FOTOT: Mjekët i heqin tumorin masiv, nëna e re buzëqesh pas 20 vitesh vuajtje

Një nënë 27 vjeçe ka buzëqeshur për herë të parë në gati 20 vjet pasi mjekët i hoqën një tumor masiv nga fytyra e saj dhe i rindërtuan nofullën.

Gruaja me emrin Isatu tha se fillimisht i doli një gungë në nofullën e saj kur ishte vetëm 10 vjeç dhe shumë shpejt u përhap në pjesën më të madhe të fytyrës.

Ajo mezi merrte frymë për vite me radhë për shkak të tumorit, i njohur si një ameloblastoma, pasi i kishte shtyrë gjuhën në fyt.

27-vjeçarja gjithashtu mërzitej shpesh pasi të huajt e shikon më një mënyrë të çuditshme dhe e përbuznin atë.

Por tani falë ndërhyrjes së mjekëve ajo duket më së miri dhe e lumtur me familjen e saj.  (TemA)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *