Erjon Braçe: Shikoni se çfarë bëjnë këta ndërtues mu poshtë dritares sime

Nga Erjon Braçe

Prej dritares sime: Kantieri i madh i pyllit orbital te betonit!

Une nuk e di se kur do gjendet nje ekuilibër midis ketyre qe duan te fitojne e te fitojne dhe, ne te tjereve qe duam te jetojme e te jetojme!

Si ka mundesi qe keta qe fitojne e fitojne, as e paten e as do e kene kulturen e mos cenimit te asaj qe eshte e perbashket, publike, per te gjithe! Shiheni, njeri nga keta e zuri gjysmen e trotuarit; e quan rrethim kantieri!

Deri tre dite me pare, te shtunen, ishte ne kufijtë e tij, sot jo me! Tre dite me pare, bertita une, u be sikur u reagua! Madje dhe investitori me shkruajti, donte gjysmen e trotuarit.

I thashe dhe atij, ne kete qytet nuk rroni vec ju qe fitoni e shtoni, por edhe ne qe duam te jetojme si njerez.

As kuptoi e as u bind! Trotuari sot eshte i zene ne gjysmen e tij; per te ai eshte funksional sepse eshte 1 meter i lire! Nje vit me pare, ne kete rruge u investuan 1 milion USD.

U nis per pedonale-pedonale nuk eshte me; U nis me korsi bicikletash-korsi bicikletash nuk ka me;

U nis me trotuare-ka vec nje trotuar nje meter sepse tjetri nuk vlen per pak nese sdo te hash dicka kokes;

U nis me parkingje, nga ato ku merr ate kuponin tek bashkia-parkingje nuk ka me ose jane, por per makinerite e renda te kantierit! Madje madje, ndodh edhe me shume se kaq;

Kane vene tabela qarkullimi qe ne rrugen me nje sens te levizet per 230 meter (!!!!!!) ne krah te kundert, duke i rrezikuar me jete te gjithe! E pse? Qe te fitojne e fitojne keta dy investitoret e medhenj.

Ne tabele, duket nje rruge alternative, por jo, keta nuk mund ta nisnin nga ajo rruge, ajo hapesire ju duhet 100% per te bere leke! Kultura e te jetuarit bashke ne kete qytet as qe do ekzistoje ndonjehere!

E shkaterrojne parellinjte! Nga ish rruga Faik Konica, nisur per pedonale me kalldrem e kthyer ne rruge per makina te renda, kalofshi nje dite te mire!

 

 

View this post on Instagram

 

Prej dritares sime: KANTIERI I MADH I PYLLIT ORBITAL TE BETONIT! Une nuk e di se kur do gjendet nje ekuiliber midis ketyre qe duan te fitojne e te fitojne dhe, ne te tjereve qe duam te jetojme e te jetojme! Si ka mundesi qe keta qe fitojne e fitojne, as e paten e as do e kene kulturen e mos cenimit te asaj qe eshte e perbashket, publike, per te gjithe! Shiheni, njeri nga keta e zuri gjysmen e trotuarit; e quan rrethim kantieri! Deri tre dite me pare, te shtunen, ishte ne kufijte e tij, sot jo me! Tre dite me pare, bertita une, u be sikur u reagua! Madje dhe investitori me shkruajti, donte gjysmen e trotuarit. I thashe dhe atij, ne kete qytet nuk rroni vec ju qe fitoni e shtoni, por edhe ne qe duam te jetojme si njerez. As kuptoi e as u bind! Trotuari sot eshte i zene ne gjysmen e tij; per te ai eshte funksional sepse eshte 1 meter i lire! Nje vit me pare, ne kete rruge u investuan 1 milion USD. U nis per pedonale-pedonale nuk eshte me; U nis me korsi bicikletash-korsi bicikletash nuk ka me; U nis me trotuare-ka vec nje trotuar nje meter sepse tjetri nuk vlen per pak nese sdo te hash dicka kokes; U nis me parkingje, nga ato ku merr ate kuponin tek bashkia-parkingje nuk ka me ose jane, por per makinerite e renda te kantierit! Madje madje, ndodh edhe me shume se kaq; Kane vene tabela qarkullimi qe ne rrugen me nje sens te levizet per 230 meter (!!!!!!) ne krah te kundert, duke i rrezikuar me jete te gjithe! E pse? Qe te fitojne e fitojne keta dy investitoret e medhenj. Ne tabele, duket nje rruge alternative, por jo, keta nuk mund ta nisnin nga ajo rruge, ajo hapesire ju duhet 100% per te bere leke! Kultura e te jetuarit bashke ne kete qytet as qe do egzistoje ndonjehere! E shkaterrojne parellinjte! Nga ish rruga Faik Konica, nisur per pedonale me kalldrem e kthyer ne rruge per makina te renda, kalofshi nje dite te mire!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

REMOTE_ADDR:[]

72 komente në “Erjon Braçe: Shikoni se çfarë bëjnë këta ndërtues mu poshtë dritares sime”

 1. Qytetari says:

  Erion,nuk je gazetar por je zv kryeminister ! Reago me forcen e ligjit,jo me hartime ! Qytetari

  1. Peza says:

   A nuk e kuptoni o njerez se ky Brace nuk eshte zv.kryeministewr,por KUKULL prej lecke qe talkl menderen Rama dhe Veliaj?
   Ky eshte shteti i Rames,qe as zv.kryeministrin nuk e pjerdh njeri!

  2. Tironci says:

   Qytetari,mos fol me se i ke thene te gjitha.
   Ky kujton se eshte akoma tek gazeta Zeri i Popullit gazetar,akoma se ka mare vesh qe eshte Zv.Kryeminister.(edhe pse ka vetem çelesat e kashtes ) prap duhet te veproj dhe jo te bej llogje Kavaje neper FB

  3. pop says:

   Konstatim nga zv kryeministri😂😂😂😂😂

  4. Miri says:

   Ngriji njerezit te firmosin dhe te kerkojne shembjen e pallateve. cfare jane keto pallate 2 m larg nga njeri tjetri dhe nuk guxojme te hapim as dritaret> Nuk kemi me as diell, dhe as drite. Per tu pasuruar pese kafshe te papergjegjshem dhe te paditur duhet te sakrifikohet jeta qe qindra te tjereve. A ja vlen kjo gje.

 2. xhoxhi says:

  Po pse na qahesh neve?Ti je zy/kryeministër dhe po ka shkelje buldozi menjëherë ta shëmbë ose pronari që ti thua është me pare futi një gjobë me disa miliona dhe shkon në vend gardhi…Poshtë shtëpisë tënde të ndodhë kjo gjë tregon se shteti pothuajse nuk funksionon.Mere me mënd se çfarë ndoth lark dritares tënde…

  1. Mreti says:

   Larg dritares se zvkm qeveria ka nje plan te beje te njejten gje me teatrin gjoja se po qe kalbur del pe fitim privati.
   Mmmuuuuaaaahahhhajah!

 3. Al says:

  Kujt i ankohesh? Ca nga ato leke shkojne dhe ke llog e partise per zgjedhje….

 4. Drejtesi says:

  Kot ky, shqiperia eshte bere kerrme nga banditet e mafja urbane, me leje te ER, SB, LB e Lalit & co, ky ben si i virgjer…

 5. roza says:

  Kjo nuk eshte gje por ne zonen tone perballe shkolles Besnik Sykja po bejne lulishte dhe ne gjith ate zone po bejne vend per 7 makina se ku do i vendosim nje zot e di. Aty ka vend qe gjysma te behet lulishte gjysma parkim por kujt ti thuash, ne njesine 5 ne sektorin urbanistikes jane punesuar hajdut dhe injorante. Ne ate zone ska nevoj fare per lulishte se buze lanes eshte gjelberim i shkelqyer.

 6. Baton DR says:

  Ça bon gama gam si gore…je apo s’je zv.kryeministër i 3 milion vetave apo jo?????
  I bie të jesh shitur edhe ti tek ai ndërtuesi se frikë nuk i bie të kesh…

 7. Pokeristi says:

  Z.Brace!
  S’vlejne vetem konstatimet.
  Vlejne masat ndeshkimore.Per postin qe gezoni ju populli thote nje sehat e me pare ,ju i pari urdheroni organet kompetente t’a vrojtojne ne vend dhe te veprojne sipas ligjit.Mbase dhe ndertuesit kane marre leje diku dhe zingiri i shkeljeve arin larg!!!…

 8. z.Braçe, ju jeni Zv/kryeminister, jeni Shteti, perse nuk veproni por vetem konstatoni. Kush ja ka dhene Lejen e ndertimit, Erion Velia padiskutim, Atij terhiqjani dy veshet dhe turirin komplet dhe ta detyroje ndertuesin te rrespektoje distancat dhe rregullat ne vazhdim. Mos i jepni me “material” Opozites se rruges dhe molotovit, se do humbni shume pastaj ne elektorat.

 9. Luli says:

  Erion statuset ne rrejete sociale nuk zgjidhin pune. Investitoret jane bere si perbindesha. Kur bejne nje pallat, kujtojne se u perket edhe rruga, edhe trotuari. Kjo mendesi duhet te marre fund, nese duam te behemi njerez te nje vendi me ligje dhe qe godasin krimin.
  Kjo nuk ndodh vetem me ndertuesin por edhe me ata qe i kthejne shtepite e katit te pare. ne kafene apo biznese. Fillojne zaptojne trotuarin, dalin anash pallatit dhe ti nuk ke ku te kalosh, por je i detyruar te ecesh ne rruge.
  Kur u be rruga e re ketej nga banoj une, pronari i lokalit u be si i terbuar se bashke me rrugen do te shtroheshin edhe trotuaret ku ai i kishte zaptuar duke zgjeruar kafenene e tij.

 10. muci-muci says:

  Sa qesharak je o Brace…po te ishe ne opozite edhe mund te shkonte ky status…
  je Zv/Km dhe nuk kuptoj pse tallesh me popullin, nuk kuptoj se kush duhet t’i zgjidhe keto problematika?!
  ju te fusni ne burg per riparim catie po te doni…
  nese nuk ke gje ne dore te pakten kurse talljet

 11. shqip says:

  O Erion njerezia te ka votuar, te ka besuar, te ka vleresuar . Tani ti u thua; ky, ai, ajo, e zaptoi, fitoi etj. Me fal po z.km je ti jo une. S’ka nevoje te besh postime ne rrjetet sociale. Ti ke vetem nje gje per te bere. Te firmosesh nje shkrese e te urdherosh policine ndertimore. Te tjerat jane humbje kohe. Shpresoj ti ndalesh ne kohe. Pasi po paguan edhe kestin e dyte, te trete, e me radhe, nuk do kesh me as 1m trotuar.

 12. Flutura says:

  …ta zgjidh une ankesen ty.
  Paraqit dorheqjen per paaftesi dhe vjen nje tjeter qe nuk ankohet si ty neper gazeta e neper lagje, por i tregon kufirin atij te “fortit”. Nuk eshte trupmadhi qe zgjidh problemin, por forca e shtetit dhe ligji.

 13. artiles says:

  Kujt i ankohet ky?

  1. vang says:

   ky e shtron problemin qe te marri permasa dhe njerezit ti turren atij qe nderton.Po me ministrine e ndertimit nuk flet ky??

 14. artiles says:

  Çoje ankesën tek portali….se do marrësh zgjidhje!

 15. Billy says:

  Erjon, nuk e mbarova me te lexuar shkrimin. Ja futa kompjuterit me grusht dhe e bera cope. Po shkruaj nga telefoni.
  Kujt ja thua keto!!!??? Nese s’te pjerdhin, jep doreheqjen, mos rri si kukull. Dhe deklaro: – Nuk ka me shtet, mafia vendos ne cdo gje.
  TURP E MARRE E FAQJA E ZEZE.

 16. spartak-TIRONSI says:

  Shtet pa pikën e RREGULLAVE .

  U bonë 6 VJET .

  JEP DOREHEQJEN .

 17. FLUTURA says:

  Kultura e biznesit eshte njesoj ne gjithe boten. Ligji i detyron te behen me ” kulture” qytetare. Prandaj veproni me forcen e ligjit!

 18. Lul kamarieri says:

  O zot kujt i ankohesh popullit !?

 19. Kaltra says:

  Kur e shkelin ligjin përpara syve tuaj zoti zv.kryeministër ,e imagjinoni dot se çfarë bëhet në gjithë Shqipërinë ??Kanë uzurpuar çdo hapësirë ,s’ka më trotuare ,s’ka më rrugë ku të kalojë zjarrfikësja ,abulanca ,makina e furneralit…S’ka më plazhe ( megjithë aksionet tuaja mediatike) të fortët nuk duan t’ja dinë sepse kanë nga një politikan që e mbron .Prandaj mos na u ankoni neve por bëni punën për të cilën jeni votuar ,vajtët kaq vite pushtet ….

 20. Arifi says:

  Po ky pilivesa??? Ndaloji pra a ke byth?? Ne s’ke mos ha mut kot!! Partia jote po i ben.. legena

 21. Dixhiderrisha says:

  Ha hi ha ha ha hi hi hi !!!! Qeverisë i është prishur qerrja!!!
  Hi ha hi hi hi ha ha ha !!!! Qeveria nuk e kap dot lepurin!!!

 22. Mustafa says:

  Erjon , nuk e kane fajin ndertuesit, kete duhet ta dish , e ka fajin
  Erjoni tjeter,

 23. Cudia says:

  Kam votuar per PSne gjitbe jeten por kete goridhen nuk e degjoj dot me. Te placin trute! Merr vesh se kush ja ka dhene te drejten per ndertime dhe dergoju inspektorin e punimeve ti kepuse nje gjobe te majme. Atij qe i ka dhene tenderin terhiqja veshin sa nje lopate. Kaq e tbjeshte eshte. Po nuk e ben dot kete pune me ler mua te jem zv.kryeministri per nje muaj dhe te shikosh si punon ai qe e do Shqiperine.

 24. Skifteri says:

  Vete e ke shkruar apo ta kane futur?! Me duket pak si alucinante!
  Me cfare statusi ke dale ketu, qeveritar, opozitar, apo vari leshte.
  Mos po e shikon rrugen nga shkallet e stadiumit me Gaz Demin e Olsi Ramen?
  Turp, po e ke shkruar e postuar vete personalisht.

 25. niko says:

  Po smundesh ty qe je zv kryeminister cdo bej nje qitetar I tjesht .Lee me mire se sje per ate pune

 26. dardan says:

  Kur zv/kryeministri veç ankohet ne Instagram per kete ndertus posht pallatit te tij, ne populli i thjesht ça na mbetet te bejme. Veç ta ngushllojme e ti themi mos u merzit o burre se kjo eshte jeta ketu. Mireseerdhe ne Tiranastanboll. Te fortet e te pasurit bejne ligjin e ça te duan ata.

 27. Plaku says:

  Ore zv K Ministër i shtetit Shqiptar,po ç’thua mor i zi,në se nuk kanë vepruar ata që e kanë për detyrë të bëjnë zap këta zabërzanë,lere karriken për 5 min dhe dil në sheshin që të është dashur shumë më tepër kohë t’a përshkruash dhe tregoju vartësve të tu që paguhen nga ne qytetarët si edhe ti dhe zabërzanëve që kanë lidhje me çështjen për të cilën bën fjalë që besoj se ka rregulla ose ligje të shkelura.
  Mos harro se kontrollohej nga çdo kënd me sy të vërtetë se si punon ,si organizon ,si kërkon llogari etj etj .

 28. Ardjan says:

  Erioni ka të drejtë!! ….po sikur ti shkruajmë një letër atij të madhit fare, udhëheqsit !

 29. Ndertuesi says:

  Z.BRACE! OBJEKTET QE PO NDERTOHEN ATY JANE POSHTE RRUGES DHE JO PJESE E PYLLIT ORBITAL. OBJEKTET JANE ME LEJE NDERTIMI DHE KANE PAGUAR NJE GOXHA TAKSE NE BASHKI QE LALI ERI TA BEJE NJA 7 HERE ATE PEDONALE. JANE KANTIERE KU DO TE PUNESOHEN TE PAKTEN NJA 200 PUNETORE. NE MOMENTIN QE KANE PAGUAR TAKASAT NUK KE PIKEN E SE DREJTES TI DHE ASKUSH TJETER TE ALUDONI DHE AQ ME TEPER TE DIZINFORMONI PUBLIKUN DHE TA BENI BIZNESIN GOGOL DHE BIZNESMENET KUCEDRA.

  1. Turi Diles. says:

   Dhe meqe kane paguar taksen e infrestruktures kane te drejten qe ti shkaterrojne jeten gjithe komunitetit?
   Je ne vete ti ore? Te paguash taksen ne bashki dmth tja nxish e tja besh ferr gjithe banoreve!
   Ju ndertuesat je i realisht rraca me e ndyre e bussinesman ve ne Shqiperi! Kafshe pa din e pa iman!

 30. Isuf says:

  Erjon duhet te ikesh nje ore e me pare nga Zv/kryeministri. Nuk je i zoti te ruash dritaren e shtepise tende, per rrjedhoje nuk ruan dot as dritaren e kryeministrise.

  Asllan Bahja, ish kryetar kooperative ne Grekan, te nesermen e tij si kryetar shkarkoi nje brigadier arash. Pse e shkarkove i tha nenkryetari. E shkarkova i the se nuk kish thurur gardhin e kopshtit te tij, per rrjedhoje nuk ka per te thurur as gardhet e brigades se tij. Tung.

 31. Tutu says:

  Piçirruk…!!!
  Mos u shqeteso…. shkruaj te Portali….se vetem aty zgjidh problemet Ed hajvani…!!!

 32. Thonjpapreri says:

  Se ur ju vjen ne bythe reagoni ju o karna. Hajt inshallah po te vjen deri ne fyt.

 33. Virusi says:

  Erjon, banoj diku after teje. Eshte si thua ti po nuk e zgjidhim ne problemin. Mos harro, je I dyti ne qeveri. Po s’te degjoi Erjoni, thuaj atij te gjatit. Ndoshta te degjon.

 34. O po ty pika qe ste bie,dil aty poshte ne je zvkryeminister e ne je burre e mos lejo te vazhdojne punimet e mos na u qurravit si lango.

 35. luzati says:

  Ore kujt i cahet ky tipi,po je Zv Kryeminister o te shpelafte mortja ,kur se ben do dot ik se mund ta beje dikush tjeter.Flet sikur eshte OJQ TURP e faqe e zeze….

 36. 17nentori says:

  Edhe zv/km edhe do qe te jetoje ky llafazani… zgjidh e merr i dashur Erjon, ose punen ose llafet do te besh!

 37. Divjakasi says:

  Avash ore, avash se na e mbytët shokun Braçe! Pak kujdes, shokë, nuk e shikoni që është i vogël? Gjynah, as një metër e gjysëm! Pastaj, ai vetëm gam-gam po bënë, zakonin për të cilin ka lindur dhe e vetmja gjë që ka ditur e di të bëjë në këtë botë. Ndaj them, pse shqetësoheni, merreni shtruar. Keni 30 vjet që e dëgjoni duke lehur, sot e patë me kë keni të bëni?

 38. ERION BRACE KUJDESET PER TIRANEN says:

  Erion BRACE ESHTE MBETUR PAK SI INVALID SE KUR KA PJELLUR NENA E TIJ E KA NXJERR NGA BYTHA DHE KUR KA KEN PAK I RRITUR MERO GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH DHE INKA SHKAKTUE DEMTIME NE TRU SE MERO E KA PAS KARIN E QELBUR NGA BYTHA E TAULANT BALLES DHE ELVIS ROSHIT

 39. Xherri says:

  Mos fol kot,po se zgjidhe me lali Erin,nji nga ju te dy te leje karrigen!!!!

 40. alberta says:

  kujt po ja lerkon ta zbatoje ligjin ne qytetareve

 41. Pandeli Majko says:

  Këtu kemi të bëjmë me një kontradiktë midis dy Erjonëve. Mendoj se të dy kanë të drejtë. Sigurisht!

 42. Nje qytetar says:

  Ha Mut ha , o Peza , se sigurisht per ty , shtet ishte ai I Berishes ku ju pe-derat beni c,te donit me popullin , me ligjin ,gjykatat dhe Shqiperine e trajtonit si ciflig . Yyyt , rrace e ndyre malokesh !

 43. Nick says:

  Provo njehere te ankohesh te ajo platforma…çe ka emrin, se kush e di ta zgjidhin hallin, del dhe ne televizor me ate te gjatin!! Jo, te them per platformen se polici bashkiake e me the e te thashe nuk bejne pune, e kam provuar vete kur me bllokuan me.karrike stola postiqe hyrjen e pallatit per kafene dhe hiç gjakundi sma zgjidhi njeri, me dashamiresi me sugjeruan te bej nje pale shkalle me.litar, dhe te te mbaj ca paterica nga ato te akrobateve per te dale nga shtepia! Shkurt, improvizo!!
  Pika te rente po ta gjeti koken, qe na ankohesh neve qe kemi nje jete qe ulerasim dhe sna e pjerdh njeri!

 44. Bleroi says:

  Hahahahahahahaha, tragjiko/komike.

  Per te qeshur e per te qare dhe per te ikur nje dite me e pare.

  1. Pa vlere says:

   LoL.
   😬😂😬😂

 45. Qytetari i Thjeshte says:

  Mos bej gerr gerr kot, por reago se ke ne dore gjysmen e shtetit dhe gjithe pushtetet.
  Kush ja ka dhene lejen e nderetimit ati ndertuesit, une jo sigurisht!!!!
  Pra me pak fjale mos tall bythen me qytetaret, cfare pret ti ta zgjidhim ne kete problem qe vetem celsat e kashtes kemi ne dore!

 46. Bardhi says:

  Sa keq qe nje zyrtar si ju z.Brace ben komente dhe ju thote qytetareve se cfar po behet ke dritarja ime .!!
  Do te thoja ty si zv.Kryeminister ,kur nuk te pyet askush dhe vlera jote per pozicionin qe ke eshte shum deshperuese per kopetencat qe ke dhe nuk i ve ato ne zbatim …fundja ti me eskorte hyn dhe me eskote del nga shpia c’te duhet trotuari .Do ishte mir te verifikoje lejen ose akoma me shume kontrollo sa para te pista do hidhen aty ne ate objekt betoni kush do i blej keto apartamente miliona $ sa m2 ka zaptuar ,sa hile behen dhe nxiren hapesira qe nuk regjistrohen ,sa leke e ka caktuar shteti dhe sa e blen qytetari, dhe tju tregoje qytetareve kush eshte nderrusi qe nuk te pyet ty as qytetaret ?.. se njef kryetarin e bashkise apo kryeministrin sikur ti kerkoje kto llogari atyre qe meren me kto pune… te pakten heq pergjegjsine nga vetja se un e di qe aty jan ne loj shum para dhe as kryeministri nuk do ishte dakort te hiqej gardhin rrethues pavarsisht qe kjo nuk eshte puna juaj por nje grup kontrolli mund ta detyrosh te kontrolloj firmat e betonit se nga aty mund te dalin shum manipulime .

 47. Diellza says:

  Bravo per objektivitetin qe ju karakterizon. Denoncimi juaj ka me shume peshe i qdo kujt tjeter.

 48. Shoqata e Jetimeve, Shoqata e Invalideve dhe Shoqata e Grave te Perdhunuara says:

  Kryesite e Shoqates se Jetimeve, Shoqates se Invalideve dhe Shoqates se Grave te Perdhunuara ne mbledhjen e dates 13.08.2019 njzeri vendosen :
  1. Te behet kontroll i menjehershem ne subjektin qe nderton perballe dritares se shtepise se zotit Erjon Brace.
  2.Brenda dates 14.08.2019 grupi i gatshem i prokuroreve te te tri shoqatave te perfundojne hetimin penal dhe ta paraqese materialin prane Gjykates se Shalles se Pare te Jetimeve si dhe po qe nevoja te ndjekin ne proces ecurine ne Gjykaten e Apelit te Shoqates se Invalideve dhe Gjykaten e Larte te Shoqates se Grave te Perdhunuara. (Po qe se lind nevoja procesi te ndiqet deri ne Gjykaten Kushtetuese te te Vdekurve).
  3. Ti propozoje Kryeministrit qe deri ne marrjen rruge ne organet e drejtesise, Zotit Erjon Brace ti blihet me leket e shtetit nje vile 250 m2 ne bregdet si dhe per nevoja pune nje apartament ne qender te tiranes prej 180 m2,l pasuri te cilat te rregistrohen ne pronesi te te lartpermendurit pavaresisht nga vendimi qe do marrin organet gjygjesore.
  4. Ne rast humbje te gjygjit ne te tria shkallet, shteti te shpronesoje apartamentin e dhunuar te zotit Brace me 3500 E/m2
  5. Per zbatimin e ketij vendimi ngarkohet Lali Eri
  PER KRYESINE E PERBASHKET
  NDOC RROKU

 49. Zana says:

  Pika qe s’te bie o shtet. Gjithcka mund te jesh po shtet JO. Bertet zv. KM kapeni hajdutin. O Zot ku jetojme ne. Prit o Erjon se do vime ta zgjidhim ne kete problem. A pika qe su bie kur ini Ju ne krye te puneve te ketij qe vetem shtet nuk bie ere. Kur erdhi Z. Erjon ne pushtet Kryetar Bashkie, i pastroi rruget dhe trotuaret nga te zenat pa leje. Epo thame shyqyr me ne fund ra era shtet. Por jo ato ishin sa per sy e faqe. I prishi ato qe tani te mbushe xhepat duke i zene perseri. Ngado ku kalon vetem ndertime me kostruksion hekuri shikon neper trotuare. I kishin dru i bene me hekur. Ky eshte shteti.

 50. Dulja says:

  Ishallah ta zene dritaren fare dhe ate rrugen poshte qe e nisen per pedonale dhe sic thua u paguan 1 ml. dollare ta bejne kanal te ujrave te zeza jo te mbuluar por te hapur qe te kenaqeni me ere !!!!!!!!!

 51. Kaonia says:

  Ky eshte nje verë ndezur qe ben si fort kot,ky te ha mun.Mer ndonje lek nga e di ti… e mos na caj shume koken .

 52. laluci says:

  zoti zv kryeministri i shqiperis keto qe tregon sjan gje fare para atyre qe po ndodh ne qytetin e fierit hajde pas ores 12 te nates ne lagjen k .fierit ku shkarkohen pesticide helme nuk dihet cfar dhe nje mjergull e madheqe eshte vdekje prurse ose me mir kancerogjen kjo pun eshte e perditshmepo vdesim lutemi vini dore sa nuk eshte von

 53. Pa vlere says:

  Drejtori shkolles i “qahet” nxenesve, se mesuesit nuk e degjojne.. 😂😂
  Erjoni zv/kruyeminister na qahet neve, po neve kujt ti ankohemi per te zgjidhur padrejtesite??!?
  Pyetje pa pergjigje e epokes se Rilindjes!!

 54. Alumi says:

  Kujt po i ankohesh o langaraq. Ju i keni te gjitha pushtetet dhe mos na e qani trapin. Jeni te korroptuar dhe te paafte. Kjo eshte e gjitha.

 55. dritani says:

  Brace, vellai im, eshte hera e pare qe nuk te kuptoj: Kujt i qahesh, vehtes? More, jeni ne pushtet apo beni sikur? Erion ti e Erion bashkia, ose veproni, ose hapni krahun e t’i rregulloje keto pune PD-ja dhe LSI-ia.

 56. Erli says:

  Po boll se le nam, njëherë na mbush mendjen për evazionin e naftës, shpall në kërkim pronarin e GEGËS po bën sikur nuk kupton se evazionin e ka bere me drejtoret e tatimeve dhe të doganave… Per kr e bashkisë të cilin sapo e rikandidove nuk the asnjë fjalë. Ata të 21 janarit me mire te ngrihen nga varri,, aq sh i ke poshtëruar. Kjo puna e gores është bere aq e degjeneruar sa kur shofim atë rezart veleshnjen që të imiton… Dhe ty qe shkruan këto fëlliqësira është të thuash…. Hajde aman o veleshnja behu zv kryeministër.

 57. met allkurti says:

  hajde mu anko mua se ta zgjidh une hallin qe ke o zvk….

 58. Miku says:

  Erjon,ben mire te ankohesh tek Mero Baze, se vetem ai mund ti thote mdonje llaf ne vesh Edit, sic i thoshte dikur Sales.Ty Erjon nuk ta vare njeri as ne parti dhe as ne qeveri.Fut mik Meron dhe pallati per 24 ore hidhet ne ere nga qeveria sic beri me pallatin e Lulit ne Vlore.Per lkete pallat urdheroi Merua.Keto nuk i boton ti Mero, ti boton ato qe vete e shkruani dhe te duken sikur i dergojne njerzit.

 59. Keti koci says:

  Xhaxhi Erjoni ti gjithmone mer si me te pas pickuar grenxa. E kuptoj qe nuk te vjen mire te ndertohet nje tjeter palla si ai ku ti banon se don te kesh pejsazh e jo se te vjen keq per nje tjeter pallat qe po ndertohet ne Tirane. Mos bej ham ham pa e ditur si eshte puna e trotuarit dhe ne c’menyre i eshte vjedhur pronareve te ligjshem.

 60. noa says:

  Po pse mor Erjon, tani qe erdhi zjarri te menderja jote e ndjeve? Nuk e ke pare zjarrin ane e mbane Tiranes dhe gjithe Shqiperise? Nuk e kuptoj kujt ja kerkon kete te drejte. Kujt ja tregon kete baterdi, mua?, popullit?. Je Zv. Kryeminister pra, jepi, ushtro kompetencat e tua. por jo vetem per ate “zjarrin” afer menderes tende…………….

 61. Doda says:

  O BRAQE : po te ze diellin ndertimi ee o legen , ky esht shteti jot i rrumpallhanes , nje fije floku ju ndan nga shteti saliut , ti je zevendes qeverie dhe nuk di çfar behet posht hales tende , po ne te tjeret qe shteti jot i leshin i xhvaties , nuk na pjerdh fare , cfar duhet te themi ne , o kryetari komisipnit per rimekembjen e ballit komtar , bashk me kolegun tend kryekar.

 62. Doda says:

  O BRAQE : po te ze diellin ndertimi ee , o legen , ky esht shteti jot pra i rrumpallhanes , nje fije floku ju ndan nga shteti saliut , ti je zevendes qeverie dhe nuk di çfar behet posht hales tende , po ne te tjeret qe shteti jot i leshin i xhvaties , nuk na pjerdh fare , cfar duhet te themi ne , o kryetari komisipnit per rimekembjen e ballit komtar , bashk me kolegun tend kryekar.

 63. Gregori.Uk says:

  Erion ta kuptoj hallin dhe ke shume te drejte. Per mendimin tim drejtoju Fix-it se shume njerezve ja ka zgjidhur hallin. Mundohu ti futesh mik Cakulit se ta zgjidh shpej problemin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *