Banka e njohur realizon ëndrrën e miliona klientëve, u fal borxhet e kartave të kreditit. Merreni si dhuratë

JPMorgan realizon ëndrrën e miliona personave. Banka ka fshirë borxhin e kartave të kreditit të klientëve të saj në Kanada. “Merreni si një dhuratë”ka deklaruar banka.

Vendimi i “JPMorgan Chase” lidhet me mbylljen e aktiviteteve që lidhen me kartat e kreditit në Kanada.

“Chase kavendosur të dalë nga tregu kanadez i kartave të kreditit.

Dhe ka vendosur të fshijë bilancin ekzistues pëtr të kompletuar daljen e saj” shpjegon zëdhënësja Maria Martinez.

Chase ka pushuar së pranuari kërkesa të reja për karta krediti në Kanada prej dy vitesh.

Në marsin e vitit 2018, banka kavendosur tëmbyllë llogaritë ekzistuese dhe të bllokojë mundësitë përklientët ekzistues për të bërë shpenzime të reja, duke vijuar amaqëë të pranojëpagesat e tyre e shlyerjes së borxhit kundrejt saj.

ANSA

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *