INTERVISTA/ Armina Mevlani: Lili më llaston më shumë se Saliu, për fëmijë pret koha. Tani kam dy të Zenit

Armina Mevlani ka folur në një intervistë në emisionin “Pushime on Top”, ku ka folur për marrëdhënien e saj me familjen Berisha.

Cfare ndodh me jeten tende private? Ne ditelindjen tende te fundit ne Paris, ishe vetem?

Jo, sigurisht qe nuk isha vetem. Une isha ne nje udhetim pune dhe Shkelzeni erdhi me surprizoi. Une isha me shoqen time te ngushte dhe Zeni erdhi se bashku me te fejuarin e saj qe eshte dhe shoku im i ngushte.

Sa e veshtire eshte te menaxhoni angazhimet dhe kohen se bashku ne cift? Vetem darka ju mbledh bashke?

Jo, edhe mengjesi. Une mundohem gjithm qe mos te le gje mangut ne marredhenien ne cift. Edhe udhetimet e punes i bej te shkurtra, 1 ose 2 dite, ose disa nga udhetimet i bejme dhe bashke. Ndonjehere shkeputjet ose udhetimet i bejne dhe mire lidhjes, sepse ne u beme dhe shume kohe bashke, 7 vjet.

7 mbahet si vit kritik per çiftet, nderkohe qe per ju te gjithe presin nje kurorezim final. Keni bere ndonje plan?

Sigurisht qe e kam bere. Nuk kam ndare akoma data dhe po e mendoj mire vendin perpara se ta bejme publike.

Cfare marredhenie ke me vjehrrin dhe vjehrrën? Kush te llaston me shume?

Shume te mire. Normal qe femrat llastojne me shume, pra Lili.

E therret vjehrre ose mama?

Jo, e therras Lili. Respekti dhe sjellja jone e mire tregon me shume se sa menyra si e therret.

Ke ndonje surprize qe ndan vecmas si me e bukura?

Po, ka qene ditelindja kur kam bere 25 vjec. Ishte surpriza te njepasnjeshme te Zenit, te shoqerise. Jam ndjere shume e lumtur dhe kam kuptuar qe vertet keta njerez me kane xhan. Tani mezi pres te bej 30.

Ke menduar te behesh nene? Dhe sa femije do keni?

Absolutisht qe e kam menduar. Une ne fakt jam e lumtur qe Zeni i ka 2 femije te cilet i dua shume. Do e di qe femija ime nuk do jete i vetem, si une, pa motra dhe vella. Une dua te kem femije, dhe Zeni nuk me ka bere asnjehere presion, por duke qene se jemi te dy te zene ne udhetime, dua qe te jete koha perfekte per kete hap, qe te angazhohem në maksimum tek familja. Une jam 28 vjec dhe shoqet e mia mendojne ndryshe por une mendoj qe kur te vije koha e duhur eshte me mire dhe sigurisht pas martese.(TemA)

8 komente në “INTERVISTA/ Armina Mevlani: Lili më llaston më shumë se Saliu, për fëmijë pret koha. Tani kam dy të Zenit”

 1. USA says:

  MIRE MOJ KURVE E BIJE KURVES KUJT I PLASI TRAPI SE DHE LIRIA BAZHELL SERBI ESHTE TE QIFSHA ROBTE

 2. Petrit says:

  Per ju qe vetem dini te shani e nuk dini te shkruani shqip.
  Mos e lexoni o “njerez “
  Ajo eshte nje femër e suksesshme dhe per kete brava i qoftë.
  Llafet e tjera jane thjeshtë fukarallek mendor

 3. Kaltra says:

  Nuk ka faj kjo ,fajin e kanë mediat që i bëjnë reklamë kësaj ….

 4. ana says:

  Bravo Armina, me punen tende mban mire edhe familjen e zotit Berisha. Hudh ndonje lek edhe kendej nga prinderit.

 5. Tropoja says:

  Dëgjo moj vajzë e mirë! Nuk të kam dëgjuar kurrë të flasësh keq për njeri. E vlerësoj shumë pozitivitetin, entuziazmin dhe pastërtinë tënde, por disa gjëra i ke marrë me mendjelehtësi të madhe dhe për hir të dashurisë tënde i injoron me forcë t’i konsiderosh dhe shohësh edhe pse urrejtja masive që të lëshohet kundër, duhet të të zgjojë dhe shërbejë si këmbanë alarmi për ty. Nuk duhet të harrosh kurrë që mirëqënia dhe dashuria jote financohen nga lekët që u janë vjedhur shqiptarëve dhe nga njerëz tashmë krejtësisht të kompromentuar, të cilëve populli ju kishte besuar fatet por e hodhën në humnerë, e kalëruan për të pasuruar pinjollët dhe e masakruan me një urrejtje kafshërore duke lyer duart me gjak.
  Me që e ke bërë një zgjedhje, bën mirë ti fusësh në llogari edhe pasojat e krimeve dhe vjedhjeve të familjes Berisha, sepse tashmë i zgjodhe vetë si pjesë e jetës tënde. Ti mund të bësh sikur nuk sheh apo të harrosh, po kujt ata i kanë vrarë babain, djalin apo vëllain, nuk e kanë privilegjin të harrojnë. As Shqipëria nuk e ka privilegjin të harrojë benzinën që i ka hedhur Sali Berisha në trup me Piramidat, 1997, 1998, hapjen e depove, Gërdecin, Tropojën, 21 Janarin, shitjen e detit, drejtësinë gjingjoniste, kanibalizimin e pronave dhe sektorit strategjik industirial.
  Dhe koha duket qartë se ka skaduar për berishajt, për të vazhduar e lodruar kaq lumturisht si ty.
  Paç fat shpirt i vogël dhe dalësh shëndoshë e mirë nga ky ferr i florinjtë ku ke futur veten!

  1. h says:

   Jam plotësisht dakort me “Tropojën”,nëse më lejon.
   Kjo fluturon me “pras në mythë” se i pëlqen luksi pa u lodh.
   Me paratë e gjakut nuk mund të jesh e lumtur,tarallake e cekët.
   Dardha e ka bishtin mbrapa.Pas konfiskimit ,zakonisht.
   Dikur ishte pas internimit.

 6. Daja says:

  Petrit dhe ti qenka serb berishet vodhen dhe vrane shqiptaret dhe kjo bacella shetit me paret tona ty petti ma quan sukses se nxjer doflakun pa breke. Sh k Edhe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *