brockullat, qe thote ky budalla, eshte per te vene duarte ne koke! Nje i marre rren veten se do te behet kryeminister(!) dhe po u be ky i tille, do te fuse ne burg te gjithe ata, qe i ka kundershtare! Nje idiot pa frena! A ka njerez me mend ne ate ”shporte karavidhesh”, qe mund t’a keshillojne kete hajvan, apo ashtu jane te tere si ky? Nuk e besoj te mos kete, por ky u ka zene frymen dhe kudo e ngado del si gjeli ne majen e plehut e kakaris, kakaris…
  Ku e ka te drejten kryeministri, qe te fuse ne burg njerez kundershtare? Qe kur kryeministri merret me burgjet, me hetuesine, me prokurorine, me policine, me gjykaten dhe ka te drejten e Luigjit XIV, per te dale mbi te gjithe keto institucione, duke firmosur flete-arrestet, ndeshikimin, burgun?!? Vetm nje i çmendur flet e shkruan keshtu! Nuk e ka idene se ne cfare kohe jetojme!
  Idioti im, kryeminister i ardhshem! Ti nuk je ndryshe nga sa thua, nje debil. Prandaj te them: Mos ardhesh kurre ne ate funksion! Thefsh qafen me ndonje kanal, ndersa mund te marresh me qafe jeten e nje populli te tere! I mallkuar dhe i pandreqshem!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *