UEFA nuk e fal, me “dorezë hekuri” ekipit serb!

Dy takime pa tifozë për skuadrën serbe të Partizan Beograd, pas incidenteve të krijuara në ndeshjen e Europa League ndaj turqve të Yeni Malatyasport (turi i tretë eliminator).

Kjo ndeshje u luajt më 8 gusht në “Partizan Stadium” në Beograd dhe u fitua 3-1 nga vendasit.

Gjatë ndeshjes, tifozeria vendase (ultrasit njihen me nofkën Grobari) këndoi disa herë kore raciste, të cilat nuk janë toleruar nga UEFA.

Komisioni i displinës pranë UEFA ka marrë vendimin për të dënuar skuadrën serbe, e cila do të luajë 2 ndeshje me dyer të mbyllura në arenën ndërkombëtare.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “UEFA nuk e fal, me “dorezë hekuri” ekipit serb!”

  1. juristi says:

    qenka keputur ne prapanice

  2. Ilir says:

    ISHTE MIRE QE DOREZEN E HEKURIT T’JA U FUSTE NE BYTHE NJE E NGA NJE..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *