Valdrin Pjetri është i dënuar!

Nga Altin Ketro

Më 30 qershor të këtij viti u zhvilluan zgjedhjet vendore, në përfundim të të cilave, për shkak të mospjesëmarrjes së opozitës jashtëparlamentare, rezultuan fitues 61 kandidatët e paraqitur nga Partia Socialiste. Diku me rival e diku të vetëm, ai proces që ka ndarë opinionin publik nëse duhen quajtur zgjedhje apo votime, prodhoi 61 kryebashkiakë dhe po aq këshilla bashkiakë me dominancë nga partia që qeveris sot vendin.

E, ndër 61 kandidatë të mazhorancës socialiste, nuk do t’i konsideroja surprizë po të dilnin fitues edhe me kandidat demokrat përballë në ato zona që PD-ja i konsideron si bastione të saj, për kryebashkiakun e ri të Shkodrës, zotin Pjetri, fitorja e tij ishte një dhuratë bujare nga Partia Demokratike. Edhe nëse kjo parti do të merrte pjesë në zgjedhje duke u paraqitur me kandidatin më të keq të mundshëm, sërish ajo do të kishte fituar përballë një kandidati të PS-së, sado njeri i mirë e i zoti ai të kishte qenë.

Shkodra ka votuar për kryebashkiak të PD-së edhe kur dëmtohej prej skemave piramidale; edhe kur përmbytej keqazi tri herë e nuk dëmshpërblehej; edhe kur nuk merrte vëmendje të shtuar prej asaj partie që i kishte besuar votën me vite të tëra.

Sipas gjykimit tim, nga pikëpamja politike, zoti Valdrin Pjetri është kryebashkiaku më i rëndësishëm që Partia Socialiste ka. Me gjithë respektin që kam për 60 kryebashkiakët e tjerë dhe qytetet që ata përfaqësojnë, por Shkodra ka një specifikë të veçantë.

Në këto tri dekada Partia Socialiste ka pasur rast të qeverisë, qoftë edhe një herë të vetme, të gjitha nga çdonjërën prej 61 bashkive, përveç Shkodrës. Fitorja në secilën prej tyre ishte gjithmonë një mundësi, kurse të fitoje në Shkodër ishte thjesht utopi.

Mbaj mend se në 20 tetor 1996, ku Partia Socialiste nuk shfaqi impenjim maksimal në zgjedhjet vendore të atij viti, i dha mundësinë Partisë Demokratike të qeveriste për herë të parë, e në disa bashki edhe për herë të fundit, bashki që konsideroheshin fortesa të së majtës. PD-ja qeverisi Beratin, Fierin, Vlorën, Gjirokastrën e shumë të tjera bashki qendër qarku.

Partia Socialiste nuk e pati të vështirë t’i rimarrë ato pas vetëm 4 vitesh. Ama, një bashki ajo nuk mundi dot kurrë ta qeverisë. Dhe ajo ishe kryeqendra e pjesës veriore të Shqipërisë, Shkodra.

Sado që qeveria t’i jepte Shkodrës shembuj të tillë si Korça, Vlora, etj., që pësuan ndryshime thelbësore si pjesë e programit të Rilindjes Urbane, me Shkodrën do të ishte një luftë e humbur për t’u mbushur mendjen ta votonin kandidatin e saj. Ai qytet e kishte ndarë mendjen; më mirë votonte braktisjen që i bënte partia që i kishte besuar votën në tri dekada, sesa të votonte kandidatin socialist.

Prandaj e them me plot bindje se zoti Valdrin Pjetri, është i dënuar. Ai është i dënuar të qeverisi Shkodrën me ndershmëri e përkushtim, transparencë e drejtësi, pasion e përulësi, dashuri e qytetari, dhe plot cilësi të tjera të virtytshme që duhet të karakterizojnë qenien njerëzore.

Ai ka misionin më të madh politik që një kryebashkiak socialist ka pasur në këto 30 vjet. Si qytetar i parë i Shkodrës, 37 vjeçari Valdrin Pjetri ka në dorë që me punën e tij dhe mbështetjen e qeverisë, të ndryshojë katërcipërisht mentalitetin e shkodranëve për Partinë Socialiste duke i besuar në vijueshmëri mandate të tjera. Në të kundërt, ky rrezikon të mbetet mandati i parë dhe i vetëm për Partinë Socialiste për shumë dekada të ardhshme në atë bashki.

REMOTE_ADDR:[]

34 komente në “Valdrin Pjetri është i dënuar!”

 1. Bureto says:

  Shkodra, veçanërisht ajo do të fitojë shumë, qoftë kjo dhe në kurriz të bashkive të tjera. Rama nuk e ha atë ‘koqe ulliri’. Zhvillimin e saj, do ta shfrytëzojë në maksimum si aset në zgjedhjet politike të rradhës. Qarri do të jetë i dyfishtë, fitojnë shkodranët, por fiton dhe Rama. Tani mbetet të shohim.

  1. loni says:

   po shume rendesi i jepni ketij qyteti shkerdhat,shkodra karit,malok nuk jetoj aty,po ci qi ropt leri ne mesjete cja qij ropt kesaj rrace malokesh,te isha kryeminister do tja beja me keq se komunizmi,do ta rrethoja veriun me tela me gjemba dhe do ti shtypja deri tek foshnjat qe ta pastroja kete vend nga keto shushunjza pidha motre malok,kan votuar gjithmone pd thote autori,sepse i pelqen kriminaliteti prandaj votojne krimin,e kishte mire enveri qe i la te gjith maloket ne mizerje totale,sepse kjo rrace malokesh vetem shfarosjen meriton,o ju qifsha ropt motrat ku ti keni o shkodrane dhe gjith veriut rrace e pabese dhe servila,kush i del ne krah kesaj rrace motren ku ta ket maloket e mutit.

   1. X says:

    Ndersa ty ta paskan bere ate pune Kina, India, SHBA dh Indonezia (vetem 3.4 miliard)

   2. Pirdhuni says:

    Ti qe barazon votimin me qyteterimin …je vec nje com mish pa tru e shtylle kurrizore. Nje zvarranik majmun i pa transformueshem… i krijuar nga sperme me gene te tronditura ..i pa sherueshem ne asnje klinike te botes ,..Ti je i deshperuar qe te ka lindur nena yte , dhe erresira e syve e shpirtit tend te tronditur te ka tymosur e si hiena e terbuar sulmon gjysmen e kombit tone (ndoshta jo i yti) dhe qyteterimin mbi 2000 vjecare! Kjo pritet me krijesa si rraca yte. S per dijeni ne diktature 1990 Shkodra ishte e dyta ne Shqiperi si qytet industrial dhe nr popullsie( me Durresin) .. Ne Angli(demokraci e konsoliduar) ka zona elektorale qe votojne qe 100 vite per Partine Labouriste e te tjera per partine Konservatore ….. Por specie pa eikuliber si ti nuk gjen….. dyshoj se di alfabetin..ke shoke si vehten ????

   3. Bayern says:

    Ik loni se te shqeu lepuri,ik loni se te qin motren shkodranet

    1. I.Hoti says:

     Mos bier ne ‘kurthin’ e nje krijese te ndyre e te degjeneruar,injorant e inferior propabiliteti edhe jo shqiptare! Vetem nje ‘click’ ne internet dhe merr pak njohje per kulturen e lashte e vlerat qytetare civilizuese kombetare te SHKODRES , Prizerenit, Dibres, Gjakoves, Mirdites,Kacanikut Manastirit………te pandare kurre me Vlore Gjirokaste ..Preveza, Janine………… Po me majmune do merremi !

   4. mik says:

    loni – Asnji njeri normal nuk mund te shaje nje qytet te tere vetem pse nuk i vjen simbas avzit te tij, vec Enver Hoxha, ti dhe Edi Rama . Po ik or pirdhu se te shqeu lepuri, o legen.
    Shqiperia ka ma teper se 2000 vjet qe ushqehet me kulture e histori nga Shkodra, e ti na can tr… pin ketu.

   5. Shkodrani says:

    O loni o loni
    Shaj deri te pëlcisnin tamthi se Shkodra koqet si ty i len mas urës së Bunes.
    Ndërsa ato pisët që i ka fisi yt laji me ujë të ngrohtë dhe sapun e na i dërgo që të na pastrojnë pak rrugët se vëre helbete dhe ka pluhur.

   6. Thanas jugori says:

    Jam jugor, por edhe mizat e shtëpisë tënde, ku ti kesh, që fut përçarje në këtë Shqipëri kaq të vogël, të udhëhequr nga motërq.rët që pëlqen zotrote. Edhe njëherë, motrën dhe gruan ku ti kesh.

  2. Tomorri says:

   Nuk mund te jete Valdini me i mire se padroni i tij i korruptuar Edi Rama!

 2. Kris says:

  Shkrim ma kot s’ka si banet! Shkodrant kane pelqy pak Venecian! Merren pak me business t’vogel! E kane dash kapitalizmin dhe e dun! Prandaj votojne Sal hajdut-kriminelin!

 3. Lorenco Luka ( Ish deputeti i famshem i PD) , antikomunist i paepun. says:

  Une kam besim te Valdrini. Do ta ndryshoje Shkodren. Ma mire se Voltana ka me punu.
  Qeveria ka me e mbeshtet dhe do kete ndryshime ne Shkoder.
  Edi Rama e ka shpall prioritet Shkodren e ka sfide personale.
  Jam demokrat dhe e di si ka me kene ne Shkoder.

 4. Romak says:

  hahahaha, shkrim alla-bythelepires rilindas!

  1. Meti says:

   Te jesh bithlepires eshte keq. Sidomos kur nuk je información rilindjes

 5. Me gjithe respekti qe kam për ju si gazetar profesionist e guximtar, në kete shkrim keni një pasaktesi.Partia Demokratike në Shkoder ka fitua vetem në marsin e vitit 1992.Në cdo zgjedhje tjeter ajo i ka vjedhur votat dhe realisht në Shkoder nuk ka ma shumë se 15- 20 % te votave në rastin ma te mirë.Unë jam deshmitar gjalle nga viti 1991 e deri me sot.Cdo deklerate tjeter janë spekullime e rrena.Në te gjitha zgjedhet në Shkoder votat i kanë vjedhur drejtuesit e PD dhe policia e Shkodres.

 6. Niko says:

  Autor, je komplet I painformuar se e para, je kalama, e dyta nuk lexon. Ne shkoder e djathta e bashkuar anti Sali fitoi atehere kur gjithe shqiperia ishte nen thundren e saliut. Po mesa duket ngaqe doni vetem te shkruani, harroni te lexoni

 7. tori says:

  PD cfrytzoj antikomunizmin e theksuar shkodran per te ardhur ne pushtet aty dhe e bindur se aty asht bastion prodemokratik shqiptar I saj.Me gjithe zhgenjimet nda drejtimi I qytetit te Shkodres nga PD(ajo nuk beri asgje per ndryshimin e qytetit,pervec vjedhje e mashtrimeve e rregullimi I rruges Velipojet 3 here rradhazi???).Qyteti dalngadal u braktis nga familjet shkodrane te vjetra ,intelektualet e ne kte vakum ndryshimesh demografike besoj se nje qytetar I vjeter shkodran I larguar nga Shkodra e ka veshtire te takoj nje bashkeqytetar te vjeter te tij.Qyteti po dendiset ne emergjence.Humbja e drejtimit te qytetit te Shkodres nga PD besoj se eshte humbja me e dhimeshme e me e rendesishme e PD,prandaj filloj nje sulme me te gjitha mendyrat per baltosjen e njeriut qe do drejtoj Shkodren qe ajo eshte prefesioniste e ku bazohet tek rrena,mashtrimi,manipulimi e transformimi I cdo gjeje deri ne at pike sa qe edhe ti duhet te mendosh a asht vertet mal Taraboshi,sepse PD e ka rrafshu e bile e ka ba fushe pjellore.Ne se V.Pjetri arrin ta coj ne kambe Shkodren(me ndihmen maksimale te qeveris) besoj qyteti do vazhdoj ti besoj atij e PS ne te kunderten ajo nuk kthehet ne drejtimin e qytetit per shume e shume vjete.I uroj suksese kryebashkiakut te ri te qytetit Shkodres si kryebashkiaku me I rendesishem momentalisht I Shqiperis.Cdo veprim,mendim,cdo pune e tij do shikohet me lup smadhuse e do amplifikohet fuqishem politikisht nga PD.Kujdes kryebashkiak I nderuar,suksese ne punen tende.

 8. Doda says:

  E kujt po i ha palla se shkodront votojn PDn , mul noken tivejn kryetar tja rrjepi skalpîe kokes atij mileti , xhdo popull meriton ate kryetar qe zgjedh.

  1. palla says:

   Or taj komentus “romak” je i tani budall dhe hajni i sal ram shiqere birishes dhe ilir florinit. Rilindasit po i don tan Shqipnia, po e bajne vendin tone qe po vijne tan turistat e europes. Edhe ktu ne Gomsiqe po ka boll turst prej Polonie.

 9. Ton says:

  Dakort vetem se duher te beje transparentepasurine e jashtezakonshme….

 10. 30 Qershori says:

  Eshte shkrim i argumentuar dhe nuk eshte aspak ashtu siç shprehet ”Romak” dhe ”Kris”.
  Valdrini…eshte i ”denuar” te qeverise Shkodren me ndershmeri e perkushtim, transparence e drejtesi, pasion e perulesi, dashuri e qytetari”…
  Nese kryebashkiaket ”demokrate” deri tani nuk e kane qeverisur Shkodren mbi bazen e ketyre cilesive plot vlera, kjo do te duket te pakten pas nje viti, kur njerezit do te shikojne ndryshimin. Ketu eshte e gjithe ceshtja!
  Valdrinit i duhet nje staf profesionistesh, te shkolluarish, me eksperience, te ndershem, te paanshem dhe te perkushtuar çdo dite ne punet e Bashkise me te madhe te veriut te Shqiperise.
  Shkodra meriton vemendje ne zgjidhjen e problemeve shqetesuese dhe jo zallamahi politike, jo perçarje e grindje per shkak te bindjeve, jo hasmerira, hakmarrje e gjaqe…
  Sherbimi cilesor (si kurre me pare) ndaj qytetareve, ndertimi e rregullimi i kopshteve, çerdheve, shkollave, rregullimi dhe asfaltimi i rrugeve, i parqeve, kendeve sportive per femijet dhe te rinjte duhet te shikohet, te ndjehet dhe perjetohet nga çdo qytetar i Shkodres.
  Kur qytetaret shkodrane do te prekin rezultatet e punes nen drejtimin e kryetarit te ri te Bashkise, ata do te deklarohen pro tij, do t’a duan dhe do t’a mbeshtesin Valdrinin.
  Valdrini duhet te dije se eshte nen vezhgimin e rrepte te qytetareve dhe antiqytetareve gjithashtu… Pergjegjesia eshte e madhe, veshtiresite per te dale mbistereotipin e krijuar nga kryebashkiaket e deritanishem jane gati ekstreme!
  Me pune, perkushtim e ndershmeri mundet t’ia dale kushdo!
  Urime per Valdrinin jo per te ecur sipas valeve te lumit te famshem, Drin, nga i cili vjen dhe emri i tij, por per te ecur dite per dite ne ngjitje me vullnet, me besim, me drejtesi dhe me dashuri!

 11. Shkoder says:

  Nuk eshte e vertrete qe shkodra eshte krejte e djathte kutu ka banda te djathta qe vjedhin votat

 12. K9 says:

  JO!
  Edhe pse Shkodra përfaqson elektoratin më të indoktrinuar dhe fanatik të elektoratit shqiptar, duke e krahasuar veten vetëm me pjesët periferike më të pazhvilluara të Shqipërisë…..
  Edhe pse Shkodranët nuk votojnë si qytetarë që dinë të ndëshkojnë dhe kërkojnë llogari me votën, por votojnë si militantë ekstremistë….
  Edhe pse Partia e Sali Berishës përfaqson partinë më tribale, më destabilizuese, më fshatarake, më orjentale, më haxhiqamiliste, më hajdute, më antiperëndimore dhe antishqiptare dhe antinstitucionale të historisë politike të Shqipërisë…
  Kushdo që beson në parimet e demokracisë, që ka personalitet, nuk do t’a pranonte kurrë atë post që nuk përfaqson besimin e maxhorancës së votuesve të atij qyteti dhe jo vetëm edhe pse partia talebane që Shkodranët votojnë masivisht, tentoi që me tërheqjen të rihidhte përsëri Shqipërinë në humnerë.
  Nëse Shkodra do të qeveriset përjetësisht pa zgjedhje nga një copë mishi si Voltana Ademi, duke krijuar precedentin e një qyteti taleban në qendër të Europës, që mbahet për hunde nga jatollahë shpellarë si Berisha dhe teveqelët që shet për lider, atëherë do të ishte më E ndershme që Shkodrën dhe bashkitë e tjera deri në shfarosjen përfundimtare të Berishës dhe klikës së tij kriminale që i ka orët e numëruara, dhe ribërjen e zgjedhjeve, do të ishte mirë ti drejtonin të emëruar teknik jopolitik nga parlamenti, me një amendament të posaçëm që justifikon drejtimin e bashkive dhe komunave në kontekstin e kësaj krize, të krijuar nga aventura e tmershme dhe antishqiptare e një partie krejtësisht të pandërgjegjshme dhe kriminale si partia familjare e Sali Berishës.
  Një i pavotuar që drejton një qytet që e përçmon masivisht, i ka të kota magjitë për t’ju ndryshuar mendjen shkodranëve që ushqehen me lugën bosh të dogmave antikomuniste dhe idjotllëqeve të një hajvani si Sali Berisha.
  Shkodranët nuk duhet të mashtrohen me drita e ngjyra nga Rilindja, si ç’bën Berisha deri tani me dokrra antikomuniste dhe tribale! Shkodranët duhet të piqen dhe të edukohen duke ju dhënë instrumentat e duhura , që të mësohen të zgjedhin vetë si qytetarë, që dinë t’i marrin politikës më të mirën për komunitetin dhe qytetin e Shkodrës, duke mos e katandisur më qytetin në këtë farë feje, fermentimi kriminal dhe grupe të zezë për gjithë ekonominë Shqiptare, që dritat ja u paguajnë pensionistët e varfër të Shqipërisë prej 30 vjetësh.

  1. Thanas says:

   K9, kuptohet symbyllazi që je i shkolluar, por për mendimin tim, i indokrinuar në krahun tjetër. Nuk jam shkodran, por puna më ka dhënë shansin që ta njoh Shkodrën qysh nga 1998 e deri sot. Në 1998 ishte një fshat i stërmadh, me rrugët, nëse quheshin rrugë, me gropa që binte makina brenda. Sot është shumë më ndryshe. Nuk po i vë meritën qeverisjes së Bershës, sepse thjesht ka bërë punën. Nga ana tjetër, mali i gabimeve të Berishës është goxha i lartë. Por nuk kishe shkruar asnjë gërmë për këtë qeverisje “qytetare” që po na pi gjakun, që po i merr edhe diellin fëmijëve tanë me kullat që po na i bën mu në rrëzë të shtëpisë së blerë me djersë. Ju lutem K9, Shqipëria ka nevojë që njerëz si puna juaj të jenë më realistë, që të mos themi më që neve na mungon populli dhe jo qeverisja. Gjithmonë nëse je popull dhe jo vegël e kësaj qeverisje hajdute. Faleminderit!

 13. ana says:

  me thuaj kush jeton ne shkoder, e pastaj te them se cfare duhet bere. Shkodranet me taban jane larguar prej aty ne shumice dhe jane zevendesuar nga veriore qe per mbi mijra vjet kane qene te izoluar dhe braktisur. E keta nuk epranojne kollaj qyteterimin. Keshtu qe do te ishte budallallek te investohej fort per qytetin. A per arsimin dhye kulturen po. Duhen edukuar dhe arsimuar femijet e te ardhureve nese ne te ardhmen duam qe edhe ky qytet te kete civilizim.

 14. Lani says:

  E çfare m… na duhet se Shkodren do ta qeverise PS dhe jo PD? Ata duan ate Parti qe duan e duhet te marrin nga qeverisja te njejtat te mira qe merr çfo qytet tjeter i Shqiperise. Apo hajde te çojme leket ne Shkoder sepse eshte sfide e PS!?

 15. 5 HERONJT says:

  kur ne gjthe Shqiperine fitoj bashkite PD, ne Shkoder ka humb… JE GAZETAR I PAINFORMUAR
  sa per info ka fituar Bahri BORICI, kandidat i te djathtes se bashkyar kunder Lorenc LUKES se PD-se ne kulmin e saj…
  edhe Vlora, Berati, Fieri, Korca ishin te PD-SE…
  Shkodranet nuk jane dele por dine mire te bejne zgjedhje…

 16. PARRUCA says:

  nese ka 1 qytet Shqiptar ky eshte vetem Shkodra, mund t’i afrohet pak vetem Korca…nuk i rruhet hic Shkodres per komunistat…
  Rama e ka sfide sepse eshte i vetmi qytet me tipare perendimore ne Shqiperi, ka kulture europiane , ka arkitekture europiane, ndertime te stilit barok dhe gotik…per ato qe i thone Shkodraneve malok jo vetem qe jane injorante klasik te historise dhe gjeografise por edhe te komlesuar nga inferioriteti…
  per mendimin tim Shkodra duhet te shpallet zone e lire ekonomike pse jo edhe politike…ka 3 lumenj, 1 liqen me te madhin ne Ballkan, ka det, ka alpet nga me te bukurat ne Europe, burime te mjaftueshme ekonomike duke filluar nga ato energjitike etj etj Shiperia pa Shkodren do ishte Albanistan…
  as Shkodraneve nuk i rruhet hic per ato qe nuk e duan biles une ju kisha vendos atyre viza per te shkuar atje…

 17. MH says:

  Ioni !

  Di shume mire nga t’ia nis e ta mbaroj.Por ti qenke nji mizerabile karakter njeriut i pfshtirosur pa fund.Mjere kush te ka lind e te ka dhane gji me pi.

 18. MH says:

  Bravo Parruca.
  Jam nji mendje me Ty.Tu vihen viza atyre qe te mos duken aspak ne Shkoder.Si puna e ati Ioni-t.
  Gjeni nji qytet ne gjithe boten qe te kete jo vetem tre lumenj.Po sejcili ma i bukur se tjetri qe nga burimi deri ku bashkohen perfundimisht poshte shkembit te Fabrikes se Cimentos ne Zus.Lumejt 15 minuta me biciklete.Liqeni 20 minuta me biciklete dhe Deti 30 minuta me makine.Humori shkodrane e ka bazen zanafillen pikrisht nga banoret e alpeve te cilet kan humor te jashtzakonshem origjinal qe nuk e ka asnji i dyte ne gjithe shqiperine.
  Ishte koha e monizmit.Ne ate kohe beheshin kontrolle te organizume dhe te befasishme.
  Nji ekip i organizume nga Kom.P.Rrethit per higjenen e pasterti dergon ne nji fshat ne malci.Mbasi kishte kryer me shume kenaqesi rregullin dhe pastertin ne disa familje,vjen rradha dhe po i thot familjarit.Shume bukur e paskeni punue kete Wc.Larg banese por dere pse nuk i paskeni vue.Familjari i pergjigjet.Ce diten qe e kam ba kete nevojtore e deri m’sot nuk m’ka hup kurgja ne te.E pse t’ia vndoj deren.

 19. @@@ says:

  Shkodranët vazhdojnë e jetojnë me lavdinë e shkuar dhe atë që Shkodra ishte njëherë, pa qenë të aftë të kuptojnë dhe shohin se çfarë në gjendje të mjerueshme e kanë katandisur Shkodrën sot. Ku përveç berishizmit shpellar, pompozitetit të llumit që shitet për kulturë, folklorizmit dhe viktimizimit, nuk egziston asnjë lloj iniciative, energjie pozitive, kulture vetqeverisëse dhe reagimi qytetar për të ndryshuar qytetin dhe jetën e shkodranëve.
  Pak a shumë i njejtin proçes degjenerativ që ka shkatërruar edhe Napolin, dikur kryeqytet kulturor dhe ekonomik i Europës. Sot peng i degjenerimit, kaosit, mafjes dhe lavdisë së dikurshme.
  Shkodrën nuk e ndryshon dot as PDja, as PSja, as lumi i lekëve të mafjes, as Zoti. Shkodrën e ndryshojnë vetëm qytetarët e saj. Le të shkojë e të shohin Myzeqenë nëse duan një shembull pune, begatije, urtësie dhe mirëqënie të ndërtuar mbi sakrificat! Shkodra ka më tepër nga të gjithë në Shqipëri, për të qenë një qytet i begatë edhe pse duket sikur nuk ngopen kurrë me asgjë. Kanë një nga liqenet më të mëdhenj të Europës, për turizmin elitar dhe rezervate e peshkimit. Kanë Alpet për turizëm, alpinizëm, ski, ekskursione, ushqim të mrekullueshëm, blektori. Kanë Ultësirën perëndimore për të zhvilluar bujqësinë. Kanë Malin e Zi për të zhvilluar mjaftueshëm biznesin dhe tregëtinë. Kanë akoma sektorin industrial që edhe pse e shkatërruan dhe kanibalizuan me verbëri pseudo antikomuniste, mund t’a rivënë në punë duke u kthyer një nga qytetet më të industrializuara të vendit.
  Forcën për të rilindur duhet t’a gjejnë tek vetja. Jo tek Rilindja e Edvinit apo berishizmi i luleshtrydhes teveqele të Sali baglës!

 20. njeri says:

  Mjafton me kan shkodran e tana i ban, thone shkodranet.Nuk kane asnje lloj nevoje nga qeveria, shume mire, le ti bajne tana vete

 21. matia says:

  Të nesërmen e marrjes së detyres,z.Valdrin
  intervisten e parë,të mos e japë nga zyra por
  nga një aksion konkret.Se u ngopëm me llafe.
  Le ta fillojë,fjala bie me disiplinimin e trafikut “xhungël”,apo me rregullimin e stolave apo tavolinave të thyera tek i vetmi vend publik shlodhës,siç eshtë shatrivani.Nuk ka një çezme apo një banjë publike (në të cilat janë kthyer shkurret e lulishtës..Le të mos thojë:Do të bëjmë,,,,,”,
  por të fillojë punën që atë ditë si Z.Gici në Kukës.

 22. o valdrin o qen i zgjebosur says:

  ..dhe si i pa bese qe eshte duhet bere shembull ne gjith shqiperine.Valdrini eshte i pd dhe i vuri nje thik mbas shpine Rames

Lini një Përgjigje te njeri Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *